Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bankaları arayıp ekstreleri istediğimde her ekstre başına bir lira ücret istedi uyanıklar...Bu ekstreleri ücretsiz olarak almanın bir yolu var mı acaba?
    Kart aidatlarının kesildiği tarihi bilsem yine de birkaç lira verip isteyebilirim. Ancak aidat kesim tarihide meçhul...
    Ne yapabiliriz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Arkadaşlar sabah posta geldi ve thh'den karar gelmiş.Ve geriye dönük olarak 10senenin kart iadat parasının iadesine karar verilmiş.

Karar:İnceleme ve gerekçe kısmında belirtilen yasal hükümler doğrultusunda bahse konu tüketici başvurusunda belirtilen 470.00 TL'nin tüketiciye ödenmesinin KABULÜNE,kararın taraflara tebliğ tarihinden itibaren , 15gün içinde her türlü resim ve harçtan muaf olarak tüketici Mahkemesine , itiraz hakları saklı kalmak kaydıyla OYBİRLİĞİYLE karar verildi.

Buda SS:

parayı yatırdılar mı hesabına

• quote:

Orijinalden alıntı: Silpius

Ben bankaları arayıp ekstreleri istediğimde her ekstre başına bir lira ücret istedi uyanıklar...Bu ekstreleri ücretsiz olarak almanın bir yolu var mı acaba?
    Kart aidatlarının kesildiği tarihi bilsem yine de birkaç lira verip isteyebilirim. Ancak aidat kesim tarihide meçhul...
    Ne yapabiliriz acaba?

vay uyanıklar vay.böle bişey mi var ya ...
    ben de istedim y. krediden sadece 10 yıllık süre içerisinden kart aidatı kesilen ayları bulup gönderdiler zaten her yılın hep 1. ayında kesmişler.Mail adresime gönderdiler. Bende 2 şer adet fotokopi çektim hazırladım.THH ne vermeye hazır.Gerisi orada dolduracağımız matbu evraka kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguemre

quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

quote:

Orijinalden alıntı: samil422

garanti bankasından 2010 yılı içinde vadesiz mevduat hesabımdan alınan hesap işletim ücretine bu yılın mart ayında tüketici hakem heyetine itirazda bulundum.malesef dün posta ile cevap gelmiş.hesap işletim ücretinde tüketici hakem heyetinin görevi dışında kaldığını ve iade söz konusu olmayacağı yazıyor.yani kısaca paramı alamadım.başka alan yada alamayan arkadaşlar var mı bu hesap işletim ücretini????

Vadesiz hesap işletim ücretini Garanti kesinlikle ödemiyor geriye. Bu işi becermiş yiğithan/asena varsa aramızda çıksın meydana :D, öğretsin bize yol yordam...

2 sene önce Garanti hesap işletim ücreti kesti.

Bankaya bir dilekçe verdim ve Ümraniye de ki THH'ne başvurdum. Başvurudan 1 hafta sonra şubeden "Önce niye bizi aramadınız, hallederdik, bundan sonra önce bizi arayın" diye telefon ettiler ve o gün parayı kararı beklemeden iade ettiler.

Sonrasında karar lehime çıkıp elime ulaştı.

O sene ikinci dönemde yine para kesildi. Bu sefer önce şubeyi aradım. MT nin dediği gibi hemen iade ettiler. Bir sonra ki dönem yine aynı şekilde oldu.

Fakat bu senenin başında yine kesildi, şubeyi aradım. İlgili MT değişmiş. Yeni MT geri vermeyiz dedi. Kararım var dedim, o karar bu sene için değil dedi. Şube müdürü ile konuştum. Şube müdürü "Baktım zaten 6-7 tane faturayı sürekli bizden ödüyorsunuz, gelin en azından 2 tanesini otomatik ödeme yapın, hesap işletim ücreti derdiniz olmasın dedi". Bunu yapmak zorunda olmadığımı, otomatik ödemeyi kendi canım isterse vereceğimi, sözleşme şartlarının değişmediği için aynı kararı tekrar çıkarabileceğimi söyledim. Parayı yine iade aldım. Bu arada sözleşmeyi yenilemek istediler (mevcut sözleşmem 2004 yılına ait), kabul etmedim.

