Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.158
Cevap
187
Favori
561.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: greenflash

quote:

Orijinalden alıntı: akay75

quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

quote:

Orijinalden alıntı: akay75

bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

bu anlattıklarınızın aynısını benim ikamet ettiğim ilçedeki THH de söylemişti. Sonra Kaymakam'a şikayet ettim bu arkadaşları. Başvuru almak istememelerin sebebi Kaymakam Bey'e göre iş yapmak istememelerinden kaynaklanıyormuş. Bir güzel azar işittken sonra başvurularımı aldılar.

3 ay sonra da kararlar elime ulaştı. TEB'den iade aldım. Diğer bankalardan da alacağım.

dostum yalnız şöyle bir durum var. memur bana tüketicinin aleyhine sonuçlanmış (yeni) son iki kararı gösterdi. kararı da inceledim. "mahkeme masraflarının davacılardan tahsil edilmesi" şeklinde bir şeyler yazıyordu. zaten adamlar bu 2 kararı da panoya asmışlar. hakim 2 kararda da aynı kişi. karar sonunda da "Kesin Karar Olmak Üzere" diye bir ibare de yazdırmış hakim amca.... ayrıca 2012 yılına ait olan başvurumu da kabul ettiler zaten (son yıl için bankaların sorun çıkarmadığını belirtti)

benim bildiğim her başvuru kendi içinde değerlendirilir. Yargıtay'ın verdiği tüketici lehine ve aleyhine kararlar var. Ancak, senin sözleşmende haksız şart içeriği varsa bence hakkını ara.

O kararın içeriğinin ne olduğunu bilemem. Belki o tüketiciye sözleşme ile ilgili bilgi verilmiş ve sözleşme tüketicinin haklarına uygun şekilde hazırlanmıştır.

aslında sözleşmenin lehime olduğunu düşünüyorum. çünki kartımı 2005 yılında aldım. bildiğim kadarıyla o dönemin sözleşmelerinde aidat hakkında bir hüküm yoktu... bunu memura da belirtmiştim ancak "zaten 2006-2012 arası başvuru bunlar" demişti kaybeden tüketiciler için. ben de ikilemde kaldım. umarım lehte bir karar çıkar bizim burada da ben de o kararı emsal gösterir açarım davamı. ilginize teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

quote:

Orijinalden alıntı: Silpius

Citibank sadece 2011 yılından sonrakileri gönderdi. Onuda eksik yarım yamalak göndermişler. Baktım 6. ay da kesilmiş.
    Finansbank ise hiç göndermedi. ING bankı aradım ücretsiz olarak evinize posta yoluyla ulaştıracağız dediler daha haber yok.
    Bakalım, bulacağız bir çaresini...

hocam neden posta yoluyla falan uğraşıyorsunki. Adamlar bizleri enayi yerine koyuyorlar.Ama biz koydurtmayacağız. Postayla falan göndermek ne abi ?? Hangi devirde yaşıyoruz allahını seversen. Ayrıca bizim onları isteme hakkımız var adamların göndermeme gibi bi lüksleri de yok. Ykredi bana çok düzenli bi şekilde word belgesi olarak 11 yılın üstelik 1. aylarının ekstrelerini bile göndermiş.2002 yılında ocak ayında 5.000.000 muş :)
    ara bankaları senin mail adresin yok mu onlarda ver mail adresini mail adresine yolalsınlar 2 dk. da.

İşte postadan felan haber gelmeyince ING Bankı tekrar aradım. Bu sefer posta ile felan uğraşmadan direk mail adresine attılar. Beyefendiler sonunda tamamını göndermişler.
    40 + 35 +35 olmak üzere üç yılda toplam 110 lira kesmişler. Tabii ki en kısa zamanda hakem heyetine müracaat edeceğim.

ING bankın aidat ücret kesim tarihlerine baktım hep 11. ayda kesmişler. Bu hesap kesim tarihleri bankalara göre değişiyor sanırım.
    Dediğim gibi Citibank ve Finansbank ekstre başına 1 lira istiyor. Tabii ki göndermeleri lazım ancak durum böyle. Onlarda akıllarınca "caydırma" amaçlı böyle bir yöntem almışlar.

