Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] (187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.178
Cevap
85
Favori
205.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Top Gun Maverick güncellemesi yayınlanmış. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hep uçak görseli olmasın biraz da İstanbulu paylaşalım Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] 

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]

• TopGun eklentisini dün akşam çıktığı gibi indirip kurdum. Maalesef beklentilerimin baya altında kalan bir güncelleme olmuş. Özellikle uçak gemisinin bir pist olarak seçilememesi, sadece iniş görevinde kullanılabiliyor olması büyük bir hayal kırıklığı oldu. Üzerine bir de bu iniş görevi de tam bir "arcade" mantığıyla hazırlanmış, kuleyle hiçbir irtibat yok ve gemiden inişinin durumunu gösteren ışıklı bilgi sistemi ekranda popup olarak çıkıyor. Öyle ki keşke bu uçak gemisi özelliğini böylesine kırpık ücretsiz bir güncelleme olarak değil de olması gerektiği gerçekçiliği ve detaylarıyla ücretli bir eklenti olarak sunsalarmış.

• Asobonun aylık geliştirici soru-cevap yayını vardı ve SU10 ile ilgili bazı gelişmeler konuşuldu. Güncelleme ağırlıklı olarak performans iyileştirmesi üzerine. Örneğin; 4 ve 6 çekirdekli işlemcilerin daha rahat çalışması için bir takım düzenlemeler olacak. Bununla birlikte "Low Power Mod" adı altında cpu tüketimini düşürme seçeneği geliyor.

Kullanıcı ara yüzlerinde iyileştirmeler yapılacak. VFR haritadaki sorunlar (memory leak) hala araştırılıyor ve üzerinde çalışılıyor. Yine yeni bulut sistemi geliyor. Simülasyon çıktığından bu yana bulut sisteminde sürekli yenilik getiriliyor ve bu durum bir takım bugların oluşmasına sebep oluyor. Umarım buna artık bir son verirler. Tekrar yeni sistemin gelecek olması epey can sıkıcı açıkçası.

Bush tripte bazı buglar varmış onlar giderilecek. Project mesh kapsamında yeni ground texturelar gelecek. Touchdown (piste konma) esnasında kamera sarsıntısı olacak.

Multiplayer tarafında da yeni özellikler geliyor. Kullanıcı isimlerini tek tuşla kapatıp açma özelliği gelecek. Şu an güncel multiplayerda diğer uçakların içinden geçilebiliyor biliyorsunuz (ghosting), bunu kapatma seçeneği gelecek.

Sim Updateler bundan böyle daha geç periyodlarla çıkacak. (3 ayda bir geliyordu, 4-5 ayda bir gelecek). Buradaki amaç kullanıcıların daha stabil güncellemelere kavuşması. 2023de "marketplace 3" geliyor detayları son bahar gibi paylaşırlar.

Son olarak Asobo&Hans Hartmann tarafından geliştirilen turboproplu yolcu uçağı ATR tanıtıldı. Uçulabilir seviyede oldukça detaylı, kaliteli dokulara sahip ve 42-600, 72-600, 72-600F(kargo) gibi üç farklı modelden oluşacak. Uçak ücretli ancak geliştiricisi Asobo olduğu için fiyatı yüksek olmaz (Maksimum 100 TL). Çıkış tarihi ise henüz belli değil.

• touchdownda sarsıntı olacak olması süper haber...şu an için bence en büyük eksiklerden biri.

bir de karlı havalarda pistler tamamen kireçle boyanmış gibi bembeyaz ve iç sular, örneğin marmara kıyıları buzullarla kaplı gibi. bunu da bence düzeltmeliler.

• md11 M kullanıcısına yanıt

Karlı havalarda elle tasarlanmış pistler dışında pistlerin taxi yollarının göllerin vs. tamamen bembeyaz bir örtüyle kaplıymış gibi olması cidden çok kötü. Bu durumdan ben de şikayetçiyim epey zamandır.

• SU10 23 Ağustosa ertelendi.

• yazın sıcaktan makineler pek açılmıyor zaten:) ağustosa kadar bekleriz. yeter ki sorunsuz bir update çıksın.

bu arada xbox kullananlara bir sorum olacak. ayarlardaki "data" bölümünde bende rolling cashe kısmı gitti. search e rolling cash yazdığımdam çıkıyo ve aktif değil, ayarlanamıyor. sizlerde de duru böyle mi? eskiden bu kısımlar aktifti. data sınırlaması falan yapılabiliryordu. şimdi hiçbiri yok.

