Şimdi Ara

Mafia: Definitive Edition (2020) [ANA KONU] (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
736
Cevap
14
Favori
39.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnondraX

Orjinal mafyada her görev sonu Salieri'ye veya Lucas Bertone'ye dön derdi. Bu oyunda hiçbir yere döndürmeden hemen bitiriyor. Çok canımı sıktı bu kısım. Görev bitirdikten sonraki o rahatlama hissini yaşamak istiyor insan.
    İkinci olarak da Salieri bardan göreve giderken önce Vinny'ye sonra da Ralph e uğrardık. Oyun isterdi özel olarak bizim gitmemizi. Bunda gitmemize gerek olmadan direk ihtiyacımız neyse veriyor oyun. 2-3 bölümde Vinny'ye kendim gittim baktım. Birinde o aradığım görev öncesi silah seçme şansını bulabildim.
    Oyun çok güzel beğendim fakat orijinal Mafyada oyun kendi içine daha çok çekiyordu. Ben remake ile beraber Tommy ile daha detaylı işler yapabiliriz belki diye düşünürken daha çok kısmışlar bu tarz güzel detayları. Anlamadım..
    Hocam sonuna kadar katılıyorum size. Bir de bilmiyorum sadece ben mi takiyorum bunu ama mesela vincenzo nun mekani eskisi gibi keske cikista solda olsaydi. Ralph in üzerinde olmasi benim cok hosuma gitmedi. Ya muhtemelen bizim gibi orjinal mafia 1 aşiklarina batiyor bunlar. İlk kez bunu oynayana belki güzel bile gelebilir. Paulie sam salieri vincenzo orjinal mafia 1 de konusurken bi ağırlığı vardi. Karizma adamlardi hepsi. Bilmiyorum su an sam disinda bence karizma adam kalmamış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• bitiriyorum. bana göre oyun orijinalinden daha iyi olmuş hikaye olarak. özellikle finale dogru oyunda olayların koptugu kısım orjinale göre çok daha iyi olmuş.

bana göre senenin en iyi oyunlarından, hatta şahsımca en iyisi.

özellikle karakterler çok daha detaylı ve oturmuş kişilik olarak. hele hele paulieyi adeta baştan yaratmışlar.

tabi bunlar benim fikrim, hiç sevmeyen de olacaktır hikayeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi birisiydim -- 30 Eylül 2020; 17:10:15 >
  • Dediklerinize ek olarak Clasic oyunda her görev sonrası barın arkasına arabayla girip park ettiğim sabit bir yerim vardı hep park eder bölümü tamamlardım bu oyunda yapamıyorum malesef.
  • orijinal mafia 1 i defalarca bitirdim, çocukluğumda bana oyunların da hikayesi olabileceğini öğreten harika oyundu.

ona rağmen bence, bu oyunda tüm karakterler+hikaye kesinlikle daha iyi ve oturmuş. benim fikrim bu şekilde.
  • iyi birisiydim kullanıcısına yanıt
    Kaç Saat sürdü hocam ? Birde ben omerta görevinde kalmıştım en son kaç saatim var daha ?
  • Thejoker58906 T kullanıcısına yanıt
    15 saat sürdü. ama ben classic modda oynadıgımdan çatışmalar hele hele final görevinde baya zordu.

omertadan en az 3.5 saatiniz var diye düşünüyorum.

bir de bu işin free ride tarafı var. orda baya baya bir sürü absürt ufo görevi falan koymuşlar onu da oynamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi birisiydim -- 30 Eylül 2020; 17:35:19 >
  • özellikle mafia 1 in final sahnesini bu sefer o kadar iyi yapmışlar ki...

duygulanmamak elde değil. zaten harikaydı şimdi çok daha anlamlı ve oturmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyi birisiydim

bitiriyorum. bana göre oyun orijinalinden daha iyi olmuş hikaye olarak. özellikle finale dogru oyunda olayların koptugu kısım orjinale göre çok daha iyi olmuş.

bana göre senenin en iyi oyunlarından, hatta şahsımca en iyisi.

özellikle karakterler çok daha detaylı ve oturmuş kişilik olarak. hele hele paulieyi adeta baştan yaratmışlar.

tabi bunlar benim fikrim, hiç sevmeyen de olacaktır hikayeyi.
    Bence tam tersine olaylar daha yüzeysel geçilmiş. Spoilerlı kısma geçiyorum. 3 farklı görevden bahsedeceğim.

