B

Yarbay
19 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 99 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Dostlar;


Zeytin vakti, zeytin silkeleme makinasının çalışması için lazım olan aküyü bahçede dolaştırmak çok zor oluyor, bunu pazar arabaları gibi bir zımbırtıyla halledebileceğimi düşündüm ama düşündükçe aklıma başka fikirler geldi. Mesela akü taşıma aracımı akülü yapayım kendim güç harcamadan aracım kendisi gitsin istiyorum.


Bunun için teknik bilgilere ihtiyacım var. Mesela aküyü taşıyacağım aracımın motoru olacak bu motorun çalışması için gereken volt vs. gibi teknik bilgileri nereden öğrenebilirim ?

Sevgili arkadaşlar, TTNET'in 24 Mbps internet hızı sunuyor;ama internetim kaç kez paketimi yükselttimse bir türlü hızlanmadı. Bu gibi konularda sorun yaşayıp Hakem Heyetine başvuran oldu mu ?

Herkese selam.


Konunun başlığında belirttiğim gibi; bilgisayarımı başlattığımda F tuşlarından birisine bastığımda doğrudan yükleme ekranını gelmesini istiyorum. Böylece daha önceden HDD'ye kurduğum işletim sisteminin kurulumu yapabilmeyi istiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Sevgili arkadaşlar, odadan internete bağlanıyorum, modem oturma odasında, bu durumda internet sinyalini güçlendirmem lazım, bunun için router baktım;ama işimi görür mü ? Modem ile router'in kurulumu nasıl olur bu konuda yardımınıza ihtiyaç duydum.
Merhaba arkadaşlar, İtunes'te listemde yer alan müzikleri USB'ye aktarıp araçta dinlemek istiyorum;ama İtunes'ten bilgisayar aktardığım müziklerin formatları korumalı, araştırdığım kadarıyla telif zamazingosu muhabbetinden dolayı Apple bu tür müzikleri korumaya alıyormuş, hal böyle olunca format dönüştürüp USB'ye aktaracağım;ama bunu yapamadım.
Bunun için Sidify adında bir program buldum; o da ücretli imiş, ücretsiz şekilde bunun başka yöntemi var mıdır?
Maalesef şu yanlış parktan dolayı hem aracım çekilde hem de yanlış park cezası geldi. Yanlış park cezasına itiraz edeceğim. Bu konuda mağdur olan/lar var mı ?
Merhaba arkadaşlar.
İkamet ettiğim konutta, konutun elektrik işine bakan şirket ile elektrik idaresinin sürtüşmesi sonucu elektrik aboneliğinin yapılmamasından dolayı abonelik işlemlerini geç yaptık. Hal böyle olunca, abonelik işlemleri yapılana kadar kullanmış olduğumuz enerji vardır. Akabinde elektrik idaresine gidip abonelik işlemini yaptım;ama elektrik idaresine gidene kadar yaklaşık 2-5 ay enerji kullanımı oldu. Abonelikten sonra abonelik öncesi kullandığımız enerji faturalandırılır diye düşünürken, maalesef abonelikten okuma tarihine kadar geçen süre faturalandırılmıştır. Buradan hareketle, aboneliğimin yapılmadığı dönemde kullandığım enerjinin faturalandırılması için neler yapabilirim ?
Sevgili arkadaşlar, format sonrası içerisine yükleyeceğim programları ixşletim sistemini kurduktan sonra doğrudan kurabileceğim program arıyorum. NLite bu konuda biçilmiş kaftan;ama benim istediğim özellik şu: işletim sistemini kurulumu bittikten sonra, benim seçtiğim programlar da otomatik olarak yüklensin istiyorum, bu konuda bilgisi olan var mı ?
Herkese merhaba; yaklaşık bir yıl önce Skechers marka ayakkabı aldım, ayakkabıyı aldıktan 7-8 ay sonra üst kısmında soyulmalar başladı ve bu daha sonra yırtılma halini aldı. Geçen hafta, ayakkabıyı aldığım yere gittim ve durumu anlattım, onlarda inceleme için göndereceklerini söylediler. Dün cep telefonuma gelen mesaja baktığımda ise ürünün ayıplı mal olmadığı yönünde bildirimde bulunduklarını gördüm.
Merak ettiğim husus; siz değerli arkadaşlarımın da başına böyle bir olay gelmiş miydir? İlgili şirket, açıkça karşısındakini enayi yerine koyuyor, 2015 yılında New Balance marka aldığım ayakkabım halen daha kullanılıyor.

Daha önce giydiği ayakkabı deforme olup da hakem heyetine başvuruda bulunanların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.
Herkese saygılar.
Merhaba arkadaşlar, arama motorlarının sayfa kaynağını merak edip baktığımda farklı sonuçlarla karşılaştım.
Google'nin sayfa kaynağının görüntülenmesinde 340 satır var.
Bing'in sayfa kaynağının görüntülenmesinde 25 satır var.
Yandex'in ise 1 satırı var.

Sevgili arkadaşlar, bu farklılıklar neden kaynaklanır ?
Hakkında
Konum: İstanbul, Bağcılar
Meslek: Memur
Hakkımda:
Şu kainat denen nesne içinde en çok sevdiğim yürek, üstüne en çok titrediğim insan kalbi senin göğsüne takılı olandır.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
iMac
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Takım
Beşiktaş
TV
Samsung
Klima
Toshiba
Notebook
Asus
GPS, Navigasyon
Garmin
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
İşlemci
Intel
Anakart
Intel
Sabit Disk
Samsung
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Mesaj Sayısı: 2.654
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.129
İkinci El Bölümü Mesajları: 15
Konularının görüntülenme sayısı: 414.182 (Bu ay: 1.058)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 440 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.