Şimdi Ara

Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımı Ekim ayında Eskişehir Mazda'dan aldım. 72500 TL power donanım. Benzinli otomatik. Araç donanım olarak çok zengin.Xenon farlar, Bose ses sistemi, hız sabitleme-limitleme, kör nokta uyarı sistemi, head up display, çarpışma önleyici donanımlardan bazıları.
    Bir üst donanımlı versiyonu daha var. O ellerinde yoktu. Yakıt olarak fabrika değelerine pek yaklaşamadım. Tam ölçüm hiç yapmadım ama ekrana göre uzun yolda klima açık 6 lt gösteriyordu.Hız ortalaması 107km idi.
    %80 şehir içi kullanımda da 8lt gösteriyordu.
    Daha önce sahip olduğum araçlar Lancia Delta 1.4 150ps, Hyundai ix35 1.6 GDI. Karşılaştırmamı bu araçlara göre yapacağım.
    Öncelikle bilmeyemler için skyactiv teknolojisi:
    http://www.mazda-tr.com/mazda-spirit/skyactiv-technology/

Tasarım: lancia deltanın yeri ayrı ama Mazda 3 de tasarım olarak C sınıfı araçlar içerisinde üst sıralardadır.
    Performans: lancia deltanın turbolu benzinli motoru 150 ps idi bu nedenle ona göre çekişi zayıf ancak ix35'e göre de gayet iyi ki onu satma nedenim berbat performansıydı. Genel olarak kullandığım diğer araçlara göre çok çok kötü diyemem. Forumda genelde performansı kötü diye eleştiriliyor ancak bence günlük kullanımda gayet iyi.
    Donanım: ses sistemi bir araçtan beklenenin fazlasını sunuyor. Hiçbir araçta kullanmamıştım.Son seste heryer titriyor...ilk kez xenonlu araç sahibi oldum. Beklentilerimi karşıladı keşke her araçta olsa...ix35'te cam tavan ve arka kamera vardı. Bunlar Mazda 3 'te yok... Olsa fena olmazdı:)
    Jantlar 18 inc. Yani o da kullandığım en büyük jant. Ancak skyactiv teknolojisi cidden aracı bir bütün halinde hareket ettiriyor. Diğer araçlarımdan en büyük farkı bu. Araçtan trim sesi gelmiyor. Çukurlarda bir tek ses geliyor. Lancia özellikle bu konu cidden kötüydü.
    Kalite: işçilik olarak da en iyisi Mazda 3. Lancia ve Hyundai'de işçilik hataları fazlaydı. İç mekandaki kalite algısı yüksek.
    Konfor: Bu anlamda lancia delta iç mekan genişliği olarak sınıfının ötesindeydİ. Mazda 3'ün en kötü yanlarından birisi arka taraftaki darlık. Klostrofobik bir hava var.. Ancak sürücüyseniz en sürücü odaklı araç da Mazda 3.
    Araç fabrika çıkışlı headera egsoz ile geliyor. Sportif bir ses sağladığı gerçek. Ancak ilk çalıştırmada yüksek ses çıkarıyor devir yükseltip azaltıyor.

Tabletten aklıma gelenleri yazdım. Ekleme yapabilirim sorularınıza göre. Herkese kazasız günler..
     Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN A. -- 29 Temmuz 2015; 10:58:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ortalama hızın 107 olduğu bir uzun yol, uzun yol değil bildiğin otoban 120-130 arası gittiniz sanırım ve o hızlarda 6lt bence ideal çünkü 1.4tsi sahipleri de benzer yakıyorlar. asıl fabrika verisini 90-95km/h ile sakin sakin giderseniz yakalarsınız ki ortalama hızınız 80 civarında olur.

şehiriçinde biraz seri kullandığınız için sanırım 8lt görüyorsunuz. mazdanın 8lt yaktığı yerde ix35'niz 10-12lt filan yakardı
  • Elinize sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah mazda! Ellerinize sağlık

Adam akıllo satış politikaları olsa, fulş donanımında sunroof veya cam tavan seçeneği koysa "satacakta" olmuyor işte

Alan memmun ama almayan pişman da değil.

• almayan yada alamayan , vede diğer firma tasarımcıları
    kıskançlığından çatlıyor başta ben.
    kodo tasarımcılarını kutluyor mazda-tr yi kınıyorum 2gelmediğnden.

benim yetkim olsa bunlara ücretsiz arazi teşviği verirdim fabrika kurmaları için
    belki okuyan biyetkili olabülü.
  • ortalama hızın 107 olduğu bir uzun yol, uzun yol değil bildiğin otoban 120-130 arası gittiniz sanırım ve o hızlarda 6lt bence ideal çünkü 1.4tsi sahipleri de benzer yakıyorlar. asıl fabrika verisini 90-95km/h ile sakin sakin giderseniz yakalarsınız ki ortalama hızınız 80 civarında olur.

