Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
9
Favori
107.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yol tünelin açılması ile bayağı düzeldi.Taşucundan Ağaçlıya kadar problem yok duble yol.Ağaçlı tesisinden sonra Bozyazı ya kadar virajlı yollar yine aynı.Bozyazıdan sonra alanya ya kadar problem yok.Zevkli geçen yolculuklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraser79

Yol tünelin açılması ile bayağı düzeldi.Taşucundan Ağaçlıya kadar problem yok duble yol.Ağaçlı tesisinden sonra Bozyazı ya kadar virajlı yollar yine aynı.Bozyazıdan sonra alanya ya kadar problem yok.Zevkli geçen yolculuklar dilerim.

Bilgi için teşekkürler.
    Anamur Gazipaşa arası yol çalışması yok mu ?
  • O tarafa yakın zamanda gitmedim.Ama çalışma olsa bile etkilemez çünkü pek viraj kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraser79

O tarafa yakın zamanda gitmedim.Ama çalışma olsa bile etkilemez çünkü pek viraj kalmıyor.

Anamur'dan Gazipaşa tarafına doğru bir 25-30 km virajlı yol görünüyor aslında. Yine de önemli değil bu hali ile bile gidilir bir yol. Belki ömrüm boyu tekrar geçmeyeceğim. Gitmeye değer yani.
  • aydıncık bozyazı arasi yaklasik 40 dakikalik bir virajlı yol vardır.. (ama o yollarin da tadı ayrıdır) artik gerisi hep duble yol.. anamurdan sonrasini bilemiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

aydıncık bozyazı arasi yaklasik 40 dakikalik bir virajlı yol vardır.. (ama o yollarin da tadı ayrıdır) artik gerisi hep duble yol.. anamurdan sonrasini bilemiyorum..

Kısmet olursa 29 Haziran'da evde olacağım, video çekersem paylaşırım.
  • kenya64 K kullanıcısına yanıt
    Hocam gittiniz de donüyormusunuz yoksa yola çıkmadınız mı daha.
    Ona gore nasıl iyi mi yollar diye soracaktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmet olursa yarın sabah Silifkeden yola çıkıyorum. Alanya Okurcalar a kadar gideceğim. Kamera ile kayıt yapmayı düşünüyorum. 28 günü Samsun'a dönüyorum. O zaman net bilgi yazarım.

• son durum nedir acılan tunel var mı_
  • sözde bu sene bitecekti
  • Dün sabah silifkeden saat 6.30 gibi çıktım. İlk defa geçeceğim için biraz tedirgindim açıkcası. Okurcalar a kadar 300 km yolu yaklaşık 4.5 saatte geldim. En çok zamanı Alanya'dan sonra ışıklarda kaybettim. Yolda çalışmalar devam ediyor ama beklediğim kadar kötü değildi. Bir Karadenizli olarak gayet sevdim yolu :) benim kızın kusmasından korkuyordum ama uyudu genellikle.

• selamlar.bende 29 haziran sabahı adana dan kemere yolculuk etmeyi planlıyorum. sabah 6 yada en geç 7 gibi çıkmayı düşünüyorum. ben aşağı yukarı 3 aydır bu yolu dikkatle takip ediyorum.kara yolları genel müdürlüğünün sitesine baktığım zaman şu an çalışma olmayan ve yolda fazla duraksama yapmamanız gerektiren en iyi yol sahil yolu gibi görünüyor. o yüzden sahil yolundan gideceğim. ben 15 yıldır bu yolu bilirim. şu an iti barı ile tek sıkıntı çıkaracak yer anamur ile gazipaşa arası görünüyor. orada da tadını çıkarark gideceğiz :) ayrıca forumun bu bölümünden ilgilenen arkadaşlar facebook adresi üzerinde xperia z2 canlı yayın yapabilirim. tabiiki tamamen isteğinize bağlı. hoşçakalın:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: alielemir

selamlar.bende 29 haziran sabahı adana dan kemere yolculuk etmeyi planlıyorum. sabah 6 yada en geç 7 gibi çıkmayı düşünüyorum. ben aşağı yukarı 3 aydır bu yolu dikkatle takip ediyorum.kara yolları genel müdürlüğünün sitesine baktığım zaman şu an çalışma olmayan ve yolda fazla duraksama yapmamanız gerektiren en iyi yol sahil yolu gibi görünüyor. o yüzden sahil yolundan gideceğim. ben 15 yıldır bu yolu bilirim. şu an iti barı ile tek sıkıntı çıkaracak yer anamur ile gazipaşa arası görünüyor. orada da tadını çıkarark gideceğiz :) ayrıca forumun bu bölümünden ilgilenen arkadaşlar facebook adresi üzerinde xperia z2 canlı yayın yapabilirim. tabiiki tamamen isteğinize bağlı. hoşçakalın:))

• Gidip donen varsa detayli yorum alabilsek guzel olur. Bayramda ben o yolu kullanicam ve baskalari da olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zizu

Gidip donen varsa detayli yorum alabilsek guzel olur. Bayramda ben o yolu kullanicam ve baskalari da olabilir.

