Şimdi Ara

MANSUR YAVAŞ Tek Bir İhalede 812 Milyon tl TASARRUF etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
1
Favori
25.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
239 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mansur yavaş, anfa genel müdürlüğünün ankara ili sınırları içinde büyükşehir belediyesine bağlı park, bahçe, mezarlık, refüj ve yol kenarı bantlarda yer alan yeşil alanların bakım ve onarımı ihalesinin geçen yıllarda senelik 1 milyar tl'ye mal ettiğini bu sene ise kendilerinin şeffaf ve rekabetçi bir ihale ortamı yarattıklarını, ihaleyi canlı yayınladıklarını ve bu sayede 188 milyon tl'ye mal ettiklerini aktardı. kaynak

bakın tek bir ihaleden elde edilen tasarruf bu. aslında bu para birilerinin cebine giren para. yoksa bu bir tasarruf olamaz. bir iş müsriflik nedeniyle en fazla 2 katına mal edilir, oysa görülüyor ki akp'li belediyeler 1 tl'lik işi 5 tl'ye mal etmişler.

birilerinin ceplerine giden paralar kesilirse belediyeler ucuza da su verir, ulaşımda da indirim yapar.

https://eksisozluk.com/mansur-yavasin-812-milyon-tl-tasarruf-etmesi--6050041?a=popular

---------------------------------------------------------------------------------

KONU EDİT; (MertMeteAlp adlı forumdaşımızın uyarısı ile )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 25 Mayıs 2019; 22:14:37 >

• Melih Gökçek, Mansur'a cevap vermiş.

"Benim zamanımda yapılan ihale seninkinden pahalı ise ben bundan sonra siyaset yapmayayım. Ama senin ihalen benimkinden pahalı ise belediye başkanlığından istifa et. Var mı cesaretin"

Benim tahminimce ihale eksik hizmetle yapildiğindan Mansur milleti kandırmaya çalışıyor. Hizmet kalemlerinden eksiltme yaparsan ihale maliyetini daha düşürürsun. Mansur'un dediği gerçek olsa, bu ihaleye imza atan burokratlar da dahil herkese suc duyurusunda bulunmasi icap ederdi. Zaten muhaliflerin herseye atlayan ve inanan bir yapısı var.Kimse ihale iceriğini , kalem kalem hangi hizmetler alindığini sorma gereği bile duymamış. Mansur 1'e 5 dedi ya ,kesin dogrudur :)
  • Tek bir ihalede 812.000.000 TL, yazıyla sekiz yüz on iki milyon liralık milletin hakkını yemişler. Bir ihalede bu olmuşsa yüzlerce, binlerce ihalede ne kadar hak yediklerini siz düşünün.
  • dış mihrakların oyunu kardeşim bu.
  • İŞte akp liler bu yüzden kuduruyorlar. Halkı sömüremeyecekler artık. İStanbulda seçimin yenilenmesinin tek nedeni bu. Ordaki rant çok ama çok büyük. Bu sözlükteki trollerin maaşı bile istanbuldan yatıyor.
  • iSTANBULU DÜŞÜNÜN GENÇLER ORADA Kİ PARASAL HACMİ HAYAL EDİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 24 Mayıs 2019; 16:22:1 >
  • Neden beka diyorlardı belli
  • Haa tamam öylemi kesin doğrudur. Ben bu insanları anlamıyorum. A haber editörlerinde ne farkı var bunların şimdi.
  • Yazık yandaşlara bol kepçeden yemeye alışmışlardı , uyum sağlayabilecekler mi bu duruma acaba ?
  • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bunu yayında belirtiyor. lağım medyasının yalan haberine benzemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 24 Mayıs 2019; 15:35:36 >
  • bir Avrupa ülkesinde bu tür bir yolsuzluk yapılsa o hükümet 1 dakika bile görevine devam edemez. Ama burası müslüman ülke,yolsuzluk,hırsızlık normal bir durum.
  • Tüüüü bunu yapanların ABV.

Haram çetesi bunlar haram.

Troller gelin hele gelin
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Bi farkları yok ama kendileri bilmiyorlar. Onlar kendilerini çok zeki akp lileri köyün sanıyor.

• Bu arada Erem İmamoğlu da Subliminal mesaj gönderiyor mazbatayı iptal edemediniz geçici süreliğine elimden aldınız diyor gibi

https://twitter.com/tcbuyuksehir/status/1131923527391744000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 24 Mayıs 2019; 17:50:5 >
  • Musluklarını kesecez inşallah, bankamatikçiler umarım o asfaltları kemirirler.
  • Adam coşmuş coşmuş yerli üretim diyor

• Hem Ankara hem İstanbul borcu halen acıklanmadı hadi istanbul geçtm ama Ankara’yı açıkla artık başkan ?
  • Nasıl şindi gardaşım 188 1den buyuk değil mi bizi mi gandırıyorsuz ?
  • Ankara Mansur Yavaş’ı seçerek en doğrusunu yaptı. İnşallah İstanbul da İmamla doğruyu bulur.
  • Adamlar hortumlamayı geçmişler hamuduyla götürmüşler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.