Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] (185. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.178
Cevap
85
Favori
205.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de xbox kullanıyorum. oyundan atmaların wu ile ilgisi yok bence. son gelen su9 ile world mape girildiğinde atıyordu. bu durum da biraz olsun birkaç gün önce gelen hotfix ile düzeldi sayılır.

aerosoft, a330 u geliştirme aşamasında ancak hiçbir aerosoft ürününün xboxa geldiğini görmedim (crj, twinotter, fstraffic)

• selamlar,

saitek radio, multi ve switch paneller sıfır ayarında kutusunda kozmetik sorunları yok. 1 yıl da mediamarkt garantisi var. ürünleri 2500 tl ye bırakıyorum. sadece multipanel şu anda 2000tl civarında.

3d printer aldım kendim bi şeyler yapmayı deneyeceğim. satış sebebim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoops -- 13 Mayıs 2022; 13:55:22 >
  • Merhaba
    Evet son sim güncellemesi 9 ile alakalı. Resmi forumunda da çok sayıda şikayet var. Hotfix güncellemesi ile Daha iyi durumda. Hatta ben son 3 gündür neredeyse sorunsuz oynuyorum. Internetim fiber Superonline 200mb Bu sürede statik IP aldım ve Xbox ta sabit ip ile port acma işlemlerini yaptım. Eskiden Avrupa serverlarinda 160_180 arası olan ping im şu an 50_70 arası. Yabancı forumlarda server tarafı ile bağlantı sorunu veya server kaynaklı durumların da oyundan atmaya sebep olduğu yazılıyor.

Fakat oyun geçen hafta 3 kere Xbox i komple kapattı ve açıldığında aşırı ısınma hatası verdi. Bu durum korkuttu Tabii ki. Son günlerde olmuyor bu sorun.

Online servisler açık.

Sizlerin ping değerleri nasıl? Yazılım sorunları dışında server tarafı da etkili mi acaba oyundan atmalarda?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • FBW yeni güncellemesi ile Simultech GS uyumu müthiş oldu. Apron artık daha dolu ve gerçekçi görünüyor. Yıl sonunda GSX gelecek o zaman da animasyonlu yolcu ve diğer operasyon malzemelerine kavuşacağız. Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]

• Sükür kavuşturana :) FBW A320 ile idare ediyorduk yıllardır ama PMDG 737 ile birlikte henüz geçiş yapmamış olan birçok sivil havacılık tutkununun yeni adresi FS2020 olacaktır muhakkak. Uçak muhteşem olmuş. Darısı Fenix a320'ye. 737 için her ne kadar 2080ti öneriliyor olsa da kullandığım grafik kartı GTX 1080'de gayet performanslı çalışıyor FBW A320'den çok daha iyi açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 14 Mayıs 2022; 21:49:9 >

• Arkadaşlar PMDG konusunda tecrübem sıfır ... Steam versiyon oyun var ... PC gtx 1650 med-high açıyorum... Ne tavsiye edersiniz .. Nasıl öğreneyim ve hangi DLC'leri ya da pmdg uçak modellerini alayım marketplace e gelince ?

• Simülasyon dünyasında bu zamana kadar modellenmiş en detaylı uçak FENIX A320'nin fiyatı 50 Pound olarak açıklandı. Çıkış tarihi ise henüz belli değil ancak şirket sahibinin yaptığı açıklamaya göre çıkmasına sadece günler kaldı. NOT: FENIX farklı bir altyapı kullandığı için MSFS Marketplace'e gelmeyecek. Türkiye'den satın almak isteyenler güncel kura göre 1000 TL'yi gözden çıkarmak zorunda.

Kaynak: https://fenixsim.com/blog/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 15 Mayıs 2022; 13:13:40 >

• Elma kullanıcısına yanıt

West Europe serverinde 50 civarı benim, East Europe'da da 65-70 civarı. 50 mpbs internet hızı. statik IP yi de iptal ettirdim.

• oyunun keyfi pc tarafında, konsol eklenti bakımından öksüz kalmış durumda bayaa. ms bu duruma bir şeyler düşünmüyor mu acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt

bence de bu buyük bir sorun. PMDG gelecek, tek tesellimiz bu.

ayrıca justflight da ürünlerinin xbox a geleceğini duyurmuştu. BAE146 gayet güzel duruyor. Ancak Leonarda maddog maalesef gelmeyecek. Fenix A320 de aynı şekilde.

xbox için trafik paketi de olmaması can sıkıyor.

• FENIX A320 yayın ambargosu bugün itibariyle kaldırıldı böylece artık uçak hakkında daha fazla bilgiye sahibiz. Ayrıca ambargonun kaldırılması aynı zamanda uçağın her an satışa çıkarılabileceği anlamına geliyor.

Öncelikle uçak en ince detaylara kadar modellenmiş durumda. Aklınıza gelebilecek her detay var!

