Şimdi Ara

*** Kathrein Ve Technisat Hd Receivers Paylaşım Alanı *** (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.078
Cevap
16
Favori
91.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çanakların söküleceği veya iptal edileceği veya uydu yayının kullanılmayacağı gibi bir şey söz konusu değil. Gerizekalının biri ortaya laf attı, onlarca kişi doğrusunu açıkladık ama yüzlerce kişi hala çanaklar kaldırılacakmı diye merak ediyor.

******ÇANAKLAR KALDIRILMAYACAK*****HATTA TÜRKSAT, UYDU ÜZERİNDEN 4K YAYIN DENEMELERİNE BAŞLADI******İLERLEYEN ZAMANLARDA UYDU ÜZERİNDEN DAHA KALİTELİ YAYINLAR ALACAĞ�IZ*****

Dijital karasal yayın bir seçenektir......Nasılki uydu yayını kullanan vatandaş aynı zamanda Kablo tv yayınını kullanıyorsa, 3. yayın seçeneği olan Dijital karasal yayınıda izleyebilecektir.......Dijital karasal yayın ile Uydu sisteminin veya Kablo sisteminin birbiri ile alakası yoktur..... İsteyen istediğini izler, isteyen hepsini izler, istemeyen hepsini söker mağarasına döner.....

*****Çanakların söküm olayına gelince*****

Yukarıda bahsettiğim gibi kesinlikle Karasal sayısal yayınlar ile alakalı bir şey değildir, Buradaki bahtsızlık Rtük'ün karasal yayına geçiyoruz açıklamasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanının "" Binaların ön,yan cephelerinde görüntü kirliliği yaratana Çanak antenleri binaların çatılarına çıkarılmasını sağlayacağız"" açıklamasıdır...

Yani akım derken bokum dediler ve düşünmedilerki bizim milletimiz herşeyi g*tünden anlar, nerden nereye bağlantı kurar.....Neyse, bu herkezi rahatsız eden karasal sayısal yayın hiç hayata geçmese bile!!! Yani Rtük "Biz vazgeçtik arkadaş karasal sayısal yayından, başka bir teknoloji kuracağız dese bile!!! Bu binaların ön yan arka cephesinde duran ve görüntü kirliliği yaratan çanak antenler binaların çatısına çıkarılacak.... Zaten yeni yapılan veya daha önce yapılmış bir çok toplu konutta, apartmanda merkezi sistem kullanıldığından çanak antenler binaların çatısında.....

• janjarre kullanıcısına yanıt
    peki dijital karasal yayın mı daha kalitel görüntü verir türksat mı?
  • her ikiside kaliteli görüntü verir. Sonuçta dijital yayın 1001110000111111000111000 analog değilki bu.
  • D-smart 10970 transponderdaki hd kanallar gelmis yine. Technisat kullananların gozu aydın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

Kati 932 indirimde 77,77 € fiyatı 30 € kargo, 3,96 paypal komisyonu 111,73 € = 290 lira. Gümrüğe takılsa dahi %18 kdv ve bandrol dahil 40 lira ödersiniz mis gibi 330 liraya kati, yalnız tek lnb girişlidir.
  • Kathrein, Tecnisat, Humax gibi markaların her modeli Türkiye pazarına uygun değildir. Mesela 932 Alman SKY platformu ile tam uyumludur burada D-Smart ile çalışmama olasılığı çok yüksektir. Eğer alırsanız cihazdaki sabit platform kanallarını silemezsiniz. Merkezi sistemlerde problemler çıkarmasıda cabasıdır çünkü tuneri çok boktandır......
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Google da filan aratmanıza gerek yok,burada gerçek kullanıcılar olarak bazı kullananlar vardır,örneğin benim gibi!

