Şimdi Ara

Mali Müşavirlikte gelecek var mi(ŞİRKET İÇİN..) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
16.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geçen ay ki bağımsız denetim sınavına hiç çalışmadan amaçsızca girdim, görmek için.

Çalışmadan girilecek bir sınav değil, bildiğimi yapsam yeter bana denilebilecek bir sınav değil daha doğrusu! Özellikle TMS epey kazıktı.

Ama BD sınavının güzel yanı, hak ve süre sınırı yok. Kaldığın dersten tekrar tekrar girebiliyorsun. SMMM staj başlatma ve mesleki yeterlilik öyle değil ne yazık ki! Dosya yandı mı yanıyor!

Bildiğim kadarıyla SMMM'lerin bağımsız denetim yapabilmesi için yasal zemin henüz yok, araştır derim yine, emin değilim çünkü.

O yüzden büroda ya da şirkette çalışırken BD lisansının bir getirisinin olacağını düşünmüyorum.

Ama denetim şirketlerinde yetki ve kıdem alabilmek için gerekli bir lisans. SMMM stajını yapmadıysan eğer, hem SMMM hem BD stajını aynı anda yaparak iki unvana birden aynı anda sahip olma şansın oluyor. Bağımsız denetim şirketinde ya da YMM gözetiminde çalışmak şartıyla tabi.

Onun dışında SPK alanında kariyer yapmak için de gerekli bir lisans, onun için tüm konulardan sınava girmek gerekiyor tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

Vay be 5 sene - 3 sene önce de benim mesajlarım olmuş konuda.
    2 ay önce stajımı başlattım bakalım hayırlısı olsun.

hocam ne değişti stajı başlatınca yeni şeyler öğretmeye başladılar mı beyannmeler falan?

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

hocam ne değişti stajı başlatınca yeni şeyler öğretmeye başladılar mı beyannmeler falan?

Alıntıları Göster

Şirkette pek bir şey değişmez hocam, maaş artış durumunda biraz faydası olur ve diğer personellerden öne çıkartır. İş değiştirirken öne çıkartır. Onun dışında müdürlüğe oynamayadığın sürece pek bir farkı olmaz. 2 ayda zaten ne değişebilir ki  

• Merhaba,

SMMM olmak mı yoksa Yüksek Lisans yapmak mı?

İşletme mezunu olup, yaşınız daha gençken SMMM mi olmak 3 yıl staj , yeterlilik sınavları ile uğraşmak mı?

Yoksa İnsan Kaynakları üzerine yüksek lisans yapmak mı?

SMMM olsam bana nasıl bir avantajı olur, özel sektör için değer mi? Çevrem yok bir ofis açıp, müşteri bulacak bir durumum yok. SMMM olup özel sektörde çalışan arkadaşlar artı ve eksi yönleri neler süreç nasıl ilerliyor, zor mu? pişman olur muyum?

Yardımcı olabilir misiniz?

• sgs 66 aldım

•  

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.