Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.700
Cevap
78
Favori
1.063.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu "mezun durumdasınız" yazısını görmeyi iple çekiyorum.İnşallah en kısa zamanda görürüm çünkü son 2 dersim.
  • Bir AÖF öğrencisi olarak, çevremden de gördüğüm kadarıyla biz AÖF öğrencilerinin beyni şöyle çalışıyor arkadaşlar:

Sınavdan 2 ay önce: -Daha çok var yaa, çalışırız.
    Sınavdan 1 ay önce: -Konuları bir okurum, çıkmış sorulara bakarım.
    Sınavdan 3 hafta önce: -Çıkmış sorulara baksam yeter.
    Sınavdan 2 hafta önce: -Soruların çıktısını alacam.
    Sınavdan 1 hafta önce: -Bu saatten sonra çalışsam bile neye yarar ki.
    Sınavdan 1 hafta sonra: -Ne zaman açıklayacaklar yaaa...

Ben de şu anda o son aşamadayım Açıklansın da bilelim.
  • çanı aşağı çektim geldim bir teşekkür yeter beyler
  • AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kayıt Yenileme - Ders Seçme

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programlarda kayıt yenileme işlemleri 1.aşama ders ekle-sil, 2.aşama kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilmektedir.
    Dönemlik-kredili sistemde; öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.
    Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.(burası önemli)
    Kayıt yenileme tarihlerini anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim”, “Akademik Takvim” linkinden takip etmeniz gerekmektedir.

DERS EKLE-SİL İŞLEMİNE AİT VİDEO

AÖFnin geçen seneye ait kayıt yenileme duyurusu

Kayıt yenileme işlemlerine yeni düzenleme

KATKI PAYI DERS SEÇİMİNDEN SONRA ÖDENECEK

kayıt yenileme işlemlerinin yeniden yapılandırılmasının ardından Anadolu Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, sisteme girip ders seçimlerini tamamlayan öğrenciler, danışmanları ile irtibata geçecek. Danışmanın ders seçimine onay vermesinden ardından derslerin kabul edildiği öğrenciye bildirilecek ve öğrencinin yatırması gereken ücret sistem tarafından bankaya gönderilecek. ‘Danışman kabulü tamam’ işlemi yapılan öğrenci sisteme girdikten sonra bankaya yatırması gereken öğrenci katkı payı ve ya öğrenim ücretini görecek. Bankaya ücretini yatırmasının ardından sisteme girecek olan öğrenci, ‘Onay’ düğmesine bastıktan sonra ders seçme ve kayıt yenileme işlemini tamamlamış olacak.

KATKI PAYLARININ DERS SEÇİMİNDEN SONRAKİ 2 GÜN İÇİNDE YATIRILMASI GEREKİYOR

Öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini ‘Danışman kabul tamam’ işleminden sonra en geç 2 gün içerisinde bankaya ücretini yatırması gerekiyor. Yatırmadığı takdirde öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülecek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak. Ayrıca, Öğrenci katkı payı veya öğrenim ücretini Son gün Saat 24:00 ‘ a kadar yatırmayan öğrencinin almış olduğu dersler üzerinden düşürülerek ve öğrenci işleme en baştan başlamak durumunda kalacak.

Öğrenci ve Danışman arasındaki iletişim kayıt yenileme sistemi içerisindeki mesaj modülü ile haberleşebileceği gibi danışmanı ile yüz yüze, e-posta, dahili veya harici telefon vb. iletişim yollarını da kullanılabilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 4 Mart 2018; 10:51:16 >
  • Bir AÖF öğrencisi olarak, çevremden de gördüğüm kadarıyla biz AÖF öğrencilerinin beyni şöyle çalışıyor arkadaşlar:

Sınavdan 2 ay önce: -Daha çok var yaa, çalışırız.
    Sınavdan 1 ay önce: -Konuları bir okurum, çıkmış sorulara bakarım.
    Sınavdan 3 hafta önce: -Çıkmış sorulara baksam yeter.
    Sınavdan 2 hafta önce: -Soruların çıktısını alacam.
    Sınavdan 1 hafta önce: -Bu saatten sonra çalışsam bile neye yarar ki.
    Sınavdan 1 hafta sonra: -Ne zaman açıklayacaklar yaaa...

Ben de şu anda o son aşamadayım Açıklansın da bilelim.
  • Sınavı unutmuşum iyimi.. Yeni kalktım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: lactobacillus

O gonderdigin capsteki duyuru kismindaki duyurular 2012 yilindan kalma, ne ayak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicco

Isaretledigim cevaplardan cok eminim.

AVRUPA BIRLIGI - 100

FINANSAL EKONOMI - 100

IKTISADI KALKINMA - 95

TURK VERGI SISTEMI - 90

GIRISIMCILIK VE IS KURMA - 75

VERGI HUKUKU - 65

/>
  • Bu aöf ten bi yaprak olmaz
  • Ben hayatimda hicbir yerde bu sekilde sinav aciklayan bir universite gormedim.
  • Sınav sonuçlarının haftaya cuma günü açıklabileceğini tahmin ediyorum.
  • Milletin sorularıyla uğraşmayalım diye yarın akşam açıklarlar. Cmt pzr yatış yaparlar her gün yaptıkları gibi aslında.
  • geçersem kendimi sınırsız banlayacam dedim bizde söz senettir. 3. sınıfa geçmiş bulunuyorum.
  • Belki merak eden vardır. Bursa Nilüfer şubesine de gelmiş. Konuyu favorilerden çıkarma zamanı geldi çattı. Kalabalık yapmasın :) Okumakta olanlara bundan sonra başarılar.
  • Arkadaşlar. Kesinlikle kitaptan çalışın. Önce Kitabı 1 kez önemli gördüğünüz yerlerin altını çizerek okuyun. Sınav günü akşamı da altını çizdiğiniz yerleri okuyun. Bir de kitaptaki ünite sonu soruları ile çıkmış soruları çıktı alıp, cevap anahtarı ile kontrol edin. cevapları anlayın veya ezberleyin. Her dersten en az 80-90 alırsınız. Bu şekilde çalışıyorum. 4. sınıftayım. Ortalamam 3.95. Yardımcı kitaplar, eski sistemde işe yarıyordu. İşi bitti onların artık. AÖF kitaplarıyla barışmayı deneyin.
  • Allah yardimcimiz olsun...

edit. Normalde namaz kilan birisi degilim ama her sinavdan once iki rekat kilar oyle girerim sinava. Allah bana yardimci oldu ve butun derslerden gectim cok yuksek ihtimal. Darisi basiniza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jose Mari -- 24 Ocak 2015; 17:47:39 >
  • anca öyle gülersin işte
  • beyler daha calısmaya başlamamıs kitabın kapağını kaldırmayanlar kimler bi + verinde görelim kaç kişiyiz
  • 4. sınıf olduğumdan mıdır nedir bi korku var içimde, hayırlısıyla bitsede kurtulsak
  • adamlardaki rahatlıga bak arkadaş.sınava kalmış 4 gün hala sınav yerlerini açıklayamadılar.
  • Aof gibi bi sistem de 35 ortalama yapamıyorsanız :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 29 Ocak 2016; 19:48:44 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.