-Techi yi halen kullanıyorum,süper bir cihaz(böyle süper tanımlarını aslında slogan gibi buluyorum ama piyasada
    çoğu beş para etmez ama özellikle TF den aşırı gazlanan ve şimdilerde TF yi bitiripte DH den gazlanan cihazları
    görünce ve her bir cihaz süper dendiği için,bende mahsus süper dedim)

"Sıradışı özellikler" diye bir cihaza bile TF/DH de Başlık bile açılmıştı

Kati den ben 912 kullandım sattım,Techni yi alınca,şimdi 913 alacağım ve Techni yi satacağım
    sonra Kati yi satıp Vantage VT-1 alacağım v.s kısaca bizim artık hobimiz oldu bu işler ama bunlar
    ne piyasa işi cihazdır nede çakma marka cihazdır v.s dört-dörtlük Almanya-Avrupa çıkışlı
    Marka(çoğu Kore malı)cihazlardır,SD&HD olarak mükemmel resim alırsın

CS işi yapacaksan Kati den 913 OK dir,TR de sadece bir dostumuzda var bu cihaz ve adam gibi inceleme
    yapıp,cihazın her türlü bilgisine sahip ve teknik olarakta işlere vakıf bir normal kullanıcıdır bu kişi!
    SAtıcı/Fake/çakallık yapan bazı tipler/v.s değildir!! çünkü böyle tipler TF/DH yi mesken tutup milletin
    ya aklını karıştırırlar yada çeşitli cihazları(tabiki Sattıkları cihazdır bunlar!) millete "yemleyip" iş tutarlar!

Bunlar bilinen gerçeklerdir ama nedense ayıp-günah oluyor bunları konuşunca! bende aleni böyle yazıyorum bu çakallıkları!

Artıları-Eksileri diye sormuşsun ama bu biraz görecelidir,bana göre bu sorduğun 913 ve Techi nide "eksi" diye bir şey yoktur!
    Ama kimilerine göre eksileri çok olabilir bu senin yada onların,neye baktıklarına göre değişir,bizler sadece resim kalitesine
    bakarız,İşkemci şudur,yok RAM/Flash v.s budur v.s gibi ayrıntılar bizi hiç ilgilendirmez,kaldıki o bahsettiğim kardeşimiz
    bu işlerin piridir ve bize durumu çıtlatır,ama biz ortaya çıkan manzaraua bakarız gerisi bizim için aynen teferruattır!

Technisat dünya çapında Marka ve resim kalitesi sunan Receiver lar üretiyor,aynı şekilde Kathrein veya Vantage ve diğer
    çoğu Almanya çıkışlı cihazlar v.s
    Bu cihazlardaki espri resim kalitesi üzerinedir,şu İşlemci ile bunu yaptı bu Flash v.s bunu yapıyor gibi ayrıntılar hikayedir
    bizler için(her ne kadar bunlar önemli isede,bu işi bilenler iyi bilirki,çoğu benzer/aynı v.s elemanları kullandıkları halde
    ortaya öyle aynı/benzer v.s resim çıkamıyor)

Enigma2 ile zaten resim kalitesi çuvallıyor! ki bunuda herkes biliyor,org.image ile(örneğin Kati deki OSCAM uygulaması)
    yapılan CS işi elbette bir DB gibi(CCCam uygulaması)stabil ve başarılı olamıyorsa da zaten bahsettiğim cihazları alanlar(bilinçli
    alanlar tabiki!) bu bazı ayrıntılara hiç takılmıyor!

++
    Techni deki cihazların bazılarında ayrıca "CI+" desteği vardır(örneğin bendeki DIGIT ISIO S modeli bu şekildedir!)
    Veya yine bendeki modelde olduğu gibi Astra(19,2) daki HD+ paketinin abonelik Kartı ile gelmektedir(12 tane HD
    kanal var burada) bu şekilde yeni nesil bazı Almanya çıkışlı Receiver larda CI+ desteği+ HD+ Card la gelmektedir
    Receiver!!

+++
    Ancak böyle Receiver ları,şayet bizim gibi bir "görüşte" isen,"FTA" bir cihaz olarak görmelisin!!
    Örneğin D-Smart Cam+Card desteklenmektedir(örneğin Kati-912 de 10970 Frekansındaki HD ler artık açılamıyor
    ama 913 de sorunsuz açıldı) Techni de ise son FW ile açılmıyor ama bir veya iki eski FW ile açılıyor(ben
    bir önceki FW ile DS yi açıyorum örneğin!) gibi bazı bize göre uymayan veya farklı şekilde çalışan durumları da vardır!

