Şimdi Ara

*** MAZDA TAKIMI *** (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.140
Cevap
1
Favori
109.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 92 mazda 323 hb komple motor kaça patlar.bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hilmigs1905

arkadaşlar 92 mazda 323 hb komple motor kaça patlar.bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum...

motoru yakından görmek lazım, bu işlerden az çok anlarım ama internetten söylebileceğim ancak bu kadar olur:
    minimum 1000 ytl, maksimum 2000 ytl.

ayrıca bu tür işlerde en önemli şey ustadır. bide mutlaka ama mutlaka orjinal yedek parça. zaten bu ikili bir araya geldimi 2000 ytl den aşağı kurtulman biraz zor.

istanbuldamısın?
  • quote:

arkadaşlar 92 mazda 323 hb komple motor kaça patlar.bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum...

eger izmir de isen seni yönlendirecek bi ustam var, mazda servis şefiydi bıraktı kendi yerini actı ve basta mazda olmak üzere bütün japon arabalarının motor yenilemesini yapıyor..yerin ismide japon car servis, dediğim gibi izmir de isen veya cevre illerde, belirttiğin an uygunluguna ve senin istegin üzerine özelden tel ve adresi atabilirim..
  • eğer istanbulda isen ben yardımcı olurum.

bildiğim çok başarılı ve dürüst bir japon oto servisi var.

adamlar mazdaların motorunu gözü kapalı söküp topluyorlar.

• arkadaşlar cevap verme zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.bu araçlar hakındaki düşünceleriniz nedir.özellikleri ve motor kalitesi ve ömrü hakkındaki düşüncelerinizi de beklerim...
  • quote:

arkadaşlar cevap verme zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.bu araçlar hakındaki düşünceleriniz nedir.özellikleri ve motor kalitesi ve ömrü hakkındaki düşüncelerinizi de beklerim...

bugün 30 yaşlarında olan hemen hemen herkesin bir zamanlar rüyasıydı 92 model 323 hb.

karaşimşekte gördüğümüz açılır kapanır farlar birden gerçek olmuştu. üstelik kendi zamanının çok üzerinde tasarım çizgileride cabası.

artık çok eskiselerde onlar hala düşük bütçeli ama kaliteli araba almak isteyen otomobil severlerin gözdesi.

motor güçleri o kasayı rahatlıkla taşımakta. karbüratörlü olduğu için LPG takmakta çok ucuza mal olur, ancak tüm karbüratörlü lpg sistemlerinde olduğu gibi malesef bu işlem aracın gücünü %30 civarında azaltır. eğer araç enjeksiyonlu olsaydı sıralı sistem takılabilir ve çok az bir güç kaybıyla bu iş halledilebilirdi ama o zamanda LPG taktırmak 1500 ytl gibi rakamlara mal olurdu.

kullanıma göre motor ömürleri 200 bin ila 300 bin arasındadır. önceki sahipleri aracına iyi bakmışsa, yağını suyunu eksik etmemişse, araca yüksek hararet yaptırmadıysa o araçlar 300 bin km yi devirir. ama bu biraz şans meselesi. motor meselesi en önemli mesele.

en kötü yanı ise malesef o araçlarda japonlar ses izolasyonu yapmayı unutmuşlardır araç özellikle otobanda yol sesini aynen içeri verir. bu herkes için önemli olmayabilir ama benim en kıl olduğum durumlardan biridir. o araçta ses yalıtımı diye bişey beklemeyin.

bunun dışında hepimizin bildiği gibi mazda sorunsuzluğu bu araçların eski modelerinde bile kendini açıkça göstermektedir.

aslında mazda servislerinde parçaları çok pahalı olmakla birlikte piyasada bol miktarda oldukları için her türlü parçası çıkma parça satan yerlerde rahatlıkla bulunabilmektedir. üstelik bunlar orjinal çıkma parçalar. kesinlikle parça sıkıntısı yoktur. zaten çıkma parçalarının bu kadar bol olması bu aracı düşük bütçeli otomobil arayanların listesinde üst sıralarda tutmuştur. aksi halde bu arabalar çoktan piyasadan silinirdi.

bence 5-6 milyara alınabilecek en iyi araçlardan biridir.

benim nazarımda en temizi ama en temizi 6 milyar yapar. darbesiz, motoru ve kaportası iyi durumda ve LPG takılı olmak kaydıyla tabi.

eğer otomobil almak için ayırabileceğim bütçe 6 milyarla sınırlı olsa mutlaka ama mutlaka bu aracı alırdım. bu fiyata bu görüntüde ve bu kalitede başka bir araç yok çünkü.

hayırlı sabahlar....

• arkadaşlar zahmet olmazsa ve bilginiz varsa bana bu arabanın en çok kullanılan mekanik ve çevresel yedek parça fiyatlarını bulurmusunuz.gidiyorum bazı parçacılara herkes üstü kapalı konuşuyo.anlamadım gitti....
  • quote:

arkadaşlar zahmet olmazsa ve bilginiz varsa bana bu arabanın en çok kullanılan mekanik ve çevresel yedek parça fiyatlarını bulurmusunuz.gidiyorum bazı parçacılara herkes üstü kapalı konuşuyo.anlamadım gitti....

walla bu söylediğin biraz uzun iş ama sana şöyle bir güzellik yapabilirim.

bi arkadaşım var, adı kadir, oda bu forumda bi yerlerde, yıllarca bahsettiğin arabayı kullandı, zaten kendisi arabadan çok iyi anlar, ben sana onun msn adresini vereyim, benim adımı ver, ben onur'un arkadaşıyım de, eminim sana hem parça fiyatları hemde bu araç hakkında çok yardımcı olacaktır.

semavikadirzora@hotmail.com

hayırlı günler...

