Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
9
Favori
107.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mersin Antalya yolu şu an ne durumdadır bilen varsa, yazarsa sevinirim. Eski virajlı yol mu duruyor hala. Silifke belek arası ne kadar sürede alınabilir?

• yeni bölünmüş yol yapılıyor.dağları delip tünellerle yolu kısaltıp düzeltmeye çalışıyorlardı.yeni yol denizden içeride ve genelde daha az virajlı ve anzarasız düz yol olacak.yenisi yapılsın ama eski yolu da açık tutarlar inşallah.
    bir arkadaş da konya yolunu tercih ediyorum demiş yukarıda
    tabi zevkler tartışılmaz ama bana ikisinden birini tercih et deseler o sıkıcı çöl manzaralı konya yolunu hayatta tercih etmem.
    çünkü ben o eski ve virajlı yolun aşığıyım. taşucundan başlayıp gazipaşaya kadar olan kısım benim bugüne kadar hayatta en zevk alarak araba kullandığım yoldur.o muhteşem deniz manzaraları,sakin kasabalar,ıssız ormanlar,tertemiz güneşli hava.
    size yemin ederim,böyle bir yol dünyada pek az yerde vardır. bunun kıymetini bilmek lazım.hatta devlet yeni yol bitince eskisinin bakımını yapıp otoyol gibi paralı yapsa karavanla gelen turistlere bu yolu pazarlasa acayip iş yapar. birincisi ben kafadan müşteri olurum.
    zaten öyle muhteşem manzaralı yollar italya ve ispanya sahillerinde turistik amaçlı kullanılıyor.burada da aynısı rahatlıkla yapılabilir.
    ama bizde yapmazlar gibi.bu nedenle yeni yol yapılıyor diye açıkçası çok üzülüyorum.
    Benim gibi düşünen birisini daha bulduğum için ne mutlu bana.
    Aslında Mersin tarafında da denizi çok güzel düzgün yerler olmasına rağmen her yaz ne yapıp edip eşimi kandırıyorum
    ve yaz tatilini Alanya ya da Kemer tarafında bir otelde geçiriyoruz.Ne yalan söyleyeyim sırf bu harika yoldan gidebilmek için bunu yapıyorum.
    Yoksa Adanadan Silifke 2,5- 3 saat sürerken başka hiç bir güç beni 10-12 saatlik yola götüremez.
    Şimdi eşim de alıştı,nerde güzel manzara görse hemen duruyoruz.Foto,video çekiyoruz ya da tepeden En güzeli de tepe-ova-tepe sonra tekrar ova kombinasyonuyla devam eden enfes virajlar,yemyeşil düzlükler.
    Yalnız bu yola giderken aceleniz olmayacak.Geze geze mola vererek yolun keyfini çıkartacaksınız.
    2002 yılında Civic HB 1.6 VTec AT kullanıyordum
    Vites D3 pozisyonunda harika gaz tepkileri vardı ve virajlı yolları en zevkli onunla geçmiştim.Şimdi düz vites kullanıyorum,biraz zor oluyor ama yolun güzelliği herşeyi unutturuyor.
    Sahil şeridinden geldim gelirken lanet ettim yol bitmemiş bitse dahi gidilmez trafik çok sahil şeridinde trafik lambaları cabası sanki şehir içi yolculuk yaptım yer yer yol çalışması var o zaten sıkıntı .

