Şimdi Ara

MEİZU X8 ANA KONU (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
13
Favori
56.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bazıları silinebiliyor, kaldırılamayanlar ise devre dışı bırakılabilir elbette. Normal ilk açılış/kurulum sonrası elle güncelleme kontrolü yaparsanız görünecektir, hemen görünmese bile birkaç gün sonra görünecektir, arada bir denersiniz. Onun bir üstünde bulunan güncelleme ise dağıtım şeklinde değil de siteden indirme şeklinde verilmiş, ondan memnun olmayanlar gördüğüm için ben yükseltmedim ama karar sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Bazıları silinebiliyor, kaldırılamayanlar ise devre dışı bırakılabilir elbette. Normal ilk açılış/kurulum sonrası elle güncelleme kontrolü yaparsanız görünecektir, hemen görünmese bile birkaç gün sonra görünecektir, arada bir denersiniz. Onun bir üstünde bulunan güncelleme ise dağıtım şeklinde değil de siteden indirme şeklinde verilmiş, ondan memnun olmayanlar gördüğüm için ben yükseltmedim ama karar sizin.
    Fiyatı 1299 dan 1499 a çıktı. ALLAHTAN ALMIŞIM. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefona uygun ekranı tam kaplayan koruyucu bulan var mı?

• https://www.youtube.com/watch?v=9qJQ-Ar29Zs&feature=youtu.be

• Meizu X8 için Türkçe dil eklentisi.

Arkadaşlar Menüler vs önemli yerler Türkçeleştirildi. Projeyi buradan takip edebilirsiniz:https://github.com/blackrow67/Flyme8Turkish

Eksik gördüğünüz yerleri bildirmeniz yeterli. Çeviriye destek olabilirsiniz.

Öncelikle bu Flyme 8 (8.20.1.7 Beta) sürümünün yüklü olması lazım :https://firmware.meizu.com/Firmware/Flyme/M1852/8.20.1.7/cn_beta/20200103164334/e113920b/update.zip

Daha sonra telefonunuzu ROOT ediniz.

Türkçe dil eklentisi:
    https://drive.google.com/file/d/1_1tEnzKmFm2VoVD-lEJfIHNfLqp9E14s/view?usp=drive_open

Adım 1

MEİZU X8 ANA KONU

Zip'in içinden çıkan uygulamalar bunları telefon hafızasına atıcaz.

MEİZU X8 ANA KONU

Böyle gözükecek.

Arşivden birde terminal emulator uygulaması çıkacak. Yükleyip çalıştırıyoruz.

Sırasıyla şu komuları yazıyoruz yazdıktan sonra bunları mesela su yazdınız enterlayın.

su

cd sdcard

sh ch.sh

Bunları sırayla yaptıktan sonra telefon kendini yeniden başlatacak. Morelocale uygulamasının yüklendiğini göreceksiniz. Uygulamayı çalıştırıp Türkçe dil ekleyeceğiz

MEİZU X8 ANA KONU

Tekrar terminal emulator uygulamasını çalıştırıyoruz ve sırasıyla yazdıktan sonra bunları mesela su yazdınız enterlayın.

su

cd sdcard

sh loc.sh

Telefon yeniden başlayacak ve dil TÜRKÇE olacak.

MEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONUMEİZU X8 ANA KONU

• Galaxy note 5 ten meizu x8 e gecmeye deger mi ikinci el bildigim temiz bir cihaz alacagim telefonumun ustune 150 lira koyacagim

