Şimdi Ara

Michelin Energy Saver Kullanim Izlenimleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Carsamba gunu 4 adet Michelin Energy Saver 195/65R15 lastik aldim. Lastik alacaklar icin izlenimlerimi aktarayim.

Oncelikle sunlari belirteyim. Lastikleri taktirdiktan sonra her zamanki ustama rot -balans ve her turlu bakimlari yaptirdim. Eski lastiklerimde Michelin di. Fazla bir yipranma yoktu.

2 haftada bir gittigim yolda test ettim. Yaklasik gidis donus 800 km.

Artilari ;

- Eski lastige gore daha sessiz
    - Ekrandaki yakit ortalamasi her zaman 100km 7.9 - 8.0 km ile u sefer 7.6 ya dustu
    - Fren mesafesi daha iyi

Eksileri ;

- Virajlarda savurma eylemi gosteriyor. Eskisine gore daha guvenli giremiyorum
    - Fren mesafesi iyi olmasina ragmen , islak zeminde duz cizgisinden daha cok cikiyor

Sonuc olarak ;

Guzel bir lastik. Bahsettigim eksileri abartilacak gibi degil.Surus guvenliginizi tehlikeye atacak bir durum yok.Biraz daha dikkatli olmak gerekiyor.
    Fakat benim icin guvenlik hat safada oldugu icin ben bir daha bu seriden lastik almayacagim.

Sorulariniz olursa cevaplayabilirim.

• Yerine tavsiye edebileceginiz lastik nedir acaba?
  • benim aracimdada bu energy serisi taktirdik gecenlerde
    nokian taktiracak yerler bize uzak oldugu icin bunu taktirdik

daha once goodyear vardi
    yol tutusu cok iylesti diger lastige oranla daha iyi viraj aliyor daha iyi frenaj yapiyor ama su tuketim konusunda dusme falan olmadi veya ben hissetmedim herzamanki tuketim
    bence iyi lastik islak zemindede denedim sonuc gayet iyi
    bu arada arac ford focus
  • @tr1u5148 Ben de şu an için arabaya lastik arıyorum. Şu an üzerindekilerde michelin energy. Bu saver yeni çıkmış. Fiyat araştırması yapmış mıydınız. Nereden aldınız?

Bir de içine normal hava mı bastırdınız yoksa nitrojen mi bastırdınız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

@tr1u5148 Ben de şu an için arabaya lastik arıyorum. Şu an üzerindekilerde michelin energy. Bu saver yeni çıkmış. Fiyat araştırması yapmış mıydınız. Nereden aldınız?

Bir de içine normal hava mı bastırdınız yoksa nitrojen mi bastırdınız?

bizdeki bütün arabalarda energ var çok güzel lastik tavsiye ederim
  • forumda lastik testleri ile ilgili bir başlık vardı..
    ordada energy saver'ın ıslak zeminde diğer markalaara göre çok başarılı olmadığı yazıyordu..
    ama yol tutuş, az yaktırması gibi diğer özelliklerde hep ilk 2 sıradaydı
  • Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Herhangi bir yanlışını görmedim.. Aldığım zaman 1 senelik ücretsiz yol yardımı da verdiler..
  • saver ı bilmemde
    primacy pilot un içine edeyim...
    kuru havada rezalet...
  • elime şöyle güzel bir para geçse direk bu lastiği alıcam. Sessiz olduğu için. Ayrıca yumuşak olduğu için belki ikinci bir amortisör vazifesi görür konfor artar. Pirelli var şu an lastik değil odun resmen. Ama tabi güven veriyor çukura falan girince psikolojik olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 11 Kasım 2008; 2:17:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eswod

forumda lastik testleri ile ilgili bir başlık vardı..
    ordada energy saver'ın ıslak zeminde diğer markalaara göre çok başarılı olmadığı yazıyordu..
    ama yol tutuş, az yaktırması gibi diğer özelliklerde hep ilk 2 sıradaydı

hocam 1. hangi marka model acaba?
  •  Michelin Energy Saver Kullanim Izlenimleri
  • frenlerde yanlara kaymasından ve virajlarda kötü lmasından yanal sürtüne direncinin düşük olduğu anlaşılıyor.