Banka en son kredi kartımdan aidat aldı. Şube ile bu konuda tartıştık biraz ancak sonuç alamadım. Bu konuda da itirazımı THH ye yaptım, kararı bekliyorum. Bu parayı da geri alacağımı düşünüyorum.

Garanti Bankası; "iki dünya bir araya gelse olmaz" zihniyeti ile yaklaştığı ve itirazıma karşı cevap mailinde çeşitli yargıtay kararlarına dayandırmaya çalışarak olumsuz yanıt verdiği halde Tüketici Hakem Heyetinden lehime karar çıkmasına istinaden dün kredi kartı üyelik aidatı olarak gasp ettiği parayı kartıma geri yatırdı, yatırmak zorunda kaldı.

Heyet 2 ay gibi bir sürede karar vermiş oldu.

Bu durumun bu şekilde sonuçlanmasında her kimin emeği varsa teşekkürü bir borç bilirim.

Garanti' den double yaptım artık gözüm açık gitmez :).

• quote:

Orijinalden alıntı: emre4234

quote:

Ben bankaları arayıp ekstreleri istediğimde her ekstre başına bir lira ücret istedi uyanıklar...Bu ekstreleri ücretsiz olarak almanın bir yolu var mı acaba?
    Ne yapabiliriz acaba?

vay uyanıklar vay.böle bişey mi var ya ...
    ben de istedim y. krediden sadece 10 yıllık süre içerisinden kart aidatı kesilen ayları bulup gönderdiler zaten her yılın hep 1. ayında kesmişler.Mail adresime gönderdiler. Bende 2 şer adet fotokopi çektim hazırladım.THH ne vermeye hazır.Gerisi orada dolduracağımız matbu evraka kalmış.

Citibank sadece 2011 yılından sonrakileri gönderdi. Onuda eksik yarım yamalak göndermişler. Baktım 6. ay da kesilmiş.
    Finansbank ise hiç göndermedi. ING bankı aradım ücretsiz olarak evinize posta yoluyla ulaştıracağız dediler daha haber yok.
    Bakalım, bulacağız bir çaresini...

• Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

Gerekçeli karar bir kaç gün içinde çıkar muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaneker

Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

Tebrikler. Kararın kopyasını paylaşırsanız iyi olur herkes için.
  • quote:

Daha önce Kredi kartı aidatı nedeniyle Tüketici Hakem Heyetine başvurmuştum ve lehime karar çıkmıştı. İş Bankası Hakem Heyeti kararının iptali için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin duruşması bugün yapıldı ve bankanın açmak istediği dava kabul edilmedi. Yani hakem heyeti kararı onaylanmış oldu.

güzel bir haber...

ben de gelişmeleri aktarayım.

TEB 79 TL - nakit istememe rağmen karta yatırdılar.

Yapı Kredi: 170 TL - karar henüz elime ulaştı. Yapı kredide banka hesabım var. Önce kapatılması talimatı vereceğim. Başka bir şubeden aynı gün hesap kapatma işlemini yapabilir miyiz? Bankada kredi kartım da olmadığından başka bir banka hesabına ödeme isteyeceğim.

HSBC: 124 TL Ne kredi kartım ne de hesabım kaldı bu bankayla... Aynı şekilde başka bir bankaya göndermelerini isteyeceğim.

İş Bankası: Hakem heyetine aktif bir kredi kartı yok diye savunma vermişler. Ancak, aktif olmasa da kapalı bir kredi kartım vardı. Kart numarasını öğrenmenin bir yolu yok mudur?

• Garanti bankasından paralarını kurtarmaya başaranlar olmuş. Benım 60 tl lık bır aıdat kesıntım var. Sızce bunun ıcın thh ne basvurmalımıyım. Yoksa alehıme bır karar cıkacr ve avukat masrafı olarak bınlerce tl borclanmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

quote:

Tebrikler. Kararın kopyasını paylaşırsanız iyi olur herkes için.

