Şimdi Ara

Meşhur Bozkır Tahini, - 2020 Foruma özel kampanya- +3kg kargo ücretsiz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
54
Favori
34.195
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pekmez nasıl acaba? Ev yapımı olanlarla karşılaştırırsak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanihba K kullanıcısına yanıt

Kesinlikle Göktepe

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Dürüst olduğunuz bu mesajdan belli. Yerli susamdan bence daha önemli bir sey.

İnsanların yerli takintisini da çok anlayamıyorum zaten . Doğallıksa artık dag köylerinde bile her turlu zirai ilaç ve gübre kullanılıyor tarımda. Kendi elimle yetistirmiyorsam dogallik yok.

Alıntıları Göster

İthal ürünlerin hangi şartlarda yetiştirildiğini, dahası ithalat sürecinde bozulmaması veya böceklenmemesi için hangi yöntemlerin kullanıldığını bilmeden "yerli takıntısı" diyerek yaftalamak da baya kolaycılığa kaçmak oluyor. Kaldı ki evet üç kuruş fazla olsun yerli tohumdan üretilsin, bu topraklardan bu sulardan bu havadan beslensin.

• quote:

Orijinalden alıntı: amentus

senin gibi düşünenlerin yüzünden tarım bu hale geldi ya. çiftçilerimiz bu duruma düştü ya. o zaman üreteceksin yada üreticine laf etmeyeceksin. üretmeyi bilmeyip tüketmeyi bilen, sıcak fırsatlarda bile daha ucuzunu arayan zihniyet. ithal tohumların hepsi tek kullanımlıktır. bu yıl ekersin seneye mahsülünden tekrar tohum yapamazsın. ama yerli ürünün tohumu öyle değildir. bu yıl ektin seneye üründen bir kısmını tohumluk olarak saklarsın. ayrıca susamın geçmişi 3000 yıl öncesine dayanır ve Türkiye toprakların da en kaliteli susam yetişmektedir. köylüden gidip çiğ susam almak isterseniz 1 kg susam 18-20 liradır. 1.3-1,4 kg susamdan ise 1 kg tahin çıkmaktadır. ithal susamın fiyatı acaba ne kadar birde bunlara bakmak lazım.

Herkes ben gibi düşünse bu halde olmazdık emin ol. BEN YETİŞTİRİCİ OLDUĞUM İÇİN BU KADAR NET KONUŞUYORUM. Bahçesine ilaç ve hibrit sokmayan ata tohumu kullanan kaç kişi var onlardan birisi de benim. Şuna eminim ki ithal ürünler çok daha bilinçli bir şekilde üretiliyor. bizim köylümüzde doğal ürün kalmadı ziraatçiye gidip ezbere ilaç gübre alıp uygulamaktan başka bir şey bildikleri yok. Yazıyorsam klavye başı delikanlılıktan değil çiftçi bir aile ziraat mühendisleri kardeşlerin arasında büyüdüm. Şu anda da ek iş ve hobi olarak devam ettiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Suat_

İthal ürünlerin hangi şartlarda yetiştirildiğini, dahası ithalat sürecinde bozulmaması veya böceklenmemesi için hangi yöntemlerin kullanıldığını bilmeden "yerli takıntısı" diyerek yaftalamak da baya kolaycılığa kaçmak oluyor. Kaldı ki evet üç kuruş fazla olsun yerli tohumdan üretilsin, bu topraklardan bu sulardan bu havadan beslensin.

Alıntıları Göster

Bir alttaki mesajım sana da gelsin. Yerli ürünlerin nasıl yetiştirildiğini sanki çok biliyorsunuz... Ben bildiğim için kendim yetiştiririyorum kendim yetiştirmediysem de doğal olmadığını bilip kabul ediyorum yerli veya ithal bu kadar net.

• konyalıyım asımağa markayı hiç duymamıştım

• Trendyoldan kepekli ve kepeksiz tahin ve pekmez aldım çok memnun kaldık kısmet belki bir gün asımağada deneriz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçen hafta trendyol dan goktepe tahin sipariş ettim.satici YaylaSepetim diye bir firma.2litre+1litrelik pet ambalaj.sadece bir karton kutunun içine koyup öylece yollamışlar. bugun kargo elime gecti.maalesef 1litre olan pet zarar görmüş.neredeyse tamami kutuya akmış.yaklasik 1litre tahin ziyan oldu.trendyol canli desteğe derdimi anlattim.bizden haber bekleyin dediler.tahin cok lezzetli . tadina diyecek yok ama biraz canim sıkıldı dogrusu.