Acaba aranızda Citibank ve Finansbank kredi kartı kullananlar varsa kart aidatlarının hangi aylarda uygulandığını yazabilir mi acaba?
    En azından 1-2 lirada versek önemli değil. Yeter ki şu ekstreleri doğru bir biçimde alalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silpius -- 28 Eylül 2012; 11:02:49 >

• 14 eylül de karar lehime ulaştı bankaların 15 gün karara itiraz etme hakkı olduğunu bir arkadaş yine burda yazmıştı ben de o yüzden 15 gün bekledim.Bu hafta başı bankaya gitmeyi düşünüyorum kredi kartını iptal ettiğimiz için ücreti nasıl geri alabiliriz bankaya gidip direk kararı göstersek yeterli olur mu?bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibolution2

6 Ağustos 2012 de 276,49 TL'lik aidat ücreti için yaptığım başvuru Hakem Heyeti tarafından kabul edilmiş, 15 gün içerisinde Garanti Bankası ödemeyi yapmaz ise nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Bugün Garanti Bankası'na elimdeki karar kağıdı ile gidip paranın hala geri ödenmediğini söyledim, müşteri hizmetlerindeki bayan telefon numaralarımı istedi ve 1 saat sonra arayıp paranın iade edildiğini söyledi. 4 parça halinde toplam 276,49 TL geri ödendi.

Banka farketmeden koşullar uygun ise başvurunuzu yapın, alabilirsiniz bence.

Yazan ve yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: matiasbey

14 eylül de karar lehime ulaştı bankaların 15 gün karara itiraz etme hakkı olduğunu bir arkadaş yine burda yazmıştı ben de o yüzden 15 gün bekledim.Bu hafta başı bankaya gitmeyi düşünüyorum kredi kartını iptal ettiğimiz için ücreti nasıl geri alabiliriz bankaya gidip direk kararı göstersek yeterli olur mu?bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum

hocam tutar 1,131 altı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimoz_33

quote:

14 eylül de karar lehime ulaştı bankaların 15 gün karara itiraz etme hakkı olduğunu bir arkadaş yine burda yazmıştı ben de o yüzden 15 gün bekledim.Bu hafta başı bankaya gitmeyi düşünüyorum kredi kartını iptal ettiğimiz için ücreti nasıl geri alabiliriz bankaya gidip direk kararı göstersek yeterli olur mu?bilgili arkadaşlardan cevap bekliyorum

evet 270 tl para iadesi alacaklıyım ama kredi kartını iptal ettiğim için nasıl sorunsuz alabilirim onu düşünüyorum
  • arkadaşlar babamın 17 yıldır kullandığı iş bankası kredi kartı ve 16 yıldır kullandığı ziraat bankası kartı var iş bankasını aradım sadece 8 aylık eksteri gönderebiliriz e mail e dediler daha eskilerini almak için şubelerimize başvurmalısınız dediler bu gün pazar yarın iş bankasına gidip alıcam hesap ekstresini hala bu yasa geçerli dimi geri alabiliriz yani ? Ve 17 ve 16 yıllık aktif olarak kullanılan kartlardan ne kadar para alabillirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

evet 270 tl para iadesi alacaklıyım ama kredi kartını iptal ettiğim için nasıl sorunsuz alabilirim onu düşünüyorum

Hocam banka itiraz ettimi

• hsbc design k. kartını kullanıyordum. classic de yollamışlar daha şifresini falan bile alıp kartı açtırmadan 50 tl kart ücreti gelmiş.

design ı kullandıgım için ödediğim 50 yi sorun etmiyordum ama şifresi bile alınmamış karta 50 tl gelince sinir oldum.

bankayı aradım saçma sapan konuşmamız
    -2 kartımıda kapatın kart ücreti cart curt...
    -kapatmayın 20 tl bonus yükleyelim
    -50 tl çöpe gidiyo 20 sini alsam nolcak
    -kapatmayın classic in ücretini iptal edelim.
    -2sini edemiyor musunuz?
    -yok sadece tek kartın ücretini iptal edebiliyoruz
    -iyi o zaman kart ücreti iptal ettiğiniz classic kartı kullanacağım diğer kartımı iptal edin o zaman. nede olsa ekstreleri ortak geliyor.
    -ııı şey bi sn error mode.
    - ne saçma kurallarınız var iki kartıda iptl etmek istiyorum bu ne böyle.
    -2sininde kart ücretini kaldırdık 20 tl de bonus yükledik iptal etmeyin
    -iyi tmm by

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

bilmiyorum bana herhangi bir şey ulaşmadı pazartesi gidip konuşmayı düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bilmiyorum bana herhangi bir şey ulaşmadı pazartesi gidip konuşmayı düşünüyorum