Aynen hocam ayın 26 sında adana alanya yapacam kısmetse giden veya gidip dönen var ise yorum almak isteriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 6 Temmuz 2014; 15:40:02 >
  • Takip... İnsallah 13 Ağustos' da bende Adana-Alanya yapacağım. Güncel yol bilgisi almak iyi olacak.

• quote:

Gidip donen varsa detayli yorum alabilsek guzel olur. Bayramda ben o yolu kullanicam ve baskalari da olabilir.

Ben Hatay-Adana- Konya-Antalya yolunu kullanıyorum cok rahat:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: narsess

quote:

Ben Hatay-Adana- Konya-Antalya yolunu kullanıyorum cok rahat:)

Evet rahat olabilir ama o yolun manzarası yok mu!!

İşte o manzara için bile sadece o yol tercih edilir. Hele de benim gibi virajı yolları sevenler için hazine değerinde bir güzergah..

Ne yazık ki tüneller ve duble yollarla aslında turistik amaçlar için bile değerlendirilebilecek o inanılmaz güzellikteki yol artık yavaş yavaş sıradanlaşmaya başladı..
    Tatile çıkacağım zamanlar en çok o yolda araç kullanmanın vereceği haz beni heyecanlandırıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alielemir

selamlar.bende 29 haziran sabahı adana dan kemere yolculuk etmeyi planlıyorum. sabah 6 yada en geç 7 gibi çıkmayı düşünüyorum. ben aşağı yukarı 3 aydır bu yolu dikkatle takip ediyorum.kara yolları genel müdürlüğünün sitesine baktığım zaman şu an çalışma olmayan ve yolda fazla duraksama yapmamanız gerektiren en iyi yol sahil yolu gibi görünüyor. o yüzden sahil yolundan gideceğim. ben 15 yıldır bu yolu bilirim. şu an iti barı ile tek sıkıntı çıkaracak yer anamur ile gazipaşa arası görünüyor. orada da tadını çıkarark gideceğiz :) ayrıca forumun bu bölümünden ilgilenen arkadaşlar facebook adresi üzerinde xperia z2 canlı yayın yapabilirim. tabiiki tamamen isteğinize bağlı. hoşçakalın:))

Ustad,

Yolu kullandiysaniz sizden paylasim ve bilgi bekliyoruz. Bayramda o yoldan gidecek arkadaslar var...

• 29 haziran sabahı gittim.sabah 7,30 da çıktım yola tam adana havalimanının oradan. saat 12.30 gibi anamurdaydım.çokta basmadım.anamura kadar yollar gayet güzel. taşucundan sonra büyükeceli ve yeşilovacıuk taraflarında tek yönlü ve virajlı yollar var. anamura kadar her alanda çalışma var neredeyse.anamur ile gazipaşa arası biraz sıkıntılı o yolu da kamyona takılmazsanız 1 saatte geçebilirsiniz.otobüs olsun hiç önemli değil.takılın peşine ve gidin.bence o virajlı yollarda sollamaya kalkmayın.otobüsün gittiği hızda gitseniz bile bir saatte alırsınız. gazipaşadan itibaren ise sıkıntılı yol bitmiştir.ben sabat 7,30 çıkdım yola saat 4 gibi antalyadaydım. 2 yerde de mola verdim.zaten otobüslerde adana antalya arasını 8,30 yada 9 saat gibi bir zamanda alıyorlar. yollar geçen seneye göre gayet rahat gibime geldi.dönüştede 11.45 gibi kemerden çıktım gazipaşada mola verdim, anamurda bir dağın tepesinde durdum biraz çay hahve muhhabbeti yaptım, yine anamura girerken bir yerde durakladım muz aldım, sonra silifkede mola verdik çilek aldık ve yola devam ettik saat tam 20:50 de havaalanı civarında oldum. benim tavsiyem adanadan çıkacak varsa pazar sabahı çıksın ama dönüş zamanını pazar erken saate ayarlayın en geç altı giibi. o saatte çıkabilirseniz 7,30 saatte bile adanaya varabilirsiniz.çünkü pazar günü gazipaşa anamur ve anamur silifke arası nerdeyse fareler cirit atıyor. az manzarayı seven ve dikkatli araba kullanmaktan hoşlanan arkadaşlara kesinlikle mersin yolunu kullanmalarını tavsiye ederim :)))

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.