Şimdi Ara

Nokia C5-00 İncelemesi | Symbian S60 3rd FP2 | 26 Gün Bekleme Süresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
1
Favori
76.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle bu incelemenin forumdaki ilk incelemem olduğunu belirteyim. Dolayısıyla eksikler olabilir, söylendikçe eklemeye çalışırım. Soru-cevap şeklinde başlığın verimliliğini artırabileceğimizi unutmayalım. Her şey herkesin aklına gelmeyebiliyor.

1) KUTU VE KUTU İÇERİĞİ

Kutusu gayet sade ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş olan C5'in, kutu içeriği de sade tutulmuş. Kutudan çıkanları sıralarsak:

- Nokia C5-00 cihaz
    - Nokia 2 GB microSD Kart MU-37 (telefona takılı vaziyette)
    - Nokia Bağlantı Kablosu C101D
    - Nokia Stereo Kulaklık WH-102
    - Nokia Yüksek Verimli Şarj Cihazı AC-8
    - Nokia Batarya BL-5CT
    - Kullanma kılavuzu
    - Uygunluk Beyanı
    - Ovi Kitapçığı

Kutuda ihtiyaç duyulan her şey var.

2) TELEFON

Telefon fotoğraflarda göründüğünden daha şık. Özellikle kenarları, home ve C tuşları ile orta tuşu çevreleyen krom kaplama hoş bir hava katmış cihaza. Tuşlar kesinlikle çok iyi tasarlanmış. Bir önceki cihazım olan 6131'deki tuşlara bir daha nasıl ulaşırım derken ilaç gibi geldi C5'in klavyesi. Tuşlar birbirinden bağımsız ve yeterince geniş. Dolayısıyla mesajla çok haşır-neşir olanlar için biçilmiş kaftan. Ekranın üzeri jelatinle kaplı ve dikkatli kullanılırsa çıkarılmasına hiç gerek yok. Herhangi bir çıkıntısı olmadığı için belli olmuyor jelatin olduğu. Üstte kulaklığın sağ tarafında da ikinci kamera mevcut.

Renk olarak grinin tonları seçilmiş. Klavye tuşları koyu gri, kalan tuşlar ise açık gri. Ekranın çevresi ise siyah. Göreceli bir konu lakin alımlı bir telefon olduğu konusunda hemfikir oldu evdeki herkes.

Arka kısımda ise yine kapak açık gri ve çevresi koyu gri renge sahip. Kapağı açmak ise gayet basit. Alt kısımdaki tırnağı hafifçe aşağı ittirdiğimizde açılıyor. 3,2 megapiksellik kamera ve LED flaş da uygun konumda duruyor, görüntüde bir sıkıntı yok.

Telefonun üst kısmında ise sırasıyla şarj girişi, USB girişi ve 3,5 mm jak girişi mevcut.

Sol tarafta ise herhangi bir düğme ya da giriş bulunmuyor. Sağda ses açma-kapama düğmesiyle microSD kart girişi mevcut. Kart girişi ise telefonun görebildiğim tek kötü tarafı. Açarken dikkat etmek gerekiyor, kolayca açamıyorsunuz. Tırnak şart. Yoksa da uygun bir nesne ile açılması gerekiyor. Neyse ki çıkarmak için bir sebebim yok. Bu noktaya GSMArena'da da değinilmiş. Sol taraf gibi ürünün alt tarafı da boş.

