Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.078
Cevap
16
Favori
91.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    D-Smart modülü test ettinizmi...Ben 2. yazılımdan sonra iade etmiştim çünkü 10970'i açmamıştı..... Gerçi ilk 2 yazılımda hiç bir özelliği stabil çalışmadı ama geçen hafta 6. yazılımı çıkardılar. Düzeldimi düzelmedimi merak ettim...
  • Beyler DH/TF den bana eMail ile ulaşanlar ltf,"nick" lerini de bildirsinler,bir dolu kişiden msg geliyor ve çoğunu eliyorum zaten,PM alışım kapalıdır,artık bunlar
    çok zamanımı aldığı için sadece belirli msg lara cevap verebiliyorum,yaw kim kimdir ne istiyor v.s artık ciddi karıştırıyorum

Dün/bugün yine TF/DH den bir çok eMail geldi(Techni ve Kati için)bazılarını cevapladım,bazı kişilere telefon numaramı da verdim(özellikle x cihazı
    soran kişiye,bizim İzmir den sanırım bu kişi!) ama nick veya isim verin beyler,yaw sinir oluyorum şu "sanal" alem işlerine,ülen kimileri amma saklanıyor be yaw
    Eyvallah
    CAN++

• Yanıt gelmediğine modül denenmedi herhalde....
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler DH/TF den bana eMail ile ulaşanlar ltf,"nick" lerini de bildirsinler,bir dolu kişiden msg geliyor ve çoğunu eliyorum zaten,PM alışım kapalıdır,artık bunlar
    çok zamanımı aldığı için sadece belirli msg lara cevap verebiliyorum,yaw kim kimdir ne istiyor v.s artık ciddi karıştırıyorum

Dün/bugün yine TF/DH den bir çok eMail geldi(Techni ve Kati için)bazılarını cevapladım,bazı kişilere telefon numaramı da verdim(özellikle x cihazı
    soran kişiye,bizim İzmir den sanırım bu kişi!) ama nick veya isim verin beyler,yaw sinir oluyorum şu "sanal" alem işlerine,ülen kimileri amma saklanıyor be yaw
    Eyvallah
    CAN++

Abi benide elemişsin belli cevap gelmedi , abi elimde technisat technistar k1 cihaz var bu türkiyede iş yapmazmıyani herhangi bir yerde kullanılamazmı , şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alperen selam

valla yalnış hatırlamıyorsam,senin maili cevapladım diye biliyorum,ancak bahsettiğin cihaz hk.daki msg ı okumuştum geçenlerde,dediğim gibi akıl kalmıyor sonunda insanda

Kardeş o cihaz sadece "KabloTV" de iş görecektir,zaten DVB-C modeldir bu cihaz Avrupada böyle KabloTV işlerin de bu cihazlar popülerdir ama TR de ne olur ne zaman tam işe
    yarar v.s bilmiyorum senin cihaz şu olmalı>>>https://www.technisat.com/de_DE/TechniStar-K1/352-1767-2125/

İyi de sen bunu hangi kritere v.s göre aldın??? işe yarar belki ama bulunduğun yer de örneğin KabloTV şebekesi olmalıdır!

Techni nin cihazları daha önce de yazdığım gibi "Almanya"(ASTRA ve ilgili sistemleri)içindir!

Sanırım satmak da istiyordun ama TR de bunu birisinin alacağını pek sanmam! bence geri gönderme imkanın varsa(elden örneğin)salla gitsin
    ve normal bir Receiver al(DVB-S/S2) ya da para iadesi yaparlarsa alırsın yok yapmaz iseler o zaman o fiyat civarında TechniStar S3 ISIO veya S2
    ile değiştirirsin

Techni ler süper cihazlardır ama herifler "Alaman" pazarına göre mal çıkarıyorlar

Not;sen bir Receiver arıyorsan,nedir kriterlerin,yani ne işler yapacaksın bu cihazla? herkes farklı bir şeyler peşinde malum!
    biz ise sadece "resim kalitesi" odaklıyız,gerisi tırı-vırı işler bizim için,zaten bu özelliklerini ne bilir ne de kullanırız yaw

Biz ayrıca yok İşlemcisi şudur yok budur yok bilmem nesi vardır ve şöyledir yok STI yok Broadcom varmış,gibi hikayeden teknik ama aslında
    bizi hiç de ilgilendirmeyen detaylara hiçmi hiç bakmayız! piyasa da zaten çoğu cihaz yaklaşık/aynı v.s böyledir ama ortaya sundukları
    manzara ise hiç de "aynı değildir" zaten bunu resim kalitesine bakınca şak diye anlıyoruz!

