Yüzbaşı
30 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 195 (Bu ay: 7)
Gönderileri

Bu aralar Xbox one controller indirimi kovalıyorum internetten. Ancak fiyatlar 800-900 lira bandında. Xbox Series controller ları gelince düşer diye bekliyordum ama pek bi hareket yok. 3-4 ay önce 500 lira iken pahalı ya düşünce alırım diyordum. Neredeyse iki katına çıktı. Önümüzdeki haftalarda fiyatının düşme ihtimali var mı sizce? Yoksa ikinci el almak mı mantıklı?

Bende Lenovo y540 modeli var. Harici ekran kartım GTX 1660ti, dahili ekran kartım Intel UHD Graphics 630.

Sorun şu. Nvidia Geforce Experience'a yeni güncelleme geldi. Ben bu güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayar Intel UHD Graphics 630'u görmemeye başladı. Masaüstünü, Chrome'u her şeyi GTX 1660ti ile çalıştırıyordu. Eskiden Intel Graphics Control Panelden yapabildiğim değişiklikleri şimdi ekran kartını göremediği için yapamıyorum. Onun yerine oradaki bütün özellikler Nvidia Denetim Masasına geçti.

Aygıt yöneticine geldiğimde gizli aygıtlarda gözüküyor sadece bu intel ekran kartı. Üzerine sağ tıklayıp özelliklerine baktığımda bu aygıt bilgisayara takılı değil diyor.

Ben bu sorunu format atarak düzelttim. Önemli dosyalarım gitti ama olsun dedim. Aradan bir kaç gün geçti. Bu sefer Lenovo Vantage'a (Lenovo'nun resmi ayar yapma programı) BIOS güncellemesi geldi. Ben de BIOS güncellemesini yapayım dedim. Hiçbir problem olmadan bu güncellemeyi yaptım. Bilgisayarı yeniden açıldığında ise bilgisayarın yine bu Intel UHD 630'u görmemeye başladığını fark ettim.

Yeniden format atmak istemiyorum. Sorun ne onu da anlamıyorum. Her güncelleme yaptığımda bu bilgisayar ekran kartını mı unutacak?

Ne yapmalıyım lütfen yardım edin
internette Türkçe kaynakları biraz araştırdım ama bununla ilgili görüş göremedim. Ben de konusunu açayım dedim.
Türkiye yi baz alıyorum. Bazı şeyler insanlara tamamen yasak iken(Uyuşturucu, pornografi, fuhuş) bazı şeyler 18 yaşından küçüklere yasak(sigara, alkol, kumar).

Direkt olarak başkasını etkileyen suçları anlıyorum. Hırsızlık olsun gasp olsun; toplumun güvende yaşaması için yasak koyulması çok normal.

Ancak ben fuhuşun ya da swinger diye tabir edilen eş değiştirme olayının neden yasak olduğunu anlamıyorum. Bu kişilerin kendi rızası değil midir? İşin ucunda ölüm de yok(dolaylı olarak düşünürsen her işin ucunda ölüm var aslında). Peki neden yasaklaniyor?

Sebep halkın kendi kaybetmemesi mi? Danimarka, Hollanda, Almanya, İsviçre ve Yunanistan. Bu ülkelerde fuhuş yasak değil. Bu ülkelerin düzeni çok mu bozuk. Dünyadaki herkes imrenerek bakıyor bu ülkelere.

Ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor yasaklar. Biz de yasak olan esrar Portekiz'de, Hollanda'da, Çekya'da yasak değil. Türkiye de zararlı da bu ülkelerde zararlı değil mi şimdi bu esrar?

Kaldı ki verdiği zarara göre yasak koyulacaksa sigara alkol neden yasak değil?(içinde katkı maddesi bulunan, gdolu gıdaları geçtim bile) Uyuşturucunun yasaklanma sebebi nedir ki diğerlerinden farklı olan?

18 yaşını geçince vücut daha mı az zarar görüyor. Görüyorsa bile uyuşturucu neden +18 değil de komple yasak?

Başka bir konu olarak filmde sansür olmalı mıdır konusu.
Bazi yönetmenler filmde cinselliği, şiddeti, küfrü çok iyi kullanıp filmi bayağı gerçekçi hale getiriyor. Ama çok tepki alıyor.
Çünkü bu kötü şeyleri normallestirme olarak görülüyor. Veya tabularini kıramayan insanlar çok ciddiye alıyor.
Ancak hayatın içinde yok mudur bunlar. Dünya düzgün bir yer olsa yönetmen de daha. düzgün film çekebilirdi.
Bunlarla yuzlesemezsek nasıl düzelteceğiz?