Bankaya gitme 15 gün geçtiyse bulunduğun yerin adliyesine git asliye hukuka sor itiraz varmı yoksa direk icra

• Arkadaşlar bende mahkemeyi kazandım evime kağıt geldi ama 10 gün oldu para hala hesabıma yatırılmadı.Yatırılması için bişeymi yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpHinx.

arkadaşlar babamın 17 yıldır kullandığı iş bankası kredi kartı ve 16 yıldır kullandığı ziraat bankası kartı var iş bankasını aradım sadece 8 aylık eksteri gönderebiliriz e mail e dediler daha eskilerini almak için şubelerimize başvurmalısınız dediler bu gün pazar yarın iş bankasına gidip alıcam hesap ekstresini hala bu yasa geçerli dimi geri alabiliriz yani ? Ve 17 ve 16 yıllık aktif olarak kullanılan kartlardan ne kadar para alabillirim ?

son 10 yıla dönük olanları alabiliyorsunuz buda 2 kart için toplam oralama 500 tl gibi bir para olur heralde
  • Arkadaşlar Finansbank'ın Go kredi kartını kullanıyorum. öğrencilere verilen bir kart olduğundan 2 yıl aidat yoktu. Sanırım o süre dolmuş ve bu ay ekstreye aidat eklemişler 25 TL. Daha önde Yapıkredi'den aidatı geri almıştım müşteri hizmetlerini arayıp harcama sözü vererek. Bunda da aynısını yapmayı düşünüyorum. Ama yasayı net olarak bilmiyorum. Müşteri hizmetlerine ne demeliyim tam olarak?

Ayrıca red cevabı alırsam kartımı kapatma blöfü yapacağım. Oda olmadı hakem heyetine başvuracağım. Umarım netice verir.
  • Yeni alınan kartlar buna dahil mi? 2. ayda Money Visa'ma 49 TL yansıtacaklarmış neyse falan başvurdum. Ben 3. ay bu yöntemle heyete gidebilir miyim
    alabilir miyim paramı geri?

Ya da Flexi almamakla hata mı ettim acaba.
  • Bilgiler çok iyi oldu havadan para gelecek inşallah. :) Çok teşekkürler bilgi veren arkadaşlara. Ilk mesajdaki bilgileri uygulayacağim bakalim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: farukyavuz

Yeni alınan kartlar buna dahil mi? 2. ayda Money Visa'ma 49 TL yansıtacaklarmış neyse falan başvurdum. Ben 3. ay bu yöntemle heyete gidebilir miyim

Yeni sözleşmelerde bankalar kendini güvenceye alıyorlarmış, THH sizin lehinize karar çıkartsa bile, bir üst mahkemeye itiraz edip, avukat masraflarına kadar alıyorlarmış.
    Garantisiz hayat oh ne rahat. Akbank Hemen iade ediyor, 2 ayda 2 kere 67,50 iade etti.

• quote:

Yeni alınan kartlar buna dahil mi? 2. ayda Money Visa'ma 49 TL yansıtacaklarmış neyse falan başvurdum. Ben 3. ay bu yöntemle heyete gidebilir miyim

Sen Migros çalışanısın metanetli ol Money Visa da ödemelerin düzenli olsun.
    3. ayda ücret yansır.İtiraz edersin iade edin diye Money olarak geri yatar Migros ta harcarsın.

Ha o puanı da ürün alıp-satıp paraya çevirmek yada kişisel ihtiyaçlarına harcamak sana kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildirimr

quote:

Sen Migros çalışanısın metanetli ol Money Visa da ödemelerin düzenli olsun.
    3. ayda ücret yansır.İtiraz edersin iade edin diye Money olarak geri yatar Migros ta harcarsın.

Ha o puanı da ürün alıp-satıp paraya çevirmek yada kişisel ihtiyaçlarına harcamak sana kalmış.

Çalışan arkadaşlardan öğrendim çalışanlara iade ediyormuşlar bakjalım hadi hayırlısı :)

• Akbank risk raporuna 15 lira istiyor.

http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/87151--akbank-risk-raporu-hizmetini-sundu

KKB-Risk Raporu Hizmet Bedeli (Gerçek kişiler için) 15.0 TL

http://www.akbank.com/faiz-oran/ucret-komisyon.aspx

ücretsiz alabileceğim başka banka var mı?

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.