Şimdi Ara

MEİZU X8 ANA KONU (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
13
Favori
56.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu cihazın ekranı gorilla değil galiba ve hani olurda ekran kırıldı nereden bulacağız n11 gittigidiyor vs baktım bulamadım ne yapıcaz?
  • AfterLife61 kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/meizu-x8-koruyucu-silikon-kilif-black-p-HBV00000JCH5Q?magaza=BPS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beta-01 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Arkadaşlar meizu x8 de böyle bi ayar varmı acaba baktim ama bulamadim. Telefondaki resimleri videolari arka planda yüklediği bi alan varmi? Google alani yada ne bilim flyme ye ait bi alan. Mesela xiaomi lerde 5gb ucretsiz alan veriyor iphonelerde 5 gb ucretsiz alan veriyor telefon resimleri videoları o alana yedekliyor. Benim sorum şu. Boyle bi alan varsa telefon arka planda o alana yedekleme yapiyormu? Eğer yapiyorsa sadece wifi acikken yedekleme yap seçeneği diye bişey varmi. Paketten gitmemesi için. Aradim bulamadim boyle bi ayar

• gmichael G kullanıcısına yanıt
    Aliexpresste var hocam. Türkiye'de de illaki vardir takan yerler.

• X8 de sorun var arkadaşlar dokunmatik sorunu vardı cihaz yavaşlatıyor du sonra dondu, KVK da anakar değişti ancak yine yavaş arada beyaz ekran oluyorduki ,KVK aradı cihazın yeni anakart kaydı yapılmamış cihaz kulanilmaz olacak, yeni anakart takacak diye. Yoksa bu cihaz 2 bin lira ederdi sorunsuz olsa.

• Dokunmatik sorunu, yavaşlama problemi hiç yaşamadım. Sadece bir kere ekran uykudan uyanmadı 3-4 dakika sonra yeniden başlatarak sorunu atlattım, umarım benzer problemler yaşamam.

• Anneme telefon almak istiyorum.
    Bu telefonu uzun süredir biliyorum. S710 işlemcili telefonlar arasında en en ucuzu. S660 telefonlarla aynı fiyatlara satılıyordu. Şaun hala f/p cihazı.
    Kendim Xiaomi Mi6 kullanıyorum. O yüzden Redmi note 8 veya note 8 pro diğer seçenekler olarak düşünüyorum.
    Meizu güncelleme vermiyor. Bunun büyük sorun olacağını düşünmüyorum.
    Bakalım 1-2 ay içinde ya meizu x8 / 16xs veya xiaomi redmi note 8/pro alıcam.
  • flyme 8 on numara olmuş arkadaşlar,çin sürümünü yükledim cihaz acayip stabil görsel olarak daha iyi,flyme 8 globali bekleyin
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    ne zaman gelir sizce globale ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biz

X8 de sorun var arkadaşlar dokunmatik sorunu vardı cihaz yavaşlatıyor du sonra dondu, KVK da anakar değişti ancak yine yavaş arada beyaz ekran oluyorduki ,KVK aradı cihazın yeni anakart kaydı yapılmamış cihaz kulanilmaz olacak, yeni anakart takacak diye. Yoksa bu cihaz 2 bin lira ederdi sorunsuz olsa.
    Hocam düzelmedi mi sorunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: guneyone

meizu x8 bir aydır kullanıyorum yüz tanıma parmak izini aktif ettiğimde telefonun sürekli kendiliğinden kapandığını Fark ettim.Şuan aktif değil sorunsuz kullanıyorum kapanma yaşamadım yeni yazılım çıkana kadar bekleyip göreceğiz.
    Hocam arkadaşalrın dediği kadar kötü mü telefon?Dediğiniz gibi parmak izini falan kapatsak stabil olmuyor mu?

Hb den almayı düşünüyorum da... Arkadaşların lanet okurcasına eleştirmesi kafamı karıştırdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 7 Ocak 2020; 1:32:14 >
  • metbey M kullanıcısına yanıt
    Evet ucuz gibi görünüyor ama almanı tavsiye etmem. Her firmada sorunlar var ama en azından güncellemeler ile bunu gidermeye çalışıyorlar Meizu da bu da yok bana göre. Saldım çayıra mevlam kayıra hesabı. Hele hele globale ilgi alaka sıfır. Bir daha ki telefonum meizu olmayacak.

• Arkadaşlar genelde forumlarda sorunu olanlar yazar, bunları okuyup cihaz kötü zannetmeyin. 64GB olandan 2 adet ürün mevcut kullanımda, herhangi bir sorun çıkarmış değil, bu fiyata yeni cihaz alacak olsam yine tercihim bu olurdu, üstelik fiyatlar daha da uygun hale geldi. Bence en büyük sorunu çentik kısmı(çentik sevmeyen biriyim). Bir de tam kaplayan ekran koruyucu bulamama durumu. Bunun dışında yazılanlar sorunlu cihazlara ait olabilir. Sizi yanıltmasın.