Ama öbür türlü de aklında olmayan adamın aklına sokma gibi oluyor. Normallestirme olayı biraz da doğru.
Keşke herkes normal olsa da yönetmen hicbir şeyi normallestirmese.


Ama suanki dünyada asıl soru şu.
Film sansürlü olmalı ama pozitiflik ki yaymalıdır?
Yoksa gerçekçi olmalı ama negatiflik mi yaymalıdır?

Sanırım tek çözüm halkın eğitilmesi ve kimsenin kimseye zararı olmadan yaşaması. Bu şuan imkansiz ama mümkün olmasının tek yolu çocuk yapmak icin gerekli şartları sagladigini kanitlayan belgeler olması sanirim.(Bir nevi çocuk yapma ehliyeti) Denetlemesiz, herkes kafasına gore çocuk yapabildiği için dünyada bir karmaşa var. Bunu da tartışabiliriz.
Laptop önerileri başlığına bakıyorum da çoğu kişi Monster alma onun yerime Asus, Dell, Lenovo al diyorlar.
Monster'ın neden bu kadar sevilmediğini bilmiyorum. Nedir sebebi?
Merhaba. Ben babamı 5 sene önce kaybettim. Ondan bana yetim aylığı bağlandı. Liseden mezun olana kadar da alıyordum. Liseden mezun olduktan sonra ağustos ayında maaşım kesildi. Ben de düşündüm ki şuan okumadığım için kesildi. Üniversiteye başlayınca öğrenci bilgilerimi SGK'ya gönderir almaya devam ederim.

Eylül'de okullar başladığı gibi gönderdim. Ekim ve Kasım geçti maaşım bağlanmadı. Aralığa geldik. E-devletten durum nedir diye bakayım dedim. Maaşım aktif gözüküyor ve yatış tarihi 12/2018. Bu ay yatmış olması lazım. Banka Garanti Bankası olarak gözüküyor. ATM'ye baktım, internet bankacılığından baktım, en sonunda gittim şubeye sordum. Yatan bir para yok gözüküyormuş.Ne yapmam gerek böyle bir durumda? Malum öğrenciyim para lazım oluyor. E-devlette yatmış gözüken parayı hesabımda göremiyorum.
1050 TI ile oynuyorum. Hem arayüzde hem de oyunda kasma var. Akıcı şekilde oynayamıyorum. Ancak pencere moduna aldığımda akıcılaşıyor. Tekrar tam ekrana çevirdiğimde yine eski haline geri dönüyor. Bir türlü düzeltemedim. Steamdan oynuyorum.
Bunları izledikten sonra bizimki de lisemiydi diyorum içimden. Şu eğlenceye, ortama bakar mısın.

Uludağ, Ege, Dokuz Eylül, İstanbul Ü., Eskişehir Osmangazi, Anadolu, Kocaeli, Akdeniz arasında gidip geliyorum. Uludağ Bursa'da olduğu için daha yakınım ama eğitim olarak pek bir fark var mıdır? Hangisini tercih etmem yararıma olur?
İnsanlar güzel kızın yanında tipsiz erkek görünce çok şaşırıyorlar. Zannediyorlar ki güzel kız her zaman yakışıklı erkeği seçer. Ama bunun aslında yanlış olduğunu anlatmak için bu yazıyı yazıyorum.

Facebook'da, Instagram'da görüyorum. Barbara Palvin'in sevgilisi, Adriana Lima'nın eski kocası, Acun Şeyma birlikteliği. İnsanlar diyor ki parası olmasa sevmezdi. Paragöz, sinsi falan.

Peki bu kızların yanında yakışıklı erkekler görseniz mutlu mu olacaktınız? Neden güzel kızın yanında yakışıklı erkek olmalıdır? Bu çok saçma değil mi?

Şimdi zengin erkeğe bakalım. Hayatı boyunca çalışmış, çabalamış, boş zamanlarını yeni kültürler edinerek geçirmiş, boşa vakit harcamamış birisi; Yakışıklı erkek ise sadece doğuştan gelen bir yakışıklılık dışında hiçbir şeye sahip değil. Ne konuşmayı bilir, ne eğlenmeyi bilir sadece yakışıklı. Soruyorum burada. Bu güzel kızı yakışıklı erkek mi hakediyor? Yoksa zengin erkeği mi?

Şimdi çok geçmişe gidelim. Milattan öncelere. Erkek avını avlıyor; kadın evde çocuk bakıyor, yuvasını düzenliyor. Eskiden yaşam böyleydi. Peki o zamanlar kadın, erkek seçimini nasıl yapmalı? Tipe mi bakmalı? He tipe baksın da sırf yakışıklı diye seçtiği çocuğu ayılar parçalasın. Ya da yakışıklı kocasıyla yaptığı çocuğu o "yakışıklı kocası" koruyamasın, yesinler çocuğu.