Giderken MARDİN den Adana Adana’dan bozantı Konya Konya’dan Isparta Isparta Burdur Burdur’dan yayla yolundan seydikemer Fethiye 1400 km yolu tek başıma 13.5 saatte gittim sorunsuz sıkıntısız
  • Hala virajlı ve tehlikeli diye biliyorum geçen hafta gittim konya yolunu kullandım, çok rahat oluyor tavsiye ederim, adanadan tam 640 km yani o kötü yolu çekmeye gerek yok diyorum.
  • mersin-gazipaşa kısmını bilmiyorum ama gazipaşa-alanya arası için yorum yapabilirim.

eskiden 45 km'lik yolun gazipaşa tarafından giderken -deniz kenarındaki- ilk 20 km'si olan çift şeritli yol artık kullanılmıyor. onun yerine 3 şeritli bölünmüş yol yapıldı, dağın arkasından.

sonraki 10-15 km de bölünmüş şekilde. aralarda birkaç küçük yer var, çalışma olan. ama gerçekten çok küçük yerler . sol-sağ-sol yapıyorsunuz direksiyonla.

ama alanya'nın girişini biraz kala yol çalışması var. gold city'yi 1-2 km geçince başlıyor. dikkatli olmak lazım.

alanya-antalya arası aynı idi, güzeldi en son gittiğimde, pek fark yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 3 Mart 2013; 15:42:00 >
  • taşucundan sonra 10-15 km gittim o kısım yapılmış,bölünmüş yol kaymak asfalt, sonra tekrar bozuk yol başlıyor, ondan sonrasını restaurant çıya sordum, anamura kadar bu şekilde yer yer yapılmış yer yer yapılmakta imiş
  • yeni bölünmüş yol yapılıyor.dağları delip tünellerle yolu kısaltıp düzeltmeye çalışıyorlardı.yeni yol denizden içeride ve genelde daha az virajlı ve anzarasız düz yol olacak.yenisi yapılsın ama eski yolu da açık tutarlar inşallah.
    tabi zevkler tartışılmaz ama bana ikisinden birini tercih et deseler o sıkıcı çöl manzaralı konya yolunu hayatta tercih etmem.
    çünkü ben o eski ve virajlı yolun aşığıyım. taşucundan başlayıp gazipaşaya kadar olan kısım benim bugüne kadar hayatta en zevk alarak araba kullandığım yoldur.o muhteşem deniz manzaraları,sakin kasabalar,ıssız ormanlar,tertemiz güneşli hava.
    size yemin ederim,böyle bir yol dünyada pek az yerde vardır. bunun kıymetini bilmek lazım.hatta devlet yeni yol bitince eskisinin bakımını yapıp otoyol gibi paralı yapsa karavanla gelen turistlere bu yolu pazarlasa acayip iş yapar. birincisi ben kafadan müşteri olurum.
    zaten öyle muhteşem manzaralı yollar italya ve ispanya sahillerinde turistik amaçlı kullanılıyor.burada da aynısı rahatlıkla yapılabilir.
    ama bizde yapmazlar gibi.bu nedenle yeni yol yapılıyor diye açıkçası çok üzülüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkrn

yeni bölünmüş yol yapılıyor.dağları delip tünellerle yolu kısaltıp düzeltmeye çalışıyorlardı.yeni yol denizden içeride ve genelde daha az virajlı ve anzarasız düz yol olacak.yenisi yapılsın ama eski yolu da açık tutarlar inşallah.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Klavyenize sağlık.

Ben tatile giderken en keyifli kısmı o müthiş virajlar,inanılmaz manzaralar ve ormanla denizin harika kombinasyonu.

Ne yazık ki en son gidişimde o güzelim yolun peyder pey yenilendiğini gördüm. Yazık olacak o müthiş yola

• Ben de gecen yil Malatya'dan Antalya'ya tatile giderken sahil yolundan gittim ve etrafimda bir suru arkadasin "Konya uzerinden git" tavsiyesini de dinlemedigim icin hic pisman degilim. Yol yer yer yapim asamasindaydi. Bence denildigi kadar korkunc bir yol degil.

Gece yola cikip sabah 5 gibi 1-2 saat kestirdikten sonra Anamur tarafina dogru yola koyulmustuk. Gunes dogarken o sahil yolundan gidip kucuk bir koy kahvesinde dogal sebze, peynir, zeytin ve gozleme ile kahvaltinizi da yaptiniz mi sizden iyisi yok. Omur boyu unutmazsiniz.

