Şimdi Ara

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU] (186. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.178
Cevap
85
Favori
204.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

PMDG 737 için birçok vıdeo, tutorıal var. 737 tavsıye ederım.

• Omer687 kullanıcısına yanıt

Weather radar neye bağlı olarak çalışıyor? Prepar3d de aynı uçağa sahıbim ama actıve sky olmadan radar çalışmıyor. MSFS de default olarak mı çalışıyor?

• daxtor55 D kullanıcısına yanıt

Görüntüdeki radar terrain. MSFSdeki hiçbir uçakta weather radar çalışmıyor çünkü sim update 8 ile genel bir bug oluştu. Asobo hatayla ilgili çalışma yapıldığını ve sim update 10da düzeltileceğini duyurdu.

• FS20 Xbox’da hayal kırıklığı resmen mod desteği olmaması çok sinir bozuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt

Arkadaşta bahsetmiş zaten. Weather radar değil, terrain radar görüntüdeki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 20 Mayıs 2022; 14:22:37 >
  • Beta patch iyi sonuçlar veriyor Xbox ta. Patch I yükleyip world update 9 u sorunsuz kullanıyorum. Sorunsuz derken hala paralı havalimanları kasıyor ve oyun çöküyor. Bodrum Dalaman Ankara Antalya. Ve diğer çoğu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fenix A320ye nazar değdi. Gelen kullanıcı şikayetleri üzerine bir takım performans sorunları ortaya çıktı. CPUyu normalden fazla kullanıyor, hatta epey fazla (Kimi kullanıcılarda CPU kullanımı %100 görünüyor) ve bu sebeple uzun uçuşlarda simülasyon çökmesine sebep oluyor. Dün bir güncelleme getirildi ancak şikayetler hala azalmadı. Almak isteyenlerin bir süre daha beklemesi doğru olur. Elbet en yakın sürede çözüleceğini düşünüyorum neticede ekip sağlam.

• figment F kullanıcısına yanıt

Beta patch i nasıl kuruyoruz? pek bir şey bulamadım konu ile ilgili. yani son gelen güncelleme midir bu?

• md11 M kullanıcısına yanıt
    Xbox insider hub uygulamasını kuruyorsunuz. Insider hub sayesinde uygulama/işletim sistemi/oyunların Beta sürümleri için test kullanıcısı olabiliyorsunuz.

Uygulama içinden msfs patch e katılıp konsolu yeniden başlatinca patch indirmeye hazır oluyor.

Fakat bu hafta içinde son kullanıcı sürümünün yayımlanması bekleniyor.

Not: 1.25.12 oluyor sürüm. Ben önce patch i kurup sonra content Manager Dan world update 9 u yükleyip. Cashi silip yeniden başlattım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi figment -- 23 Mayıs 2022; 9:10:56 >
  • Elma kullanıcısına yanıt
    Ben sorunsuz uçuyorum hocam çevreden de herhangi bir şikayet duymadım. Renderı ekran kartına verdim cpu %100 bile olmuyor.

• figment F kullanıcısına yanıt

anladım teşekkürler, en iyisi son sürümü beklemek şimdilik.

xbox tarafında add-on azlığı sıkıntısı varken bir de bunlarla uğraşıyoruz...

• Tface T kullanıcısına yanıt

Öğretici bilgilere, uygulamalı içerikler ulaşmak kolay. Linkini bırakıyorum bu kanalı takip ederek başlayabilirsiniz. İçerikleri sunan kişi hem PMDG 737 teknik ekibinde yer alan bir kişi olmakla birlikte gerçek bir Boeing 737 pilotu aynı zamanda.

Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]
    Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]youtube
    Hi and welcome to my channel! I'm a Boeing 737 pilot for a European airline and flight simulation enthusiast for many years. I've created this channel mainly to show you the new PMDG 737-700 for Microsoft Flight Simulator from a professional pilots perspective. It is my very first social media project and depending on how I like it I might expand it at a later point in this. Unless otherwise stated my videos are not intended as tutorials, but as demonstrations what the PMDG 737 can do when flown by a professional. For now sit back, relax and enjoy the flight! Find me on facebook: https://www.facebook.com/737NG-Driver Find me on twitter: https://t.co/7spLdIEwTn If you like my videos please consider a small donation as it's taking a lot of time and effort to create these. https://www.buymeacoffee.com/737NGDriver
    https://www.youtube.com/channel/UCJku5jC23Y0MkmPqU7CZhog

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 23 Mayıs 2022; 19:31:49 >
  • Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]
    Microsoft Flight Simulator (2020) [ANA KONU]amazon
    Logitech G Saitek X52 Uçuş Kontrol Sistemi, Omuz Kayışı ve Uzay Simülasyonları için Çubuk Uçuş Simülasyonu Kontrolü, LCD Ekran, Işıklı Tuşlar, 2 x USB Bağlantısı, PC - Siyah/Gümüş
    https://www.amazon.com.tr/dp/B01M9EWQ2W/ref=asc_df_B01M9EWQ2W1653134400000/?creative=380333&creativeASIN=B01M9EWQ2W&linkCode=asn&tag=cimritr-21&th=1

