F

Yüzbaşı
14 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
MALUM SİTEDE SATILIK OLAN ARACIMIN FİYATI 35.200 YAZIYOR.1 HAFTA ONCE BU FIYATA DUSURMUSDUM.GENELDE 30-31 PARAM VAR BORC BULACAM TAYFASI MESAJ ATIYORDU.BU SABAH ENGİN KURT İSİMLİ ADAMIN BİRİ ''33000 tl olur derseniz direk noterde buluşalım ciddi alıcıyım'' DİYE MESAJ ATMISTI.UZATMAYAYIM EN SON TAMAM GELİN ALIN YAZDIM.ŞASE NO İSTEDİ.PLAKADAN SORGULAYIN ISTEDIGINIZ FIYATA MESAJLA BIRAKTIM DAHA BENI ARAMADINIZ BILE DEDIM.BEN ESENYURTTAN GELECEM ARACINIZ IKILER HONDAYA BAKTICAM FALAN YAZDI.CEVAP YAZAMADIM CUNKU BENI ENGELLEMISTI.NUMARASINI ARADIM BAYAN ÇIKTI YANLIS ARADINIZ DEDI BIRDAHA DA TELEFONU ACMADI.BENDE 155 İ ARADIM NUMARAYI VERDIM DURUMU ANLATTIM.TELEFONDA ŞASE NO VERMEYIN HATTA FOTOLARDADA PLAKANIZI GIZLEYIN,İKİZ ARAÇ YAPIYORLAR DEDİ MEMUR BEY.SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM... İYİ GÜNLER.
Merhabalar. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-servis-bakimli-temiz-ford-focus-193132153/detay/ bu ilandaki Focus a arkadaşım için cuma günü

bakmaya gideceğiz.

Sahibiyle telde görüştük en son 38.000 e bırakıyor,daha da altına inmem diyor. fiyat sizce nasıl,pahalımı normal mi? iki kapısında sürtme izi var bunları bizim yaptıracağımızı söylüyor.

1.5 ayda bu baktığımız 6. ford olacak diğerleri hep kazalı çıkmıştı piyasa üçkağıtçı dolu. bu araçtan ümitliyiz biraz,sahibi öğretmenmiş konuşmaları olumlu geldi

bize,bakalım hayırlısı. herkese iyi akşamlar...

Edit : Aracın satışını öğle olmadan aldık arkadaşlar. Adam gerçekten çok titizniş 2011 den bu yana bütün yetkili servis faturalarını ekstra yaptırdığı masrafların faturalarını hepsini

sundu bize. km si orjinal 73.335 idi. iç mekanda herhangi bir yıpranma sökük yırtık yoktu içinde hiç sigara içilmemiş,direksiyonu hiç soyulmamıştı yürüyen aksamında ve motorundada

herhangi bir sorun çıkmadı.Ön tampon harici boya çıkmadı,Sağ iki kapı isteğe bağlı boyanabilir 300 Tl fiyat verdiler arka stop kırık bunlar için indirim istedik biraz bastırdık ama 50 TL bile inmem üzgünüm dedi... Araç çok

hoşumuza gitti verdik 38 bini ve aldık
https://www.youtube.com/watch?v=RGY3qUJNZkI meraklısı olduğum volvo modeli S40 T4 ve youtube daki 700 hp lik aşırı yüklü aracın videosu...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-bukadar-temiz-ve-orjinali-yok-195946884/detay Tabi bizim çılgın Türk aracının bu hızı yaptığını düşünüyor ve kopyalayıp yapıştırmış fotodaki km ile videodaki km aynıdır baştan bunada dikkat edin Bu sahtekarı tescilleyin arkadaşlar...
MERHABA ARKADAŞLAR. BAŞLIKTADA YAZDIĞIM GİBİ. ARACIM 2008 MODEL CİVİC ELEGANCE OTOMATİK VİTES.

-RENK GÜMÜŞ GRİ

-4 LASTİK 3000 KM ÖNCE DEĞİŞTİ.

-İÇİ TEMİZ KAPORTADA TAMPONLARDA VURUK ÇİZİK YOK.PASTA CİLA YENİ YAPTIRDIM.

-YETKİLİ SERVİSTE ŞANZIMAN YAĞI YENİ DEĞİŞTİ.BAKIMLARIDA ÖZEL SERVİSTE 2 BİN KM ÖNCE YAPTIRMIŞTIM.

-ATİKER OBD MARKA LPG TAKTIRMIŞTIM.RUHSATADA İŞLİ MUAYENE BİTİMİNE 1 SENEDEN FAZLA VAR.

-KM Sİ ORJİNAL 49 BİNDE :) BU BÜYÜK BİR AVANTAJ BENCE.