3) İZLENİMLER

Telefon ince ve hafif diyebilirim. Ürünü biraz kullandıktan sonra artık E52'ye ihtiyacım kalmadığına kanaat getirdim düşünmeden. Pil ömrü benim için kilit nokta ve epeyce kurcalamama rağmen pilde herhangi bir değişme görmedim. Ölçüm yapmadım tabii ki, söyleyeyim. E52'de pil ömrü beni çok cezbediyordu fakat artık ihtiyacım kalmadı çünkü GSMArena'daki incelemede 1050 mAh'lik pille günde 15 dakika konuşma, 30-40 dakikalık kurcalamayla birlikte 10 günü rahatlıkla aştığı belirtilmiş. Daha az konuştuğum ve telefonu boş yere kurcalamadığım için iki haftayı görebileceğimi düşünüyorum ki bu isteklerimi fazlasıyla karşılayacağı anlamına geliyor. Netbook kullandığım için kablosuz internet ihtiyacımı sıkıntı çekmeden rahatça görüyorum ve E52'nin kablosuz interneti olmayan versiyonu diyebileceğimiz C5 benim için alınabilecek en iyi telefon oluyor. Kablosuz internetin ne kadar pil düşmanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Daha önce kullandığım 6131 modeliyle kıyasladığımda (6131 Java tabanlıydı) aradaki hız farkını söylememe gerek bile yok. Fakat herkes benim gibi uzun aralıklarla yeni telefona geçiş yapmıyor olabilir ve benim kadar fark hissetmeyebilir. O yüzden 600 MHz'lik ARM işlemci konusunda çok fazla yorum yapma gereği duymuyorum. Telefonda herhangi bir şekilde yavaşlama, takılma, donma yoktu kullandığım süre zarfında. Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum, telefon şu haliyle teknik olarak 6730 Classic'in kopyası. Tek farkları C5'teki 3,5 mm jak (6730'da 2,5 mm) ve C5'in daha fazla bekleme süresi değeri. O yüzden 6730'u test etmiş olanlar bunu da test etmiş oluyorlar. Telefondaki yazılım ve mevcut uygulamaların listesi ise şu şekilde:

Yazılım platformu ve kullanıcı arayüzü

- S60 3rd Editions, Özellik Paketi 2
    - Symbian İşletim Sistemi sürümü 9.3
    - Sesli komutlar
    - Aktif Bekleme
    - FOTA (Şebeke üzerinden kablosuz cihaz yazılımı güncelleme)

Uygulamalar

- Nokia Mesajlaşma Servisi (e-posta ve anında mesajlaşma)
    - Ovi Paylaşım
    - Ovi Haritalar 3.0
    - Ovi Mağaza
    - Ovi Dosyalar
    - Ovi Rehber
    - Quick Office & PDF Reader
    - Facebook
    - Friendster
    - Flickr
    - VOX
    - Twitter
    - Hi5
    - MySpace
    - YouTube
    - Basit Video Düzenleyicisi
    - Durağan Görüntü Düzenleyicisi
    - Video Merkezi
    - Görüntü baskısı
    - Müzik Çalar
    - FM Radyo
    - Tarayıcı
    - Mobil Arama
    - Switch
    - Ayarlar Sihirbazı

Oyun

- Bounce Tales
    - Brain Challenge

NOT: ARKADAŞLAR, UZUN SÜRELİ KULLANIMDAN SONRA, DİĞER KULLANICILARIN DA ŞİKAYETLERİYLE BİRLİKTE HEMFİKİR OLUNAN KONU, EKRANIN KALİTESİZLİĞİ OLDU. GÜNEŞLİ HAVALARDA SIKINTI YARATIYOR. ELİNİZLE KARARTMADAN GÖREMİYORSUNUZ EKRANI. AYRICA NORMAL ŞARTLARDA TELEFONU BELLİ BİR AÇIYLA TUTMADAN, RENKLERİ CANLI OLARAK GÖRMEK NAMÜMKÜN.

4) MENÜ

Menüye ait bazı fotoğrafları ve telefonda mevcut olan birkaç uygulamaya ait videoyu görebilirsiniz. Mesaj yazma, ajanda, uygulamalar menüsü, haritalar menüsü, fotoğraflar menüsü ve müzikçalara ait fotoğraflar mevcut.

Bunlar da cihazın kendi kamerasından görüntüler:

medicus07'nin çektiği fotoğraflar:

Benim çektiklerim 2 MP, medicus07 3 MP'de çekmiş. Bilginiz olsun.

Geri kalan tüm özellikler için Nokia adresi:

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/urun-destegi/c5-00/specifications

Telefonun teknik anlamdaki tek kusuru SAR değerinin ortalamanın üzerinde olması. İlk gördüğümde uzak durmak gerektiği kanaatine varmama rağmen sonra kolayca tav oldum çünkü telefonu kulağımda fazla tutmuyorum. SAR değeri 1,36 olarak belirtilmiş Nokia'nın resmi sitesinde.

Teknolojix sitesinden aldım ve 360 TL'ye mal oldu ürün. Siparişimin ertesi gününde kapıma teslim edildi. Hiperucuz ve Teknolojix siteleri aynı yere bağlılar (Sönmez Holding yazıyor), ikisi de şu ana kadar bana sorun çıkartmadılar. Düşünenler için bilgi olsun.