Fiyat güzel gibi geldi ne diyorsunuz arkadaşlar ? gtx 1650 'den rtx 3060 a geçmekten vazgeçip bunu mu alsam ? Başka benzer bütçede önerisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tface -- 24 Mayıs 2022; 16:2:31 >
  • Omer687 kullanıcısına yanıt
    valla şunları gördükçe konsolda oyunu açasım gelmiyor. son video’sunu izledim, fıstık gibi detaylı uçakla uçuyor adam. hepsini geçtim, bizde tablet bile yok solda daha 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyGaR___ -- 24 Mayıs 2022; 16:15:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt

Malesef öyle. Ya bilmediğimiz bir takım tenik engellerden ötürü konsollara az içerik geliyor yada konsol camiasını adam yerine koymuyorlar. PC'de uçuyorum genellikle 3.parti birçok eklenti ve mod desteğinden ötürü. Ayrıca ben de Xbox Series S var orada da yüklü Fs2020, klavye ve mouse desteği var konsol tarafında siz de biliyorsunuzdur zaten. Gayet güzel çalışıyor sim teknik açıdan PC ve Xbox arasında hiçbir farklılık yok aslında.

737'nin MarketPlace'e gelecek olmasıyla birlikte bir ihtimal Xbox'a da gelebilir çünkü PMDG'nin Fs2020 için yayınladığı bir diğer uçağı DC6 PC'nin yanı sıra Xbox için de yayınlanmıştı ama teknik bir sıkıntıdan ötürü satıştan kaldırılmış.

Bu uçakla şu THY livery'si ile uçulmaz mı hiç :) Gerçekçi sistemler zengin özellikler bir yana sadece sesler bile başlı başına çok tatminkar bir his veriyor. İnsan SS almaya bile doyamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 24 Mayıs 2022; 20:9:59 >

Ekran kartini yukselt bence 1650 nerede 3060 nerede.Bunun yerine thrustmaster flight stick idare eder.Hatta paranız yetiyorsa 3060 ti alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • claudecan kullanıcısına yanıt

Hocam bir süreliğine arkadaştan Logitech G Extreme 3D almıştım ama bana çok basit gelmişti, bana 1000-1800 tl bandında bir flight stick önerir misin ? Logitech G Saitek X52 ile Thrustmaster Flight Stick benzer fiyatlarda Logitech daha kaliteli değil midir ? Aralarında benim bilmediğim teknik bir fark mı var yoksa ? Mesela direksiyon setlerinde dişlili ve kayışlı sistem farkları var, Logitech dişlili set ile Trustmaster kayışlı direksiyon bezer fiyatta ancak kayışlı sistem çok daha iyidir, onun gibi. Pek anlamıyorum da bir önerin var mıdır ?

• Bunu tavsiye ederim
    T. Flight Hotas 4
    Hotas x de iyi.Yaninda gaz kolu da vardır.Extereme 3d pro oldukça manevra kabiliyeti serttir.Hareket kombinasyonu zayıftır.Serttir ve yumuşak degildir.Thrustmasterlar manevra kabiliyeti çok iyidir ve yumuşaktır.Hassasdir.Manyetizma vardir.Ufak manevra bile uçuş keyfini katlar.Farki budur.Tavsiye ederim bu thrsutmasterlari çok iyi ler var onlar çok profesyonel isi ve o kadar vermeye gerek yok kendimce.Bu hotas x hotas 4 gibi ürünler 1400 1800 arasında fiyat var.Her oyunda da desteklidir.Il 2 olsun x plane fsx msfs her bir şeyde otomatik ayarlı gelir.
    T16000m de var o da çok iyi manevra açisi yüksektir.Ama onda kronik 5 6 ay sonra kendi kendine sola sağa çekme sorunu oluyor.
    https://www.amazon.com.tr/Thrustmaster-Flight-Hotas-System-PS3/dp/B007TL3GP4/ref=mp_s_a_1_34?adgrpid=132043161734&gclid=CjwKCAjwp7eUBhBeEiwAZbHwkawRXsCGaK-JoPiNvyZbWcRfUPL3ShV9ZF8QfxFOQkCq62kp9kf7MBoCM_kQAvD_BwE&hvadid=599836588495&hvdev=m&hvlocphy=1012782&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=5401670804996678704&hvtargid=kwd-302081007518&hydadcr=19768_2260725&keywords=thrustmaster&qid=1653472974&sr=8-34
    Bu urunleri alıp yanına da 3050 veya 3060 almanızı tavsiye ederim.1650 pek stabilize olmaz msfs de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 25 Mayıs 2022; 13:14:18 >

• Biraz silicon lottery vurdu gibi hocam overclocklu gtx 1650 ile high-end bazı ayarlar ultra New York da 30 fps rahat alıyorum, dropsuz. Daha sonra komple sistem yenileyeceğim. Son 1 ürün kalmış sanırım onu da alacağım. Bu gaz pedalı da sürüş keyfini katlayan bir şey sanırım Extreme pro da küçücük saçma bir pedal vardı

Evet öyle gaz pedalı yani throattle ayrı olması daha gerçekçi oluyor.

Dediğim gibi extreme 3d ile kıyaslanamaz thrustmaster çok farklı manevra ve yumuşaklık gibi şeyleri çok iyi extreme 3d giriş seviyesi dir.Elinize aldığınızda bile farki anlarsınız hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 25 Mayıs 2022; 16:50:15 >
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.