Şimdi Ara

Kredi Kartı ve Bankamatik Kartlara Ödediğimiz Ücretleri Geçmişe Dönük Nasıl İade Alırız? [SS'li] (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.159
Cevap
187
Favori
561.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İşin peşini bırakmayanlar çatır çatır alıyor. Korkmanın lüzümü yok.
  • Akbank benden 100 liraya yakin hesap isletim ucreti kesmis valla suan deli oldum. Tum platformlardan sikayet yagdiracagim tuketici hakem heyetinde arkadas var durumu onada soyleyecegim. Gecen ayda aynisini teb yapti toplam 200 lira alacagim var. Aldigim parayi yasal faizi ile oduyorum, havale eft ucretinide oduyorum bu neyin parasi??

Edit: Akbank halloldu sira Teb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alemburda34 -- 25 Aralık 2015; 13:46:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bugün bana da Garanti bankasından bir mesaj gelmiş. 21.02.2016'da vadesiz hesaplarınızdan 69.00tl hesap işletim ücreti alınacak yazıyor. Şimdi beyler para daha çekilmedi ama çekilecek. Ne yapmam gerekiyor? Hesabımdan tüm paramı çeksem borçlu duruma falan düşer miyim?
  • finansbank müşteri hizmetlerini arayınca geri iade ediyormu?
  • üstte bir arkadaş bankalar birliği hakem heyetine başvurun yazmış hiç boşuna uğraşmayın direkt tüketici hakları hakem heyetine başvurun
  • takip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senseman62 -- 18 Ocak 2016; 20:21:16 >
  • lovekrand kullanıcısına yanıt
    Düşmezsin hocam ne borçlu durumu niye borçlu olasın banada geldi o mesaj çektim bütün paramı kapattım garantiyi de enpara fazlasıyla işimi görüyor zaten
  • Kredi kartı iadatlarını hala geri alabiliyor muyuz?

• Selamlar

Bonus kartıma 82,50 tl yıllık üyelik bedeli ücreti gelmiş. Bu ücreti ödemek zorunlu mu? Şuanda zaten 60 küsür tl borç vardı toplamda bu ay hepsini kapatacaktım. Bir baktım 140 tl ekstre ücreti gelmiş.

Sadece borç kısmını ödeme imkanım var mı?
  • arkadaşlar hakem heyetinin kapısına kart adiatı için başvuru alınmayacak demişler..yeni bir yasamı çıktı ne oldu kart aidatları geri alınamayacak mı artık?
  • kart aidatlatırını meşrulaştıran bir yönetmelik yayımlandı. Bunun üzerine hakem heyetleri talepleri reddediyor. Tüketici mahkemeleri de keza böyle. Bahsettiğim yönetmeliğin ilgili hükmünün yürütmesini danıştay durdurdu yani hiç varolmamış gibi düşünülmesi lazım iken hakem heyetleri hala yönetmeliğin kaldırılan hükmünü dayanak alıp talepleri reddediyor. İdari yargı kararlaının sonuçlarından bir haberler malüm içlerinde sadece biri hukukçu oluyor. Velhasılı fiili durum olarak alınanamakta. Son gelişme bu yönde Tüketici Mahkemeleri ne diyor bnde bilmiyorum benm başvurularımı hakem heyeti reddetti bende itiraz etmedim.
    http://www.hurriyet.com.tr/danistaydan-banka-hesaplarindan-alinan-isletim-ucretine-durdurma-40046197

• AXES için hakem heyetine gittim artık başvuru almıyoruz olumsuz karar çıkıyor dediler

80+80 TL aidatım var 2016 da eklenmeden kartı kapatacağım
  • Arkadaşlar önemli bir soru soracagim, aciliyeti var.
    Babam HSBC kredi kartına 10 yılda 612 TL aidat ödemiş, müşteri hizmetlerini arayıp ektresini istedik. Onu mail adresime yolladılar.ama ayni zamanda kartı kapatmalarini söyledim, kredi kartı kapatılacak.kredi kartı kapatıldıktan sonra yinede hakem heyetine gidip ücret iadesi isteyebiliriz değil mi, bir aksilik olur mu ki??

• Nalet olsun finansbank 93 TL kart aisatı kesmiş,bunu ödememek için bankayı aradım zorla ödücen diyor,ödememek için hangi yolu izlemeliyin ?
  • world kart yapı kredi gecikme ücreti alıyor mu ?
  • 2005 yılından beri her sene geri aldığım kredi kartı aidatını bu sene ödemediler. şikayet etmediğim yer kalmadı. O kadar rahatlar ki "Ödemiyoruz arkadaş git başka banka kartı kullan" diyecekler neredeyse. Aidatsız kredi kartı zorunlu olmuş galiba, neredeyse her bankanın var. Şubeye gidip bunu talep edin o şekilde kullanın diyorlar. Onlarda 4+3 gibi ek taksit yokmuş, ıvır zıvır özellikler yokmuş. Benim için çokta önemli değil zaten. Aidatsız karta başvurmaktan başka seçenek yok sanırım.
  • Guncel durum nedir. Iade alabilir miyiz?

• Devam mı?

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.