• Xbox series x'de photogrammetry ile ilgili sorun yaşıyorum. 50 Mbits hızım var ancak şehirlerde özellikle binalar son derece kötü halde! Yani doğru dürüst yüklenmiyor. İlgili ayarlar detaylı değil. Şu hatayı alıyorum;

Wired bağlantım. Sorun ne olabilir?

• RedGunners kullanıcısına yanıt

bende de aynı sorun var. bağlantı hızı 50. yoğun bölgelerde bu hatayı alıyorum. maalesef bağlantı hızı ile ilgili. tamamen düşmeler de oluyordu wirelessde. artık kablo ile bağlanıyorum ancak yoğun bölgelerde binalar düzgün yüklenmiyor. hepsi flu.

cevap için teşekkür ederim. Forumlara biraz göz attım hızı çok yüksek olup da bu sorunu yaşayanlar da varmış. Mecbur bölgeme fiber gelmesini bekleyeceğim artık. B. evlerde 100 mbit bağlatılı bir yerde denedim. Yükleme diye birşey bile yok. En kalabalık şehirlerde en harika görüntü var. Oyun xbox'a ilk geldiğinde ayarlar detaylıydı ve bu sıkıntı yoktu.

• ---------------------------------------------------------------------

benim 100 mbit bağlantı ama pek bandwidth i sonuna kadar kullandığını görmedim hatta 4 te birini kullanıyor , tabii aşırı binalar ve texture lar la dolu şehirlerde uçuş yapmadım performans sorunları nedeniyle , şaka gibi ama gtx 1060 da en tenha bölgelerde high da bile 1080p de akıcı tazeleme alamıyorum , ben de çözünürlüğü baya bi düşürdüm 720 p yaptım ( texture resolution değil - ekran çözünürlüğü) aa yı açtım ultraya getirdim , 2000 lerin ps oyunlarına döndü ama en azından aa açık 60 fps de daha akıcı , gerçekçi ve iğne ucu gibi yoğun pixel li detayları olmayan ve gözü yormayan bir sonuç elde ettim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 6 Haziran 2022; 16:16:43 >
  • RedGunners kullanıcısına yanıt

özellikle uçtuğunuz bölgeler varsa burada önceden download edebiliyorsunuz. en detaylı bu şekilde çalışıyor.

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]badGamryoutube
    Microsoft Flight Simulator - How to setup manual caching AND what caching does for you! Hi. In this follow up to my previous caching video I cover a number of elements of the manual caching system that I either glossed over or did not include in the last video. Moreover I cover new changes that have been made to the UI that make caching larger areas at high quality much easier than the old system This is a COMPLETE how-to on using the rolling and manual cache systems. I follow this with an in-depth explanation of what the caching system is being used for by Microsoft Flight Simulator and let you decide whether it's something that you need or not. 00:00 - Introduction 00:34 - Delete existing Rolling Cache 01:23 - Manual Cache Overview 01:58 - Delete existing Manual Cache regions 02:14 - Delete the Manual Cache file from disk 03:14 - Create new Rolling Cache 03:49 - Setup new Manual Cache file 04:30 - Manual Cache Region Definition Tools 08:31 - Create a Manual Cache Region 08:40 - Pausing and resuming Manual Cache creation 09:07 - Jump to previously defined Manual Cache Region on the map 09:32 - Bugs in the User Interface and Workarounds for them 10:53 - Part 2. What exactly does caching do for you in MSFS? 11:03 - Bad assumptions on my part 12:00 - Rolling and Manual Caches - What is the difference? 12:51 - Internet connectivity and cache's role in mitigating failures with it 14:15 - Wrap Up I am running Windows 10 Pro with Bootcamp on a 2017 27" iMac. It uses a 4 core 4.2Ghz Core i7 processor with 40GB of RAM. My video card is the Radeon Pro 580 with 8GB of RAM and FS2020 is running on a dedicated high speed SSD connected via Thunderbolt 3. #FS2020 #FlightSimulator Follow me on Twitter, Instagram and Facebook! https://twitter.com/BadGamr https://www.facebook.com/Badgamr-101688255037140/ https://www.instagram.com/badgamr777/ Keep in touch by joining my discord here: https://discord.gg/pDZSaQsMhH Check out my other FS 2020 videos! 5 FREE Awesome Companions and Add Ons: https://www.youtube.com/watch?v=YkgQOm4srA8 Another Top 7 FREE Add Ons: https://www.youtube.com/watch?v=9ZVVPCdDagU Little NavMap Tutorial Part 1: https://www.youtube.com/watch?v=-cqtos-qSVo Little NavMap Tutorial Part 2: https://www.youtube.com/watch?v=j1UnnIgOBQw Little NavMap Tutorial Part 3: https://www.youtube.com/watch?v=W79WMtM_WzM
    https://www.youtube.com/watch?v=GbWpaEzZUYs&t=421s
  • Xbox series x, 200mbit süper online kullanıyorum. Multiplayer açık olduğunda aldığım Ping 50 civarı. Pg olan şehirlerde erimiş bina çokluğu aşırı fazla. Ek olarak Son güncellemeler ile binalar ve detayları ancak burnunuzun dibine gelince yükleniyor. Sanırım hafıza sorununu çözmek için böyle yaptılar. Birkaç güncelleme öncesi böyle değildi. Yine de bakınca günlük 2_3 uçuş 50 GB vs bir veri indiriyor.