Gerekçeli karar çıksın zaten yerel basın ile iletişime geçip gazetede yayınlanması için uğraşacağım. Herkes faydalansın maksat.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaneker -- 26 Eylül 2012; 13:05:31 >

• Arkadaşlar 2005 yılından beri Bonus kredi kartı kullanıyorum.Ve benim kartım 3 kez değişti.Önce normal bonustu sonra plus oldu şimdide premium ve her seferinde kartın sonundaki 4 rakam değişti ben nasıl bir yol izleyeceğim forum safyalarını okudum ama böyle birisi cevap yazmamış yardım edebilecek düşüncesi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

quote:

güzel bir haber...

ben de gelişmeleri aktarayım.

TEB 79 TL - nakit istememe rağmen karta yatırdılar.

Yapı Kredi: 170 TL - karar henüz elime ulaştı. Yapı kredide banka hesabım var. Önce kapatılması talimatı vereceğim. Başka bir şubeden aynı gün hesap kapatma işlemini yapabilir miyiz? Bankada kredi kartım da olmadığından başka bir banka hesabına ödeme isteyeceğim.

HSBC: 124 TL Ne kredi kartım ne de hesabım kaldı bu bankayla... Aynı şekilde başka bir bankaya göndermelerini isteyeceğim.

İş Bankası: Hakem heyetine aktif bir kredi kartı yok diye savunma vermişler. Ancak, aktif olmasa da kapalı bir kredi kartım vardı. Kart numarasını öğrenmenin bir yolu yok mudur?

hocam ben mayıs ayında hsbcden kredi kartı aidatımı aldım aynı durumum senin gibi oldu kartımı kapattım hesabımda yoktu.Aradılar beni hesabınıza eft yapamıyoruz ama istediğiniz şubeye havale yapalım 1 ay süre içinde çektiniz çektiniz yoksa çekemezsiniz dendi.Para yattı hemen aradılar bende aynı gün kimliğimle masrafsız bişekilde paramı aldm

• quote:

Orijinalden alıntı: metalpiranha

Arkadaşlar 2005 yılından beri Bonus kredi kartı kullanıyorum.Ve benim kartım 3 kez değişti.Önce normal bonustu sonra plus oldu şimdide premium ve her seferinde kartın sonundaki 4 rakam değişti ben nasıl bir yol izleyeceğim forum safyalarını okudum ama böyle birisi cevap yazmamış yardım edebilecek düşüncesi olan var mı ?

hocam kredi kartı hesabın aynıdır tahminimce bu hesabıma bağlı ekstrelerimi mailime istiyorum dersen gönderirler tahminimce
  • bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

• quote:

Citibank sadece 2011 yılından sonrakileri gönderdi. Onuda eksik yarım yamalak göndermişler. Baktım 6. ay da kesilmiş.
    Finansbank ise hiç göndermedi. ING bankı aradım ücretsiz olarak evinize posta yoluyla ulaştıracağız dediler daha haber yok.
    Bakalım, bulacağız bir çaresini...

hocam neden posta yoluyla falan uğraşıyorsunki. Adamlar bizleri enayi yerine koyuyorlar.Ama biz koydurtmayacağız. Postayla falan göndermek ne abi ?? Hangi devirde yaşıyoruz allahını seversen. Ayrıca bizim onları isteme hakkımız var adamların göndermeme gibi bi lüksleri de yok. Ykredi bana çok düzenli bi şekilde word belgesi olarak 11 yılın üstelik 1. aylarının ekstrelerini bile göndermiş.2002 yılında ocak ayında 5.000.000 muş :)
    ara bankaları senin mail adresin yok mu onlarda ver mail adresini mail adresine yolalsınlar 2 dk. da.

• Tüketici sorunları hakem heyetine başvuru yaptım. 15 günde karar lehime çıktı. Artı posta gönderim ücreti,harç vs.hiçbir ücret almadılar. Karar yazısı bana ulaştığından on gün sonra Yapı Kredi Bankası kredi kartıma, geçmiş yıllarla birlikte 350 TL üyelik aidatını artı kaydetti. Kısaca Tüketici sorunları hakem heyetine başvuru tarihinden itibaren toplam süre 30 günü geçmeden para hesaba yattı.
  • arkadaşlar benim başım finans bankla belada bir tane kredili mevduat hesabım var ben bu hesabı kapatmak istiyorum müş. hiz. aradığımda hesap işletme ücreti adı altında 90tl para istiyolar ve bu parayı vermessem hesabı kapatmıyorlar ve bu yetmezmiş gibi gönderdikleri her hesap ekstireden 5lira para alıyolar ödemediğim her ay bana faiz uyguluyorlar ödediğim zaman birdaha ki ay tekrar ekstre yolluyolar böylece devam edip gidiyo bana bir çare ........!.....?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay75

bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

bu anlattıklarınızın aynısını benim ikamet ettiğim ilçedeki THH de söylemişti. Sonra Kaymakam'a şikayet ettim bu arkadaşları. Başvuru almak istememelerin sebebi Kaymakam Bey'e göre iş yapmak istememelerinden kaynaklanıyormuş. Bir güzel azar işittken sonra başvurularımı aldılar.

3 ay sonra da kararlar elime ulaştı. TEB'den iade aldım. Diğer bankalardan da alacağım.

• quote:

quote:

bu gün ikamet ettiğim yerin THH'ne gittim.belgelerimi de güzelce hazırlamıştım ancak görevli bana elindeki 2 adet kararı gösterdi ve şu anda durumun tüketicinin aleyhine olduğunu, hakim amcanın banka lehine karar verdiğini söyledi. "şu anda tüketicilerin mağdur olmaması için başvuru almıyoruz çünki mahkeme tüketicinin aleyhine sonuçlanıyor ve mahkeme masrafları da tüketiciye yükleniyor" dedi. bu güne kadar 2500-3000 civarında tüketicinin kredi kartı aidat ücretini kazandığını ancak şu anda durumun böyle olmadığını söyledi. ben de 2005 yılından bu yana tüm aidatları geri almak için neden bu güne kadar beklediğimi kendime sorarak ve hayıflanarak kapıdan çıktım malesef. sadece 2012 aidatının geri alınabileceğini söyleyen yetkiliye 2012 yılı için dilekçe bıraktım.....

bu anlattıklarınızın aynısını benim ikamet ettiğim ilçedeki THH de söylemişti. Sonra Kaymakam'a şikayet ettim bu arkadaşları. Başvuru almak istememelerin sebebi Kaymakam Bey'e göre iş yapmak istememelerinden kaynaklanıyormuş. Bir güzel azar işittken sonra başvurularımı aldılar.

3 ay sonra da kararlar elime ulaştı. TEB'den iade aldım. Diğer bankalardan da alacağım.

dostum yalnız şöyle bir durum var. memur bana tüketicinin aleyhine sonuçlanmış (yeni) son iki kararı gösterdi. kararı da inceledim. "mahkeme masraflarının davacılardan tahsil edilmesi" şeklinde bir şeyler yazıyordu. zaten adamlar bu 2 kararı da panoya asmışlar. hakim 2 kararda da aynı kişi. karar sonunda da "Kesin Karar Olmak Üzere" diye bir ibare de yazdırmış hakim amca.... ayrıca 2012 yılına ait olan başvurumu da kabul ettiler zaten (son yıl için bankaların sorun çıkarmadığını belirtti)

• quote:

quote:

quote:

dostum yalnız şöyle bir durum var. memur bana tüketicinin aleyhine sonuçlanmış (yeni) son iki kararı gösterdi. kararı da inceledim. "mahkeme masraflarının davacılardan tahsil edilmesi" şeklinde bir şeyler yazıyordu. zaten adamlar bu 2 kararı da panoya asmışlar. hakim 2 kararda da aynı kişi. karar sonunda da "Kesin Karar Olmak Üzere" diye bir ibare de yazdırmış hakim amca.... ayrıca 2012 yılına ait olan başvurumu da kabul ettiler zaten (son yıl için bankaların sorun çıkarmadığını belirtti)

benim bildiğim her başvuru kendi içinde değerlendirilir. Yargıtay'ın verdiği tüketici lehine ve aleyhine kararlar var. Ancak, senin sözleşmende haksız şart içeriği varsa bence hakkını ara.

O kararın içeriğinin ne olduğunu bilemem. Belki o tüketiciye sözleşme ile ilgili bilgi verilmiş ve sözleşme tüketicinin haklarına uygun şekilde hazırlanmıştır.

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.