Şimdi Ara

Mali Müşavirlikte gelecek var mi(ŞİRKET İÇİN..) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
106
Cevap
6
Favori
16.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye ve SMM 2 side birbirine paralel bu devlette. yurt dışında böyle bir faaliyet göstereceksen mükemmel ama burada serbest mali müşavirlik angaryası çok olan bir iş ve sürekli tahsilat peşinde koşar durursun. yurt dışına gidip daha sonra buraya gelip toplantılarda yapılan anlatımlarda yurt dışında bu tarz bir angaryanın söz konusu olmadığı görünüyor ve muhasebecilik bedelini sen değil devlet direk kendisiiş bitiminde firmanın banka hesabından kesip kdv sini gelir vergisini aynı anda içinden kesiyor burada ise saçma sapan vergileri ödersin yetmez miş gibi birde para tahsilatı için koşar durursun. Türkiyede bir büyük şirkette muhasebeci olarak çalışmadıkça çok fazla yıpranacağını belirtmek isterim ayrıca adamcılık kavramı olan bir devlette ne kadar yolunda olabilir işler yolunda oalabileceğide malum
  • ileride denetim veya yönetim muhasebesine nasıl geçiş yapabilirim bilgii olan var mı
    bir de yüksek lisans için ne tavsiye edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 20 Haziran 2015; 21:04:22 >
  • hiç muhasebeden köşeyi dönen yok mu yaaw bu forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

hiç muhasebeden köşeyi dönen yok mu yaaw bu forumda

Yaşım biraz geçkin ama son zamanlarda SMMM olayını düşünmedim değil. Ayrıntılarını ve zorluklarını pek bilmiyorum açıkçası. Ama görünen o ki; meşakkatli bir işe benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 26 Haziran 2015; 20:16:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizce calisimaya basladim bi gelecek göremedim muhasebeden

• quote:

İngilizce calisimaya basladim bi gelecek göremedim muhasebeden

Yani şu an napıosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

İngilizce calisimaya basladim bi gelecek göremedim muhasebeden

Yani şu an napıosunuz?

Şu an bir fabrikanın resmi muhasebesinde sadece fatura kesiyorum başka bir iş yaptigim yok İngilizceyi geliştirip disticaret pazarlamaya mi geçiş yapsam diye dusununuyorum yoksa ilerde sinavlari verip iyi maasi olan bagimsiz bir denetim şirketine falan mi geçersem daha mi iyi olur bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 6 Temmuz 2015; 12:47:41 >
  • ingilizcen iyi değilse okuldan nasıl mezun oldun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wicked sick

ingilizcen iyi değilse okuldan nasıl mezun oldun?

İng iyi olacak diye bir kural yok orta düzey İng. ile de mezun olabilirsin

• quote:

Nereden mezunsun ?
    Maaş ne kadar peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkD

quote:

Nereden mezunsun ?
    Maaş ne kadar peki ?

Atilim İng isletme maaş 1000 TL

• quote:

quote:

quote:

Nereden mezunsun ?
    Maaş ne kadar peki ?

Dostum 1000 lira maaş için ingilizce okumana hiç gerek yoktu, bırak İngilizceyi okumana gerek yoktu.
  • Esimden dolayi cevremde bir suru mali misavir var hepsinin yasi 30 altinda hic biri de bahsettiginiz kadar az kazanmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tla776

Esimden dolayi cevremde bir suru mali misavir var hepsinin yasi 30 altinda hic biri de bahsettiginiz kadar az kazanmiyor.

Muhasebecilekte gelecek var mi diyorsunuz hocam..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nereden mezunsun ?
    Maaş ne kadar peki ?

Dostum 1000 lira maaş için ingilizce okumana hiç gerek yoktu, bırak İngilizceyi okumana gerek yoktu.

BN 6 aydir calisiyorum 10 yildir cslisan 2 bin TL aliyor

• bu meslekte kendini geliştirmek için neler yapmak lazım..?
  • Burada yazılan yorumları okuyorumda... yıllar önce MuhabeSebe öğrencisiykende okuyordum, hala level atlayamamis yol l katedememis insanların yazdıklarıma göre bu mesleği sinirlamamanizi rica ediyorum.. ! yok max şu maaşmış, yok bu maaşmış! ya siz kafanızı kaldirmiyorsunuz yada benim içinde bulunduğum çalışma hayatı Ütopya! Bilip bilmeden aşağılayıcı yorumlar yapmayın, burada okuduklaroyla etkilenecek bir çok insan mevcut. Bu mesleğide ayaklar altına alacaksaniz kimse kimseyi zorlamiyor. Çalışmayın!

*Tavsiyem herseyden önce beyninizi kafanızı icinde boş yere tasimayin, hergün yeni bilgiler ekleyin.
    Kendinize günde 20 dk yeni bilgi kuralı koyun.
    emin olun ki buraya hayiflanarak yazanlar usengec insanlardır.rakipleriniz boş durmuyor...
    Çizgiyi aştiysam af ola.. selam ile...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: designtalha

Burada yazılan yorumları okuyorumda... yıllar önce MuhabeSebe öğrencisiykende okuyordum, hala level atlayamamis yol l katedememis insanların yazdıklarıma göre bu mesleği sinirlamamanizi rica ediyorum.. ! yok max şu maaşmış, yok bu maaşmış! ya siz kafanızı kaldirmiyorsunuz yada benim içinde bulunduğum çalışma hayatı Ütopya! Bilip bilmeden aşağılayıcı yorumlar yapmayın, burada okuduklaroyla etkilenecek bir çok insan mevcut. Bu mesleğide ayaklar altına alacaksaniz kimse kimseyi zorlamiyor. Çalışmayın!

*Tavsiyem herseyden önce beyninizi kafanızı icinde boş yere tasimayin, hergün yeni bilgiler ekleyin.
    Kendinize günde 20 dk yeni bilgi kuralı koyun.
    emin olun ki buraya hayiflanarak yazanlar usengec insanlardır.rakipleriniz boş durmuyor...
    Çizgiyi aştiysam af ola.. selam ile...

• Adam haklı beyler. Kimse zorla bu işi yapın demiyor. İstemiyorsanız yaptığınız işten zevk almıcaksanız hiç bulaşmayın düşünmek için zamanınızı bile ayırmayın
  • quote:

bu meslekte kendini geliştirmek için neler yapmak lazım..?

Hocam,ben İngilizce iktisat okuyan bir öğrenci olarak iş ilanlarına göz gezdirdiğimde advanced seviyesinde İngilizce bilen muhasebeye hakim stajer arayan yabancı şirketler gördüm yani hali hazırda muhasebeye hakimsiniz üstüne iyi derecede İngilizce konuşma-okuma-yazma istiyorlar.
    Böyle şirketlerde bir süre dişinizi sıkıp stajer olarak çalışırsanız zamanla yükselirsiniz diye tahmin ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.