şehiriçinde biraz seri kullandığınız için sanırım 8lt görüyorsunuz. mazdanın 8lt yaktığı yerde ix35'niz 10-12lt filan yakardı
  • Evet biraz hızlı kullandım . Bence de iyi yaktı. Uzun yolda çok keyifli bir araç. Hız limitleme çok iyi. 120km'ye limitlerseniz o hıza geldiğinizde gazı almıyor, eğimli yolda geçerse de sesli olarak uyarıyor.

• Sayın alperenle aynı zamanda araçları almışız.benimde km.8300.ortalama hızım 55 km.ort.tüketim 6.6 litre.Servis için kullandığım 2014 1.3 motor doblomda var.Mazdaya bindikten sonra dobloya binesim gelmiyor cidden.bazı arkadaşlar araç yürümüyor diye eleştiriyordu.bana göre araç seri.tabiikide başka araç kullanma şansım yok.belki giden bir araca binsem banada mazda gitmiyo gibi gelebilir.Ama aracı eşim ve oğlumda kullandığı için özellikle fren ve şehir içi fren destek sistemi mükemmel.Hele o eksoz ve bose ses sistemi başka bir dünya.Şehir içi fren destek sistemi beni 3 kere ufak çaplı kazadan kurtardı.Birde en olumlu yanı klima açınça araçta yığılma olmuyor.
  • Aile'de 2 mazda sahibi olarak bende gerçekten seviyorum araçları. Eksileri elbet var ama benim deneyimlediğim artısı gerçekten çok fazla. Tasarım ve donanım olarak gayet iyiler, uzun vadede gerçekten çok sorunsuzlar ve bu araçlarda gerçekten sürüş zevki var. Bugün testlerine bakarsanız 3 ten tutun 6 sına ya da suv versiyonlarına, hepsinde sürüş zevkinin üst düzey olduğundan bahsederler ki direksiyonuna geçince onu anlıyorsunuz. İlk mazdamız şu an 9 yaşında ve öyle çok ta bakmayız araca. Buna rağmen maşallah daha tık dediği olmadı.
  • Elinize sağlık. Hocam ic mekandan bol foto alsak head up ekran orta konsol kapı içleri vs. Dişini her yerde görürüz de içi nasıl.
    Araca lpg uygulanıyor mu. Viraja duyarlı dönen far sistemi var mı. Aklıma gelenler bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 29 Temmuz 2015; 9:51:34 >
  • mazda3 hb te arka koltuklar bir harika bence.. ne yazıkki ülkemizde hakettiği yerde değil bu marka. keşke mazdayı türkler komple satın alsa da yerli arabamız bu olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Elinize sağlık. Hocam ic mekandan bol foto alsak head up ekran orta konsol kapı içleri vs. Dişini her yerde görürüz de içi nasıl.
    Araca lpg uygulanıyor mu. Viraja duyarlı dönen far sistemi var mı. Aklıma gelenler bunlar

Lpg uygulanmıyor. Farlar viraja duyarlı değil. Elimdeki fotodan ekledim. Detaylı çekince eklerim. Bir tane de uzaktan koyayım nazar değmesin
     Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem

• güzel tasarımlara başladılar. mazda 3, cx3 ve mazda 2 gibi. ancak cx3 80 bin. mazda2 ise hiç yok.
  • Hayallerimin aracı.

Eskişehirlisin heralde. Umarım yolda bir gün görürüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Öncelik ile merhaba harika donanımlı bir araç Dünya'da en az arıza yapan bir araç şuvar skyactıve motor yani direkenjeksiyon dur bu araca lpg uygulanmıyor diye bir şey yok lütfen iyi araştırın Prins Likit sistem sıvılpg Uygulaması başladı ve /100 lpg ile Çalışıyor ve yüksek tasarruf /100 performans sağlıyor şunuda belirteyim motor için de hiç bir sakınca yok çünkü direk benzin enjektörleri Sıvı gaz püskürtüyor Detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz 05355595572 Yusuf koparan Prins lpg

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel anlatım yapmışsın teşekkürler. Arabayı görünce trafikte imrenerek bakıyorum.
  • Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkürler. Allah herkesin gönlüne göre araç versin. Kütahya'dayım ama Eskişehir'e çok giderim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN A. -- 29 Temmuz 2015; 12:54:18 >
  • YUSUFPRİNSİZMİR kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Bilmiyordum uygulandığını. Ben şu an için düşünmüyorum.

• İç mekan
     Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem Mazda 3 1.5 skyactiv 11500km incelemem

• ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    saat güzelmiş skagen mi o?
  • bychass B kullanıcısına yanıt
    Saat Maurice Lacroix ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.