Şimdi Ara

*** MAZDA TAKIMI *** (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.139
Cevap
1
Favori
109.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mazda 6 almayı düşünüyorum. acaba avantajları ve dezavantajları nelerdir?
  • mazda 6 tek kelimeyle mükemmeldir
  • güncel
  • makyajlı mazda 3 benzinli dimi dizel yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

makyajlı mazda 3 benzinli dimi dizel yok

malesef yok
  • arkadaşlar forumu güçlendirelim böyle haftada bir mesaj olmuyor.
  • merhaba arkadaşlar,
    ben MAZDA sahibi olmak istiyorum. acaba mazda bt-50 4x4 nasıl bir araçtır? almayı düşünüyorumda,
    beni bt-50 hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.
    teşekkürler
  • maalesef benim bilgim yok. Bilenlerin yorumlarını bende merak ediyorum
  • sağol mustafa
  • Dün mazda bayiine gittim.Mazda 3'e baktım.Ordaki bayan bana özelliklerini sayarken 115 beygir dedi mazda 3 için. Daha önceden takip ettiğim için 105 bg di ,motoru güncellediler mi diye sordum.Bayanın cevabı ise:gümrükte daha az vergi vermek için 105 bg gibi lanse ediliyor,normalde 115 bg dedi.Bende şaşırdım.
    Böyle birşey var mı?Cevaplarsanız sevinirim..
  • 115 i ilk defa duyuyorum bence o bayanın bir yanlışı olabilir.
  • zannetmiyorum.Böyle birşey olamaz.
    o zaman motorun cc sini de düşük göstersinler az vergi verelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafam

zannetmiyorum.Böyle birşey olamaz.
    o zaman motorun cc sini de düşük göstersinler az vergi verelim.

YANİ
  • şu mazda 3 de dizel seçeneğide olsa alınacak ilk araçlardan biri olurdu.niye böyle bir hata yapıp dizel getirmiyorlar anlamıyorum
  • arkadaşlar benim o tarz duyumlarım yıllardır var...

hatta autoshow eski kasa 323 lere 90 değil 98 hp diyor.

ve birkaç arkadaşım protege i (323) dyno teste soktu onlarda 100 e yakın güç aldıklarını söylüyolardı.

doğru olabilir...(ama öncesi için)çünkü önceden hp gücüne göre vergi alınıyordu...

ama şimdi nedir ne ayaktır bilmiyorum.

o 115 değildir 110 falandır sanmıyorum 115 olacağını
  • quote:

Orjinalden alıntı: nightseason

Dün mazda bayiine gittim.Mazda 3'e baktım.Ordaki bayan bana özelliklerini sayarken 115 beygir dedi mazda 3 için. Daha önceden takip ettiğim için 105 bg di ,motoru güncellediler mi diye sordum.Bayanın cevabı ise:gümrükte daha az vergi vermek için 105 bg gibi lanse ediliyor,normalde 115 bg dedi.Bende şaşırdım.
    Böyle birşey var mı?Cevaplarsanız sevinirim..

yok arkadasım motorda degişen bişey, herseyi aynı;)_daha neler saydılar bilmiyorum ama bu söyledigi yanlış olmus_motor aynı motor, hatta motor degişmediginden dolayıdır ki yakıt tüketimini azaltmanın bi yolu olarak aracın ön tarafıyla oynama geregi duymuslar, bu yüzden de arac rüzgar direncini daha fazla kırsın diyerekten eski hatlarından olmus_

bunun dısında döşemeler değismiş ki bence eskileri daha kaliteli, ön tampona ek olarak arka tamponda biraz degişmiş(kedi gözleri sport tamponda oldugu gibi biraz uzatılmıs ve aynı zamanda tampon makyajsız modelin standart tamponuna oranla biraz büyümüs), stoplar için led versiyonu standart sunulmus, kaputun altı kece kaplanmıs, jant modeli degişmiş ve de yine içeride konsol gri olmus_yani aractaki degişikliklere motor dahil degil, bildigimiz 1.6 105hp ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdoc111 -- 11 Ocak 2007; 1:28:57 >

• aekadaşlar bt50 hakkında bilgisi olan yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pick-up

aekadaşlar bt50 hakkında bilgisi olan yok mu?

-Pickup tarzındaki araçlar hem gösterişli olmaları hem de, gerçek birer görev aracı olmaları nedeniyle gittikçe popülerleşiyor. Mazda’nın B Serisi pickup’ları dünya çapında elde ettiği yaklaşık 3 milyon adetlik satış rakamıyla başarısını ispatlamış bir model serisi.

Arkadan itişli ve 4x4 olmak üzere iki aktarma sistemi sunulan BT-50’de bulunan yeni 2.5 litrelik turbodizel motor, eski versiyona göre 34 HP güçlenerek 143 HP güç üretir hale gelmiş. 330 Nm’lik maksimum tork ta eskisine göre 64 Nm daha fazla.

4 x 2 versiyonu 37 bin 200, 4 x 4 versiyonu 48 bin 900 YTL olan BT-50’ de sürücü ve yolcu havayastıkları, immobilizer, aktif gergili ön emniyet kemerleri, 3 noktadan bağlantılı arka emniyet kemerleri, uzaktan kumandalı merkezi kilit, sınırlı kaydırmalı diferansiyel (4x4 araçlarda), elektrikli camlar, elektrikli far yükseklik ayarı, CD çalar, krom görünümlü yan aynalar gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.
    *kaynak: arabam.com

bunlar dısında;

http://mazda.com.tr/02modeller/btserisi/genelbilgi.asp
    ya da
    http://www.mazdaclubtr.com/forum/index.php?topic=73.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdoc111 -- 11 Ocak 2007; 20:52:28 >

• bt-50'ye kasa kabini bulabilirmiyim?
  • merhaba arkadaşlar benim 1993 model 626 mazdam var beni aranıza alırsanız sevinirim.
    benim aracımın sorunu kalorifer peteklerinin tıkanmış olması. peteğin yenisinin pahalı oluşu ve peteğin değişmesi için ön konsolun inmesi gerektiği için masrafı yaklaşık 200 ytl tutuyor. tıkalı peteği açma gibi bir şansımız varmı acaba ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.