Şimdi Ara

MASFED: 'İkinci el araç satışları durma noktasına geldi' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
4.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beter olsunlar , 60-70 bin ₺ olan araçlara 200-300 bin ₺ isteniyor...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zamanında milletin bakmadığı şahin lere uno lara 70-80 yazıyorlar kim bu çöplere bu paraları verir

• Beter olsunlar adam Torosa 90 bin yazmış gelde küfretme.

• adamda 3 tane araba var aciz ac diyor .herseyi satip dolara basmis biseyim yok diyor ama kirada yasayan isci tatilde denize nere gitsem diyor bunlar normal hayatta tanidim insanlar kime inanacagimi sasirdim.

• Sattım arabayı, ev aldım. Sonra toparlayıp ikinci el alırım diyordumda bu fiyatlara almam abi hiçbirşey, saçma sapan ikinci el fiyatları var ortalıkta. Acelem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unraiser -- 6 Ağustos 2022; 0:0:44 >
  • Daha bugun noterin önünden gectim ,sıra disariya cikmis. Millet cayir cuyur alip satiyo.

Noterleri haftaya bi gezin. Millette para var sizde yoksa alamiyosaniz beter olsunlar diyosaniz o sizin kendi sorununuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 5 Ağustos 2022; 22:52:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi yok kredi. Versinler 2.0 dan 48 ay 750 bin alayım hemen kapıya koyayım bi tane g20. Adam 12 ayda ödeyeceksin diyor o parayı da vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beter olsun tüm piyasa. Tenekelere ne fiyatlar istiyorlar. Enflasyon ve Dövizden dolayı 2 artması gerekiyorsa 5 arttırıyorlar.

• sıfır alıp 2. el diye satanların hepsi gebersin acılar içinde sürünsün tüm sülaleleri ...

• Clusive kullanıcısına yanıt
    Evet, kilit nokta burasi zaten.

Milletin şuan arabalara yazdigi fiyatlar 24-25tl lik kurlarin fiyatlari. Geçen seneye göre max x2 olmasi gereken tl fiyatlar ikinci elde x3 lerde geziyor mubarek.

Resmen keriz avı.

• ÖTV kaçakçıları ve onların işbirlikçileri bürokratlar ağlıyor.

"kaçakçı" filmi tavsiyedir. bradd pitt 2017. (kimler işin içinde anlayın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 6 Ağustos 2022; 10:34:31 >
  • Neyin fiyatı artmadı ki 700g lık peynir olmuş 100 tl yi geçmiş. Simit belediyenin simitçilerinde 3tl fırınlarda 5tl. Ulaşım masrafı uçmuş gitmiş. Millet yemek yiyip içemiyor. Bu ülke yıkılıyor şuanda kışın araba fiyatları da uçar gider. Asgari ücreti 7500tl yaptık der malum kesimde alkışlar....

• Fiyatların yüksekliği bazı noktalarda araba yok diyerek 2 nci ellerin sıfırdan pahalıya satılmaya çalışılması gibi piyasada durmadan yukarı cıkarılma isteği olduğu sürece pazar daralacak.

• Batın inşallah. Gidip yetkili bayiden aldığınız sıfır araçlara %20 koyarak sattınız o kadar. Her aldığınız 2. TL araç a %20 koydunuz piyasayı yükselttiniz şimdi batın sürünün inşallah. Elinizdeki araçları %40 zararla satmanız ümidi ile. Hortum tutan itfaiyenin hortumunu seveyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temennim fiyatlar yarı yarı düşünce bile satamamanız yönünde. . .

• Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Noterlerde sadece araç devir işlemi yapılmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum buyurun.

1. Araba piyasasının bu kadar yükselmesinin sebebi çip krizi vs değil en büyük sebebi galeri ve bayilerin aralarında hile hurda ile sektörü krize sürükleyip fiyat yükseltmesi, bunun üstüne bizim milletimiz global pazarı incelemeden çatır çatır krediyle alınca hepten patladık.
    2. Haberde koyu başlıkla yazılmış bir yazı var o külliyen hikaye, Türkiye'de yapan yaptı o stokçuluğu boşa kimseyi kandırmayalım.
    3. Tüm kamu bankaları kredi vermeyi bıraktı veya düşük vadeli vermeye başladı artık özel bankadan 2.64'lerden kredi alıp halen araba alan varsa bariz kerizdir,

• Bu fiyatlardan ev ve araba alanlar önümüzdeki 10 yıl giren kazığı çıkartmak için çalışacak. Son 3 yılda, pandemiyi atlatmak için tüm dünyada ne kadar para basıldığını araştırın. Er ya da geç resesyon gelecek.

Bu söylediklerimi basit oran/orantı hesabı yaparak daha iyi anlayabilirsiniz. Geçmişteki alım gücünüz ve ekonomi verilerini günümüz ile kıyaslayın. Bir örnek vereyim size;

15 Nisan 2019:

Toyota Avensis 1.6 Elegant 2010 -> ₺49.500

Dolar Kuru -> $1 = ₺5.76

Kaba hesapla $8600 dolar yapıyor. Çok basit enflasyon hesaplama aracı ile "$8,600 in 2019 is worth $9,967.53 today" sonucuna ulaşıyoruz. Yani 2019 yılında $8600 doların alım gücünü 2022 yılında $9967 dolar ile sağlıyorsunuz.

6 Ağustos 2022:

Toyota Avensis 1.6 Elegant 2010 -> ₺320.000

Dolar Kuru -> ₺17.91

Kaba hesapla $17867 yapıyor.

$17867 - $9967 = $7900 dolar kazıklanıyorsunuz. Ve evet, almış olduğunuz araç 3 yıl daha yaşlı artık. Bunun adı kurnazlık, fırsatçılık değil de nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SequentiaL -- 6 Ağustos 2022; 16:32:39 >

• O çılgın araba satışlarının olduğu zamanlarda, Serdar beye opsiyon yapanların kayıtları internette vardır herhalde, bu kardeşlerimize, piyasaya yalan haber yapmaktan, piyasayı manipule etmekten ne zaman dava açılacak. Borsa da, Market te, her türlü yalan haberlere, haksız kazançlara, bi sürü ceza gelirken, bu haksız kazançlar ve hareketler cezasız mı kalacak?

Büyük ihtimal Serdar bey galericiler arasındaki, fiyatları yüksek tutmak için şifreydi, adamlar resmen piyasayı yalan fiyatlarla ralliye soktular, bu yaptıkları yanlarına kalırsa yazık yani! Yetkim olsa en az 500 er bin cezayı keserdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamivural -- 6 Ağustos 2022; 16:25:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.