-MUHTELİF YERLERİNDE ÇİZİK VE SÜRTMELERE DAYALI LOKAL BOYALAR VAR NET OLARAK HATIRLADIĞIM TAVANDA VE BAGAJDA BOYA YOK.

ŞİMDİ GELELİM ARACTAKİ HANDİKAPA: 2008 TEMMUZDA ANKARA DA ARAÇ KAZA YAPMIŞ. 5000 KM DE İKEN ALTTAN HASAR ALMIŞ. ANKARA DA BİR YETKİLİ SERVİSTE ALT

TAKIMLA İLGİLİ BİR KAÇ PARÇA DEĞİŞMİŞ VE ÖN HAVA YASTIKLARI DEĞİŞMİŞ KAYITLARI MEVCUT.BU HASARDAN DOLAYI 39000 TL HASAR KAYDI GÖZÜKÜYOR,YANİ PERT

KAYITLI. ARAÇ 2 SENEDİR BENDE HASARIYLA İLGİLİ SIKINTISI YOK...ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE SATMAYI PLANLIYORUM ŞİMDİDEN FİYATLARINI İNCELEMEYE BAŞLADIM.

SAHİBİNDEN.COM DA AYNI MODEL ARAÇLARA 31000-45000 TL ARASI FİYAT YAZMIŞLAR.ÇOK DEĞİŞKEN BİR PİYASASI VAR. TAMAMEN KEYFE KEDER SATICIYIM. EDERİNİN

ALTINDA VEYA ÜSTÜNDE FİYAT YAZMAK İSTEMİYORUM. SİZİN GÖZÜNÜZDE ARACIMA NE KADAR YAZMALIYIM, YADA KAÇA SATILABİLİR...ZAMAN AYIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR

EDERİM, İYİ FORUMLAR.

NOT: İSTANBUL DA OTURUYORUM.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-satilik-87523998/detay/?favorite=1
KENDİME OTOMATİK VİTES ARAÇ BAKARKEN KARŞIMA BU İLAN ÇIKTI...
BU ARAÇ 5-6 AY ÖNCE ARKADAŞIMIN BABASINA AİTTİ 5 SENE BİNDİLER.SON 2 SENEDE ŞANZUMAN DAĞILMIŞTI 2000 TLYE YAPTIRMIŞLARDI,SORUN ÇIKARMAMIŞTI DAHA.SON ZAMANLARDADA RÖLANTİSİYLE İLGİLİ SORUNLAR YAŞAMAYA BAŞLAMIŞTI.BİR MİKTAR DAHA MASRAF YAPIP SATMIŞLARDI.
ARKADAŞIM ÜMRANİYEDEN GELEN BİR VATANDAŞA 12.500 DEN İNİP 11750 TLYE SATMIŞTI.ARACIN MEKANİK OLARAK FAZLA BİR MASRAFIDA YOKTU AMA KAPORTASI YATMAKTANDIR HERHALDE KENDİNİ SALMIŞTI BİRAZ.AYRICA AYLARDIRDA İLANI KALMIŞTI.

ŞİMDİ SANIRIM ARAÇ YİNE EL DEĞİŞTİRMİŞ,FİYATI UÇMUŞ VE ŞANZUMANINI SANKİ KENDİ YAPTIRMIŞ GİBİ 3500 E YAPTIRDIM DEMİŞ VE ACİL SATILIK OLMUŞ
BÖYLELERİNİ GÖRDÜKÇE ARACIMI DEĞİŞTİRMEYE KORKUYORUM...
Dayıma ait olan 2011 model symbol 1.2 16v aracı sahibinden.com'a satılık ilanı vermiştim.

Geçtiğimiz pazar oto pazarınada çıkarmıştım aracı,üzerine 21.750 TL fiyat yazmıştım.bir tane araba alım-satımı yapan bir arkadaş 19 bin verirsen alayım demişti tabi ucuza satmak istemediğim için arkadaşa yol verdim.Oto pazarında satamadım aracı ve döndüm evime.dün akşam bir arkadaş sahibinden.com aracılığı ile aradı araç hakkında bilgi aldı v.s 3 parça boya olduğunu söylemiştim...gelelim fiyat konusuna.

Artık o klasikleşen ''hocam benim param peşin,son ne olur?'' sorusunu yöneltti bende 21 bin olur demiştim.Daha aşağı olmaz mı diye sordu.ciddi alıcıysan gel az bir miktar daha indirim yaparım demiştim.Tamam dedi akşam iş dönüşü geleceğim dedi ve az önce yanında iki arkadaşıyla geldiler.