Ezbere ve bilmeden "dışardan" cihaz getirmeyin veya kafanız yatmıyorsa o zaman yolunuz Karaköy e düşsün
    oradan istediğiniz tipte çeşitli cihazları bulabilirsiniz

++

"CI+" Avrupada yaklaşık 2 senedir uygulanan bir lisanslı yayın sistemi desteğidir!
    Yeni nesil Panel tip TV lerdeki CAM slot ta bu şekilde CI+ desteği vardır ve örneğin böyle bir platformdan
    alacağınız CAM+Card ilede o yayınları açıp izleyebilirsiniz!(yukarıda bahsettiğim ve benim de kullandığım
    "Astra HD+" paketi örneğin aynen böyle bir uygulamadır!)

Not;Avrupada bu sistem başladı ve giderek çoğalacaktır(USA/Canada böyle değildir farklı sistem vardır orada!)

Veya Avrupada satışı yapılacak veya yapılmaya başlanan DigiTürk yeni abonelik sisteminde CI+ CAM+Card ile
    yayınlar izlenebilecektir ama bunun TR ayağı ne zaman olacak-olmayacak belli değilse de,olabileceği yönünde
    bir adım da atıldı şöyleki;Vestel veya Arçelik ten bazı model TV leri alırsanız yanında size DT nin Cam+Card ını veriyorlar
    ve paketi izliyorsunuz hatta bu Cam+Card örneğin CI+ destekli Receiver larda da çalışmaktadır(Kati nin bir modelinde
    çalıştı,sanırım diğer CI+ destekli cihazlarında da çalışacaktır veya bendeki CI+ destekli Techni de de çalışabilecektir!

++
    Saygılar
    CAN

Sayın albani usta.

Panasonic vt panel plazma kullanıcısıyım. Dahili uydu alıcısı ile HD kanallarda görüntü mükemmel. Tv de malumunuz her türlü özellik var (kayıt, usb den oynatma vb) ama ben cs ile Hotbird uydusundaki belgesel kanalları izlemek istiyorum. İngilizce perfect. Hd yayınlarda görüntü mükemmel olduğu için alacağım receiver da tv nin hakkını versin istiyorum doğal olarak. Dahili alıcısından görüntü kalitesi olarak aşağı kalmasın yani.
    Yani istediğim 2 şey en iyi görüntü kalitesine sahip cihazı almak ve sorunsuz cs yapan cihazı almak. CI+ vb bana lazım değil. Sizin bilgilerinize güvendiğim için Kathrein alayım diyorum ama hangi model? Forumda satılık 912 var. Fiyatı 913 e göre çok daha makul. 912 ile 913 arasında görüntü kalitesi ve cs sorunsuzluğu olarak fark var mı? Ama fiyat önemli değil. 913 de alırım.

• Ve tekrar gitti 10970 tp deki hd kanallar.
    Bakalım kaç ay sonra düzelecek bu sefer...
  • korcin K kullanıcısına yanıt
    selam hocam ben Panasonic vt20 plasma kullanıcısıyım, d-smart modül aldım Kanal D HD, CNNTurk HD gibi kanalları şu an izleyemiyorum, ama 1 hafta önce izliyordum. Frekansı dediğiniz 10970... Bu problem neden anlamadım, aydınlatır mısınız?
    En azından bu problem benim TV'den mi yoksa modülün kendisinden mi kaynaklanıyor onu söyleyebilir misiniz?
  • gilkerh G kullanıcısına yanıt
    nedendir bilmem anlamam ancak d-smart 10970 deki fec değerlerini değiştirince kanallar gidiyor, eski haline getirince geri geliyor kanallar.
    bazı receiver cihazlar ile sizinki gibi dahili receiver olan panellerde fec ayarı yapılamıyorsa d-smartın insafına kalıyoruz maalesef.
  • korcin K kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler
    bende de gt50 var. bende de gitti. fec oranı değişti. bizim dahili uydu alıcısında fec menüsü yok. sadece panasonicin 2013 modellerinde sorun yaşanmıyor. ya d smart fec oranını 3/4 YAPACAK ya da yeni bir receiver almak gerekiyor.
  • teşekkürler cevap için ama, panasonic de d smart kadar bu konuda hatalı görünüyor... acaba tv nin servis menüsü üzerinden bu tip ayarlara ulaşılabiliyor muyuz?
    sorun orda işte menüde fec oranını ayarlayabileceğimiz bir menü yok. d smart 3/4 e almazsa izleyemiycez. bir ay önce de izlenmiyordu. fakat fec oranını eski haline getirmişlerdi düzelmişti. gene değiştirtiler gene gitti. d smartı arayıp bu konuyla ilgili şikayetinizi söyleyin. belki eski haline getirirler. bu işin sonu yeni bir receiver almaya gidecek heralde. böyle olduğunu bilseydim 2013 modelini alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arasira -- 3 Ekim 2013; 17:11:32 >
    modül hangi cihaza takılı bu arada?
  • arasira kullanıcısına yanıt
    hocam modül Panasonic 50VT20E cihazına takılı...
    bu arada ben ilk bu problem için dsmart ı aradığımda oradaki arkadaş bana modülün de bir firmware i olduğunu onun da güncellendiğini falan söylemişti, bu konuda bi bilgisi olan var mı? modül firmware i gerçi neyi değiştircek? benimki de bi umut durumu...