• Google Cam kullanan var mı? Varsa nereden indirebiliriz?
  • arkadaşlar selamlar bu gün telefonu aldım yalnız güncelleme(7.3.0.0G) yapmama rağmen karşı tarafla konuşurken karşı tarafa sesler yüksek, alçak yada eksik gidiyor acaba telefon mu sorunlu anlayamadım , bu tarz problem yaşayan var mı acaba ? karşı tarafla konuşurken hoparlör açık değilken sorun yok ama hoparlör açıldı mı ses karşı tarafa bozuk gidiyor .
  • elfen_lied kullanıcısına yanıt
    Benzer bir durum var evet, fakat hoparlör karşısındaki konumumuzdan mı kaynaklanıyor, ortamdaki sesten mi kaynaklanıyor, karşı taraftaki ortam sesinden mi kaynaklanıyor bilemedim.
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    hocam bendeki arıza net kendimde test ettim 4 kişiyi aradım telefonların sar değerleri yüzünden mecbur kalmadıkca telefonu kulağıma dayamam o yüzden hoparlörle konuşmak benim için önemli konuşma surasın da seste kayıp ve cızırtı var ayrıca ani yükselip alçalmalar var kısacası iade başlatıcam
    Bir de güncelleme yapıp deneyin, olmazsa zaten sorun vardır.
    üstadım flyme son güncellemeyi sırf o yüzden yaptım , değişen bir şey olmadı maalesef :( iadeyi başlattım sanırım bu modelle maceram başlamadan bitti,gittigidiyor medimarktan 1350 tl aldım aslında fiyat mükemmel donamım süper ama şu sorun beni üzdü kısmet değilmiş .
    Estağfurullah, hayırlısı olsun, daha güzeli nasip olsun.

Temenniniz için teşekkür ederim , hayırlı günler .
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir hafta önce gittigidiyor-mediamarkt tan meizu 128 gb -6 gb x8 telefonu aldım. Telefonu flyme 7.3.0.0G sürümüne güncelledim. Telefondan genel anlamda memnunum.

Ancak önceki telefonumda (android 5 ve android 7) vakıfbank mobil bankacılığı sorunsuz kullanırken x8 de play store de vakıfbank mobil uygulama görünmüyor. Laptop üzerinden yüklemeye çalıştığımda ise "bu öğe cihanızla uyumlu değil" hatası vererek yükleme yapmıyor. (ekteki fotoğrafta görünüyor)

Bu sıkıntıyı yaşayan var mı? Çözümü bilen var mı? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

MEİZU X8 ANA KONU

• uçtakiadam kullanıcısına yanıt
    Aynı sürümü kullanıyorum, uygulamayı da aktif olarak kullanıyorum. Herhangi bir hata almadım ve uyumsuzluk yaşamadım. Ancak playstore'de şimdi baktığımda bende de uyumsuz görünüyor.

Uygulama ile ilgili bir problem var gibi. Uygulamanın geliştirici ekibiyle görüşmek lazım
  • Vakıfbank'a durumu bildirdim. Bekleyip görelim
  • arkadaşlar selamlar. şuan 7.3.0.0g sürümünü kullanıyorum cihazda ve uzun süredir de 8 sürümünü beklemekteyim. bildirimlerin aşağı çekince detaylı görüntülenmesi gerekirken bazen kaybolması/boş görünmesi, telefon konuşması yaparken karşının sesimi yükselir alçalır alması, dediğimi anlamaması, instagramda zaman zaman anlamsız donmalar kasmalar, popup bildirim esnasında klavyenin kaybolması gibi sebeplerden/sorunlardan ötürü bir an önce 8 sürümüne geçmek istiyorum. çin kaynaklarında şu şekilde bazı linklere ulaştım.https://download.meizu.com/Firmware/Flyme/M1852/8.20.3.23/cn_daily/20200323115516/c7743c72/update.zip

bu linkteki update dosyasını indirsem 7.3.0.0g cihaza root v.b. uygulamadan kolayca uygulayabilir miyim? 8 sürümünde herhangi bir sorun, uyumsuzluk v.b. bir sorun ile karşılaşan var mıdır? varsayalım 7.3.0.0g'ye geri dönmek istediğimde geri dönmem kolay mı olacak zor mu? bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterious79 -- 24 Mart 2020; 19:11:43 >

• delipron123 D kullanıcısına yanıt
    Aynı hata bende de var sizde hala devam ediyor mu? Telefonumu Media Markt tan yeni aldım.
  • burakcuhadaroglu kullanıcısına yanıt
    Recovery den kurum nasıl yapılır? BAzı teknik konulardan uzağım. İlginiz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.