Yüzbaşı
24 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

Başıma gelen ilginç bir olayı aktarmak istiyorum.

Yaklaşık 3 yıl önce Chevrolet Aveo aracımı almak için İzmir Gaziemir’de bulunan Mercanlar Chevrolet – Opel bayiine götürüp ekpertiz yaptırdım. Sonuçları teslim aldım ve bu raporda değişen - boya yok yazmasına güvenerek aracımı satın aldım.

Şuan aracım satılık ve geçtiğimiz hafta Cuma günü aracıma bakmaya gelen bir kişi ile ekspertiz yaptırmaya gittik. Yapılan ekspertiz sonucunda aracımın sol ön kapısında boya olduğu ortaya çıktı. Gerçekten büyük bir şok yaşadım. Çünkü aracımı boyasız olarak tanımlıyordum ve insanlara karşı yalancı durumuna düştüm.

Aracı kullandığım 3 yıl içinde hiçbir şekilde boya işlemi yaptırmadığıma göre, sanayideki herhangi bir usta bu aracın kapısının boyalı olduğunu anlayabiliyorda, “yetkili servis” adı altındaki bu bayii nasıl oluyorda ben aracı satın alırken bu durumu göremiyor anlamakta zorluk çekiyorum. Gm Türkiye'ye sorunu yazdım. İlgileneceklerini söylediler ama bu saatten sonra ne yapılabilir bilmiyorum.

Sanırım bir daha ikinci el araç alırsam özel ekspertiz noktalarında işlem yaptıracağım.

İyi günler..
Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşımın Htc One M8 telefonunda siyahlık ve ekranda beyazlaşma sorunu var. Siyahlık hep var. Başta ekranın diğer kısımları normalken kısa süre içinde beyazlaşmaya başlıyor. Resimdeki gibi bir hal alıyor. Dokunmatikte bir sıkıntı yok, ekran değiştirsem sorun çözülür mü?

Merhaba Arkadaşlar,

3 yıldır severek bindiğim aracımı model yükseltmek için satıyorum. Dosta gidecek bir araçtır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-full-plus-full-degisensiz-temiz-lansman-serisi-aveo-352247393/detay/

İlgilenenler iletişime geçebilirler.
Arkadaşlar merhaba,

Son zamanlarda hep dikkatimi çekiyordu, aynı fotoda hem sualtını hem de su üstünü çekmek. Araştırdım ve bunun için Domeport adında bir aksesuar kullanılıyormuş. Ancak genelde GoPro'lar için var.

Next Aee SD21 aksiyon kamerası için böyle bir aparat var mı?
Merhabalar,

Bir süre önce aracımda LPG de rölanti düzensizliği başladı. Sonrasında gaz verdiğimde tekleme şekline dönüştü. Benzinde sıkıntı çıkarmadığı için benzinde kullanmaya başladım fakat bir süre sonra benzinde de olmaya başladı. Bazen hiç yapmıyor, bazen yapıyor. Neye bağlı olduğunu bilmiyorum. Bu sorunu daha önce tecrübe eden var mı?

Bir de İstanbul Anadolu yakasında E-5 civarı (Pendik-Kartal-Maltepe güzergahında) usta tavsiyesi verebilecek olan var mı? Deneme yanılma yoluyla usta bulmak istemiyorum.

Teşekkürler,
İyi Forumlar.
Arkadaşlar Merhaba,

Bir tanıdığım vasıtasıyla Dubai'den HTC One M9+ Supreme Camera telefon aldım. Telefon TR'ye geldi ve açılış ayarlarını yaparken telefonun Test Cihazı olduğuna dair bir ibare gördüm önemsemeden devam ettim. Test cihazının farkı nedir diye araştırdığım ve tek fark yaşanan bug'ların vs otomatik olarak HTC'ye gönderilmesiymiş.

Asıl sorun şu ki, kamerayı açtığımda Selfie kamerası açıldı. Ana kameraya geçiş butonunun olmadığını farkettim. Kameranın verilerinin sıfırlanması, hard reset vb yapılabilecek her şeyi denedim. Başına bu tarz bir sorun gelen ve çözümü bilen var mı?

Bir ihtimal yazılım hatası olabileceğini düşünüyorum. Bu cihaza uygun ROM bilenler paylaşırsa sevinirim. Stock ROM'u htcdev.com'da bulamadım.

Edit: Model hatası düzeltildi.
Merhaba, Hong Kong'dan gelen bi iPhone var. Almayı düşünüyorum. Ancak garanti kapsamı konusu kafamı karıştırıyor. Garanti durumu ile ilgili bilgisi olan var mı? yada nasıl Öğrenebilirim?
sanalfirmarehberi.net alan adı teklif usulü satılıktır.

İlgilenenler PM ile iletişime geçebilir.

Min Teklif : 70 TL

Geçerlilik Süresi : 20.02.2015

Site hali hazırda kuruludur. İlgilenemediğim için satıyorum. Komple devredilebilir.
Yukardaki alan adı tekli usulü satılıktır.

Min teklif:50 TL.

İlgilenenler PM ile iletişime geçebilir.
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce Aveo LTZ almıştım. 2012 çıkışlı. Ben 3.sahibi oldum aracın. Dün kaliper sesi ve vites topuzu değişimi için aracı servise götürdüm ve aracın 15bin bakımına girmediği için garanti dışı olduğunu öğrendim. Benden önceki sahibi aracı 30bin bakımına yetkili serviste sokmuş. Fakat aracın ilk sahibi 15bin bakımına sokmamış. 45bin bakımı da gelmişti ve serviste girmeyi düşünüyordum. Aracı tekrar garanti kapsamına aldırıp, bu parçaları garantiden değiştirtme şansım var mı? Bu durumda ne yapmalıyım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim?
Hakkında
Meslek: Computer Engineer
Forum İmzası:
Freelance iOS - Android Developer

Computer Engineer
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.358
İkinci El Bölümü Mesajları: 78
Konularının görüntülenme sayısı: 138.566 (Bu ay: 761)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 42 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.