Şimdi Ara

Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi'nde piramidin hangi katmanındasın?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çoğunuzun asgari fizyolojik gereksinimleri içeren en alt katmanda olduğunu biliyorum ama kestirip atmadan grafiği biraz inceleyip üzerine konuşalım.

Maslow'un İhtiyaçlar Hiyerarşisi'nde piramidin hangi katmanındasın?

Bilmeyen arkadaşlar için, bu bir insan gereksinimleri piramididir. Bir katmanı düzenli olarak gerçekleştiren insanın üst katmanı gerçekleştirme arayışına gireceğini savunur. Bir katmanı tamamıyla gerçekleştiremeyen insan, daha üst katmanları gerçekleştirecek psikolojik gelişkinliğe sahip değil demektir.

Mesela, parasızlıkla boğuşan bir insanın sevgi, saygınlık ve kendini gerçekleştirme katmanlarına ilgisiz olacağını veya uyuyamayan bir insanın mülkiyet güvenliğini dahi gözden çıkarabileceğini anlatır.

Ortalama Türk/Anadolu insanının neden erdemli ya da çevresine karşı saygılı olmadığını da anlamamıza yardımcı olabilir.

• Ben en alt kısımda yaşamak istiyorum. Mümkün mü böyle bir şey, lütfen olsun çünkü.
  • forum daha fizyolojiye giremedi be. maslow un deep webiyiz resmen.
  • Bu piramidi lineer bir şekilde yorumlayamazsın. Bir seviyeyi tamamlayamayan diğerini tamamlayamaz diye bir şey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki
  • Dışındayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15
  • 4ten 1e düşmek...

• Forumun %90'ı cinselliği aşamadığı için hepimiz piramidin en altında takılıyoruz işte
  • Mavi kisimda olan hic kimseyi daha tanimadim

Herkes aslinda cöp

Ve bunu içten ice biliyorlar

Amerikan baskani da olsan icinde bu hakikati bileceksin

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekir YENİKARAMURAT -- 28 Eylül 2020; 2:10:27 >
  • bi sevişsem piramiti 3 kere git gel yaparım da o seviyeyi aşmak şart
  • Burada cinsellik ile kastedilen libido aslında. Cinsel isteğin olması, genitallerde bir sorun olmaması gibi. Örneğin erekte olamayan ya da küçük, gelişmemiş testisleri olan bir erkek ya da testosteron salınımında sorunlar olan erkek ilk basamakta saplanıp kalır. Sevişememekten bahsetmiyor

• Bodrum katta ikamet etmekteyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.