Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fusem

Akbank risk raporuna 15 lira istiyor.

http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/87151--akbank-risk-raporu-hizmetini-sundu

KKB-Risk Raporu Hizmet Bedeli (Gerçek kişiler için) 15.0 TL

http://www.akbank.com/faiz-oran/ucret-komisyon.aspx

ücretsiz alabileceğim başka banka var mı?

Bende almak istiyordum, fakat dediğiniz gibi ücretliymiş, hemde baya ücretli.
    quote:

Akbank, Kredi Kayıt Bürosu’nun (KKB) vatandaşların kullanımına açtığı “Risk Raporu” hizmetini sunan ilk banka oldu. Akbank müşterisi olsun ya da olmasın herkes kendisine ait risk raporunu bir Akbank şubesine gelerek alabilece

Kaynak:http://www.tuketicifinansman.net/2012/10/akbank-kkb-risk-raporu-vermeye-basladi.html#ixzz28XUGZde7

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: fusem

Akbank risk raporuna 15 lira istiyor.

http://www.aa.com.tr/tr/sirket-haberleri/87151--akbank-risk-raporu-hizmetini-sundu

KKB-Risk Raporu Hizmet Bedeli (Gerçek kişiler için) 15.0 TL

http://www.akbank.com/faiz-oran/ucret-komisyon.aspx

ücretsiz alabileceğim başka banka var mı?

Bende almak istiyordum, fakat dediğiniz gibi ücretliymiş, hemde baya ücretli.
    quote:

Akbank, Kredi Kayıt Bürosu’nun (KKB) vatandaşların kullanımına açtığı “Risk Raporu” hizmetini sunan ilk banka oldu. Akbank müşterisi olsun ya da olmasın herkes kendisine ait risk raporunu bir Akbank şubesine gelerek alabilece

Kaynak:http://www.tuketicifinansman.net/2012/10/akbank-kkb-risk-raporu-vermeye-basladi.html#ixzz28XUGZde7

Senin almana daha vakit var bence @kadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildirimr -- 6 Ekim 2012; 20:22:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: farukyavuz

Yeni alınan kartlar buna dahil mi? 2. ayda Money Visa'ma 49 TL yansıtacaklarmış neyse falan başvurdum. Ben 3. ay bu yöntemle heyete gidebilir miyim
    alabilir miyim paramı geri?

Ya da Flexi almamakla hata mı ettim acaba.

flexi ve money visa bende de var hocam.... flexi için ilk ay 7,99tl mi ne kesiyorlar kart yıllık bedeli olarak sonrasından eğer o kartından aylık 1tl bile harcamazsan aylık hesap işletim ücreti adı altında 3tl felan kesiyorlar

0.1 kuruşluk harcama yapsan dahi o ay senden ücret talep etmiyorlar önemli olan kullanmak :)

flexi taksit yapıyor felan diye itelemişlerdi bana bende aldım sonra baktım pek işime yaramıyor cüzdan kalabalık etmesin diye kapattırmak istedim aradım 6 ay kapatmayın 35tl bonus yükleyek dediler bende tamam dedim :D

morhipo.com da bonus puanlar kullanılıyordu ve 60tl alışverişe 20tl indirim çekide gelmişti aynı gün morhipo kampanyasından :) mutfak robotu lazımdı 70tl ye morhipodan buldum 20tl çek kullandım 35tl bonus mutfak robotuna

15tl verdim :) hemde o ay harcama yapmış oldum ki 3tl hesap işletim ücreti almasınlar diye :)

money visa ise ben haziran almıştım baktım ekstre bilgilerinden 49tl yansıtılmamış eylül ayından yansıltlmış 49tl neyse sinirlendim.

aradım zaten migroslarda X2 money kampanyası kalktı money club karttan bir farkı yok money visanın. hiç yoktan axess kartım var carrefourSA da daha avantajlı ve extra jet kasaları var axesse özel felan dedim.