1. Otoparkta içki alırken saldırıya uğradığımız bölümden bahsedeceğim. Bu bölümde içkiyi alırken neden Paulie'nin "heist" süsü vermek için adama vurduğunu anlamadım. Aynı şekilde Morello'nun tayfasının neden saldırdığını anlamadım. İlk oyunda Salieri diyordu ki bizim bu içkiyi aldığımız The Gates içkileri Morello'dan çalmış. Yani biz Morello'nun çalınan içkilerini alıyoruz. Morello içkileri bizim çaldığımızı ve Salieri'nin aralarındaki kuralı bozduğunu düşünüyor. Ve bu sebeple Pepe's Restaurant'a saldırıyor. Böylece aralarında bir savaş başlıyor. İlk oyunda çok güzel anlatılmıştı. Remake'de bu anlatımı göremedim. Morello neden saldırdı hiçbir fikrimiz olmuyor remake'te.

2. Oyunun sonlarına doğru federallerden elmas çalmaya gidiyoruz. Ancak çaldıktan sonra görüyoruz ki ortalıkta elmas yok onun yerine uyuşturucu var. Bizimkilerin de Salieri'ye olan güvenleri azalıyor bu sebepten dolayı. Burada şunu anlamadım. Salieri neden elmas çalacaksınız yalanını söyleme ihtiyacı duyuyor ki. Uyuşturucu çalacaksınız dese kim ne diyebilir? Adam patron zaten ne derse yapıyorlar. İlk oyunda daha mantıklıydı bu güven zedelenmesi olayı. Puro çalmaya gidiyorduk ama içinden elmas çıkıyordu. Salieri bu elması kimseye vermek istemediği için ekibinin bilmesini istemiyordu. Ve biz Salieri'nin bu cimriliğini ve bencilliğini öğrendiğimizde güvenimiz o zaman zedeleniyordu. Paulie ise diyordu ki, Salieri elmaslarla parasına para katarken, biz niye onun ayak işlerini yapıyoruz ki. Zaten Salieri'ye karşı eskisi kadar sıcak olmayan Tommy'yi ikna ediyordu banka soymaya.

3. İlk oyunda hotele öldürmeye gittiğimiz Michelle'in bizim tanıdığımız olması bence çok daha mantıklıydı. Kadının tipini cismini bilmeden odasına girdiğimizde duş alırken görüp şaşırmamız bence daha etkileyiciydi. Remake'de Michelle'i öldürmeye giderken, Sam kızı öldürme diyordu. Bu da son savaştaki diyalogta Sam'in kendisiyle çelişmesine sebep oluyordu. Sam için en önemli şey aile. Bu sebeple Michelle'in ölmesi gerekiyorsa ölmeli şeklinde düşünmeli. İlk oyunun son savaşında Sam öldürmen gereken insanları öldürmedin diyordu. Sonunu düşünmediğin hatalar yaptın, hep vicdanına yenik düştün diye sitem ediyordu. Remake'de en önemli şeyin aile olduğunu düşünen bir Sam göremedim açıkçası. Banka soygununu neden reddettiğini bile adam akıllı anlamadık. Diyaloglar çok kesilmiş.

Özetle Remake'de hikayede rötüş yapacağız diye hikayede bazı uyumsuzluklar yaratmışlar. Hikayeyi efsane yapan detayları azaltmışlar. Gerek yoktu bunlara. Kafamda oturmayan yerler oldu ikinci oyunda. İlk oyunda daha pişmiş, daha oturaklı bir hikaye vardı.

Üstteki arkadaşa katılıyorum park konusunda Ben de her görev sonrası otoparka park eder öyle bitirirdim. Onu yapmayı çok isterdim ama onu da çıkarmış herifler.

Mekanik olarak bir de şunu söyleyeceğim. Trafik lambaları çok az oyunda. Ve bazılarında hiçbir ışık yanmıyor. Çok ilginç. Hangar 13 iyi bir firma. Her yiğidin harcı değil böyle grafikli, hikayeli, açık dünya oyunu yapmak. Ama oyun kültürlerini hiç beğenmiyorum. Çok güzel olabilecek şeyleri koymayıp, bana saçma gelen şeylerle dolduruyorlar oyunu ne yazık ki. Kişisel yorumum bu şekilde.

