Şimdi Ara

Mesut Çevik ile Canlı 'Konsol mu PC mi?' ve fazlası 21:30'da sizlerle (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
516
Cevap
5
Favori
14.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı parçaları 1525 tl'ye vatanbilgisayar'dan toplayabilirisiniz.

• KaDigitaL K kullanıcısına yanıt
    Meyve alınca meyvesinden eksiliyor ama bunda ise öyle birşey yok kitap paylaşmakta takas etmekte yasaklansın o zaman.
  • Netim 2mbit. NTV webden Trabzon maçını izliyorum takılma yok. Bu videonun tekrarı ve Erdi ile Ender'in Toshiba incelemesini izliyorum takılma yok. Hatta üçünü aynı anda açarsam donmaya başlıyor. Ama UStream kadar değil.
    UStream üzerinden tek başına ~250x150 çözünürlüğündeki NASA canlı yayını 5 saniyede bir 3 saniye donuyor.
    Yani sorun Mesut Çevik'in veya bizim netimizde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 28 Kasım 2013; 20:48:31 >
  • Ya bi de konsol kullanan arkadaşların ısrarla koltuktan kçımı kaldırmadan oynuyorum Laptop PC bağlasam da mouse dizimde veya sehpa veya koltuk yanında hareket etmesi zor, illa bi şekilde bilgisayarın yanına gidip dokunmak zorunda kalıyorum demesi nahoş. Zaten konsolu açarken de illa yanına gidiyorsundur. Yahu tuvaletin gelince ne yapıyorsun ben onu merak ediyorum, konsol ile bu da halledilebiliyor mu?

Hadi diyelim ki sırf bu rahatlıktan aldın ki bana göre klavye ile oyun oynarken bi şey yazmak yapacağım son iş, konsol kullananlar da illa klavye kullanıyorlar mı kullanmadan nasıl yazıyorlar o ayrı bi meşgale.

Ama şu var ki, o TV'ye bağlı oynarken bütün oyun boyunca senden başkası kullanacak ise e o zaman ne yapıyorsunuz ben onu anlamadım? Oysa PC veya laptopu olan alıyor onu odasına, masasına devam ediyor ev ahalisi haberini dizisini devam ettiriyor. TV ekranına bağımlığın yok. Ev ahalisi sıra beklemiyor evde, salonu hep işgal hep işgal nereye kadar yahu

Ha pardon eve ikinci bir TV ve oyun için de ikinci bir oda tahsis edersin olur biter, para bol paçalardan akıyorsa tabii... Bak ona bi şey diyemem mirim.

Her konsol sahibinin bir PC'ye ihtiyacı vardır ama her PC sahibinin bir Konsola ihtiyacı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 28 Kasım 2013; 20:54:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pc de "klavye mouse ile uğraşmak istemiyorum" demiş arkadaş en çok + yı almış :) milletin pc yede gamepad bağlanabildiği ve her oyunu konsol kontrolleri ile oynayabildiğimiz den haberi yok galiba :)

Salona bağla PC yi.

EN sonunta menülere girmek için keyboard klavye kullanacaksın. Keyboard ve klavyesiz olmaz asla PC.

Olay sırf oyun oynamak değil.

Konsolda sadece konsol ve gamepad var.

PC de 40 tane zımbırtıyıda yanında taşıman lazım salona filan bağlıyacaksan.

Not : PC oyuncusuyum

salon nereden çıktı anamadım benim dediğim mevzuyla bir alakası yok , konsolda salonda dev ekranda daha rahat oynuyorum dersen o başka bir mevzu yani ... ayrıca oyuna girmek için iki kere tıklayıver konsoldan çok daha rahat girilir pc de oyuna ne var bunda :)

Ben ne demişim ilk mesajımda bir bak. Daha neye cevap verdiğini bilmiyorsun o zaman hocam.

İşte o iki tık kadar basit olmuyor her zaman. Daha geçen hafta salona taşıdım PCyi. Gamepad ile takılırım diye. Feci şekilde yine klavye ve fare ye muhtaçsın. Teoride ki gibi olmuyor. PCyi salona bağlarım devamlı gamepad takılırım gibi. Konsol bu açıdan çok daha rahat.