Arabanın etrafına baktılar ve bindik arabaya arkadaşı benimle pazarlık için vekil seçildiği söylendi.yine son ne olur diye sorulduğunda ben direk 20.500 e bıraktım.Aslında ben 20bin verseler 100 daha ekle derdim 20.100 e verecektim arabayı.arkadaş ısrarla son ne olur diye 3-4 defa sorup durdu.bende galerici otopazarında 19 bin verdi vermedim dedim.Adam gözümün içine baka baka ''boşver galericiyi biz biniciyiz paramız peşin 18.000 verelim bitsin bu iş'' dedi ve başladık laf yarışına...işin sonunda tabiki bu kendini kurnaz zanneden arkadaşlarla anlaşamadık ve geldikleri gibi geri gittiler...

Şimdi size soruyorum siz olsanız bu teklife siz ne gibi tepki verirdiniz.
Merhaba arkadaşlar.2 haftadır arkadaşım için araç bakıyoruz.elimizdeki para en fazla 13.000 tl.Baktığımız bir çok modelden eleye eleye 97-99 arası euro civic 1.4i ve 98-2000 arası accent 1.5 gls kaldı.istediğimiz donamların başında klima ve lpg var.arkadaşımın arabası beklenmedik bir şekilde motoru yedi ve mecburen ucuz bir fiyata sattık.şimdiki alacağımız arabayı iyice araştırıp,inceleyip bakımlı olduğuna kanaat getirip satın almak istiyoruz.

Temiz arabalar yok değil var fakat bu seferde fiyatlarını şişirilmiş buluyoruz.Bu araştırmaları GENELDE sahibinden.com dan yaptık.Pazar günüde Ümraniye ve Kartal otopazarını gezdik genelde galericilerin içini dışını parlatıp satışa sunduğu ceset gibi araçlarla karşılaştık.Zaten galericiylede arabası temiz ve uygun olsa dahi alış verip yapma niyetinde değiliz.Bu pazartesi günü sahibinden.com da bulduğumuz accent gls diye bakmaya gittimiz araç accent gl modeli çıktı.Yani gls den eksiği hidrolik direksiyon,elktrikli ayna v.s gibi donanımları yoktu.sarı renkli sis farı taktırılmış ve kliması vardı,ruhsatınada gls yazdırılmıştı.Satıcı vatandaşın sahtekarlığı yüzünden yarım günümüz ve bir sürü taksi paramız boşuna gitti...

Benim gönlüm euro civicden yana fakat ondada far,tampon gibi parçaların zor bulunduğu ve çok pahalı olduğu söyleniyor...Alacağımız araca arkadaşım 3-4 sene binmeyi planlıyor.Fakat arkadaşımın evinde internet olmadığı için araştırmaları ben yapıyorum.
Aşağıda linkini verdiğim araçlara yarın bakmayı düşünüyoruz.Pazar günüde yine otopazarına bakacağız.Bakalım kısmetimizde ne çıkacak...Bu araçlara sahip olan veya uzun süre kullanan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Herkese teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-satilik-orginal-kazasiz-temiz-hyundai-1-5-gls-74025941/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-temiz-lpgli-orjinal-civic-73477206/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-acil-yakit-cimrisi-yer-ucagi-mondeo-61353798/detay/
Bu mondeo 1998-2002 yılları arasında amcama aitti.amcamla evlerimiz yakın olduğu için sürekli bende kullanırdım.en az kendi arabamız kadar huyunu suyunu bilirdim.2002'de amcam arkadaşına sattığında km 160 binden fazla idi.lpg de ise 11-12 lt gaz yakıyordu.adam 50 tl gazla 300 km gider yazmışsattığı arkadaşıda işi gereği istanbulu bayağı geziyordu.yani çok km yapıyordu.rengi koyu olduğundan baya çizik belli ediyordu bayağıda çiziği vardı.fotolarda çizikleri göremiyorum ve çok parlak,buyuk ihtimalle komple boyanmış...jantları değiştirilmiş ve hiçde yakışmamış eski alüminyum taktırdığımız jantlar daha güzeldiiçi hala temiz duruyor ama km belli olmasın diye direksiyon deri kaplanmış...şimdi diyeceksiniz adam plakayı kapatmış nerden tanıdın arabayı diye.1999 da sarı deri döşemeleri ve sunroofu biz yaptırmıştık.aynı sene kırmızı renkli pedal setini arkadaşımın arabasından söküp bu mondeo ya ben takmıştım hala duruyor.zaten lacivert renkli,sarı döşemeli,sunrooflu mondeo glx hb aynısından hiç rastlamadım...az önce plakayı mesaj attım vatandaşa geri dönüş yapınca mesaj yazarım buraya. iyi forumlar.
Hakkında
Forum İmzası:
'08 CIVIC Elegance F1
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 597
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.153 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 114 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.