ANA KONU:

http://forum.donanimhaber.com/m_37555748/tm.htm

Telefona dair ilginç bir sorun ve çözümü:

http://forum.donanimhaber.com/m_40695252/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 22 Ekim 2010; 15:29:37 >

• Macaristan.

Kutuda "Made in Hungary" yazıyor. Nokia'nın Macaristan'la ne alakası var demeyin :)

http://press.nokia.com/PR/200005/780293_5.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

e52'nin şarjı nete girmedeginde ne kadar gidiyordu ortalama kullanımında ve kullanırken geceleri açık bırakıyor muydun ?

E52 ile C5 karsılastırması

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2792&idPhone2=3122

Benım gozume carpanlar
    e52 artısı Wifi, inceliği ve beklme suresınde kı cok az bır fark

C5 ıse konusma suresı olrak 12 olrak verılmıs e52 de bu deger 8 saat.Tabıı ortalama 120-160 tl fark var arada

• Şu mesajın da başlıkta bulunmasında fayda var. Tech. Türk hatırlattı, teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluemad

öncelikle hayirli olsun,
    navigasyon nasil calisiyor, bu haritada nereler var, yada sadece satildigi ülkenin mi haritasi var, bu konuda bilgi verebilirmisin...

Teşekkür ederim. Ben Garmin navigasyonu yükledim. Diğer başlıkta ali277 rumuzlu arkadaş da belirtmiş. Garmin'in neleri kapsadığını görebilmek için:

http://www.reis-ieagles.com/anlatimlar-makaleler/garmin-mobile-xt-kullanim-kilavuzu-by-reis-i-eagles-t27.html

Kendi navigasyon programını kullanmadım. Kullanmayı da düşünmüyorum.

• GSM Arena'nın incelemesinde C5'in hoparlörüne ortalama demişler. 75,5 dB

http://www.gsmarena.com/nokia_c5-review-474p3.php
  • Paralel ithalat olarak Büroteknik en ucuzu gibi duruyor:

http://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=52706&ref=akakce&v=1.34.2

KVK garantili ise Teknolojix iyi gibi:

http://www.teknolojix.com/pinfo.asp?pid=13860&ref=akakce&v=1.96.9

Ben aldığımdan beri fiyat değişmemiş. Teknolojix'ten almıştım.

• arkadaşlar C5 için silikon kılıf bulan var mı? Nereden bulabilirim. Bana Türk sitelerinden bir link yollayabilir misiniz?www.mobile.brando.com/nokia-c5-silicone-case_p5486c672d4.html bu sitede var; ama yurt dışı kaça patlar bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gethafour

arkadaşlar C5 için silikon kılıf bulan var mı? Nereden bulabilirim. Bana Türk sitelerinden bir link yollayabilir misiniz?www.mobile.brando.com/nokia-c5-silicone-case_p5486c672d4.html bu sitede var; ama yurt dışı kaça patlar bilgisi olan var mı?

Ben jay jay arkadaşımdan rica ettim, özelden ulaşırsan sana yardımcı olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmert

Yani öyle bir kötülemişsinki cihazı kullanmasam hak vericem.
    11-12 adet program ve 3 tane de tema yükledim gayet stabil biçimde çalışıyor. Menü geçişlerinde ufak tefek takılmalar oluyor arasıra ama o da önümüzdeki güncellemelerle halledilir. Ekran konusunda kısmen haklısın, her açıdan bakıldığında iyi görüntü veren bir ekran kullansalar daha iyi olurmuş ama gün ışığında görünmeyecek kadarda abartı bir durum yok. Ekran parlaklığını kendine göre ayarlayabilirsin, güç tasarruf modunu seçmezsin olur biter; seçime bağlı birşey sonuçta. Gps hassasiyeti, kullanım kolaylığı, uzun bekleme süresi, 3g hızı bunlar gözardı edilmeyecek artılar.
    Bu şekilde yorumlar yaparak insanları yanlış yönlendirmeyelim, kişisel sorunlar geneli bağlamaz.