Örneğin kokpit tableti; Tümüyle özelleştirilebiliyor. Kablosuyla şarj edilebiliyor. Aplikasyonları mouse ile sürükleyerek yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Tableti kullanmak istemiyorsanız kaldırabiliyorsunuz. Ayarlar üzerinden uçağın tüm sistemlerini ve en önemlisi GRAFİK PERFORMANSINI değiştirebiliyorsunuz. Öyle ki, bilgisayarınız güçlü değilse ve düşük fps alıyorsanız buna bir nebze yardımcı olacak şekilde uçaktaki kabini kaldırabiliyorsunuz. (Bkz. aşağıda görseli mevcut).

Kokpit pencereleri açılabiliyor. Animasyonu o kadar detaylı ki pencereyi kapatmadan önce güvenlik kilidini açmanız gerekiyor.

Sistemlerin sesleri konumuna göre yerleştirilmiş vaziyette. Drone ve serbest kamera modunda kokpitten, APUdan, havalandırmalardan, GPUdan uzaklaştıkça sesler azalıyor. Ayrıca sesler çok kaliteli.

VE MSFSTE BİR İLK: Kokpit camı silecekleri yağmur damlalarını siliyor. Bu özellik şu ana kadar gelen hiçbir payware uçaklarda doğru şekilde çalışmıyordu. FENIX A320 bu konuda bir ilk oldu.

Yine FENIX ile gelen başka ilk özellik ise seat belts ve no smoking "on" konuma getirildiğinde kabindeki kemer ikaz ve sigara içilmez ışıkları yanıyor (Bkz. aşağıda görseli mevcut)

Sim Update 8 ile ortaya çıkan weather radar hatası nedeniyle bu uçağın da radarı çalışmıyor. Asobo, Sim Update 10da hatayı gidereceğini duyurdu.

Uçağın grafik performansı şu anki şartlarda kabul edilebilir seviyede. RTX3070 ekran kartı, 4K çözünürlük ile orta ölçekli bir meydanda 20-25, havada ise 30-37 fps veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 16 Mayıs 2022; 20:39:5 >

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt

Malesef Xbox kullanicılarına yapılan üvey evlat muamelesi hiç hoş değil. Mod destegi zaten yok ama 3.parti önemli eklentilerden de mahrum. Aerosoft yok, PMDG 737 marketplace'e gelecek olsa da Xbox'a gelmeyecek muhtemelen çünkü DC-6'da yok. Fenix A320'de gelmeyecek. Geriye uçmaya değer pek uçak kalmiyor malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Omer687 kullanıcısına yanıt

pmdg 737 gelecek, sim update 10 bekleniyor. bu update temmuz ayında yayınlanacak. belki diğer uçaklar da gelir bu update sonrası.

bu arada fenix A320'nin fps değerleri çok düşük gibi duruyor. yoğun bir meydanda 20 nin altına iner gibi.

• Biz de sonsuza kadar süren update'ler kervanına katıldık Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

Şu ana kadar yaptıklarım bir işe yaramadı. Daha önce başına gelenler komple baştan mı başlattılar acaba?

Edit: Başında bekleyip kapat yeniden başlat derken bir şekilde tamamladı ama ne kadar sağlıklı oldu bilmiyorum Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 17 Mayıs 2022; 11:41:30 >
  • World Update 9 İtalya ve Malta geldi. Marketplace kısmında World kategorisinden ücretsiz olarak edinip kurabilirsiniz.

• Bir ekleme ve uyarı yapmak istiyorum. World update 9 güncellemesi Xbox ta soruna yol açıyor. Oyunu hiç açamıyorsunuz. Yükleme ekranında çöküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figment -- 18 Mayıs 2022; 11:25:0 >
  • dlss ne zaman gelir bu oyuna?

• figment F kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme için teşekkürler.

Şunu sormak istiyorum. WU9 u indirbilmek için yapılan sürüm updatetinde mi bu sorun var ? yani 1.25.0.9 gibi güncel sürüme çıkarmak için yapılan updateti mi bu sorun var yoksa sürüm güncellendikten sonra marketplaceden WU9 u yüklerken mi bu sorun oluşuyor?

• Merhaba, rica ederim.
    1.25.9 sürümü yani su9 Zaten sorunlu idi. Üstüne 1.6gb Bir hotfix çıktı. World update i yükleyene kadar ben çok az CTD ile oynamaya devam edebiliyordum. Fakat dün marketplaceten wu9 u kurup cashi temizleyip oyunu yeniden açınca sorun başladı. 5 kez falan denedim hep aynı yerde çöküyor yükleme ekranında yüzde 75 gibi. En son tüm oyunu kaldırıp sadece ana oyunu kurdum. O zaman oyun açıldı.

Ek olarak aslında oyunu komple kaldirmama gerek yokmuş. Sadece reserved space i silmek yetiyormuş. World updateleri ve addon lari silebiliyoruz o şekilde.

Bakalım sorunu çözmek için uğraşıyormus geliştirici..

Oyun cidden çok sorunlu hale geldi xboxta. Umarım düzeltirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figment -- 18 Mayıs 2022; 14:34:44 >
  • FENIX A320 Türkiye saati ile bu akşam 23:00'da çıkıyor.

https://fenixsim.com/#purchase

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.