Şimdi Ara

Malum site ve yine bir sahtekar :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
3.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=RGY3qUJNZkI meraklısı olduğum volvo modeli S40 T4 ve youtube daki 700 hp lik aşırı yüklü aracın videosu...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-bukadar-temiz-ve-orjinali-yok-195946884/detay Tabi bizim çılgın Türk aracının bu hızı yaptığını düşünüyor ve kopyalayıp yapıştırmış fotodaki km ile videodaki km aynıdır baştan bunada dikkat edin Bu sahtekarı tescilleyin arkadaşlar...

• Umarım sahibinden de ilanlar 200 lira falan olur ilk ilan için .

Gerçekten piyasayı şişiren bir site bu ben iddia ediyorum ilan paralı olsa ve 3 haftada 1 güncellemek paralı olsa bu araba fiyatları 2-3 bin tl düşecek .

Adam siteye bakıyor aa ben de 2 parça boya var tak 500 lira koy üstüne diğeri bende boya yok 1500 lira diğeri boya yok biraz da düşük km 5000 lira .
  • Güncel ve hatasız olabilmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

#195946884 numaralı Bukadar temiz ve orjinali yok başlıklı ilan için yapmış olduğunuz "Hatalı İlan Bildirimi" tarafımıza ulaşmıştır.
  • bu ne dikkat arkadaş ayakta alkışlıyorum, vallaha kalktım şu an.
  • xerker kullanıcısına yanıt
    rica ederim...
  • Umarım sahibinden de ilanlar 200 lira falan olur ilk ilan için .

Gerçekten piyasayı şişiren bir site bu ben iddia ediyorum ilan paralı olsa ve 3 haftada 1 güncellemek paralı olsa bu araba fiyatları 2-3 bin tl düşecek .

Adam siteye bakıyor aa ben de 2 parça boya var tak 500 lira koy üstüne diğeri bende boya yok 1500 lira diğeri boya yok biraz da düşük km 5000 lira .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 11 Ocak 2015; 0:22:30 >
  • Vay beeee sizi tebrik ediyorum ne dikkat ne göz ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız;
    Araba dediği gibi, manuel, LPG görmemiş, siyah, 2000 model ve çok diri. Muhtemelen KM de orijinal. Harika bir araç. O fiyata kupon resmen. Ben bile almayı düşünebilirim.
    Ayrıca o resimdeki kadar olmasa da, uygun koşullarda T4 kadran bitirebilir. Fabrika verisi 235 km/s olarak verilmiş. Yeterli bir yolda 250'ye kadar yolu var.
    Çok düzgün bir T4.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    araç belki gerçekten temizdir de.sahibinin ağzı çok kalabalık ve birazda üçkağıtçı olunca ben araçtan soğuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby2

araç belki gerçekten temizdir de.sahibinin ağzı çok kalabalık ve birazda üçkağıtçı olunca ben araçtan soğuyorum...

Araba temiz gibi. Tek takıldığım nokta, 2000 model makyajsız kasalarda karartılmış far yoktu. Ya farları açıp içini kararttılar (Folyo da kaplanmış olabilir) ya da T4'lerin karartılmış farı vardı.
    Onun dışında cidden güzel araba, 150 binde, LPG görmemiş ve manuelse kesinlikle kaçırmayın derim.
    Hocam alacağımdan değil benimki göz banyosu sadece :) farlar 2002 sonrası makyajlı kasa ile değişmiş.s40 t4 2000 yılında zengin bir insanın binebileceği bir araçtır haliyle km epeyce fazladır.kim bilir kaç kere km düşürülmüştür o araçta. Amcamın 97 mondeosunu 2002 de satmıştık 160 binde idi. geçen sene malum sitede görmüştüm aracı 110 binde idi ama gayet diri ve temiz duruyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: frisby2

Hocam alacağımdan değil benimki göz banyosu sadece :) farlar 2002 sonrası makyajlı kasa ile değişmiş.s40 t4 2000 yılında zengin bir insanın binebileceği bir araçtır haliyle km epeyce fazladır.kim bilir kaç kere km düşürülmüştür o araçta. Amcamın 97 mondeosunu 2002 de satmıştık 160 binde idi. geçen sene malum sitede görmüştüm aracı 110 binde idi ama gayet diri ve temiz duruyordu

Hocam benim aracım da 2000 model ve aldığımda 160 bin KM'deydi ve orijinal KM.
    2008 yılında 82 bin KM'de LPG takılmış, faturası mevcut. Sonraki muayene bilgileri de KM'nin orijinalliğini doğrular nitelikte. Yani ilk sahibi 2008 yılına kadar, yılda 10 bin km civarı binmiş ve benzinle binmiş. 2. Sahibi alınca, 153 bin KM'ye kadar LPG ile binmiş. 6 Yılda 71 bin KM yapmış. Ondan sonra 3. sahibi almış (3. sahibinin yaptırdığı ekspertiz sonucu mevcut, ruhsat tescil tarihi ile aynı olarak 10. ay 2013 yılı yazıyordu ve 153 bin KM yazılıydı) , 7 bin KM de o yapmış en son da 159800 küsur KM'de de ben aldım.

