Şimdi Ara

Mengerler kaporayı geri vermiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
2
Favori
28.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
256 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şikayetvar üzerindeki 20 kapora mağdurundan bir kısmı ile haberleşiyoruz.
    Bir kısmımız ticaret bakanlığı ile temasta.
    Bir grup basın açıklaması hazırlığında.
    Ekşi sözlük’te @memocan2468’e teşekkürler entry girildi.
    Avukat aracılığı ile tüketici mahkemesine giden arkadaş da var.
    Benim duyduğum Mengerler’in avukatlarının bile bunun haksız olduğunu düşünmeleri ancak holding diretiyormuş.
  • Aracı kimin aldığının ne önemi var. Sonuçta elde kalmamış. Şimdi gider bir araç için kaporo verirsiniz, sizin için araç getirilir, ama almaktan vazgeçersiniz, atıl araç nedeniyle bayi bir masrafa katlanır ve bu masraf karşılığı kaporoya el konur.
    Ama araç satılmışsa ve ortada vazgeçmeden dolayı doğan bir zarar-masraf yoksa kapora iade edilmek zorundadır. Bunun hukukta karşılığı sebebsiz zenginleşmedir. Halk dilindeki karşılığı malumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 11 Ocak 2021; 9:49:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demekki araçlarında önemli bir arıza olsa onu da garantiden yapmayıp müşteriden talep edecekler. Her ne kadar sözleşme noktasında haklı gibi görünseler de uğradıkları bir mağduriyet ya da para kaybı yok. Mengerler'in önünden geçersem içeri girip bu konuyu dile getireceğim
  • Navi kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle
  • Bu aralar araba bakıyorum. Mengerler hakkında bunu öğrendiğim iyi oldu. Sözleşmede yazmasa bile bu olay büyük rezalettir. Sadece şikayetvar yetmez, ekşi sözlükte başlık açın bence.

• vincentvega kullanıcısına yanıt
    Başlık açıldıhttps://eksisozluk.com/10-ocak-2021-mercedes-mengerler-rezaleti--6794104
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamba

Başlık açıldıhttps://eksisozluk.com/10-ocak-2021-mercedes-mengerler-rezaleti--6794104

Hocam şöyle etkili bir yol da olabilir, ben sıkıntım olduğunda bu yolu kullanıyorum herhangi bir firma ile, işe yarıyor.

Linkedin üzerinden, bu şirketin büyük başlarına mesaj yazın, mağduriyetinizi anlatın, bir de eksisozlukte açılan başlığın linkini de yollayın.

Genel müdür, genel müdür yardımcısı, müşteri ilişkileri direktörü, müdürü kim varsa yazın, gerçekten etkili oluyor.

https://www.linkedin.com/company/mengerler-ticaret-t%C3%BCrk-a.%C5%9F./people/?facetGeoRegion=tr%3A0

Burda genel müdür, yardımcısı, direktörü vs. mesaj atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverusta -- 11 Ocak 2021; 10:30:6 >

• Hocam benim bildiğim kapora geri verilmiyor. Bu her yer de böyle. Ayrıca dikkatli okursanız aracın satışı sonrası diyor siz vazgeçmişsiniz. Yasal yollara başvurun ama ne sonuç çıkar bilemeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl olabilir böyle bir şey ya? En kötü şartlarda araş başkasına satıldığında geri vermek zorundalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilotaFerrari

Hocam benim bildiğim kapora geri verilmiyor. Bu her yer de böyle. Ayrıca dikkatli okursanız aracın satışı sonrası diyor siz vazgeçmişsiniz. Yasal yollara başvurun ama ne sonuç çıkar bilemeyiz.

yanlış bilgi, her yerde geri verilir, hatta afedersiniz "eşşek" gibi geri verirler. Hani kızıyoruz Doğuş'a ama, adamlar anında geri öder kaporayı.

• silverusta S kullanıcısına yanıt
    Yanlış değil bal gibi de doğru bilgi. Sen birinden araç alırken kaporayı geri iste nah verir sana. Galeriden iste nah verir. Daha çok örneği var. Ev alırken bile aynı.
  • Mercedes-benz 6aydır bireysel müşterilerine nasıl davrandığını hepimiz biliyoruz. Bu olayda tuzu biberi olmuş. Adamlar resmen müşterini aşağılıyor.

• gamba kullanıcısına yanıt
    Aynısı başımıza geldi (ismini vermeyeyim bir mercedes bayisiyle)

Kuzenim avukat,onun hukuk bürosundan antetli kağıda yazılı “paramızı 2 gün içinde şu hesaba yatırın aksi takdirde noter ihtarnamesi ve hukuki yol ile misliyle alacağız” ifadelerinin hukuki dille yazılmış halini gönderdik.

Ulaştıktan sonra 30 dk içinde hesabımıza yatırdılar paramizi.

Avukat bir yakininiz varsa bu yol,yoksa noter ihtarnamesi tavsiye ederim.
  • flyingraper kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi yardım alarak noterden ihtar çektik henüz bir cevap gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Bu suçlamaların kapsamına girmesi mümkün değil ama yapılası gereken ihtar sonrası uygun suç duyurusu ile sreci başlatmak olmalı diğer mağdurlara da ulaşıp birlikte hareket edin.

• quote:

Yanlış değil bal gibi de doğru bilgi. Sen birinden araç alırken kaporayı geri iste nah verir sana. Galeriden iste nah verir. Daha çok örneği var. Ev alırken bile aynı.

işte o vermeyen at hırsızlarına ufaktan mahkeme yolu gösterince "eşşek" gibi veriyorlar.

Otomobil sektöründe kapora direk iade edilir, etmeyen de tekrar söylüyorum, "eşşek" gibi verir.

• quote:

o kapora ile senin verdiğin örnek aynı değil +50.000 zam var mesela ortada

• Hocam ben de haziranda doğuşun bayiisine gittim kamiq almak için eylülde araç gelir sipariş için kapora lazım ama eylüde fiyat yükselir dediler açık açık. Kapora vereyim fiyati sabitleyin dedim kabul etmediler bende almaktan vazgeçtim size böyle birşey söylemediler mi?
  • Tanıdık bir avukattan itiraz metni için yardım alarak tüketici hakem heyetine itiraz başvurusu yapın, e-devlet üzerinden yapılabiliyor.

• özgürwilly kullanıcısına yanıt
    Evet bir sonraki adım tüketici hakem heyeti olacak. Gelişmeleri bildiririm.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.