Ha yine 2. tercihtir benim için konsol o ayrı mevzu.

Nedediğini sen oku bence

Benim dediğim

"Evet biliyorum PC yi de salonda TVye bağlayabilirim ama keyboard klavye ile uğraşmak istemiyorum"

Senin dediğin

"pc de "klavye mouse ile uğraşmak istemiyorum" demiş arkadaş en çok + yı almış :) milletin pc yede gamepad bağlanabildiği ve her oyunu konsol kontrolleri ile oynayabildiğimiz den haberi yok galiba :)"

Benim dediğim

"Salona bağla PC yi.

EN sonunta menülere girmek için keyboard klavye kullanacaksın. Keyboard ve klavyesiz olmaz asla PC."

Senin dediğin

"salon nereden çıktı anamadım benim dediğim mevzuyla bir alakası yok"

Sorun?

Sorun yok işte klavye mouse istemiyorsan pc ye gamepad bağlanabildiğini bil dedik Oyuna girmek için tek bir mouse yeter okadar pc salona taşıdında omu dert oldu

Hocam anlamadın sen.

Mesela bilgisayarı açtın. Direk gamepad ile napabilirsin? Sonunda mouse ve klavye kullanarak steam i açacaksın. Oyuna gireceksin. Oyundan çıktın yeni oyun için tekrar mouse kullanman gerek.

Arkadaşın oyun oynarken steamden mesaj attı buna nasıl cevap vereceksin?

BF4 de biri mesa gönderdi sana veya kulaklığın yok birşey yazmak istiyorsun. Gamepad ile nasıl yazacaksın?

Benim dediğim bu. Eninde sonunda bağlısın klavye ve keyboarda. Xbox 360 gamepad i ile bir çok oyun oynandığını bende biliyorum ve hatta ben de oynuyorum.

Konsolda oyununuda gamepad ile oynarsın, internetinide gamepad ile gezersin, mesajını da gamepad ile atarsın. Demek istediğim bu.

Edit : Bu arada yanlış anlaşılmasın. Steam Big Picture ile bu dediklerimin bazıları yapılıyor ama bu sırf Steam de. Steam olmayan oyunlarda halen daha sıkıntı var. Origin de mesela gamepad ile kontrol ve mesajlaşma yok.

Senin ilk yazdığından ne anlaşılıyor yahu bunlarmı bukadar uzatmaylım gerekenleri yazdım zaten yekrar etmeyim...

İlk yazdığım

ben PC parçaları toplamakla uğraşmam. Kafam rahat olsun. Evet biliyorum PC yi de salonda TVye bağlayabilirim ama keyboard klavye ile uğraşmak istemiyorum diyenlerin adresi konsol.

Bunu PC oyunları gamepad ile oynanmaz diye algılamak daha büyük bi beceri.

Yoo gayet açık bunlar oyun konsolu senin steam yazışmalarını gamepad ile klavyeden daha rahat yaptığın aklımıza gelmez burdan ayrıca o dediğininde çözümü vardır araştır

Çok araştırdım inan.

Geçen işte salona götürdüm yine bilgisayarı. Eyvallah herşey muhteşem. Oyunlar konsoldan daha kaliteli çıkıyor PC ile TVde. Ama dediğim gibi. İlla kanepeden kalkmak gerekiyor. Mouse keyboard a gitmek gerekiyor. Mouse u kullanmak için masa gerekiyor. Yani konsol kadar pratik değil.

Steambox güzel olacak mesela, ama her oyun da Steam de yok. Blizzard oyunları olsun Battlefield serisi olsun...

Ben gamepad kullanan birisiyim PC de, fakat dezavantajı şu. Battlefield 3-4 ü her nekadar gamepad ile oynasanda PC de mutlaka sorun olacaktır. Bunun nedeni konsollarda BF4 gibi oyunlarda auto aim var hafif. Çok değil. PC de gamepad ile oynadığında bu yok. Ve fare ile klavye ile oynayan düşman her zaman daha avantajlıdır bu konuda.

Her ne kadar gamepad PC de aynen 100% çalışsa bile oyunda, bazı oyunlar yine konsol gibi değil.