Not: Meizu ile ilgili gerçekten problem olan meseleler Meizu TR Forumunda "... Ayı Sorun Raporları" şeklinde açılan başlıklarda bulunabilir.
    Not 2: Meizu alanların istatistiğinde büyük çoğunluğu gençler oluşturuyor, dolayısıyla karşılaştırma yaparken bu da aklınızda bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Arkadaşlar genelde forumlarda sorunu olanlar yazar, bunları okuyup cihaz kötü zannetmeyin. 64GB olandan 2 adet ürün mevcut kullanımda, herhangi bir sorun çıkarmış değil, bu fiyata yeni cihaz alacak olsam yine tercihim bu olurdu, üstelik fiyatlar daha da uygun hale geldi. Bence en büyük sorunu çentik kısmı(çentik sevmeyen biriyim). Bir de tam kaplayan ekran koruyucu bulamama durumu. Bunun dışında yazılanlar sorunlu cihazlara ait olabilir. Sizi yanıltmasın.

Not: Meizu ile ilgili gerçekten problem olan meseleler Meizu TR Forumunda "... Ayı Sorun Raporları" şeklinde açılan başlıklarda bulunabilir.
    Not 2: Meizu alanların istatistiğinde büyük çoğunluğu gençler oluşturuyor, dolayısıyla karşılaştırma yaparken bu da aklınızda bulunsun.
    Aldım hocam bakalım. İlk açılışta vs. stabil kalması için hangi ayarları vs pasif hale getirmemiz lazım ve kameranın iyi çalışması için hangi programı nasıl yüklememiz lazım, bilginiz var mıdır? Sağolun...

• quote:

Orijinalden alıntı: zifiri34

ne zaman gelir sizce globale ?
    şubat mart gibi düşünüyorum ama bu meizu sonuçta yazılım konusunda eli çok yavaş,bir an önce gelse iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

şubat mart gibi düşünüyorum ama bu meizu sonuçta yazılım konusunda eli çok yavaş,bir an önce gelse iyi olur

Alıntıları Göster
    hocam o sürüm gelene kadar İlk açılışta vs. stabil kalması için hangi ayarları vs pasif hale getirmemiz lazım ve kameranın iyi çalışması için hangi programı nasıl yüklememiz lazım, bilginiz var mıdır?

Birçok özelliği kullanılmayacak, önemliolan kamerası iyi çalışsın, takılmalar vs. yaşanmasın yeterli...
  • metbey M kullanıcısına yanıt
    Ben kendi adıma konuşacak olursam, ilk kurulumda asla cihazı internete bağlamam, kurulumu tamamladıktan sonra bütün otomatik güncelleme ayarlarını kapatırım, kullanmayacağım uygulamaları kaldırırım, uygulamaların izinlerini ve bildirimlerini düzenlerim, birkaç gün test ettikten sonra da bir problem yoksa cihaz hazırdır.

Kameraya gelince, gcam yükleyip kameraya seviye attlattığını söyleyenler var, kameraya çok takılmadığım için ben denemedim. Kurulum bilgisi nette mevcut.

Stabil sürüm için 7.1.7.1G güncellemesini yüklemeniz yeterli olacaktır.
  • sendomi S kullanıcısına yanıt
    umarım globalde de gece modu olur. flyme 7 de çin romunda var global rom da yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Ben kendi adıma konuşacak olursam, ilk kurulumda asla cihazı internete bağlamam, kurulumu tamamladıktan sonra bütün otomatik güncelleme ayarlarını kapatırım, kullanmayacağım uygulamaları kaldırırım, uygulamaların izinlerini ve bildirimlerini düzenlerim, birkaç gün test ettikten sonra da bir problem yoksa cihaz hazırdır.

Kameraya gelince, gcam yükleyip kameraya seviye attlattığını söyleyenler var, kameraya çok takılmadığım için ben denemedim. Kurulum bilgisi nette mevcut.

Stabil sürüm için 7.1.7.1G güncellemesini yüklemeniz yeterli olacaktır.
    hocam çok sağolun 2 sorum olacak size:

İlk kurulumda gelen uygulamalar silinemiyor diye biliyorum, en azından pasif etmemi söylüyorsunuz sanırım devre dışı bırakmayı yani değil mi?

Bir de o bahsettiğiniz sürüme nasıl yükselteceğim, güncellemeyi açarsam, otomatik olarak son sürüme direkt olarak yükseltmiyor mu? Seçebiliyor muyum? Veya sırasıyla yükleme yapıyorsa, orada mı durdurmam gerekecek güncellemeyi?

Teşekkürler şimdiden.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.