CAN++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 25 Ekim 2013; 13:18:52 >

• Abi cevap için çok teşekkür ederim cihaz elime ücretsiz geçti , o zaman geri yollarım belki orda dediğiniz gibi bir cihaz ile değiştirme şansı olur birde abi dijital karasal yayın için kasım diyordular bir gelişme varmı
  • @Alperen

Evet aynen geri postala ve bir şekilde normal bir uydu cihazı ile değiştirmeye bak,diğer yandan Terestrical yayınlar DVB-T için(Karasal)son durum nedir bilmiyorum
    ama benim bununla da işim olmaz,zaten bu sistem Avrupa da her ne kadar kısıtlı/belirli bölgeler için bir çözüm gibi olsa bile hikayeden bir sistemdir bu da!
    Çünkü kısıtlı ve bölgesel yayın yapılır bu sistemden! en fazla 25/50KM çapını kapsar veya biraz daha fazla da olabilir ama hiç bir zaman Uydu ya alternatif olamaz
    (Kimilerine yetebilir veya yeterlidir v.s ama bunun Uydu ile alakası yoktur)

Bu sistem uyduruk ve Avrupa buluşudur ama bugün TV yayıncılığı ve sistemleri denilince bu işi doktorları USA/Canada/Avustralya/Kore ve Japonya dır,bizim hazretler de
    adam gibi sistemler peşinde koşacaklarına böyle sistemleri almaya ve uygulamaya bakıyorlar! ama bizdeki zihniyet ve gerekçe aslında "başka"

+++

@İlhan bey

Hocam eMaili almadım henüz,olmadı bir daha yolla

Pany PDP için durumu yazmıştım,bu konu için ilgili başlığından bak,benim msg larımı geriye doğru tarayarak,bıktım gari Pany sorunlarından ben
    ilgili başlıktan da yazmıyorum artık,zira kimileri öğrenmek veya araştırmak gibi bir niyetleri olmadığı için,neyi anlatsam lafı tersinden anlayıp bir de tepki
    gösteriyorlar! Pio diyorum örnek verip bazı şeyleri yazınca da ya ne alaka ya da bırak yahu onlar eskidi diyorlar! ya da modası geçmiş diyorlar ama bir akıllı
    adam da çıkıp yaw kardeş o zaman bu şimdiki rezilliklerin durumu nedir diye merak etmiyor! veya o bölümce bir kaç "çakma uzman" diye geçinin zibidiler var
    ama hayatında daha panelin içini açıp görmemiş veya teknik olarak hiç bir şeyini bilmem ama adam ahkam keser PDP ler hk.

O senin sorduğun adres bir kere külliyen yalnıştı yaw,tam adamına sormuşsun veya yazdıklarını okumuşsun ama herif bu işlerde sıfır yaw

Sen itele gitsin bunları,gel sana sıfır gibi olan bir 6090 çekeyim altına da resim kalitesi nedir görürsün o zaman

Buradan yazma bana,konu başlığından yine yazma oradan sadece eski msg ları oku,gerisi zaten hikayedir haybeye zaman kaybı yaşarsın ve kafan da
    iyice ambele olur!

+++

@Tahsin Hoca selamlar

Digit ISIO ok dir,CORDER da ok dir ama,sen neden ısrarla CORDER diyorsun onu anlamadım madem kayıt-kuyut ile işin olmayacaksa???
    haybeye o kadar fiyat farkı neden vereceksinki!

yaw sinir oluyorum şu çakal uzakdoğulu uyanık üreticilere,herifler illa "all-in-one" cihaz çıkaracaklar hatta bu da yemezmiş gibi her geçen zaman içinde de
    bir sürü ıvır-zıvır özellikleri cihaza/panele katıyorlar sonra da bu kadar komplike hale gelince de sorunlar kaçınılmaz olduğu gibi bir çok özellikler de zaten
    stabil de çalışamıyor v.s v.s

Receiver lar artık asli işini yapmaktan çıkıp başka işlere girmişler! çoğu şeyi de yapamadığı gibi resim kalitesi olarak da çuvallıyor neredeyse çok büyük
    çoğunluğu

ülen Monitör gibi TV ve sadece resim konusunda çalışan Receiver lar üretseler veya böyle seçenekler de olsa ne iyi olurdu

+++

@Akın bey

Hocam 913 bildiğim kadarıyla üretimden kalktı,yaw bu herifler Alman oldukları için çoğu şeyi soramazsın bile veya sorsan bile seni sallarlar!
    her ne kadar mal KORE den çıksa bile işin nihai kısmına bakacaksın!