zaten ben bu kartı ev ve ofis market ve gıda harcamalarım 400tl civarından tuttugundan dolayı migros görevlilerinin direktifleri dogrultusunda aldım ama bana fazlalık geldi kapattırcam dedim :D

sonra onlarda 50tl money yükleyek kapattırmayın dediler bende tamama dedim :D

kısacası biraz yüklenirseniz sizde geri alırsınız hocam :)

bakalım haftaya halk bankasını hakem heyetine vereceğim gelen sonuçlar doğtulrsunda avukat arkadaşım var ona vekalet vereceğim 15tl hesap işletim ücretine yapılan masraflar+avukatlık ücreti olarka 250tl olarak geri alacağım :)

2 arkadaşım bu şekilde yaptı çatır çatır 10 katı ücreti aldılar :) bankada akıllanmıyor arkadaş sürekli alıyor h.işletim ücreti :) gerçi işime geliyor ver mahkemye al 10 katını :)

• ne kadar ücret alınıyor acaba hakem heyetinde
  • Arkadaşlar kredi kartında kesilen paraları ve kredi çektiğimizde kesilen masrafları ayrı ayrı alabiliyoruz değil mi? Ikisi için de ayni yolları mi izleyelim? :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün gidip görüştüm hakem heyetiyle. Dilekçemi falan yazdım tam işleme koyduruyordum görevli bayan artık bankaların dava açtığını ve hakem heyetinin iade ettiği tutarı geri aldıklarını üstüne mahkeme masrafı vs gibi şeylerinde davalı tarafından ödendiğini söyledi. Hatta mahkeme kararlarından birkaçını gösterdi. Masraflarla falan 1000Tl'nin üstünde bir meblağ tutuyor. Böyle bir şey ile karşılaşmamak için dilekçemi işleme koydurmadım. Bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Bugün gidip görüştüm hakem heyetiyle. Dilekçemi falan yazdım tam işleme koyduruyordum görevli bayan artık bankaların dava açtığını ve hakem heyetinin iade ettiği tutarı geri aldıklarını üstüne mahkeme masrafı vs gibi şeylerinde davalı tarafından ödendiğini söyledi. Hatta mahkeme kararlarından birkaçını gösterdi. Masraflarla falan 1000Tl'nin üstünde bir meblağ tutuyor. Böyle bir şey ile karşılaşmamak için dilekçemi işleme koydurmadım. Bilginiz olsun.

Tüh ya şansa bak. Bu geri alma olayı sadece kredi kartları kesintisi için mi oluyor kredi dosya masraflarında da oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Arkadaşlar bende mahkemeyi kazandım evime kağıt geldi ama 10 gün oldu para hala hesabıma yatırılmadı.Yatırılması için bişeymi yapmam lazım?

birşey yapmaniza gerek yok.gelecek ay ekstrenizde görürsünüz.bizde 300 lira civari iade aldik garanti bankasindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

Bugün gidip görüştüm hakem heyetiyle. Dilekçemi falan yazdım tam işleme koyduruyordum görevli bayan artık bankaların dava açtığını ve hakem heyetinin iade ettiği tutarı geri aldıklarını üstüne mahkeme masrafı vs gibi şeylerinde davalı tarafından ödendiğini söyledi. Hatta mahkeme kararlarından birkaçını gösterdi. Masraflarla falan 1000Tl'nin üstünde bir meblağ tutuyor. Böyle bir şey ile karşılaşmamak için dilekçemi işleme koydurmadım. Bilginiz olsun.

Tüh ya şansa bak. Bu geri alma olayı sadece kredi kartları kesintisi için mi oluyor kredi dosya masraflarında da oluyor mu?

O konuda net bir bilgim yok hocam.

