Şimdi Ara

MA74GM-S2 Anakartıma uygun Ekran kartı tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkdaşlar herkeze hayırlı akşamlar sistemim komple yandığı için anakartımı değiştirmek durumunda kaldım ancak şu anda anakartımın üzerinde bir ekran kartı bulunmamakta bana hangi ekran kartını tercih etmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim maksimum 180-190 tl arasında fiyat ödeyebilirim sistem özelliklerim şu şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim .

Monitör: 17" samsung flat
    anakart : gigabyte MA74GM-S2
    işlemci : AMD athon x2 4800+
    ram : 2 gb ddr2 800 mhz
    psu : şunda 300watt lık bir psu var ancak bir tane alabilirm uygun fiyatlı öneriniz olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeksasStyLe -- 11 Kasım 2010; 19:01:30 >

• teşekkür ederim önerileriniz için ekran kartından pek anlamadığım için bu konuyu açma gereği duydum benim şu anki sitetemime uygun tek ekran kartı bu mudur acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeksasStyLe

teşekkür ederim önerileriniz için ekran kartından pek anlamadığım için bu konuyu açma gereği duydum benim şu anki sitetemime uygun tek ekran kartı bu mudur acaba ?

Bütçenize uygun olduğu için bunu önerdim, yoksa sisteme uygun olarak daha iyi kartlar mevcut tabi fiyatıda yüksek.
  • peki bu ekran kartını tercih etsem sizce nasıl olur enerji tüketim daha az olduğunu sanıyorum psu konusunda beni zorlamaz en azından
    http://www.hepsiburada.com/Liste/palit-nvidia-gt240-1gb-128bit-gddr5-directx-101-crt-dvi-hdmi-pci-e-20-x16-ekran-karti/ProductDetails.aspx?productId=bd54350&categoryId=204#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeksasStyLe -- 11 Kasım 2010; 19:20:33 >
  • quote:

peki bu ekran kartını tercih etsem sizce nasıl olur enerji tüketimi %40 daha az olduğunu sanıyorum psu konusunda beni zorlamaz en azından
    http://www.hepsiburada.com/Liste/palit-nvidia-gt240-1gb-128bit-gddr5-directx-101-crt-dvi-hdmi-pci-e-20-x16-ekran-karti/ProductDetails.aspx?productId=bd54350&categoryId=204#Gorseller

Kart 1GB diye daha iyi olduğunu düşünmeyin, ekran kartının gücünü belirlemede bellek miktarı kıstas olarak alınamaz, yani boşuna bellek parası vermiş olursunuz.Yukarıda önerdiğim versiyonu en idealidir.PSU nuz çok kalitesiz değil ise aslında onu da değiştirmeye gerek yok.

• teşekkür ederim kusura bamayın ama bir sorum daha var şimdi ben ekran kartını alırken ati mi nvidia mı almam daha makul olur yani şimdi sizin önerdiğiniz kartı aldığım takdirde beni tatmin edermi yoksa ati chip setli 180tl civarlarında bir ekran kartı tercih etmem önerileriniz olursa uzun vadede daha iyi olabilir diye düşünüyorum kendi açımda ayrıca takıldığım bir konuda enerji tüketimi bir çok ekran kartı firması eski nesikl kartları sadece isim ve kasa değiştirerek piyasaya sürüyor bizde bilgimiz olmadığı için hemen alma gereği duyuyoruz yardımcı olabilirseniz çok iyi olur
  • quote:

teşekkür ederim kusura bamayın ama bir sorum daha var şimdi ben ekran kartını alırken ati mi nvidia mı almam daha makul olur yani şimdi sizin önerdiğiniz kartı aldığım takdirde beni tatmin edermi yoksa ati chip setli 180tl civarlarında bir ekran kartı tercih etmem önerileriniz olursa uzun vadede daha iyi olabilir diye düşünüyorum kendi açımda ayrıca takıldığım bir konuda enerji tüketimi bir çok ekran kartı firması eski nesikl kartları sadece isim ve kasa değiştirerek piyasaya sürüyor bizde bilgimiz olmadığı için hemen alma gereği duyuyoruz yardımcı olabilirseniz çok iyi olur

GT240 yeniden isimlendirilen bir kart değil yeni teknoloji yani 40nm ile üretilmiştir ve verdiği performansa oranla güç tüketimi oldukça azdır.Fiyat aralığına göre ati yada nvidia seçilebilir ama bu fiyat aralığında nvidia tercih etmeniz daha uygun olur.Ati nin nvidia dan bir üstünlüğü yoktur aksine sürücü desteği daha iyi olan firma Nvidia dır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGE -- 11 Kasım 2010; 19:32:45 >

• sağolun önerdiğiniz kartı yarın alacağım bir aksilik olmazsa inşallah iyi bir performans alırım hayırlı akşamlar.
  • quote:

sağolun önerdiğiniz kartı yarın alacağım bir aksilik olmazsa inşallah iyi bir performans alırım hayırlı akşamlar.

Fiyatına göre performansı iyi bir karttır, daha önce kullandığınız bir kart var ise ona kıyasla ne kadar fazla performans alacağınızı söyleyebilirim.
  • daha önce kullanmakta olduğum ekran kartım Powercolor Ati HD4650 512MB 128Bit DDR2 di bunun yanında baya bir üstün performans sağalayacaktır. 17" monitörümde oyunları full detay oynayabilirm herhalde.
  • quote:

daha önce kullanmakta olduğum ekran kartım Powercolor Ati HD4650 512MB 128Bit DDR2 di bunun yanında baya bir üstün performans sağalayacaktır. 17" monitörümde oyunları full detay oynayabilirm herhalde.

Önceki ekran kartınızın yaklaşık olarak 2 katı kadar performans alırsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.