Şimdi Ara

Mali Müşavirlikte gelecek var mi(ŞİRKET İÇİN..) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
6
Favori
16.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

bu meslekte kendini geliştirmek için neler yapmak lazım..?

Hocam,ben İngilizce iktisat okuyan bir öğrenci olarak iş ilanlarına göz gezdirdiğimde advanced seviyesinde İngilizce bilen muhasebeye hakim stajer arayan yabancı şirketler gördüm yani hali hazırda muhasebeye hakimsiniz üstüne iyi derecede İngilizce konuşma-okuma-yazma istiyorlar.
    Böyle şirketlerde bir süre dişinizi sıkıp stajer olarak çalışırsanız zamanla yükselirsiniz diye tahmin ediyorum.

yaş sınırlaması var diye biliyorum yabancı sirketlerde bnm yaş artık 30 bu saatten sonra olsam olsam smmm olurum herade

• nerede ne iş yapıyorsunuz şuan
  • Malimüşavirlik staj başlatma sınavına girdim ilk seferden kazandım ama mali müşavirlik yapmıyacağım galiba.Çünkü 2 adamın küçük ofisinde köpek gibi çalıştırılıp hiçibişi alamamak varken bankaya girip kurumsal bir yerde köpek gibi çalışmak daha mantıklı geliyor.Büyük denetim şirketi vb yerlerine girmekte torpil istiyor.

Banka ve türevleri yerler şuan daha iyi görünüyor kısacası

Not:Fena olmayan bir okuldan mezunum.Dil bilgimde orta.bi süre çalışırsam dil ,iyi seviyeye çıkabilir.Tecrübe sıfır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blizzard Days -- 25 Nisan 2016; 11:33:22 >
  • Yanlış anlaşılmasında birşey sormak istiyorum. İngilizce işletme bölümünden ingilizce kötü olarak nasıl mezun oldun ya ? Benim birkaç arkadaşım var ingişletme mezunu adamlar şakıyor ki normal olan o %100 ingilizce sayısal olmayan bir bölümü bitiren öyle olması gerekir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

nerede ne iş yapıyorsunuz şuan

bir fabrikanın muhasebesindeyim 1,5 yıldır çalişiyorum,sadece fatura giriyorum
    işcilerin ortalama aldıği maaşin yarısını alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Yanlış anlaşılmasında birşey sormak istiyorum. İngilizce işletme bölümünden ingilizce kötü olarak nasıl mezun oldun ya ? Benim birkaç arkadaşım var ingişletme mezunu adamlar şakıyor ki normal olan o %100 ingilizce sayısal olmayan bir bölümü bitiren öyle olması gerekir diye düşünüyorum.

onlar dolu bitirmiş,biz boş bitirdik
  • Naptin hocam 2 senedir durum ne 😂😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Naptin hocam 2 senedir durum ne 😂😂😂
    4 yıldır kurumsal olmayan bir şirketin muhasebesinde çalişiyorum staj sınavına hazirlansam mi acaba diye düşünüyorum
  • Dosya açtırmak için ortalama 1500 TL masraf. 3 sene sonra belge almak için beratı mühürü ortalama 10 Bin TL masraf. Bu meslek için değmez bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hetşat

Dosya açtırmak için ortalama 1500 TL masraf. 3 sene sonra belge almak için beratı mühürü ortalama 10 Bin TL masraf. Bu meslek için değmez bence.
    sertifayı almayıncada meslekte kimse saygı göstermiyor
  • Hocam işinizden memnun değilsiniz sanırım.Çalışma saatleriniz ve maaşınız nasıl?Şu anda 18 yasında olsanız üniversitede aynı bölümü seçer miydiniz cevabınız hayırsa hangi bölümü seçerdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Hocam işinizden memnun değilsiniz sanırım.Çalışma saatleriniz ve maaşınız nasıl?Şu anda 18 yasında olsanız üniversitede aynı bölümü seçer miydiniz cevabınız hayırsa hangi bölümü seçerdiniz?
    çalişma saatleri 10 saat iş 2 saat yol eve gelince pert
    smmm belgesi yoksa doğru düzgün maaş vermezler
    18 yaşinda olsam mühendislik hukuk ya da dış ticaret düşünürdüm
  • Hocam ben de maliye okuyorum hazırlığı bu yıl bitirdim yazılanları görünce içim karardı vallahi. Tanıdık sayesinde bu yıl 3 aylık bi staj yaptım büroda(daha bölüme geçmemiştim sıfır teorik bilgiyle işi öğrendim) denildiği kadar var maalesef. Özelde smmm olmak gerek olmazsa kpss a ile maliye bakanlığına girmek lazım. İlk iş kpss a 80 üzeri yapmak olacak. İnşallah başarırım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu meslekte yabancı dil mı önemli yoksa belge mı. Buroda değilde kurumsal sirketlerde çalışmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

Bu meslekte yabancı dil mı önemli yoksa belge mı. Buroda değilde kurumsal sirketlerde çalışmak için.
    GÜZEL SORU
  • Muhasebeden devam Edip SMMM mi olayım nedir birader ? Sadece SMMM olmak istesen 10 senen gidecek . Ne olmak istediğini bir araştır öyle buraya yaz .

• WoodGuy kullanıcısına yanıt
    İkisi de önemli. Eğer yabancı ortaklı bir şirkette çalışacaksan İngilizce bilmek zorundasın. Fakat şöyle düşünmen gerekiyor. Bir firmaya İngilizce bilen ve aynı zamanda smmm olan birisi başvurduğunda smmm belgesi olmayıp İngilizce bile kişiye göre işe alınma ihtimali daha yüksek olacaktır. Sen ikisini de hallet, için rahat olsun.
  • elLbufFer kullanıcısına yanıt
    SMMM olmak için 10 senesi niye gitsin hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KFCap

SMMM olmak için 10 senesi niye gitsin hocam :)
    Sınavları ve aşamaları var

• elLbufFer kullanıcısına yanıt
    YÜksek lisans mezunuysanız 2 yıl, değilseniz 3 yılda olabilirsiniz. Giriş sınavı ve yeterlilik sınavları var. Onlara çalışmak gerekiyor elbette.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.