CS işi için bildiğim kadarıyla "yeni bir model" bazında Kati den bir cihaz çıkmadı ve belki de artık çıkmayacak! bunu zaman gösterir,bahsettiğin 914/915
    diye ben yeni bir seri okumadım veya duymadım,forum ortamlarında çok fazla palavra/sallama "efsaneler" anlatılır yaw

Bence 2.el bulursan kap bir tane,genelde 500/550 bandında bulunabiliyor! ama satan kişiyi iyi incele ve Sahibinden.com denen çakalların çok fazla dolandığı
    yerlerde gezerken çok uyanık ol;daha olmadı "bizi" sor onlara yani "yemesinler" sonra vatandaşı!

Techni için fazla yazacak durum yok ve mal ortada ama bu meret çoğu insana gelmez/gelemiyor! bence senin işlevine göre de bu cihaz sana gelmez!

CAN++

• Önceki sayfalarda (13-14 ay önce) kati 932 yi hm-sat dan nasıl aldığımı ve resimleri detaylı anlatmıştım şimdi oturduğum binaya komple merkezi sitem yaptırttım haliyle eve 3 adet uydu kablosu geliyor, salona 2 kablo geldiği için çift lnb girişli uydu almak istiyorum 932 ya satacağım yada diğer odada crt ile kullanacağım ama şu an 932 + 9705 + dsmart modül müthiş kominasyon olduklarından twin lnb ne alacağımı bilemiyorum artık 913 üretilmiyor, cst coolstream olabilir diye düşünüyorum ama tavsiyelerinize açığım benim için önemli olan sadece fta (diğer hiçbirşeyle işim yok) ve görüntü kalitesi. fiyat yurtdışı fiyatı 300€ geçmesin, yurtiçi kk taksitle 1000 lirayı geçmesin istiyorum. Birde 1 aydır dsmart modül ile kati932 de hiçbir kanalda sıkıntı yaşamadım. uydu sistemi 4 çanaklı türksat, hotbird, astra19,2,digitürk(eutelsat). çanakları boyamak ve ay yıldız sticker tamamen benim fikrimdi.

• Arkadaşlar vu solo 2 ile kıyaslarsanız görüntü kalitesi açısından hangisi alınır. ?

dsmart modül ile kullanacam
  • Technisat Digit CI Receiverda D-Smart modül çalışırmı? Bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
  • Techni lerde DS çalışmasında bazı frekansların çalışması sorunludur,aslında ana sorun "10970" Frekansındadır!
    dolayısıyla DS için bu cihaz en azından bugün için uygun değildir

10970 de Symbol değeri 5/6 olunca çalışmaz 3/4 olunca çalışır gibi bir garip durum vardır,bu herifler geçmişte bir kaç kez 3/4 yaptılar sonra 5/6 oldu
    sonra tekrar 3/4 ve son 5/6 oldu ve o zaman da 10970 çalışmıyor!

3 sene kadar önce ise bir ara tam sorunsuz idi sonra çıkarılan bazı SW ler ile hepten gitmişti çünkü Modülü bile tanımıyordu neyseki eski SW lere
    dönünce Modül çalışıyordu(ben uzun zaman bu şekilde kullanmıştım örneğin) ama şu anda Symbol değerleri değişmesi ile de örneğin 10970 çalışmıyor
    gibi acaip işler olur Techni de,yaw bu herifler Almanya/Avrupa standardı için cihaz çıkartıyorlar!!

Ben Techni yi FTA + AstraHD+ Card için kullanıyorum,resim kalitesi mükemmel ve sorunsuz bir cihaz,Kati deki bazı giderilemeyen bug lar filan Techni de yok!
    Techni aynı zaman "CI+" protokollü olduğu için DT nin Cam+Card sistemini de sorunsuz çalıştırmaktadır ama DT artık bu Modül olayını ya tamamen bitirdi
    ya da bazı kanalalrı gitti v.s

Dolayısıyla bu saatten sonra DT nin durumu zaten malum ve DS deki sorunda malum olduğuna göre bunlar için Techni düşünülemez

Techni yi ancak bizim gibi "hastaları" FTA için alır kullanır,zaten çok da pahalıdır!
    TR de ise zaten FTA cihazı kimse almaz,biz de paso CS işi yapan cihazlar gider yaw

Şu anda Humi nin süper bir cihazı çıktı efsane "iCord" devamı veya yeni bir seri olarak>> "Evolution" serisi ama bu meret de 1Tblık HDD ile geliyor ve hediyesi € 550/600 kağıt
    işin bok tarafı ise bu Humi ler de bildiğim kadarıyla ne iCord lar da ne de diğer bazı serilerinde DS Modülü tanımıyor bile

Ben Humi Evolution için çok ciddi talipliyim ama gerek rakamı gereksede DS işinin ne olduğunu bilmediğim için yazılamıyorum yaw
    senelerdir iCord dedim alamadım bir türlü ama bu sefer diyorum şu Evu çeksem altıma ama en azından DS yi çalıştırsın yaw