• AnondraX kullanıcısına yanıt
    hocam verdiğiniz çoğu detay kesinlikle doğru. ancak bir konu var size katılmadığım :

sam hiçbir zaman " aile " ye sadık değil. sam salieriye sadık. özellikle remake final sahnesinde sam in konusmasında çok iyi anlıyorsunuz bunu. hatta michelle kısmını da söylüyor orda.

hatta tommy remake finalinde cok güzel bir sekilde sunu söylüyor sam e " you think you are doing this because you are loyal. but youre not. youre just scared".

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi birisiydim -- 30 Eylül 2020; 18:9:7 >
  • quote:

Bence tam tersine olaylar daha yüzeysel geçilmiş. Spoilerlı kısma geçiyorum. 3 farklı görevden bahsedeceğim.

1. Otoparkta içki alırken saldırıya uğradığımız bölümden bahsedeceğim. Bu bölümde içkiyi alırken neden Paulie'nin "heist" süsü vermek için adama vurduğunu anlamadım. Aynı şekilde Morello'nun tayfasının neden saldırdığını anlamadım. İlk oyunda Salieri diyordu ki bizim bu içkiyi aldığımız The Gates içkileri Morello'dan çalmış. Yani biz Morello'nun çalınan içkilerini alıyoruz. Morello içkileri bizim çaldığımızı ve Salieri'nin aralarındaki kuralı bozduğunu düşünüyor. Ve bu sebeple Pepe's Restaurant'a saldırıyor. Böylece aralarında bir savaş başlıyor. İlk oyunda çok güzel anlatılmıştı. Remake'de bu anlatımı göremedim. Morello neden saldırdı hiçbir fikrimiz olmuyor remake'te.

2. Oyunun sonlarına doğru federallerden elmas çalmaya gidiyoruz. Ancak çaldıktan sonra görüyoruz ki ortalıkta elmas yok onun yerine uyuşturucu var. Bizimkilerin de Salieri'ye olan güvenleri azalıyor bu sebepten dolayı. Burada şunu anlamadım. Salieri neden elmas çalacaksınız yalanını söyleme ihtiyacı duyuyor ki. Uyuşturucu çalacaksınız dese kim ne diyebilir? Adam patron zaten ne derse yapıyorlar. İlk oyunda daha mantıklıydı bu güven zedelenmesi olayı. Puro çalmaya gidiyorduk ama içinden elmas çıkıyordu. Salieri bu elması kimseye vermek istemediği için ekibinin bilmesini istemiyordu. Ve biz Salieri'nin bu cimriliğini ve bencilliğini öğrendiğimizde güvenimiz o zaman zedeleniyordu. Paulie ise diyordu ki, Salieri elmaslarla parasına para katarken, biz niye onun ayak işlerini yapıyoruz ki. Zaten Salieri'ye karşı eskisi kadar sıcak olmayan Tommy'yi ikna ediyordu banka soymaya.

3. İlk oyunda hotele öldürmeye gittiğimiz Michelle'in bizim tanıdığımız olması bence çok daha mantıklıydı. Kadının tipini cismini bilmeden odasına girdiğimizde duş alırken görüp şaşırmamız bence daha etkileyiciydi. Remake'de Michelle'i öldürmeye giderken, Sam kızı öldürme diyordu. Bu da son savaştaki diyalogta Sam'in kendisiyle çelişmesine sebep oluyordu. Sam için en önemli şey aile. Bu sebeple Michelle'in ölmesi gerekiyorsa ölmeli şeklinde düşünmeli. İlk oyunun son savaşında Sam öldürmen gereken insanları öldürmedin diyordu. Sonunu düşünmediğin hatalar yaptın, hep vicdanına yenik düştün diye sitem ediyordu. Remake'de en önemli şeyin aile olduğunu düşünen bir Sam göremedim açıkçası. Banka soygununu neden reddettiğini bile adam akıllı anlamadık. Diyaloglar çok kesilmiş.