zaten bu kathrein forumunu bulmam da reciever araştırmasına girdiğim için... ama dolar euro uçmuş gitmiş, bin ikibinden aşağı recieverlar işe yaramaz diyorlar... güya ben zamanında 4750tl sırf reciever o bu dert olmasın diye bu panasonic e verdim :(
    Ben de aynı durumdayım. Televizyon alamkyan da zor model seçmek+fiyat ve kalite cihzlar da Trde yok. D smartta herkes bişey sallıyor bana da servise gidin modüle yükleme yapıp feci sabitlesinler dediler ben de gülerek servise gittim servisteki elemenla birlikte kahkahalara boğulduk . Yalnız panasonic serviste bunlara uygun bir modül üzerşnde çalıştığını söylemişti d smartın valla ben yoruldum. Şeytan tvyi balkondan aşağı at diyor. Crt vardı huzur vardı ya. 30 liralık da receiver taksan cam gibi görüntü.

• albani kullanıcısına yanıt
    Can Üstad sana özelden mesaj yazdım bilgi almak amaçlı.Cevaplarsan çok sevinirim,şimdiden Allah razı olsun...
  • isteyen olursa hmsattan aldığım yaklaşık 3 saat kullanılmış kathrein 913 silver renk receiver satılıktır.
    istediğim fiyat 570 tl dir. tüm kutu içeriği tamdır.
    Satma nedenim abartılacak kadar bir görüntü kalitesinde fark görememdir.

dh linki;

http://forum.donanimhaber.com/m_82124715/f_//tm.htm#82124715
  • Beyler selamlar

-Bahsettiğim ve almak istediğimiz(bir arkadaşımıza) Kati 925 modelini "oldukça hesaplı" olarak,Kamax Hoca aracılığıyla aldık,test ettik ve onaylayıp yeni sahibine teslim ettim
    cihaz gördüğüm kadarıyla bu serilerde upper-class/premium olduğu kesin,ama ben özellikle koskocaman kasasına hasta oldum günümüzün beş para etmez ve estetikden de
    yoksun cigara kutusu kadar tenekelerden sonra bunlar adama ciddi şekilde güzel geliyor!

Resim kalitesi mükemmel,üzerinde 1Tb-HDD ile geliyor,dahili fan oldukça sessiz,kasa çok çok şık ve büyük,ben hiç bir sorun görmedim,alan arkadaşa da hayırlı olsun diyorum
    zira bu cihaz yaklaşık € 500 kağıt ama biz 700 TL ye aldık!

2xCI+ desteği var,AstraHD+ katıyla geliyor ama bizim kart kaybolduğu için gelmedi!

CS işi v.s YOK!!! cihaz kısaca "FTA" ama SD&HDTV resim kalitesi mükemmeliyeti arayanlar için ok dir,ancak sıfır alınırsa fiyat çok yüksek! değermi-değmezmi diye garip ve gereksiz
    yorumlara hiç girmeyeceğim bile! nasılsa alan-alıyor hatta kimseye bile sormuyor! zira şu illet TF/DH gibi forumlarda böyle konuları teleffuz etmek bile kabahat oluyor nedense!