Selamlar
    CAN++

• sabitkale kullanıcısına yanıt
    Sabit Bey kati 932den memnun musunuz? Ben de almayı düşünüyorum. Bir özelliğini sormak istiyorum. Kanal geçiş hızı çok mu yavaş bir de donarak kanal geçiş efekti var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kati 932 den son derece memnunum. kanal geçiş hızı çok hızlı değil ama yavaşta değil yani yarım saniyede değiştirmiyor ama 1 saniyeyi de geçmiyor. bence 913 için eğer çift tunere ve oscam a falan ihtiyacım yok diyorsanız gerek yok, çünki fiyat iki katından biraz fazla. ben donarak sevmediğim için karartmalı kullanıyorum ilk geldiğinde fabrika çıkışı donara a ayarlıydı yanlış hatırlamıyorsam ama yinede kontrol ederim eğer yanılıyorsam.
    Sabit Bey çok teşekkür ederim. kuzenime getirtmeyi düşünüyorum. donarak kanal geçişi varsa yavaşlığı çok problem değil. son olarak bisskey girişi mevcut mu?
  • Biss key malesef yok.
    Ayrıca muhtemelen almanyadan getirteceksiniz. alacak kişi 100€ ya alacak ve size maliyet bu olacak. ancak hm.sat.de den sipariş verirseniz alman kdv si %19 düşünce 77,77€ cihaz + 30€ kargo + 3,96€ komisyon toplam 111,73€ kredi kartınızla ödeme yaparsanız başka hiçbir şey ödemeden adresinize gelir 150€ nun altında olduğu için gümrüğe de takılmaz. istanbul ankara gibi büyük şehirde iseniz 10-12 gün diğer illerde 15-20 gün en fazla elinizde olur. Yanlış anlamayın almanlar hemen ertesi gün dhl ye kargoya veriyor, haftada 2 gün türkiye ye uçak kargosu geliyor, türkiyeye gelinde ertesi gün ptt kargoya veriyorlar işte malesef 1 hafta 10 günlük bekleme süresi bunlardan dolayı oluyor. Sağlık olsun başbakanımız ptt yide özelleştirince bu sorunlarda hallolur. (geçtiğimiz günlerde ptt kargo ile paket göndermek istedim şube almadı, merkez şubeye götürmeniz gerekir biz şimdi alsak bizden araç almaya gelir gelmez kaç günde gelir gibi bi cevap aldım, şimdi gelde özelleştirilmesine karşı çık.)

Sabit Bey Avusturyadan aldırıcam fakat yoksa Almanyaya da gitme ihtimali var ordan da aldırabilirim.

Bisskey girişi olmaması kötü olmuş yazın dünya kupası maçları var. mutlaka bisskey gerekecek. kafam karıştı şimdi.
  • albani kullanıcısına yanıt
    selam üstad.

Konusu değil ama sormak durumunda kaldım.Bende vu+duo var.mevcut dsmart üyeliğim 1-2 ay içinde sona erecek.vu aslında idare ediyordu beni ama hem ds hem dt üyelikleri olunca bende vu+ yı 2.tv de standart kanalları izlemek için kullanıyorum bir süredir.vu+ nın ds ile uyum durumu nedir?ds aboneliğini kartlı üyeliğe geçsem vu+ ile sorunsuz olarak kullanabilir miyim?yoksa receiverde bir kati değişikliği mecburiyeti olur mu?<şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar herkese selamlar,
    Acaba Kati 913 için güncel kanal listesi bulabileceğim bir yer varmıdır. Cihazın TP listesi de aldığım günkü gibi duruyor. Bu Transpoder listesini de bilgisayardan güncelleme şamsım varmıdır.
    Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.
  • Can Bey Merhaba,
    Geçen sene sizin yol göstermeniz ile 55HX 920 Panel almıstım iyiki de almısım baska tv lere bakasım gelmiyor görüntü kalitesi hakikaten çok çok iyi.

Evimde DT Plus kullanıyorum ancak bunların durumları malum. Belki 8. Plus kutu degisti bunlar sürekli olarak arıza yaratıyor kendi kendine kapanıyor bazen kanal geçişleri mubalasız 6sn yi buluyor vs vs.

Benim kart paylasım, biss vs gibi konularla işim yok. DT'yi izliyebilecegim Görüntü kalitesi ve sesi güzel bir uydu cihazı söylermisin?

@albani
  • Arkadaşım Digitüktün en son çıkarmış olduğu Sagemon isimli recevierleri var digitürkten ısrarla bu cihazı iste senin beklentilerini karşılayacak bir cihaz.
    Ben kullanıyorum çok menmunum.
    Selamlar.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.