S

Teğmen
18 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 29 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhaba, şu sıralar elektronik yük yapmakla uğraşıyorum. en basitinden bir devre buldum ama bunda anlayamadığım noktalar var.
Az biraz opampın çalışma mantığını biliyorum ama bu devrede geri besleme nasıl oluyor anlamadım. normalde bir geri besleme olduğunda opampın iki ucu aynı gerilimde olur. mesela burada 3 numaralı noktadaki voltaj 3v olsun. 2 numaralı pinde nasıl 3 v olacak? çünkü mosfet şuan aktif değil yani bir geri besleme yok. Buradaki opampın ve mosfetin nasıl davrandıklarını açıklayabilecek bir arkadaş var mı?
opamp dan anlayan arkadaşlar bakabilir mi
Merhaba arkadaşlar ben bi proje üzerinde çalışıyorum. Kronometre tarzı bir uygulama ama biraz farklı. kullanıcı bir süre girip başlata basacak, program kapansa dahi servis sayesinde arkada saymaya devam edecek, bittiğinde duracak. Ama eğer bi sms gelirse , atıyorum durdur diye bir mesaj geldi o zaman servis saymayı durduracak, tekrar başla sms i geldiğinde servis kaldığı yerden saymayı devam ettirip başlayacak. Sms alma işini broadcastreceiver sınıfı ile yapıyorum onda sorun yok, servisin kodlarını yazamadım sadece. bu işi nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Merhaba arkadaşlar. Elektrik elektronik mühendisiyim. işim gereği AutoCad i sık sık kullanıyorum, diğer kullandığım programlar çok fazla işlem gücü istiyen programlar değil. Ayrıca hobi olarak Android yazılım ve oyun geliştiriyorum Bunun için Unity ve Android studio yu aktif olarak kullanıyorum. Ara sıra da oyun oynarım. Witcher 3, dark souls tarzı oyunları kaldırabilecek bir sistem de olsun istiyorum. Sizin önerileriniz nedir
arkadaşlar normalde activity i çağırmak için

Intent intent=new Intent(getApplicationContex(),ikinciActivity);
startActivity(intent);

yapıyoruz. ama bu kod activity başka package daysa çalışmıyor.

Başka package daki activity leri çağırmak içinne yapmamız gerekiyor ?
Arkadaşlar klima sadece soğutma amacıyla kullanılacak en ucuz yollu 20m2 yi soğutacak bi klima tavsiyesi verebilir misiniz?
arkadaşlar bi akrabam riyad da çalışıyor gelirken bana telefon almasını isteyeceğim. ordaki fiyatları nerden öğrenebilirim öyle fahiş bi fark var mıdır ?
merhaba arkadaşlar. bilgisayarım asus x550jk, kulaklığı bağladığımda smart audio programı çalışıyor orda kulaklık mı dış hoparlör mü diye 2 seçenek var kulaklığı seçtiğimde sadece tek tarafı çalışıyor dış hoparlörü seçtiğimde ikisi de çalışıyor. bunun sebebi nedir ?
Bunu kuzenimle okuduğu özel üniversitenin öğrenci işlerine gittiğimde farkettim.adamlar güler yüz hoşgeldiniz izzeti ikram. Bizimkiler resmen dövüyor milleti. Adamlarda nasıl bir özgüven varsa toz kondurmuyorlar. He , noldu ,ne var hayvan gibi konuşuyorlar milletle. Telefonla ariyorsun acmiyorlar. Bırak öğrenci islerini halkla ilişkisi olan bütün memurluklarin bitmesi lazim bence.
kargo süresi biteli 2 hafta oldu ama hala kargoda yurt dışına giden gönderi yazıyor kargo takip numarası RI759942842CN .süre dolmasına 1 gün kala dispute açtım ama satıcı hiç yanaşmadı ben de escalate dispute yaptım ama aliexpress hiç ilgilenmiyor. dispute detayına girdiğimde şu yazıyor .
The dispute has been escalated and our Case Management Team will now get involved. Any updates we will inform you by email and message.
Remind:There is a delay from logistics department. As a result dispute case resolutions for “Order Not Received” might be delayed by 20 days. This applies to the following states: Russia, Spain, Belarus, Ukraine, Israel, and Canada. Apologize for the inconvenience.

ne yapacağım arkadaşlar aldığım şey de öyle 3-5 dolarlık birşey olsa umursamayacağım.
kargo süresi geçen ürün için dispute açtım satıcı yanaşmayınca escalate dispute yaptım aliexpress den mail geldi bişeyler diyor bu escalate dispute olayı nasıl oluyor arkadaşlar bu mailde ne demek istemiş ben paramı geri almak istiyorum napmam gerekli

gönderdikleri mail ekte
 aliexpress dispute açtım ama sorun var arkadaşlar
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 262
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 33.635 (Bu ay: 43)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 221 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.