Arkadaşım telefon 50 tane programı bile aynı anda takılmadan çalıştırıyor.ama bazen hiç bir şey yapmasan bile kendikendine açılıp kapananlar var.Telefon yavaş demedim bu bir.Hatta mesajlar arsında geçiş n79dan bile hızlı.Ama gel gelelim kapanıp açılması beni sinirediyor.Telefon duruyor masada bakıyorum ışğı yanıyor.ekranda nokia yazısı var.EE nolmuş telefon kapanmış sonra açılıyor kendi kendine.Pin koduolsun güvenlik kodu olsun hiç birini sormadan direkt açılıyor.Bazende bakıyorum telefon kapalı.kendi kendine kapanıyor ama açılmamış bu seferde.Ekren ayarlarından parlaklığı ayarlamak hiç aklıma gelmemişti.İyi olduğu söylediğiniz.Arkadaşım ben ekran parlaklığınıngüç tasarrufmodundan şikayetçiyim.Orda 26gün bekleme süresi diye reklam yapıcam diye ekran ışığı yok okunmuyor.Güç tasarruf modu demek tam bela.Hani nokia telefonlarda böyle güç tasarruf modu.ışık azalır biraz olur biter.Ama okuyamıyorum şahsen dışardayken falan ben ekranımı.
    Zaten güç tasarruf modundan şikayetçi olup güç tasarruf modunu seçecek halim yok seçime bağlı demişsiniz.Telefonun şarzı azaldımı kendi otomatik geçiyor zaten tasarruf moduna.Her tasarruf moduna geçtiğinde kapatmaktan bıktım ben.Gps,3g...falan farklı modeller alabilirsiniz ama bu telefonun öne çıkan yanı şarzı.Şahsen ben o yüzden aldım.Ama pek kullanamadım şimdi serviste orası ayrı.Ben olanı söylüyorum.N79da var niye onda sorun var diye bas bas bağırmıyorum? Yok çünkü?Hem ben zaten almayın etmeyin lanet olsun bu telefon demiyorum.Sizdede varmı diye sordum sadece.Birkaç arkadaşta var demiş ne var bunda?

buda telewww.teleservice.com arıza kodum.Bendeki sorunlar bunlar bende size soruyorum varmı böyle sorunları olan diye.Memnunmuyum? Şahsen değilim.
    http://img52.imageshack.us/img52/6731/adszqzi.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memeterdo -- 16 Eylül 2010; 14:03:35 >

• Burada anlatımı yapılmış ama hiç uygulamadım, işinize yarar umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Arkadaşlar öncelikle bu incelemenin forumdaki ilk incelemem olduğunu belirteyim. Dolayısıyla eksikler olabilir, söylendikçe eklemeye çalışırım. Soru-cevap şeklinde başlığın verimliliğini artırabileceğimizi unutmayalım. Her şey herkesin aklına gelmeyebiliyor.

1) KUTU VE KUTU İÇERİĞİ

Kutusu gayet sade ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiş olan C5'in, kutu içeriği de sade tutulmuş. Kutudan çıkanları sıralarsak:

- Nokia C5-00 cihaz
    - Nokia 2 GB microSD Kart MU-37 (telefona takılı vaziyette)
    - Nokia Bağlantı Kablosu C101D
    - Nokia Stereo Kulaklık WH-102
    - Nokia Yüksek Verimli Şarj Cihazı AC-8
    - Nokia Batarya BL-5CT
    - Kullanma kılavuzu
    - Uygunluk Beyanı
    - Ovi Kitapçığı

Kutuda ihtiyaç duyulan her şey var.

2) TELEFON

Telefon fotoğraflarda göründüğünden daha şık. Özellikle kenarları, home ve C tuşları ile orta tuşu çevreleyen krom kaplama hoş bir hava katmış cihaza. Tuşlar kesinlikle çok iyi tasarlanmış. Bir önceki cihazım olan 6131'deki tuşlara bir daha nasıl ulaşırım derken ilaç gibi geldi C5'in klavyesi. Tuşlar birbirinden bağımsız ve yeterince geniş. Dolayısıyla mesajla çok haşır-neşir olanlar için biçilmiş kaftan. Ekranın üzeri jelatinle kaplı ve dikkatli kullanılırsa çıkarılmasına hiç gerek yok. Herhangi bir çıkıntısı olmadığı için belli olmuyor jelatin olduğu. Üstte kulaklığın sağ tarafında da ikinci kamera mevcut.

Renk olarak grinin tonları seçilmiş. Klavye tuşları koyu gri, kalan tuşlar ise açık gri. Ekranın çevresi ise siyah. Göreceli bir konu lakin alımlı bir telefon olduğu konusunda hemfikir oldu evdeki herkes.