Bu yüzden kadın seçimini yaparken güçlü, kaslı tabiri caizse ayı gibi erkeği tercih etmiş. Beni ve çocuğumu koruyabilsin diye. Bu seçimi yapan kadınlar da bugünlere kadar ulaşmış. Kısacası kadınların genetiğinde bu tarz erkekleri seçmek var. İçgüdüsel olarak kıllı, kaslı, uzun boylu kısacası av için güçlü erkekler kızlara çekici geliyor.

Ama devir değişti. Artık devir para devri. Parası olan erkek avını avlar. Kızlar, erkekler gibi "uf çok tatlı gel benim ol" kafasıyla bakmıyor. Hem kendileri hem çocukları için beni koruyabilecek erkek kafasıyla bakıyorlar ve zengin tabiri caizse güçlü erkeklere gidiyorlar.

Erkeklerin hayattaki en büyük amacı üremek. O yüzden seçici değiller. Mümkün olduğu kadar dişi döllemeliyim içgüdüsü var erkeklerde. Ve bu yüzden nefes alsın yeter düşüncesi hakim. Kadın bulamayanların damacanaya hallenmesi o sebepten. İçgüdüyü bastıramayınca neler neler yapıyorlar.

Ama kadınlar da böyle bir düşünce yok. Kadınların düşüncesi sağlıklı çocuklar yetiştirmek ve onları koruyabilecek erkekler bulmak. Bu yüzden erkekler gibi her karşı cinse gitmiyorlar ve çok seçiciler. Akıllı olan kız ise tip yerine güce (eski zamanlarda kas gücüne ama şuan para gücüne) bakıyor.

Tabi para gücüne bakmayan kızlar da var. Bu kızlar daha içgüdüleri baskın kızlar. Gidiyorlar tipsiz dediğimiz türden olan kıllı, göbekli erkekleri tercih ediyorlar. Ve diyorsunuz ki bu kızlar salak mı? Dışarıdan bakınca öyle. Ama olayın iç yüzünü bilmiyorsunuz ki. O erkek kimbilir nasıl etkiledi kızı. Kızların bir çok farklı kriteri var. En önemlileri özgüven, kızı eğlendirebilme ve ortamda sana duyulan saygı. Bununla beraber erkeğin en önemli makyajı olan sakal da eklenince kızın hormonları diyor tamam işte bu o erkek. O tipsiz dediğiniz erkekler işte bu özelliklere sahip. Siz de diyorsunuz ki hala şansımız var. Bütün gün PC başında oturursan, kendini geliştirmezsen, sosyal fobini yenmezsen şansın mansın yok.

Çok genellemeli bir metin oldu. Her kadın böyle değil tabi ki ama çok büyük bir kısmı böyle.

Özetlersek kızlar erkeklerden çok daha seçici ve seçtiği her erkeği seçmesi için bir sebep var. Şaşırmak ve hayatın şansına sövmek yerine nerede yanlış yaptığınızı düşünün ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Emin olun o seçtiği tipsiz erkek diğer erkeklerden daha farklı. O tipsiz erkek kendini geliştirmiş ve yakışıklı olanlardan üstün özellikleri var.
Bayağı araştırma yaptım ve bayağı laptop eledim.
Bu araştırmalarım sonucu iki laptopa kadar düştum ancak bu ikisini eleyemedim.

Biri GTX 970 li MSI GS40:https://m.n11.com/msi-gs40-6qephantom-075tr-i7-6700hq-16g-ddr4-gtx970m-gddr5-3g-P257748299

Diğeri de GTX 1050Ti lı Dell 7577:https://m.n11.com/dell-7577-fb70d128f161c-i7-7700hq-16gb-128ssd-1tb-4gb-gtx1050ti-P249951242

N11 dışında almak istemiyorum.

Ekran kartı olarak GTX 970M daha iyi ama hakkında neredeyse hiç kullanıcı yorumu yok ya da ben bulamadım. Dell 7577 baya övülüyor ama. Bu yüzden sizin de görüşümüzü alayım dedim. Hangisi daha karlı iş olur?
Hakkında
Konum: Bursa,Nilüfer
İlgi Alanları: Futbol, Bilgisayar
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Honda
Mobil cihaz
LG
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
PSN ID
berkhaninho
LOL
Irelia
İşlemci
Intel
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 596
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.763
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 24.379 (Bu ay: 823)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.331 (Bu hafta: 25)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.