• quote:

quote:

quote:

Peki teşekkürler hocam. Bankaların paraları geri almak için mahkeme açmaları hiç iyi olmadı parayı alsak bile o da kalmayacak. Olmazsa bir deneyelim dilekçeyi koydurmayız işleme. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki teşekkürler hocam. Bankaların paraları geri almak için mahkeme açmaları hiç iyi olmadı parayı alsak bile o da kalmayacak. Olmazsa bir deneyelim dilekçeyi koydurmayız işleme. :)

Deneyin hocam belki şansınız yaver gider alırsınız sorun çıkmadan.

• Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun, 2 Ekim 2012 tarih ve 28429 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan, 28 Eylül 2012 tarih ve 4963 sayılı Kararı ile Odea Bank A.Ş.'ye faaliyet izni verilmiştir. Banka, Türkiye'de kurulmuş yabancı sermayeli bankalar grubunda faaliyetine başlamıştır.

www.odeabank.com.tr
  • Şimdi ilk önce ekstraları istiyoruz. Daha sonra bankaya iadeli taahhütlü posta gönderiyoruz doğrumu? Yoksa direk hakem heyetine ekstralarla başvurabilirmiyiz? İlk önce bankaya itiraz dilekçesimi göndermeli ? Eğer göndermeliyse nereye ve nasıl ? Beni bi aydınlatın be allah rızası için :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahcal06 -- 9 Ekim 2012; 15:47:50 >
  • Yapı kredi 1 ay önceki ekstreme 55tl kart ücreti yansıtmış, müşteri hizmetlerini arayıp da ücreti geri alıyor musunz? Kartı kapatacağım desem parayı geri alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Yapı kredi 1 ay önceki ekstreme 55tl kart ücreti yansıtmış, müşteri hizmetlerini arayıp da ücreti geri alıyor musunz? Kartı kapatacağım desem parayı geri alabilir miyim?

Öyle demeyin. Kartımı kapatmak istiyorum de. Nedenini soracak. Kart ücretinden dolayı dersin. SOnra -bu yasal falan filan vb. vb. diye konuşacak.

Başka bankanın kartınıda kullanıyorum onlar almıyor. Boş yere ücret ödemek istemiyorum dersin.

20-30 tl bonus yükleyelim diyecek.

55 verdikten sonra 30 alsam ne olacak gibisinden birşeyler söyle :)

Sonra zaten iptal ediyor büyük ihtimal.
  • Ziraat bakası hesap katımdan yine ücret kesmiş acaba işlemleri yapasam geri alirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Yapı kredi 1 ay önceki ekstreme 55tl kart ücreti yansıtmış, müşteri hizmetlerini arayıp da ücreti geri alıyor musunz? Kartı kapatacağım desem parayı geri alabilir miyim?

Öyle demeyin. Kartımı kapatmak istiyorum de. Nedenini soracak. Kart ücretinden dolayı dersin. SOnra -bu yasal falan filan vb. vb. diye konuşacak.

Başka bankanın kartınıda kullanıyorum onlar almıyor. Boş yere ücret ödemek istemiyorum dersin.

20-30 tl bonus yükleyelim diyecek.

55 verdikten sonra 30 alsam ne olacak gibisinden birşeyler söyle :)

Sonra zaten iptal ediyor büyük ihtimal.

işi bilmek mesele:)

• quote:

Orijinalden alıntı: namebaris

Ziraat bakası hesap katımdan yine ücret kesmiş acaba işlemleri yapasam geri alirmiyim?

Zor hocam, eskiden 6 ayda bir alıyorlardı, şimdi 3 ayda bir 15 alıyorlar.
  • quote:

quote:

Ziraat bakası hesap katımdan yine ücret kesmiş acaba işlemleri yapasam geri alirmiyim?

Ziraatten alamiyormuyuz yani

• quote:

quote:

quote:

Ziraatten alamiyormuyuz yani

Ben alabilen görmedim. Ama alan varsa ve bizi bilgilendirirse sevinirim.

Maaş almasak tek dakika durmam zaten.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.