Arka kısımda ise yine kapak açık gri ve çevresi koyu gri renge sahip. Kapağı açmak ise gayet basit. Alt kısımdaki tırnağı hafifçe aşağı ittirdiğimizde açılıyor. 3,2 megapiksellik kamera ve LED flaş da uygun konumda duruyor, görüntüde bir sıkıntı yok.

Telefonun üst kısmında ise sırasıyla şarj girişi, USB girişi ve 3,5 mm jak girişi mevcut.

Sol tarafta ise herhangi bir düğme ya da giriş bulunmuyor. Sağda ses açma-kapama düğmesiyle microSD kart girişi mevcut. Kart girişi ise telefonun görebildiğim tek kötü tarafı. Açarken dikkat etmek gerekiyor, kolayca açamıyorsunuz. Tırnak şart. Yoksa da uygun bir nesne ile açılması gerekiyor. Neyse ki çıkarmak için bir sebebim yok. Bu noktaya GSMArena'da da değinilmiş. Sol taraf gibi ürünün alt tarafı da boş.

3) İZLENİMLER

Telefon ince ve hafif diyebilirim. Ürünü biraz kullandıktan sonra artık E52'ye ihtiyacım kalmadığına kanaat getirdim düşünmeden. Pil ömrü benim için kilit nokta ve epeyce kurcalamama rağmen pilde herhangi bir değişme görmedim. Ölçüm yapmadım tabii ki, söyleyeyim. E52'de pil ömrü beni çok cezbediyordu fakat artık ihtiyacım kalmadı çünkü GSMArena'daki incelemede 1050 mAh'lik pille günde 15 dakika konuşma, 30-40 dakikalık kurcalamayla birlikte 10 günü rahatlıkla aştığı belirtilmiş. Daha az konuştuğum ve telefonu boş yere kurcalamadığım için iki haftayı görebileceğimi düşünüyorum ki bu isteklerimi fazlasıyla karşılayacağı anlamına geliyor. Netbook kullandığım için kablosuz internet ihtiyacımı sıkıntı çekmeden rahatça görüyorum ve E52'nin kablosuz interneti olmayan versiyonu diyebileceğimiz C5 benim için alınabilecek en iyi telefon oluyor. Kablosuz internetin ne kadar pil düşmanı olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Daha önce kullandığım 6131 modeliyle kıyasladığımda (6131 Java tabanlıydı) aradaki hız farkını söylememe gerek bile yok. Fakat herkes benim gibi uzun aralıklarla yeni telefona geçiş yapmıyor olabilir ve benim kadar fark hissetmeyebilir. O yüzden 600 MHz'lik ARM işlemci konusunda çok fazla yorum yapma gereği duymuyorum. Telefonda herhangi bir şekilde yavaşlama, takılma, donma yoktu kullandığım süre zarfında. Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum, telefon şu haliyle teknik olarak 6730 Classic'in kopyası. Tek farkları C5'teki 3,5 mm jak (6730'da 2,5 mm) ve C5'in daha fazla bekleme süresi değeri. O yüzden 6730'u test etmiş olanlar bunu da test etmiş oluyorlar. Telefondaki yazılım ve mevcut uygulamaların listesi ise şu şekilde:

Yazılım platformu ve kullanıcı arayüzü

- S60 3rd Editions, Özellik Paketi 2
    - Symbian İşletim Sistemi sürümü 9.3
    - Sesli komutlar
    - Aktif Bekleme
    - FOTA (Şebeke üzerinden kablosuz cihaz yazılımı güncelleme)

Uygulamalar

- Nokia Mesajlaşma Servisi (e-posta ve anında mesajlaşma)
    - Ovi Paylaşım
    - Ovi Haritalar 3.0
    - Ovi Mağaza
    - Ovi Dosyalar
    - Ovi Rehber
    - Quick Office & PDF Reader
    - Facebook
    - Friendster
    - Flickr
    - VOX
    - Twitter
    - Hi5
    - MySpace
    - YouTube
    - Basit Video Düzenleyicisi
    - Durağan Görüntü Düzenleyicisi
    - Video Merkezi
    - Görüntü baskısı
    - Müzik Çalar
    - FM Radyo
    - Tarayıcı
    - Mobil Arama
    - Switch
    - Ayarlar Sihirbazı