Konsolu yücelttiğimden deği bu arada, tekrar söyleyeyim. PC tarafında biriyim. Konsol alırsam şahsen exclusive oyunlar içindir. Birde PS Plus ilginç.

steam vs. okadar ilgilenmiyorum ilgililer araştırır , baştaki alıntımla ve senin dediğinle bunların bir alakası yok dediğim gibi

Ben zaten o dediklerimi sonradan yorum olarak ekledim. İlk dediğim o değildi.

Ben sadece salonda keyboard ve mouse kullanmak istemeyen olabilir diyorum çünkü PC de bir şekilde bunlara muhtaçsın. Ama sen bu dediğimi sanki PC de gamepad ile oyun oynanmaz olarak algılayıp bunun üzerine tartışma başlatıyorsun.

Anlıyamadım niyetini.

kardeş sende diyorsun ilk mesajından anlaşılan bu işte neyi neden uzatıyorsun asıl ben seni anlaymadım

Hocam ben diyorum ki PC de bir şekilde keyboard ve klavye ye muhtaçsın. (Her ne kadar hemen hemen her oyun gamepad destekli olsada.)

Sen de bana iğneli olarak arkadaş sanırım PC de gamepad ile oyun oynandığını bilmiyor diyorsun ilk bana mesajında.

Bende PC de bir şekilde keyboard ve klavye ye muhtaçsın dememi nasıl olur da PC de gamepad ile oyun oynandığını bilmiyor olarak yorumladın onu merak ettim sadece.

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

• quote:

Orijinalden alıntı: invision

Meyve alınca meyvesinden eksiliyor ama bunda ise öyle birşey yok kitap paylaşmakta takas etmekte yasaklansın o zaman.

Herkesin fikri olabilir. Bu konunun altında, işletim sistemini indirmenin (ücretli olanların) legal olup olmadığını tartışmayı değil sadece olmazsa olmaz olarak eklenmediğini belirtmek için yazdım. Amacım dışındaki konulardaki düşünceleriniz hakkında bir iddiam yok, sadece kendi bildiklerimi yazdım. Konuyu uzatmaya gerek yok sonuçta bahsettiğiniz konu forumun farklı başlıklarında muhakkak tartışılmıştır.
  • adam 30 günde bir format atarsa..
    eşitlik sağlanır..
  • abi tabiki konsol bunu tartışmak hata directx denilen şey varken pcde konsol almak daha mantıklı bu gün dünyanın en pahalı bilgisayarını bile toplasan 1 yılda çöp olabilir directx yüzünden

• Program tekrarları nedense artık Youtube'a yüklenmiyor.
  • Canlı yayını Youtube üzerinden neden yapmıyorsunuz?

Ustream'den daha akıcı olur ve çok daha fazla kişi canlı izleyebilir.
  • Mesut usta guzel soylemis.Iki cihazida alacak durumun yoksa once pc diye.Sonra konsol.Konsol kesinlikle bir rahatlik tam kullaniciya yonelik bir cihaz.Onum icin pcye gore daha bir luks olarak algilanabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

abi tabiki konsol bunu tartışmak hata directx denilen şey varken pcde konsol almak daha mantıklı bu gün dünyanın en pahalı bilgisayarını bile toplasan 1 yılda çöp olabilir directx yüzünden

Hocam yapmayın gözünüzü seveyim.
  • quote:Orijinalden alıntı: Speed-Step Mesut Çevik ile Canlı'da birlikte PC toplayacak, oyun konsolları ile aralarındaki muhtemel performans farklarını değerlendirecek hangisi daha mantıklı tartışacağız. Her zaman olduğu gibi sizden gelen sorulara ve yorumlara da yer verdiğimiz programımız 21:30'da başlıyor olacak.

Yayın sona erdi. Katılımınız için teşekkür ederiz tekrarını izleyebilirsiniz. 

