Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.078
Cevap
16
Favori
91.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tartışma yaratmak istemem, Kullandığım cihazların görüntü kalitesini açık olarak eşleştiriyorum....

Fakat biri çıkıpta "Opti Katiden biraz daha iyidir" deyip sonra benim yaptığım yoruma tebrik gönderirse tartışmaktan kaçınmam....Hepsini denedik marka fanatikliğine gerek yok. Yukarıdaki ürünlerin görüntü kalitesi birbirine eştir !!!! Donanım ve uygulama olarakta hepsi birbirinden farklıdır....
    (Ariva çok vividdir onuda belirteyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Tartışma yaratmak istemem, Kullandığım cihazların görüntü kalitesini açık olarak eşleştiriyorum....

Fakat biri çıkıpta "Opti Katiden biraz daha iyidir" deyip sonra benim yaptığım yoruma tebrik gönderirse tartışmaktan kaçınmam....Hepsini denedik marka fanatikliğine gerek yok. Yukarıdaki ürünlerin görüntü kalitesi birbirine eştir !!!! Donanım ve uygulama olarakta hepsi birbirinden farklıdır....
    (Ariva çok vividdir onuda belirteyim)

Merhaba gercekten doğru söylüyorsun çok cihaz değiştirdik çok kısa zamanda drambox 500s ile başladık 800hd opticum9600hd kathrein913hd tekrar opticum9600hd humax 5400 humax2000hd media9700 tank next mini enson drambox 500 hd simdilik bunu kullaniyorum daha bir sene öncesine kadar hiçbirini bilmiyordum şimdi geldiğim nokta bu sonmu bilemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende son değil Balkir kardeşim Şu an kullandığım Opti tek tuner olduğu için eşdeğer görüntü verecek twın tuner bir cihaz arıyorum
  • Sayin janjarre opticum actus duo 280eur ya düşmüş bir bakmak lazım

• janjarre kullanıcısına yanıt
    Üstat merhaba Opticum' un çift tunerli Actus modeli var. Denedin mi bilmiyorum ama.

http://www.ac-sat-corner.eu/Opticum-HD-ACTUS-DUO-CI-PVR-Linux-FULL-HD-2x-Sat
  • Balkir, daha ucuz satan yerlerde var. Hatta ucuz satan yerlerin linklerini bu forumdan bir arkadaşımız bana göndermişti. Yalnız, yurtdışı forumlarda takip ettiğim güvenilir kullanıcılar henüz bu cihaza el atmadılar.

Malum, İlk aldığım kati 912, sonra Techni ısıo ve en son kardeşim @cevherin isteği ile getirdiğimiz tt-s855 ler modül uyumsuzluğu yüzünden elimde patladı... Bu cihazlara ciddi paralar verdim ve işime yaramayınca yarı fiyatına sattım.... (855 ler pert oldu satmadım) Haliyle zarar büyük olunca Actus'ada bodozloma dalıp bir daha zarar etmek istemiyorum....

Özetlersek "Yorumları güvenilir kullanıcı arkadaşlarımdan haber bekliyorum"
  • quote:

Orijinalden alıntı: waywedie

Üstat merhaba Opticum' un çift tunerli Actus modeli var. Denedin mi bilmiyorum ama.

http://www.ac-sat-corner.eu/Opticum-HD-ACTUS-DUO-CI-PVR-Linux-FULL-HD-2x-Sat

Kardeş piyasaya çıktığı günden beri takibimde olan bir cihaz yani yaklaşık 6 aydır.... Yukarıda yazdığım gibi, eğer takip ettiğim arkadaşlar bu cihaz hakkında yorum yapmazsa risk alıp bir tane getirmeyi düşünüyorum. 6 ay sabrettim, bi 3 ay daha sabredeyim diyorum....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: balkir1907

quote:

2 modelde görüntü kalitesi olarak aynıdır. Gerek fiyatı gerkse ihtiyaç halinde Oscam çalıştırması sebebi ile, 913 modeli Türkiye'de daha çok kullanıcıya sahiptir...(Techni digicorder ve Kathrein 913)

Sayın janjarre technistar s 1 cihaz hakkinda bilginiz varmı bizimle paylasirmisin

Balkir kardeşim;

Getirdik bir arkadaşımıza şu an satıyor... Sanırım ne demek istediğimi anladın "Artık" Technisat ürünlerini tavsiye etmiyorum çünkü hem gereğinden fazla pahalı hemde DS de yarattığı sıkıntılardan dolayı tedirginlik yaratıyor. Artı kullandığımız modeller ile aynı görüntüyü veriyor.... 63 Avroluk MINI ile arasında görüntü açısından fark göremedim ben.