Nacizane tavsiyem, ara ara mola verilmesi. Yoksa yolcuda mide bulantisi olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

yeni bölünmüş yol yapılıyor.dağları delip tünellerle yolu kısaltıp düzeltmeye çalışıyorlardı.yeni yol denizden içeride ve genelde daha az virajlı ve anzarasız düz yol olacak.yenisi yapılsın ama eski yolu da açık tutarlar inşallah.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz. Klavyenize sağlık.

Ben tatile giderken en keyifli kısmı o müthiş virajlar,inanılmaz manzaralar ve ormanla denizin harika kombinasyonu.

Ne yazık ki en son gidişimde o güzelim yolun peyder pey yenilendiğini gördüm. Yazık olacak o müthiş yola

Benim gibi düşünen birisini daha bulduğum için ne mutlu bana.
    Aslında Mersin tarafında da denizi çok güzel düzgün yerler olmasına rağmen her yaz ne yapıp edip eşimi kandırıyorum
    ve yaz tatilini Alanya ya da Kemer tarafında bir otelde geçiriyoruz.Ne yalan söyleyeyim sırf bu harika yoldan gidebilmek için bunu yapıyorum.
    Yoksa Adanadan Silifke 2,5- 3 saat sürerken başka hiç bir güç beni 10-12 saatlik yola götüremez.
    Şimdi eşim de alıştı,nerde güzel manzara görse hemen duruyoruz.Foto,video çekiyoruz ya da tepeden En güzeli de tepe-ova-tepe sonra tekrar ova kombinasyonuyla devam eden enfes virajlar,yemyeşil düzlükler.
    Yalnız bu yola giderken aceleniz olmayacak.Geze geze mola vererek yolun keyfini çıkartacaksınız.
    2002 yılında Civic HB 1.6 VTec AT kullanıyordum
    Vites D3 pozisyonunda harika gaz tepkileri vardı ve virajlı yolları en zevkli onunla geçmiştim.Şimdi düz vites kullanıyorum,biraz zor oluyor ama yolun güzelliği herşeyi unutturuyor.

• vakit sıkıntım yok diyorsanız en güzel manzaralı yollar fethiye-antalya ve alanya-mersin arasıdır..deniz kenarından kıvrıla kıvrıla mavi ve yeşil tonların arasında yolculuk yaparsınız...ama bazıları için bu yol çok sıkıcı da olabilir..bir alanyalı olarak konuyu açan arkadaşa da teşekkür ederim,memleket hasreti mis gibi burnumda tüttü valla..
  • yılda bir kere giden için çok hevesle anlatılabilecek bir yolculuk. ancak benim gibi o yolda ambulansta anneannesini kaybeden ve bir yılda defalarda il merkezi için 4 saatlik zaman gerekecek kişiler için hiç de iyi düşünceler bırakmayan bir yol. 25 yıl o yolun sadece cefasını gördüm. (şu an kocaelideyim. 3 şeritli yolun hayatı ne kadar güzelleştirdiğini gördüm)

ayrıca eski yolun açılmasına imkan yok. çünkü yer yer o yol üzerine yapılıyor. eski yol yeni bağlantılarla söylenen gibi kullanıma çılabilir. son olarak yol bir kaç yer hariç manzarasından hiç bir şey kaybetmeyecek.
  • quote:

Aynen katılıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: chupin

Mersin Antalya yolu şu an ne durumdadır bilen varsa, yazarsa sevinirim. Eski virajlı yol mu duruyor hala. Silifke belek arası ne kadar sürede alınabilir?