Videoda toplanan sistemin detaylarına  [Buraya tıklayarak] ulaşabilirsiniz.

merhaba mesut abi forumdaki en büyük hayranınım en başta bunu belirtmek isterim hayatımda tanışmak istediğim ilk 5 insandan birisisin yanlız video da 20:30 yazıyor konu da mesaj içeriğinde 21:30 gözüme çarptı bir ileteyim dedim saygılar mesut abi

• konsolmu pc mi diyormusunza pc ye cıkan oyunlar oynanmıyorki ,bir tane oyun düzgün değil hepsinde problem var sürekli yama cıksada düzeltseler diye bekleniyor önce bunu aşmaları lazım.

• Devir konsol deviri.Oyuncu artık pc ile oyun oynamak istemiyor bin tane derdi ile başını ağrıtmak istemiyor.

Konsolumu alır oyunumuda alır ohh keyifini sürerim diyor.Zaten dünya genelinde oyun oynamak pc ile neredeyse tarih oldu şuan ünlü olan birkaç ünlü pc strateji oyununlarından başka pc de oyun oynayan kalmadı desek yeridir.

1995 yılında PS1çıkışı ile Pc oyunculuğuna en büyük darbe vurulmuştur.

• bakıyorumda millet oyunları laboratuvarlarda incelemek içni alıyor-oynuyor sanırım. ne bu arkadaş oyun mu oynuyoruz yoksa fps ölçüm senin ki 2x benim ki 4x yarışına mı giriyoruz. duyanda ps4 de 640x480 oyun oynuyoruz sanacak.

fps ölçümleri yapmaktan oyun oynayamayan tıkıntılı bir insan değilseniz, daha yenisi çıkmış bir tık daha iyi grafik alayım , 42 fps den 45 e çıkartayım makineyi , şurada kasıyor yeni bir ekran kartı alayım belki fps 60 a çıkar diyen birimisiniz ? o zaman pc alın kardeşim.

pc kullanmadığımdan ve parada vermek istemediğimden stabil olsun, 2-3 tane dv diyi sırayla takıp kurmaya ugraşmayım , oyunumu oynayım eğleneyim yeter bana. konsol oyun oynamak için her zaman daha rahattır. çevrimci özellikleri vs ile sırf oyun oy namak için tasarlanmış bir makine , nasıl oluyorda pc oyun için daha ideal diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Madem online oyun 64 kişi bf oynuyorsun kaç gün 64 kişi ful bulacaksın merak ediyorum. cod konsollarda 20-25 milyon satarkan pc de ne kadar satıyor satışlara bakmanızı tavsiye ederim.

Takarsın bf 4 ü konsoluna , beklemeden sıkıntısız şekilde tak diye girersin. başlarsın oynamaya senin için tasarlanmış bir sürü çevrim içi özellikten yararlanırsın vs. vs. vs.

tamam pc daha kaliteli grafik verir ama oyun oynamak ise amaç , konsol her yönüyle daha rahattır,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 29 Kasım 2013; 9:23:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ornitolog

konsolu seçenleri asla anlayamıyorum.
    ha çok çok zengin olsam bir odaya pc diğerine ps4 alırdım. konsol yedektir as kadrodaya giremez.

bir god of war oynamayan insan anlamaz anlayamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: BlacK_TowerR

Devir konsol deviri.Oyuncu artık pc ile oyun oynamak istemiyor bin tane derdi ile başını ağrıtmak istemiyor.

Konsolumu alır oyunumuda alır ohh keyifini sürerim diyor.Zaten dünya genelinde oyun oynamak pc ile neredeyse tarih oldu şuan ünlü olan birkaç ünlü pc strateji oyununlarından başka pc de oyun oynayan kalmadı desek yeridir.

1995 yılında PS1çıkışı ile Pc oyunculuğuna en büyük darbe vurulmuştur.

Ya böyle yorulmarı nereden buluyorsunuz?

Kim diyor oyuncu PC ile oyun oynamak istemiyor diye?

PC ile oyun oynayan kalmadı ne demektir yahu?

Pc oyunculuğuna darbe diyorsun ama lütfen konsolda

1080p 120hz
    1440p
    1080p surround
    3Dvision
    Oculus Rift
    4K oyun oynanacağı yılı göster bana, sonra gel burda PC tarih oldu de.

