Şimdi Ara

Mali Müşavirlikte gelecek var mi(ŞİRKET İÇİN..) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
16.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufem

diğer illeri bilmem ama İstanbuldaysan geleceği yok bana göre çok fazla mali müşavir var ve çok eski olmak gerekiyor bu iş için özellikle smmm olursan yeni mükellef bulman kolay değil üstelik bu işin kaçağı bile varmış düşün artık

BN bbüro acmayi düşünmuyorum sşirkette muhasebecilik yapmanin bir gelecegi yok diyorsunuz galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Düz muhasebecilik yapacaksan alacağın maaş seneler sonra bile 2000 TL'yi bulmaz. Eşim muhasebeci oradan biliyorumç

Oyleyse devlet memuru olmak daha makbul en azindan maasi2500-3000 arasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

Düz muhasebecilik yapacaksan alacağın maaş seneler sonra bile 2000 TL'yi bulmaz. Eşim muhasebeci oradan biliyorumç

KPSS A dan kkazanmak zorda KPSS B den atansak 2700 falan verirler mi isletme icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 20 Şubat 2015; 10:48:41 >
  • quote:

quote:

Devlet memuru olacaksan da hangi kurumda olduğun önemli. Bir de torpilin yoksa zaten şansın fazla yok. Yıllık zam oranları ortalama belli ama muhasebecilikte gelecek yok. Sadece yıllarınızı harcamış olursunuz. Muhasebecilik değilde finansa, risk analizine, bütçe planlama vb alanlara yönelirseniz daha çok kazanırsınız.

SMMM olman çok bir şeyi değiştirmiyor. Yıllarca staj yapacaksın üzerine devlete durmadan aidat vereceksin, sınavdan sınava koşacaksın vs. Karşılığında kazanacağın maaş 200-300 TL artacak, o da maksimum. Büyük bir firmaya muhasebe müdürü olarak bile girsen 4000 TL'nin üzerinde kazanamazsın.

Kendi muhasebe büronu açacaksan müşteri başına alacağın rakamlar 50-100 TL arası olacak. Hem her ay o kadar müşteri kovalayacaksın, üzerine vergi vereceksin, elemanlarına maaş vereceksin, büro için kira vereceksin vs vs bir çok giderin olacak. Bir de adım başı her yer muhasebe bürosu olduğundan devamlı birileriyle rekabet içinde olacaksın. Hadi her şey düzgün gitti bir de ay sonunda müşteriden 50 TL ücreti alabilmek için kırk takla atacaksın. Hatır gönül işi diyip 50 TL için müşteriyi rahatsız etmek istemeyeceksin ama bunlar birikip ciddi oranlara ulaştığında ay sonu ne yapacağını kara kara düşünür hale geleceksin. Bir de sene sonu geldi mi fiyatlarına zam yapmak isteyeceksin müşteri diyecek daha az paraya yapan o kadar yer var zam mam yok.

• quote:

quote:

quote:

Devlet memuru olacaksan da hangi kurumda olduğun önemli. Bir de torpilin yoksa zaten şansın fazla yok. Yıllık zam oranları ortalama belli ama muhasebecilikte gelecek yok. Sadece yıllarınızı harcamış olursunuz. Muhasebecilik değilde finansa, risk analizine, bütçe planlama vb alanlara yönelirseniz daha çok kazanırsınız.

SMMM olman çok bir şeyi değiştirmiyor. Yıllarca staj yapacaksın üzerine devlete durmadan aidat vereceksin, sınavdan sınava koşacaksın vs. Karşılığında kazanacağın maaş 200-300 TL artacak, o da maksimum. Büyük bir firmaya muhasebe müdürü olarak bile girsen 4000 TL'nin üzerinde kazanamazsın.

Kendi muhasebe büronu açacaksan müşteri başına alacağın rakamlar 50-100 TL arası olacak. Hem her ay o kadar müşteri kovalayacaksın, üzerine vergi vereceksin, elemanlarına maaş vereceksin, büro için kira vereceksin vs vs bir çok giderin olacak. Bir de adım başı her yer muhasebe bürosu olduğundan devamlı birileriyle rekabet içinde olacaksın. Hadi her şey düzgün gitti bir de ay sonunda müşteriden 50 TL ücreti alabilmek için kırk takla atacaksın. Hatır gönül işi diyip 50 TL için müşteriyi rahatsız etmek istemeyeceksin ama bunlar birikip ciddi oranlara ulaştığında ay sonu ne yapacağını kara kara düşünür hale geleceksin. Bir de sene sonu geldi mi fiyatlarına zam yapmak isteyeceksin müşteri diyecek daha az paraya yapan o kadar yer var zam mam yok.

Simdi 5-10 yil sonra SMMM olsam yuksek lisans yapsam İngilizce bilsem yine de alacagim maaş tas catlasa 2-3 milyar mi olacak şirkette calisirsam eger..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 20 Şubat 2015; 14:22:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

quote:

quote:

Simdi 5-10 yil sonra SMMM olsam yuksek lisans yapsam İngilizce bilsem yine de alacagim maaş tas catlasa 2-3 milyar mi olacak şirkette calisirsam eger..