Bizim hızımız kadar serverlardan akan veride de sorun var bence.

Su10 gelse de sim ne yöne gidiyor görsek.

Bu arada Honda jet deneyen var mı? Keyifli bir uçak olmuş. Navigraph bağlantısı vs Xbox için keyifli oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Bende aktif o kısım. R.cash. ayarı yapabiliyorum
    Fakat yabancı forumlarda o ayarların yok olduğunu söyleyen epey Bir insan var.

Aynı cihazda aynı oyun nasıl bu kadar farklı olabiliyor..

• figment F kullanıcısına yanıt

Çok ilginç, anlamak mümkün değil birinde aktif olup diğer cihazda olmayışını.

Bu arada xbox için trafik paketi bulabilen var mı? aerosoftunki sadece pc için diye biliyorum. marketplace'de de rastlamadım. Hala default AI trafiği kullanıyoruz. Umarım buna da bir çözüm bulunur.

Bildiğim kadarıyla yok. Sanırım yine Xbox un üçüncü parti üstünden dışarıyla olan iletişiminin kapalı olması veya Xbox işletim sistemine erişimin olmaması ile alakalı bir durum. Benim gördüğüm bunu kıran ilk uygulama Honda jet oldu. Uçak, içindeki ekrana navigraph sitesinden havalimanlarının chart larini açabiliyor ve uçağı takip de ediyor chart üstünde.

Su10 ile beklenen WASM desteği buna fayda sağlar mı acaba?

• Bu arada FS 2020 Xbox kullanıcılarına sevindirici bir haberi paylaşmak isterim. Asobo stüdyo WASM eklentilerini Xbox platformuna getirmek için çözüm üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Peki bunun ne faydası olacak ?

Xbox'ın FS 2020'de 3.taraf eklentileri oluşturmak için kullanılan belirli programlama dilinden mahrum olması, dolayısı ile Aerosoft ve PMDG başta olmak üzere birçok önemli 3.parti içeriklerden de mahrum bırakıyor Xbox platformundaki FS2020 kullanıcılarını. Bu engelin ortadan kalkmasıyla birlikte birçok 3.parti eklentiler artık Xbox platformuna taşınabilecek ve marketplace'de yerini alacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 7 Haziran 2022; 16:15:25 >
  • Bu kasımda FS'nin 40. yılı etkinlikleri çerçevesinde FS 2020'ye özel bir ücretsiz güncelleme geliyor. MS'un birkaç gün önceki etkinlikte yaptığı duyuruya göre yeni güncellemede oyuna resmi olarak helikopter ve planör desteği de gelmiş olacak. Güncellemede oyuna ücretsiz olarak ekleneceği açıklanan araçlar şunlar:

Tarihi uçaklar:

Wright Flyer

Ryan NYP (“Spirit of St. Louis”)

Douglas DC-3

De Havilland Canada DHC-2-Beaver

Helikopterler:

Bell-407

Guimbal Cabri G2

Planörler:

DG Flugzeugbau LG8-18

DG Flugzeugbau DG1001E neo

Birebir Gerçeğine Uyarlanmış Uçak:

Airbus A310

Sürpriz:

Halo Infinite'ten Pelican.

• Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]
    Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]Andrew Stevens 🏎🏁twitter
    “Let Master Chief know his pilot is ready! Here's a quick look at the #Halo Pelican in #MicrosoftFlightSimulator! Enjoy the ride!!🥰 @Halo @MSFSofficial”
    https://twitter.com/segaracer/status/1536100026283343874?s=21&t=K8FOwb2qZ1ixoYGEZ6Chhw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.