geçtiğimiz ağustos ayında bu yolu kullandım. taşucu-Anamur ve Anamur-Gazipaşa arasında bazı yerlerde yol çalışmaları vardı ama şimdiye bitmiştir sanırım. Bundan 10 yıl öncesine göre bayağı bir düz yol kazandırılmış ve O efsanevi virajlar pek kalmamış desem yeridir. Adana-Antalya arasını 2-3 yerde yemek ve ihtiyaç molası vererek 10 saatte gittim. Taşucu-Anamur ve Anamur-Alanya arasında yaklaşık 1 er saatlik sık virajlı kısım var onun dışında rahat bir yol. gece gidecekseniz bu yolu kesinlikle kullanmayın derim ( otobüs ve kamyon çok oluyor+manzarayı göremiyorsunuz) ama gündüz kullanacaksanız kesinlikle tavsiye ederim. hem manzarayı izlersiniz hemde bu yolda araç kullanmanın zevkini çıkarıyorsunuz ( bence tabi ). bu arada silifke-belek arası da normal bir kullanımla 7-8 saat sürer sanırım. iyi yolculuklar dilerim...

• wow turkey den bakıyorum hep nisan ayı yaklaştı mı ne durumda diye. Genelde çok yavaş ilerliyor. O bölgelerde olanlar bildiklerini falan yazıyorlar bazen. Ara sıra tarihi eser falan çıkıyormuş mecbur bildirmek zorunda oldukları için bu zamana kadar çok aksaklık olmuş. Birde projede hatalar olmuş tünel sorunu mu ne vardı bir ara çöktü diyorlardı daha doğrusu çökebilir endişesiyle iptal edeceklerdi tekrar açılacaktı falan filan.

Çok aksaklıklar yaşayan bir projese sanırım. Geçen sene biraz gittim taşucundan beri, boğsak tarafına kadar açıktı oralardan bir yerden içeri doğru girmesi lazım ve sahilden ayrılacak sonra tekrar sahile çıkacak falan yol güzel olacakta , muazzam bir doğa katliamı var çok fazla ağaç ve doğal ortam telef oldu. Umarım yerine yenilerini ekerler en kısa sürede.

Akdeniz tarafında yolculuğu yolculuk yapan o sıcağın içinde çam kokusunu deniz havasını içine çekerek, cırcır böceklerini dinleyerek gitmek :) Çocukluğumdan beri böyle gittim geldim taşucuna, Karaman - Silifke arasıda süper yapıldı otoban gibi oldu ama o eski samimi havası kalmadı hiç. Ne viraj kaldı ne başka bişey :D Kocaman asfalft , tatile gittiğimi anlamıyorum bile bazen

Aslında deniz kenarından beri eski yol düzeltilip genişletilerek bişeyler yapılsa daha iyi olmaz mıydı diye düşünüyorum. Sahil yolu havası kalmayacak çünkü bitince mersin - antalya otoyolu. :/

• haftaya bu yoldan gidiyorum tüneller açıldı mı? yol nasıl?
  • Çok zevkli yoldur.Bence arkadan itişli bir araç varsa daha güzel olur.Çalışmalar devam ediyor.
  • oralarda yol yapım çalışmaları yıllardan beri sürer. yıllardır mersine antalyaya gider gelirim. yolun yarısının yarısı ancak yapılmıştır. bir anamurlu olarak konuşuyorum. ama 10 yıldır yapım çalışması var bu gidişle bi 10 yıl daha sürer.
    ha bana sorarsanız hiç ama hiç yapılmasın. biz anamurlular bozyazılılar aydıncıklılar gazipaşalılar memleketlerimizde mutlu mesut yaşıyoruz. mümkünse kimse huzurumuzu bozmasın. memleketlerimizi yol geçen hanına çevirmesinler.
  • Arkadaslar son durum nedir?Yaz geldi millet yola çıkacak

• Senin memleketin şehirlerarası yol güzergahı üzerinde. Senin keyfin kaçacak diye yol yapılmayacakmı. Senin keyfin niye kaçıyor bu arada!
  • Oku hafta once gittim, Mersin-Alanya arası tam 5 saat sürdü. Arabada aile de olunca hic gidilmiyor saga sola savruluyorlar.
    Dönüşte Konya üzeri geldim guzel yol.

• <ben de hataya giderken genelde seydisehir konya yolunu kulandım daha pratik gbii
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.