İlandaki araca bakınca da, benim aracımdaki 2008 yılına kadarki duruma benzer bir durum var. Benzinli binilmiş ve yılda yaklaşık 10 bin KM yapılmış. Yani muhtemelen keyif aracı olarak kullanılmış ve "200 beygir araca LPG mi olur" denilmiş gibi. Yani KM nin orijinal olma ihtimali gayet kuvvetli.

istisnalarda var tabiki benim aracımda 2008 model orjinal 55.000 kmde :) arkadaşımın garajında 72 model renault 12 duruyor orjinal 22.000 km de... ama bu ilandaki aracın sahibi biraz sahtekarlık tarafı ağır bastığından şüphe bende tavan yaptı sadece olay bu :)
  • Bu işin artık cılkı çıktı.Daha önce gazete okur gibi girer bakardım ilanlara şimdi kısa yolunu sildim.Cidden iflah olmaz bir milletiz her alanda her şeyin sahtekarlığını bulabiliyoruz.Yazık bize de araba satana da alana da.
  • DİKKAT........... 06 BJN 240
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-elden-plushatasiz-plusboyasiz-pluscosmo-plus150-beygir-pluscift-kirmizi-698682196/detay

Bu sahtekarı da buraya yazma gereği duydum. Sahtekarlıklarını yazayım.
    aracın plakası 06BJN240

1- Araç gümrük çıkışlı. Satıcı bunu saklamaya çalıştı çünkü gümrük çıkışlı araçların %90 km düşürülmüştür. Daha önce başıma gelmişti. Tecrübem beni uyandırdı. Ruhsata bakar bakmak anladım zaten. Tescil tarihi 2019. Muayene süresi 3 yıl. Bu durum sadece gümrük çıkışlı araçlarda olur. Bide kandırmaya çalışıyor "neymiş artık bazı araçların muayenesi 3 yıl olacakmış da bu da o araçlardanmış da"

2- Aracı satmaya boya ölçüm cihazıyla gelip sadece iki parça boyayı gösteriyor. Ekspere gitmemek için kandırmaya çalışıyor(Tabi biz kanmadık ekspere gittik) Aracın kaput değişmiş. Ön tampon ve iç aksam işlemli. "Ben bilmiyordum, ekspere göre değişmiş bana göre değişik değil" gibi salakça laflar eden bir şahsiyet. Telefondaki konuşmasına göre dünyanın en güvenilir insanı sanarsın.

3- Aracın km'sinin düşürüldüğü bariz belli. Direksiyon ve vites topuzu çok belli etmiyor ama birçok plastik aksam o kmye göre baya baya eskimiş.

Bunun gibi karaktersiz insanların ilan başlığına HATASIZ-BOYASIZ yazmalarına deli oluyorum. Biz almaktan vazgeçtik ama ilanda hâlâ kaputla ilgili bir düzeltme yazmıyor.

Bu tür ilanları burada paylaşmak lazım ki herkesin canını yakmasınlar. Birazcık tecrübesiz biri olsa adamın konuşmasına ve aracın dış görünüşüne göre kesin alırdı aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Umarım sahibinden de ilanlar 200 lira falan olur ilk ilan için .

Ne güzel yorum yapıyorum ya her devirde geçerli resmen.

George Orwell gibi yorum yapmışım kendimi kutluyorum umarım hep böyle mütevazı kalırım
  • Bu başlık altına uygun bir ilan daha buldum.
    Satıcı şahıs ya kendini çok zeki sanıyor ya da milleti salak sanıyor.

Başlıktan bile belli. YETİŞEN ALIRmışmış. Araba neredeyse 500 bine dayanmış.
    Açıklamalar ondan da fena. Araç 9 kişilikmiş Mesaj attım sordum emin misiniz 9 kişilik olduğunua diye EVET yazmış.
    Bu arabayı zaten bilen alır böyle cahil kafayla nasıl ilan atıyorlar hayret valla. Alın size uyanık ilanı...
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-orjinal-deforme-yok-catlak-patlak-yok-arac-ful-plusful-yetisen-alir-761211367/detay

• (bana göre )
    malum sitede uzak durulacak --sahibinden-- yazan ilan kriterleri :

yeni yapılmış yüksek binaların önünde veya villaları önünde çekilmiş fotoğraflar

arabanın sağında soluna oturan ayakta duran , taburede oturup çekimi izleyen tipler var ise

arabanın arkası kaldırma çıkarılmış fotoğraflar

arabanın tekerleklerinin dış tarafı siyahla parlatılmış
    aşırı temiz otolar

arabanın önüne çiçek -yaprak-yeşillik koyularak çekilmiş ilanlar

birde yeni bir akım başladı ona ben bile şaşırdım . arabanın içinin fotolarını camlar ve kapılar kapalıyken dışarıdan çekip ilana koyuyorlar . insan kendi arabasının vitesini gösteren fotoyu neden
    cam-kapı kapalıyken camın dışından çeker ki.

kısaca arabanın sahibine de odaklanın
  • beyazakbil B kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum. Bir de başka söze gerek yok, Dosta gidecek vs yazanlara gıcık oluyorum. Bunlar neyse de insanları kandırmaya çalışanlara ne demeli.
    Birkaç mesaj öncesinde paylaştığım bir ilan vardı. Adam arabayı o şekilde sattı. Alan da seviniyordur bu km de 3 yıl muayenesi olan boyasız araç buldum diye. Saf insan avına çıkan esnaf bunlar..
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

E alma sende sahibinden sitesine ilan koyunca almak zorunda mısın?

Ben arabamı satarken konuşmasını hitap şeklini beğenmediğim adama satmıyorum mesela mal benim değil mi?

Nerde aç var sarı sitede sarı site git sıfır al arabanı ne işin var sarı site ile?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

6 sene sonra çok güzel akıl vermişsin. Teşekkür ederim. Aynen 0 arabamı alayım 500 bine Duster hesabı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.