• arkadaşım çok teşekkür ederim ilgine..
  • quote:

arkadaşım çok teşekkür ederim ilgine..

ne demek arkadaşım?

mazdacılar - toyotacılar kardeştir, ayrım yapan kalleştir
  • arkadaşım bu arada ismin nedir????
  • pardon ismini vermişsin zatenn.ii günler..
  • bana msnden ulasabılırsenız bılgılendırme yaparım..keske 3 ay once karsısma cıksaydınız mazdamı 6300e verdım gıttı ve son derece bakımlıydı:)

motor konusuna bı acıklama getıreyım... 1,5 88-90 98- hatta 130 hp motorları var mazdanın...aynı sekıldede 1,8 115 125 136 170 hplık verısıyonları mevcut...ama trde kı motorları eskı 323hblerde 1,6 87 hp lantıslerde ve astınalarda (tork farklı) 115 hp...1,5 protegelerde 90 hp practıcalarda 88 hp 2002 protegelerede 1,6 98hp mazda 3lerde (aynı motor) 105 hpye cıkarıldı..mazda 626 larda 2,0 115hp ve 136 mevcut mazda 6 larda ise 141 ve son makyajlılarda 147 hp mevcut...mazda3 105 hpdir 115 diyen bayının calısanını lutfen sıkayet ediniz...
  • arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.inşallah en yakın zamanda bende bi mazdacı olurum.hepinize saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: semavi

bana msnden ulasabılırsenız bılgılendırme yaparım..keske 3 ay once karsısma cıksaydınız mazdamı 6300e verdım gıttı ve son derece bakımlıydı:)

motor konusuna bı acıklama getıreyım... 1,5 88-90 98- hatta 130 hp motorları var mazdanın...aynı sekıldede 1,8 115 125 136 170 hplık verısıyonları mevcut...ama trde kı motorları eskı 323hblerde 1,6 87 hp lantıslerde ve astınalarda (tork farklı) 115 hp...1,5 protegelerde 90 hp practıcalarda 88 hp 2002 protegelerede 1,6 98hp mazda 3lerde (aynı motor) 105 hpye cıkarıldı..mazda 626 larda 2,0 115hp ve 136 mevcut mazda 6 larda ise 141 ve son makyajlılarda 147 hp mevcut...mazda3 105 hpdir 115 diyen bayının calısanını lutfen sıkayet ediniz...

şimdi act nin tek astinası sende var dimi şaka bir yana sizi act den tanıyorum sayenizde bende fanatik mazdacı oldum

• bizim mazda da satılık. yok mu alan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bekir__

bizim mazda da satılık. yok mu alan ?

mazda satılırmı hiç yazık benim satmaya hiç niyetim yok ilerde mazda 3 alırsam anca
  • 2 milyar tutar ama marş motoru yataklarına kadar herşey 0 lanır.350.000 tık demeden gider.
  • BUGÜN BİZİM ARKADAŞLARIN DÜKKANINA Bİ MAZDA 626 GELDİ.

2000 MODEL MAZDA 626 2.0 LT.

380.000 KM DE MOTORU BİTMİŞ.

BİZİM USTALAR ARACI İYİCE Bİ İNCELEYİP BAKTILAR

- KOMPLE MOTOR YAPILACAK, A DAN Z YE HERŞEY DEĞİŞECEK.

- PEKİ BİZE MALİYETİ NE OLUR BU İŞİN USTAM?

- HERŞEY DAHİL 2500 YTL. CUMA GÜNÜ ARABANI ANAHTAR TESLİM KIZ GİBİ ALIRSIN.

- USTA ÇOK PARA İSTİYON YAAA...

- SANA SON Bİ KIYAK YAPARIM. BEN SANA LİSTE VERİRİM, SEN BÜTÜN MALZEMELERİ GİDER ALIRSIN, AMA ORJİNAL PARÇA ALICAKSIN. MALZEME NE KADAR TUTARSA TUTSUN, BEN SADECE 500 YTL İŞÇİLİK PARASI ALIRIM. MALZEME SANA AİT.

- PEKİ NE KADAR TUTAR BU KADAR ORJİNAL MALZEME?

- 2000 YTL TUTAR YAKLAŞIK, YANİ YİNE AYNI HESABA GELİR. AMA PARÇAYI SEN ALDIĞIN İÇİN İÇİN RAHAT EDER.

- TAMAM USTA ANLAŞTIK, VER ELİNİ...

THE END.....

HANİ MAZDANIN PARÇASI BMW DEN MERCEDESTEN PAHALI YA, O BAKIMDAN YAZDIM BUNLARI, ARABAYA KOMPLE MOTOR YAPTIRMAK 2000 YTL + 500 YTL İŞÇİLİK..

MUHTEMELEN MAZDA 323 E MOTOR YAPTIRMAK 500-600 YTL DAHA AZ TUTACAKTIR.

• 380000 hele ki 626 için biraz çabuk olmuş.Muhtemlen ya yanı yağ ile bi sene dolaştılar yada lpg vardı yada ikisi birden.Bence fiyat çok fazla değil.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.