PC ve Konsol farklı şeyler. Kimsenin öldüğü yok. PC oluşturmak daha pahalıdır. Özellikel üstte dediğim çözünürlükleri oynatan bir PC pahalıdır. İnsanlar daha uygun ve kolay olsun diye konsola yöneliyorlar ki herkesin haklı nedenleri var. Ama gerçekten PC oyunculuğu öldü diyorsan biraz araştırmacı ol derim. Bütün yenilikler PC ye geliyor, tabi takip etmiyorsan bir şey diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

bakıyorumda millet oyunları laboratuvarlarda incelemek içni alıyor-oynuyor sanırım. ne bu arkadaş oyun mu oynuyoruz yoksa fps ölçüm senin ki 2x benim ki 4x yarışına mı giriyoruz. duyanda ps4 de 640x480 oyun oynuyoruz sanacak.

fps ölçümleri yapmaktan oyun oynayamayan tıkıntılı bir insan değilseniz, daha yenisi çıkmış bir tık daha iyi grafik alayım , 42 fps den 45 e çıkartayım makineyi , şurada kasıyor yeni bir ekran kartı alayım belki fps 60 a çıkar diyen birimisiniz ? o zaman pc alın kardeşim.

pc kullanmadığımdan ve parada vermek istemediğimden stabil olsun, 2-3 tane dv diyi sırayla takıp kurmaya ugraşmayım , oyunumu oynayım eğleneyim yeter bana. konsol oyun oynamak için her zaman daha rahattır. çevrimci özellikleri vs ile sırf oyun oy namak için tasarlanmış bir makine , nasıl oluyorda pc oyun için daha ideal diyebiliyorsunuz anlamıyorum. Madem online oyun 64 kişi bf oynuyorsun kaç gün 64 kişi ful bulacaksın merak ediyorum. cod konsollarda 20-25 milyon satarkan pc de ne kadar satıyor satışlara bakmanızı tavsiye ederim.

Takarsın bf 4 ü konsoluna , beklemeden sıkıntısız şekilde tak diye girersin. başlarsın oynamaya senin için tasarlanmış bir sürü çevrim içi özellikten yararlanırsın vs. vs. vs.

tamam pc daha kaliteli grafik verir ama oyun oynamak ise amaç , konsol her yönüyle daha rahattır,

Konsol her yönü ile rahattır kelimesi insandan insana değişir.

Ayrıca bir şey daha çok satıyor diye daha iyi olduğu anlamına gelmez.

Honda mı daha çok satıyor Porsche mu dünyada? İkiside araba sonuçta. İkisi de seni oraya götürüyor. Sen işe bu mantıkla bakmışsın.

Çok basit örnek vereyim sana. 1440pde oyun oynadıktan sonra bırak konsolu PC de bile 1080p ye dönmem.

Ama herkes farklıdır. O yüzden genellemeler hep hatalı. Malesef forumda bir çok kişi kendi yorumlarını global gerçekmiş olarak sunuyor.

Bu arda 64 kişilik full oyun çok sayıda var BF4 te de BF3 te de. Hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sanırsam PS4 de artık destekliyor tabi 64 kişi. Güzel birşey.

• @bigbooss,

Haklı olduğun kısımlar olsa bile sen olayın sadece bir tarafından bakmışsın. Konsolun avantajlarından, PC'nin de dezavantajlarından bahsetmişsin. Ancak bunun tersi durumlar da çok var (ki bir kısmını yukarıda yazdım). Karışmasın diye iki başlığa ayırayım:

Grafik:

Evet grafik her şey değildir ama biraz da bu konuda gerçekçi olmak gerekir. Yapımların bir şekilde günümüz grafik teknolojilerine ayak uydurması lazım. Bugün severek oynadığımız birçok oyunu ele alırken bir bütün olarak düşünmemiz gerekir. Uncharted 2'yi 15 sene önceki grafiklerle bugün oynuyor olsaydık aynı etkiyi yaratır mıydı bizde? Muhtemelen yaratmazdı.