Oyun

- Bounce Tales
    - Brain Challenge

NOT: ARKADAŞLAR, UZUN SÜRELİ KULLANIMDAN SONRA, DİĞER KULLANICILARIN DA ŞİKAYETLERİYLE BİRLİKTE HEMFİKİR OLUNAN KONU, EKRANIN KALİTESİZLİĞİ OLDU. GÜNEŞLİ HAVALARDA SIKINTI YARATIYOR. ELİNİZLE KARARTMADAN GÖREMİYORSUNUZ EKRANI. AYRICA NORMAL ŞARTLARDA TELEFONU BELLİ BİR AÇIYLA TUTMADAN, RENKLERİ CANLI OLARAK GÖRMEK NAMÜMKÜN.

4) MENÜ

Menüye ait bazı fotoğrafları ve telefonda mevcut olan birkaç uygulamaya ait videoyu görebilirsiniz. Mesaj yazma, ajanda, uygulamalar menüsü, haritalar menüsü, fotoğraflar menüsü ve müzikçalara ait fotoğraflar mevcut.

Bunlar da cihazın kendi kamerasından görüntüler:

medicus07'nin çektiği fotoğraflar:

Benim çektiklerim 2 MP, medicus07 3 MP'de çekmiş. Bilginiz olsun.

Geri kalan tüm özellikler için Nokia adresi:

http://www.nokia.com.tr/destek-ve-yazilim/urun-destegi/c5-00/specifications

Telefonun teknik anlamdaki tek kusuru SAR değerinin ortalamanın üzerinde olması. İlk gördüğümde uzak durmak gerektiği kanaatine varmama rağmen sonra kolayca tav oldum çünkü telefonu kulağımda fazla tutmuyorum. SAR değeri 1,36 olarak belirtilmiş Nokia'nın resmi sitesinde.

Teknolojix sitesinden aldım ve 360 TL'ye mal oldu ürün. Siparişimin ertesi gününde kapıma teslim edildi. Hiperucuz ve Teknolojix siteleri aynı yere bağlılar (Sönmez Holding yazıyor), ikisi de şu ana kadar bana sorun çıkartmadılar. Düşünenler için bilgi olsun.

ANA KONU:

http://forum.donanimhaber.com/m_37555748/tm.htm

Telefona dair ilginç bir sorun ve çözümü:

Kamerasında Autofocus olmadığını söyleseydiniz keşke ,Kamerasıyla ilgili EN ÖNEMLİ BİLGİYİ VERMEMİŞSİNİZ .
    yani tek kusuru , SAR değeri değilmiş değil mi
    Artık forumlarda bile cihazların kusurları saklanıyor . o kadar mesjdan bi Allahın kulu bahsetmemiş AF sinin olmadığını ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 30 Ekim 2010; 20:51:10 >

• 79 gündür telefonsuzum.Hoş gerçi telefonum olsada c5 sağolsun donup duruyor,kendi kendine kapanıyordu.Garantide cihazın değişim kararıverildi ama sağolsun nokia o kadar ilgiliki galen gelicek telefon.Sürekli uğraştırıyolar.Yarın birgün diye diye bu ana getirdiler.Bakalım son 1 hafta daha bekleyeceğim eğer gelmezse yeter artık tüketici hhaklarımı kullanıcam. Nemiş kaymakamlıktan yazı alınacakmış bir süü iş paramın geri alınması için.Bakın en son teleservicedeki durumunun resminide kyuyorum.

http://img41.imageshack.us/img41/7985/adszoo.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

79 gündür telefonsuzum.Hoş gerçi telefonum olsada c5 sağolsun donup duruyor,kendi kendine kapanıyordu.Garantide cihazın değişim kararıverildi ama sağolsun nokia o kadar ilgiliki galen gelicek telefon.Sürekli uğraştırıyolar.Yarın birgün diye diye bu ana getirdiler.Bakalım son 1 hafta daha bekleyeceğim eğer gelmezse yeter artık tüketici hhaklarımı kullanıcam. Nemiş kaymakamlıktan yazı alınacakmış bir süü iş paramın geri alınması için.Bakın en son teleservicedeki durumunun resminide kyuyorum.