Meşhur Bozkır Tahini,  - 2020 Foruma özel kampanya- +3kg kargo ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vebo -- 16 Kasım 2020; 23:52:35 >

• vebo kullanıcısına yanıt
    böyle sıvı mı yollanır.. valla ayıp ya

• quote:

Orijinalden alıntı: chesstern

böyle sıvı mı yollanır.. valla ayıp ya

Konuyu açan arkadaş da böyle yolluyor ama sıkıntısız ulaştı elime, tahin güzel.

• sonbahar78 kullanıcısına yanıt

Ben 1-2 yıl önce almıştım pek beğenmedim su gibi kıvamsız bir üründü

• sipariş vermeme sebebim hep patlama ihtimaliydi. bunu gördüm daha da veremem sanırım. en azından iki kat patpata sararsın patlama ihtimalini azaltırsın çarpışamayacağı için.

• Sanki konu basinda 2 kg uzeri ücretsiz kargoydu 3 kg mami cikti??

• Kargo ucreti olan ilanlari gorunce hemen uzaklasiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vebo

geçen hafta trendyol dan goktepe tahin sipariş ettim.satici YaylaSepetim diye bir firma.2litre+1litrelik pet ambalaj.sadece bir karton kutunun içine koyup öylece yollamışlar. bugun kargo elime gecti.maalesef 1litre olan pet zarar görmüş.neredeyse tamami kutuya akmış.yaklasik 1litre tahin ziyan oldu.trendyol canli desteğe derdimi anlattim.bizden haber bekleyin dediler.tahin cok lezzetli . tadina diyecek yok ama biraz canim sıkıldı dogrusu.

Benim kargo da aynı bu kutuda geldi. Patpat vs yok. Allaha emanet gelmiş valla ben de çok şaşırdım kırılmadığına. Arkadaşa özellikle iyice sarın bak patlama vs yapar uğraşırız dedim kırılırsa tekrar göndeririz abi dedi fakat kargoyu kendi hazırlamıyor zaten Göktepe firması kendisi kolileyip kargo yapıyor.

• dobermann kullanıcısına yanıt

neyse ki 2 litre olan patlamamış.

• dobermann kullanıcısına yanıt

merhabalar hocam , benim gönderdiğim ürünlerde patlama akma vs olursa kargoyu geldiği gibi geri yollayabilirsiniz veya ücret iadesi isterseniz onuda yapabilirim. o pakettekinin kapağı tam kapanmamış o yüzden akma olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan22

Sanki konu basinda 2 kg uzeri ücretsiz kargoydu 3 kg mami cikti??
    Tam ben de onu düşünüyordum. Yanlış hatırlamıyorum demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Bir alttaki mesajım sana da gelsin. Yerli ürünlerin nasıl yetiştirildiğini sanki çok biliyorsunuz... Ben bildiğim için kendim yetiştiririyorum kendim yetiştirmediysem de doğal olmadığını bilip kabul ediyorum yerli veya ithal bu kadar net.

Alıntıları Göster

Bütün yorumlar bana gelsin hocam siz canınızı sıkmayın. Nasılsa mesajı tam olarak okuma zahmetine de girmiyorsunuz, işinize gelen kısmına cevap veriyorsunuz. Hayırlı forumlar, afiyet olsun.

• Herkese selamünaleyküm

Geçtiğimiz haftalarda Ali hocamdan 2 kg tahin 2 kg’da pekmez aldım çok kısa sürede ürünü teslim aldım ,

Ürünler gerçekten çok kaliteli, Önceden marketten tahin alırdım ve pekmezle karıştırıp yerken mide yanması yapardı ancak Ali hocadan aldığım tahin ve pekmez de böyle bir şey söz konusu değil ne kadar çok yerseniz yiyin asla mide yanması söz konusu değildir,

Yakın zamanda kendisinden tekrardan tahin ve pekmez alacağım

Kendisine buradan da teşekkürlerimi iletmek isterim hayırlı işler ve iyi çalışmalar dilerim saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.