acaba benım aldığım cihazmı senın dedıgın...3 ay oluyo technisat technistar s1 recıverı alalı....dr forumdan bır arkadas satıyordu bende talıp olup aldım cihazı siyah renk...hatta geçen gün baktım sahibinden.com da satılık katı 913 ilanı vardı satan arkadasın....şu ana kadar çok memnunum cihazdan ses muhteşem...kumanda çekımı super recıver tv nın arka tarafında duruyo o haldeyken kumandayı ters tarafa doğru tutuyorum yıne gorevını yapıyo.. görüntü gayet güzel hele bazı kanalların sd görüntüleri hd gibi yada bana öyle gelıyo(mesala fox ntv ntv spor)bende d smart modul felan yok kullanmıyorum belkı ılerde evde daha fazla kalırsam düşünebılırım..alırken şansıma ne çıkarsa diye aldım memnunum..bana malıyetı kargo felan 300 tl..almanyada tanıdığı olanlar bence daha uygun fiyatlara getırtebılırler...daha cihaza son yazılımı yuklemadım ılk cıkan yazılım heralde üstündeki belkı goruntu dahada guzelleşebılır uygun bı zamanda yukluyecem inşallah...şu ana kadar sadece bır kere ekran dondu oda recıvırı fişten çekıp gerı takınca düzeldi başka bı sorun olmadı..benım sony hx 850 ile çok ıyı goruntu verıyor gayet memnunum........

• EVet aynı cihaz. İyi günlerde kullan TEchnisatın orta segment modelidir. Tr de satılan alt model marka modeller ile kıyaslayınca gerçekten SD ler HD gibi gözükür. Tabi bizim kullandığımız üst segmen modeller ile kıyaslayınca fark yoktur. Eğer D-SMart modül almayı düşünüyorsan cihazın çıkmış yazılımlarını arşivlemeni tavsiye ederim. Bu markanın bazı yazılımlar DS modülünde problem yaratmaktadır. BUnun haricinde yükselteceğin yazılımların görüntüye bir katkısı olmayacak.

• Kati 913de bisskey nasıl giriliyor arkadaşlar trthd bundesliga için
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Kati 913de bisskey nasıl giriliyor arkadaşlar trthd bundesliga için

bunu yapabilmek için önce oscam kurmalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

Merhaba oscam kurduktan sonra bis keyleri elle yazarakmi giriyoruz yoksa oscamin icinde kurulu olarakmi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: balkir1907

quote:

Orijinalden alıntı: k35

quote:

Merhaba oscam kurduktan sonra bis keyleri elle yazarakmi giriyoruz yoksa oscamin icinde kurulu olarakmi geliyor

merhaba,

oscam yükledikten sonra constant.cw dosyası dosyası yüklemek yeterli oluyor.elle yazmak gerekmiyor.yükleyeceğiniz oscam sürümünün içinde zaten constant.cw dosyası oluyor güncel dosyayla değiştirmek yeterli.başkada birşey yapmaya gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganozlu -- 17 Ağustos 2013; 12:01:36 >

• Bana bir tane 913 ayırın Beyler veya 925 de olabilir(tatlı fiyata olursa tabiki) geçen gün konu hk.bir msg atmıştım,arkadaş Tatile gitti
    ama bir türlü dönemedi
    CAN++
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bana bir tane 913 ayırın Beyler veya 925 de olabilir(tatlı fiyata olursa tabiki) geçen gün konu hk.bir msg atmıştım,arkadaş Tatile gitti
    ama bir türlü dönemedi
    CAN++

Albani hocam merhaba,
    Kathrein 913'ü elden getirtmek mi,yoksa internet yolu ile getirtmek mi?Hangisi daha avantajlı?
    Ya da Türkiye'den malum yerden almanın bir sakıncası var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakcan64

ALINIK d-smart modülle izlenecek katherin 913 tecnhnisat iso dicorder tekliflerinizi bbekliyorum güncel hotbird astra listeleri yüklü olursa sevinirim

Techni Dıgıcorder'lardaki D-Smart problemi çözülmedi diye biliyorum !!! İsterseniz bir araştırın taklaya gelmeyin....
  • teşekür ederim katherinler FTA değil sanırım
  • Değil ama sen FTA olarak kullanmak istiyorsan kullanabilirsin... Keza, şu an için D-Smart problemide olmadığı için tercih edilebilir.
  • Albani hocam merhaba malum dijital karasal yayın geliyor istanbula aralık ayında, kathrein almak boşa mı olur? Ben gt50 kullanıyorum dahili uydu alıcısıyla hd kanallar çok net kathrein alırsam daha mı net olur fark verilen paraya değer mi?

• Yeni gördüm:) çanakları söktürürlerse boşa almış olacağız o zaman ama çanaklar dökülürse şifreli yayınlar nasıl şzlenecek. Avrupada hepsi mi söküldü çanakların mesela bizim binada tek çanak var ortak görüntü kirliliği yok
    Bir de tvnin (gt50) üstündeki alıcıda hd yayınlar çok net kathrein daha da artırır mı? Piyasdaki çöp hd alıcıları kullanmadım ama tvnin üstündeki onlardan güzel diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 23 Ağustos 2013; 16:41:08 >
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.