zaten energyler cephedn bakıldığında aynı ebattaki diğer lastiklerden daha ince duruyor(bizim arabada da var) dolayısı ile de kötü göüküyor.
  • İş aracımızda Continental PremiumContact2 var bu hafta değiştiricez aynısıyla çok memnunuz desenide cok güzel energy ye göre zaten premium sınıfının lastigi yani D segmentteki araçların cogunluk tercih ettigi lastik sınıfında.
  • ADAC otomobil lastiği testlerinin tamamını birlikte değerlendirerek yaptığım bir çalışmadır:

Michelin Energy Saver Kullanim Izlenimleri

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/default.asp?ComponentID=4772&SourcePageID=70159
    http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/default.asp?ComponentID=4796&SourcePageID=8762#1

Kuru ve ıslak yol performansı, konfor ve genel durumu anlamında lastik marka ve modellerini değerlendirebilmek amacı ile; ADAC yazlık lastik testlerinin tamamını inceleyerek, lastk ebatı ayrımı yapmaksızın sadece lastik marka ve modeli bazında alınan test sonuçlarının ortalamasını aldım.

Tablo üzerinde; Genel değerlendirme, Kuru yol performansı, Islak yol performansı ve Konfor anlamında yanyana ve en iyiden en kötüye kadar sıraladım. Sonra aynı başlık altındaki en iyi ilk yüzde 20'yi siyah bir alan içine alarak belirledim. Arkasından, her dört kategoride de ilk yüzde 20 arasına girmeyi başarabilmiş olanları değişik renkler ile işaretledim. Yani, hem genel olarak, hem kuru ve ıslak yol performansı olarak ve hemde konfor anlamında en başarılı olanları ortaya çıkarmaya çalıştım.

Ortaya şöyle bir tablo çıktı.
    (siyah arka fon içinde belirtilenler bulunduğu kategori içinde "en iyi ilk yüzde 20 arasına girmiş" otomobil lastik marka ve modelleridir)
    (otomobil lastiklerinin yanlarında bulunan sayılar yapılan testlerde verilen başarı puanıdır, en düşük puan en iyi olandır, başarı puanına göre lastiklerin performanslarını birbiri ile oransal olarak karşılaştırabilirsiniz)

ADAC tarafından bugüne kadar yapılan tüm yazlık lastik testlerinin genel ortalamasında; hem kuru yol, hem ıslak yol ve hemde konfor olarak, "bütün kategorilerde ilk yüzde 20 arasına girebilmeyi başarabilmiş" lastik marka ve modelleri sırasıyla;

- Bridgestone Potenza RE050A
    - Pirelli Pzero Nero
    - Michelin Pilot Sport PS2
    - Continental SportContact 3
    - Goodyear Eagle F1
    - Bridgestone Turanza ER300
    - Dunlop Sport Maxx
    - Kumho Ecsta KU19
    - Dunlop SP Sport 01
    - Michelin Primacy HP

olarak karşımıza çıkıyor.

İlgilenen arkadaşlara faydası olması umuduyla....

daha detaylı bilgi için ===>>http://forum.donanimhaber.com/m_23395944/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 11 Kasım 2008; 15:36:39 >

• Goodyear Eagle F1 2 yıldır kullanıyorum, canavar gibi, hakiki alman lastik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

Goodyear Eagle F1 2 yıldır kullanıyorum, canavar gibi, hakiki alman lastik...

amerikan malı good year..

http://eu.goodyear.com/tr_tr/goodyear/hakkinda/tarihce/
  • Bu yeni çıkan energy saver lar eski energy e3a lara göre daha güzel..İlk izlenimlerime göre daha sessiz ve yol tutuşu eskisine nazaran daha iyi..
  • michelin energy e3a serilerinden corolla da ben de kullanmıştım. Arkadaşın bahsettiği gibi virajlarda arabayı yana doğru yatırıyordu. Ardından b330 almıştımda araba da kendine gelmişti , ben de kendime gelmiştim
  • listedeki lastikler sıralımı yoksa puanlara mı bakacaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyokushin

listedeki lastikler sıralımı yoksa puanlara mı bakacaz

(siyah arka fon içinde belirtilenler bulunduğu kategori içinde "en iyi ilk yüzde 20 arasına girmiş" otomobil lastik marka ve modelleridir)
    (otomobil lastiklerinin yanlarında bulunan sayılar yapılan testlerde verilen başarı puanıdır, en düşük puan en iyi olandır, başarı puanına göre lastiklerin performanslarını birbiri ile oransal olarak karşılaştırabilirsiniz)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.