Aynı sorun bendede vardı tam 75 gun oldu.Gecenlerde para iadesı ıstedık nokıa destek hattından red cevabı verdıler.Dedım yazı gonderın red cevabı olarak olmaz dıyorlar.Tuketıcı hakeme basvuracaksanız ılk once fırmadan ısteyıp red cevabı almanız lazım.Dusundum ben gonderdım cevap geldı tuketıc heyetıne basvurdum sonuclayıncaya kadar telefon gelrı dedım.Suan ıdtanbulda yarın 1-2 gune konyada olur sanırsam

• quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

quote:

Orijinalden alıntı: memeterdo

79 gündür telefonsuzum.Hoş gerçi telefonum olsada c5 sağolsun donup duruyor,kendi kendine kapanıyordu.Garantide cihazın değişim kararıverildi ama sağolsun nokia o kadar ilgiliki galen gelicek telefon.Sürekli uğraştırıyolar.Yarın birgün diye diye bu ana getirdiler.Bakalım son 1 hafta daha bekleyeceğim eğer gelmezse yeter artık tüketici hhaklarımı kullanıcam. Nemiş kaymakamlıktan yazı alınacakmış bir süü iş paramın geri alınması için.Bakın en son teleservicedeki durumunun resminide kyuyorum.

Aynı sorun bendede vardı tam 75 gun oldu.Gecenlerde para iadesı ıstedık nokıa destek hattından red cevabı verdıler.Dedım yazı gonderın red cevabı olarak olmaz dıyorlar.Tuketıcı hakeme basvuracaksanız ılk once fırmadan ısteyıp red cevabı almanız lazım.Dusundum ben gonderdım cevap geldı tuketıc heyetıne basvurdum sonuclayıncaya kadar telefon gelrı dedım.Suan ıdtanbulda yarın 1-2 gune konyada olur sanırsam

90 günü geçti.Nihayet cihazının değişimi tamamlandı.Kargo bekliyor gibi bişeyler yazıyor.Tüketici hakları falan uğraşmak gerek bir sürü.Uğraşana kadarda geliyor zaten.

• çok güzel bi telefon bendehttp://www.buroteknik.com/nokia-c5-00-cep-telefonu--fiyati_52808.html burdan almıştım.Almak isteyenlere tavsiye edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortopter

c5 i yeni aldım. özellikle navigasyonu için aldım. şehir içinde deneme fırsatım oldu araçla istediğiniz noktaya götürüyor. bazen uzun yolu seçsede rotayı yeniden hesapla seçeneği ile kısa yolu buluyor. ancak üzerinde yüklü harita çok eski. örneğin balık tutmaya gidelim dedik arkadaşlarla 3 yıl önce faaliyete geçmiş olan barajı navigasyonda arattım sonuç baraj yok. vodafone nin 7,99 luk internet paketine üye oldum gps i internettende kullanıyorum uydu görünümüne geçtim barajı uydudan görmeye çalıştım barajın olduğu yerde hala bir ırmak akıyor.. bilen arkadaşlar varsa haritayı nasıl güncelleyebilirim...

ovi suite.i indirip kayıtlarını falan yaptıktan sonra güncelleştirmeleri aratırsan harita güncelleştirmeleri de çıkıyor. Ancak yine de başarısız malesef. Yıllar önce Ankara'da sokak/cadde isimleri numaraları değişti ama güncelleştirme yaptığım halde sokağımız hala eski numarasıyla görünüyor.
    http://www.reis-ieagles.com/gps-ve-navigasyon/garmin-mobile-xt-v5-00-50-kurulum-kilavuzu-by-reis-i-eagles-t1425.html
    Bu linkteki Garmin'i yüklemeni öneririm. Ben internet bağlantısı olmadan kullanıyorum; Ovi maps'ten çok çok daha hızlı uydu bağlantısı kuruyor ve haritalar daha başarılı..

• Benim alacağım 5 mp idi ama vazgeçtim. 3.2 mp'ler de mevcut hala.

http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-c5-00/ozellikler#videos
  • quote:

Orijinalden alıntı: MissedCall

Benim alacağım 5 mp idi ama vazgeçtim. 3.2 mp'ler de mevcut hala.

http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-c5-00/ozellikler#videos

Bilgilendirme için sağol
  • http://www.mbirgin.com/?c=Cevap&TopicID=714&t=radyotiyatrosutgrtfm#

Yukardaki adresi girip, tiyatroları açıp dinleyemiyorum, yardımcı olabilirmisiniz lütfen?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.