Hani bir klişe vardır "konsol oyuncusu grafiğe bakmaz" diye. Ama Killzone: SF videoları ortaya çıkınca nedense birden "PC'de böyle grafik yok, konsol eziyor" falan gibi laflar o grafiğe bakmayanların ağzından çıkmaya başladı. İşte bana garip ve komik gelen şey bu. Yeni nesil PS4 ve Xbox One isimleri ile sürekli bahsedilen şey "grafik" ise demek ki "grafiğe bakmıyoruz" lafı çok da gerçekçi değilmiş diye düşünmeden edemiyorum.

Bundan 17-18 sene önce ben deli gibi Doom 2 oynarken biri gelip bana "Bir oyun çıkacak, 64 kişi aynı anda kocaman bir savaş alanında çarpışabilecek; tanklar, helikopterler, jetler... Ohooo, ne ararsan var. Hele ki bir de grafikleri var, böyle gerçek gibi" deseydi ciddiye bile almazdım muhtemelen. Hangimiz o zamanlar günümüz oyunlarını hayal ediyordu ki? Bana 10 sene daha aynı grafiklerle Doom 2, Doom 3, Doom 4, Doom 5 diye önüme koysalar yine oynardım. Ama insanoğlu daha iyisini gördükten sonra artık daha kötü grafiklisi hafiften gözüne batmaya başlar. Bu yüzden PC'de görsel anlamda daha iyisini görmüş, tecrübe etmiş insanların isteklerini, hislerini görmezden gelmemek gerekir.

Evet bir oyunu 4xAA açmadan da oynarız. Ama daha iyisi mevcutken ve bunu yapabiliyorken neden kısmaya zorlayalım kendimizi? Senin için önemli olmayabilir ama bir başkası için belki ciddi fark yaratıyordur. Kimisi Full HD TV'de HD yayınlanan bir maç izlemek ister; kimisine tüplü TV'de SD yayınlanan maçı izlemek yeterlidir. Full HD şart değil ama görsel olarak daha tatmin edici olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

Kullanım Rahatlığı ve Oyunlar:

Konsol elbette oyun oynamak için tasarlanmış bir makine, bu konuda kimsenin itirazı olmaz. Ancak bunun için tasarlanmış olması demek, oyun konusunda her desteği veriyor anlamına gelmez. Mesela PC'de oyun içi mesajlaşmaya, sesli chat'e destek veren sayısız yazılım sayesinde uçsuz bucaksız bir rahatlığa sahipsin. Ya da kontrolcü konusunda da bahsetmiştim. Klavye + mouse'u bırakıp gamepad / direksiyon / joystick vs.. gibi bir kontrolcüye oyun içi geçişin zaman bile almıyor ve cihaz konusunda da yine sayısız seçeneğin var. Oyun ve internet arasında geçişin 1sn alıyor (ne bileyim, mesela oyunda bir yerde takıldın, çözüm için araştırman ve bulman saniyeler sürüyor). Böyle onlarca şey sayabilirim. Kulağa çok basit gelebilir bunlar ama farkında olmadan sürekli kullandığımız için eksildiği anda değerini anlıyoruz.

"Battlefield'da 64 kişi full kaç gün bulacaksın" diye merakını bildirmişsin; üzerinden 2 sene geçmiş BF3'te günün 24 saati yüzlerce 64 kişinin bulunduğu düşük pingli servera ulaşabiliyorsun (ki yeni çıkan BF4'ten hiç bahsetmiyorum bile).

Şimdi bu söylediklerimden "PC konsoldan üstündür" gibi bir anlam çıkmasın, ben özellikle olayın diğer boyutundan baktım. Yoksa en başından beri söylediğimiz şu ki; iki tarafın da ayrı üstünlükleri var, insanlar da bu yüzden kendilerine uygun platformu seçiyorlar. O yüzden biri diğerinden "her bakımdan" üstün demek yanlış olur. Yoksa konsol PC'den her açıdan üstün olsaydı ilk işim eve gittiğimde PC'yi camdan aşağıya atmak olurdu. Ya da PC konsolun yaptığı her şeyi yapıyor olsaydı PS3'ümü TV'nin altından alıp araba altına takoz niyetine koyardım. Ama ikisini de elimizde tutuyor, severek kullanıyorsak demek ki ikisinin de bizim için vazgeçilemez tarafları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 29 Kasım 2013; 13:08:06 >

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.