>bu konular hk.tarafsız bir şeyler okumak için ve aynı zamanda firmaların veya satıcı veya çakalların olmadığı bir kaç malum var,devamını oradan izlersiniz gari,display ve imaj gibi

++

@neyy

Arkadaş ben artık fazla DH ye takılmıyorum,bahsettiğim yerlerden takip ediver bir zahmet,daha olmadı eMail ile ulaş bana

++

@Doğan Hoca selamlar

PM lere artık bakmıyorum,sıkıldım ve zaten zamanım yok,eMail atarsan daha rahat temasa geçeriz
    Bahsettiğin cihaz ok dir("fiyatına" bakarak bunu yazdım ama senin zaten kullanma amacına göre ise o zaman süperdir) TF de onu yazan ise
    sadece sallamış yaw,adam hayatında acaba o cihazı görmüşmüdür! bunun kullanıcısı "özeldir" bazı tipler hala bunları anlamamakta ısrar edip
    çeşitli saçmalıklar ile sözde yorum yaparlar,kısaca aynen itele gitsin bu tipleri

++

@magicboy

Kardeş sen benim yazılarımı ilgili Pany PDP başlığından belliki hiç okumamışsın! ya da okumuş ama anlamamışsın veya haybeye gaz almışsın!

Orada hep şunu yazdım senelerdir hem de(2x serisinden itibaren) panelde DVB Tuner varsa,önce kafadan gidip bir Receiver almayın;Kati veya Techni bile olsa örneğin!
    çünkü Pany PDP lerin DVB den SD&HD resim kalitesi oldukça iyi ve tatminkandır bana göre ise piyasada bu konudaki en iyi dahili tunerli paneldir dolayısıyla
    ucuz veya pahalı veya Marka v.s bir Receiver ihtiyacınız da olmaz
    Ama CS işi yapmayı düşünürseniz zaten eliniz mahkum,malum işi yapan bir Receiver almak ise farz oluyor o zaman
    Veya dahili tunerlerin bazı kısıtlı veya sinir bozucu işlerine kafayı takarsanız(örneğin benim gibi)o zaman gider bir Receiver yine alabilirsiniz,ama olayınız salt FTA ya yönelik
    ise ve panelin DVB si de sizi kesiyorsa aynen onunla devam edersiniz,bu kadar basit işte ve sen hangi kritere göre 913 aldın bilemiyorum ama "abartma" gibi bir tabir de zaten
    olmamış,her ne kadar bu göreceli olsa da elbette ortada abartılacak şey olmasa bile biraz işten anlayan veya gören v.s Kati nin resim kalitesinin çok çok iyi olduğunu da şak diye
    anlar! tekrar yazıyorum,abartma gibi lafları geçerek,Pany PDP nin DVB kalitesi çok iyidir,önce bunu izleyin sonra çalışmasına v.s(işin pratiklik yönü olarak)sizi kesiyorsa ne ala
    aynen kullanın ve haybeye Receiver filan almayın lütfen(işiniz salt "FTA" olacaksa)

Fiyat ise ok dir hatta bedavadır(anlayana tabiki)

Benden bu ara Kati soran yok,olsa ilgilenirim,ama ihtiyacı olan da kaçırmasın derim,sanırım artık üretimi sonlandırıldı ve Avrupada kolay bulunmuyor!çünkü fiyatı epeyi arttı!
    bu filmi daha önce de 912 zamanın da görmüştük,mal üretimi bitince fiyat ciddi yükselmişti! €130/140 lardan önce € 200 lere sonra da € 240/250 lere kadar çıkmıştı
    Biz yazın istediğimiz rakamlara bulamamıştık açıkçası getirtmek için!

++

@Hasan bey selamlar

Hocam adresi sana daha önce vermiştim sen sanırım karıştırıp malum nalet yerden bir şeyler görüp,okuyup etkilenmişsin,yaw salla gitsin orasını veya burasını Hocam
    Tlf msg nı aldım ama cevabını yarın ancak verebilirim(eMail den)

Pany PDP ler artık ciddi canımı sıkmaya başladı bu arada yaw hayatımda duymadığım PDP sorunlarını özellikle 5x ler sonra da 3x lerde duymaya başladım!
    bu herifler güyya dünyanın en iyisi
    ülen insanlar geçmişte Pio için neler yazmışlardı,sanırım artın utandılar bunları yazanlar,sen anla gerisini gari!

Tüm markalar panel işinde,kalitenin içine ettiler,KORE liler zaten ilk günden beri HW olarak rezil idiler ama caponlar da artık onları yakaladı(Tosh hariç HW olarak)bu ne yaw
    bu kadar dökülme olurmu kardeşim,ama lafa gelince herifler panelleri uçuruyorlar

Saygılar
    CAN++

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.