Benim etrafımdakilerin aldığı maks maaş 4.5k civarıydı. Muhasebe müdürü, muhasebe şefi vb denklikte olan pozisyonlar böyle. Muhasebe elemanı olarak girersen 1750 maks alırsın, o da 6-7 senelik tecrübe sonunda.

• quote:

quote:

quote:

Muhasebecilik değilde finansa, risk analizine, bütçe planlama vb alanlara yönelirseniz daha çok kazanırsınız.

bu dediğiniz alanlara nasıl yönele bilirim smmm olrak geçiş yapsam olur mu veya finans alanında yüksek lisans yapsam iş bulabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

quote:

quote:

Muhasebecilik değilde finansa, risk analizine, bütçe planlama vb alanlara yönelirseniz daha çok kazanırsınız.

bu dediğiniz alanlara nasıl yönele bilirim smmm olrak geçiş yapsam olur mu veya finans alanında yüksek lisans yapsam iş bulabilir miyim

Yüksek lisans olabilir, yada firmalardaki uzman yardımcılığı pozisyonlarına başvurup orada da kendinizi yetiştirebilirsiniz. Yaklaşık 2-3 sene içersinde uzmanlığa sonrasında şefliğe veya müdürlüğe terfi edersiniz. Bankacılıkla aranız iyiyse bankalardaki müfettiş yardımcılığı pozisyonlarına bir bakın derim. Ortalama 2.5k maaşla başlarsınız ama harcırahlarla birlikte maaşınız 4.5k dan aşağı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufem

diğer illeri bilmem ama İstanbuldaysan geleceği yok bana göre çok fazla mali müşavir var ve çok eski olmak gerekiyor bu iş için özellikle smmm olursan yeni mükellef bulman kolay değil üstelik bu işin kaçağı bile varmış düşün artık

Kayseride 1200 SMMM varmis az mi çokmu

• İşletme birinci sınıf öğrencisiyim mali müşavirlik düşünüyorum. Bence geleceği olan bir meslek sonuçta her şirketin can damarı muhasebe ve finanstır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zenci Forvet

İşletme birinci sınıf öğrencisiyim mali müşavirlik düşünüyorum. Bence geleceği olan bir meslek sonuçta her şirketin can damarı muhasebe ve finanstır.

İşsiz kalmazsın ama parasız kalırsın :)
  • quote:

İşletme birinci sınıf öğrencisiyim mali müşavirlik düşünüyorum. Bence geleceği olan bir meslek sonuçta her şirketin can damarı muhasebe ve finanstır.

Eğer YMM olursan geleceegi olabilir bizim sirketin YMM si sadece bizden 5 buçuk aliyor onun haricinde kayseri dekilerin yarisi lise mezunu diğeryarisi da acik oöğretim yani sen üniversite yi bitirdigin zmn onlar senden 4 yil daha fazla tecrübeli oluyor yani sen dünyanın masrafini yapıyorsun ookuduğum okula onlar tecrübeli olduğu için senden daha fazla aliyorlar SMMM olsan oda ayri bir dert bnm 2 ayda anladigim bu kadar kkimsenin olumlu birşey söylediğini de duymadim muhasebeyle ilgili.keşke biri dese ki bu meslek iyidir ilerde SMMM olursan kariyer yaparsin falan dese bende dört elle sarilacam işime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacimmüdür -- 8 Mart 2015; 17:12:17 >

• quote:

Hocanin dediklerine inanma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangi üniversiteden mezun oldunuz?
    bende bu sene tmden hazırlanıyorum. İşletmeyi, iktisatı tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rena34

hangi üniversiteden mezun oldunuz?
    bende bu sene tmden hazırlanıyorum. İşletmeyi, iktisatı tavsiye eder misiniz?

Atilim isletme mezunuyum eğer bnm gibi boş mezun olmazsan super İngilizcen olursa işletmede iyi bir kariyer yapabilirsin disticaret ,insan kaynakları ,bankacilik,finans ,pazarlama gibi..

• Işletme okuyorum pişmanım şimdiki aklım olsa daha çok çalışır daha iyi bir bölüme giderdim. Bırakmayı istiyorum ailem onaylamıyor.

• bu hafta staj başvurusu yapacam hadi hayırlısı
  • büro açan var mı bu işte gelecek var mı çünkü hangi işhanına gitsem heryerde smmm bürosu var iyi para kazandırır mı
  • Bugünlerde kime sorsam ya smm yada smm ye hazırlanıyor burdan yola çıkarak birşey çok fazla talep gördüğünde değeri düştüğü için artık smm olmanın bugünlerde çokta birşey getirmeyeceği açık ,genede çalıştığın yer öenmli ki her meslekte önemli zaten ,doğru yer doğru zaman cebinin dolmasıyla direk alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

Bugünlerde kime sorsam ya smm yada smm ye hazırlanıyor burdan yola çıkarak birşey çok fazla talep gördüğünde değeri düştüğü için artık smm olmanın bugünlerde çokta birşey getirmeyeceği açık ,genede çalıştığın yer öenmli ki her meslekte önemli zaten ,doğru yer doğru zaman cebinin dolmasıyla direk alakalı.

PEKİ BU BÜROLARI AÇANLAR AYLIK NEKADAR PARA KAZANIYORLAR
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.