Özetle Remake'de hikayede rötüş yapacağız diye hikayede bazı uyumsuzluklar yaratmışlar. Hikayeyi efsane yapan detayları azaltmışlar. Gerek yoktu bunlara. Kafamda oturmayan yerler oldu ikinci oyunda. İlk oyunda daha pişmiş, daha oturaklı bir hikaye vardı.

Üstteki arkadaşa katılıyorum park konusunda Ben de her görev sonrası otoparka park eder öyle bitirirdim. Onu yapmayı çok isterdim ama onu da çıkarmış herifler.

Mekanik olarak bir de şunu söyleyeceğim. Trafik lambaları çok az oyunda. Ve bazılarında hiçbir ışık yanmıyor. Çok ilginç. Hangar 13 iyi bir firma. Her yiğidin harcı değil böyle grafikli, hikayeli, açık dünya oyunu yapmak. Ama oyun kültürlerini hiç beğenmiyorum. Çok güzel olabilecek şeyleri koymayıp, bana saçma gelen şeylerle dolduruyorlar oyunu ne yazık ki. Kişisel yorumum bu şekilde.

Alıntıları Göster
    Eline sağlık,sonunda gerçekleri yazan biriside çıkmış.

• TORU-NAGA kullanıcısına yanıt
    sevgili hangar 13 düşmanı arkadaş, kaldırıldı dediğin yan görevlerin hepsi free ride modunda mevcut. iğrenç nefretinin suyu çıktı artık. oyunu seven herkese " hangar 13 aşığı " beğenmeyenlere " helal olsun doğruları söylüyor " diyecek kadar da garip bir insansın. muhattap bile olma benimle şu kafa yapınla.
    https://www.youtube.com/watch?v=OvHg9vmgoYY&t=1541s&ab_channel=GamingwithAbyss
    https://www.youtube.com/watch?v=bgqheUSJkAw&ab_channel=MafiaGameVideos

• quote:

Alıntıları Göster
    Spoiler kisminin 3.maddesine özellikle katıldığımı belirtmek isterim. Sam kendisiyle çelişmiş oluyor aynen dediğiniz gibi. Kesinlikle hikayeyi detaylandiracagiz derken bütünlük daha cok bozulmus bence de.

• Oyun neden bu kadar pahalı ya. Uyguna almanın bir yolu var mı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exclbr -- 30 Eylül 2020; 22:43:4 >
  • exclbr kullanıcısına yanıt
    Platiden 52 liraya aldım oyunu bitirdim ama hesap olarak veriliyor ve sorun çıkma ihtimali var ben koleksiyon niyetine almadığım için alıp bitirdim 3-4 günde zaten bir daha oynamak istediğimde büyük ihtimalle oyun kırılmış olur indirir keyfime bakarım. 52 liraya karşıladı beklentimi gayet. Eğer hikayeyi oynayayım yeter diyorsanız gayet ucuz bir seçenek kırılması 1 seneyi bulur bu oyunun zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nirvana08 kullanıcısına yanıt
    Benm olmayacak bir ürüne 1 lira bile vermem keşke bekleseydiniz

• arman09 kullanıcısına yanıt
    Neyi bekleyeyim hocam doların hali belli bu oyun düşse düşse 200 liralara düşer benim bir oyunu defalarca bitirme huyum yok zaten belki bir kaç seneye bir kere daha oynamak isterim onda da oyun kırılmış olur zaten. Online olmayan oyunları almak çok umrumda değil o yüzden. Ülkenin hali belli oyun almak artık kolay değil

Kırılmasını bekleseydiniz dedim zaten

• Hocam denuvo son sürüm 1 yıldan fazla sürer muhtemelen kırılması

1 sene beklenir daha çıkacak çok oyun var 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Platiden 52 liraya aldım oyunu bitirdim ama hesap olarak veriliyor ve sorun çıkma ihtimali var ben koleksiyon niyetine almadığım için alıp bitirdim 3-4 günde zaten bir daha oynamak istediğimde büyük ihtimalle oyun kırılmış olur indirir keyfime bakarım. 52 liraya karşıladı beklentimi gayet. Eğer hikayeyi oynayayım yeter diyorsanız gayet ucuz bir seçenek kırılması 1 seneyi bulur bu oyunun zaten
    İyi fiyatmış hocam,bende al bitir diye düşünüyorum fakat kendi hesabım falan banlanır mı diye düşünmedim değil.Torrent falan da kullanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.