Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kulübe gelmek isteyenler bu post a kullandıgı aracın modeli,rengi,yılı yazması ve aşagıdaki linki imzasına kopyalaması yeterlidir.

[center] 
    [link=http://resim.donanimhaber.com/m_30609563/mpage_1/key_//tm.htm#30609563] *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***[/link][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 18 Nisan 2012; 1:23:59 >

• Sevdikleriniz ile..
    Sağlık ve Huzur ile..
    Bereketli ve Bol kazançlı bir yıl diliyorum.

Kendinize zaman ayırın , hobi yapın.
    Her anın tadını bir şekilde çıkarın. Zaten herkesin derdi başka başka...
    Hepiniz degerlisiniz.
    Sen degerlisin...
    Ve Senden yalnızca bir tane var..
    İyi ve güzel İnsanlar.
    Şuradan selamimizi alıp hal hatır olan insanlar.
    Hepiniz benim için ayrı ayrı değerlisiniz.

Öylesine değil..

Tek tek hepinizin Yeni yılı umutlu olsun.. Neşeli olsun..Sağlıklı olsun..
    herkese tekrar merhaba,

falken as210 euro all season (4 mevsim) lastiklerle ilgili çok geri dönüş olmadığı için tecrübe ettikçe paylaşayım istiyorum.

yaklaşık 3 bin km'yi devirdik. şehir içinde de uzun yolda da yarenlik ettik birbirimize :)

geçtiğimiz hafta yoğun sağanak, ıslak kuru geçisi ve +2 dereceye kadar soğuyan koşullarda kullanma imkanım oldu.

ıslak zeminde tutuşunu kaybetmedi. fren mesafeleri tatminkardı. elbette kuru zemine göre biraz arttı. bu her lastikte mutlaka olacak, önemli olan uçurum oluşmaması.

ıslak kuru zemin geçişlerinde de bir problem hissettirmedi.

sabah 06'da izmir'den selçuk'a giderken torbalı hattında hava
    +2 dereceydi ancak yolda buzlanma yoktu. özellikle şerit değişimi, viraj ve fren şartlarını biraz denedim fırsat bulmuşken.
    (+7 derecenin altında yaz lastiklerinin tutuşu %30 azalır.)
    lastikler gayet stabildi hiç tutuş sorunu hissetmedim.

lastiğin viraj kabiliyeti bizim araçlardan (sx4) yüksek çıktı :) şartları zorladığım virajlarda araç (muhtemelen yüksekliğinden dolayı) limit noktasına gelirken lastikler pek oralı olmadı.

ses konusunu yukarıda söylemiştim ama tek mesajda bulunsun tekrar edeyim.

lastikler ortalama bir sese sahip, kış ve kar tanesi işaretli bir lastiğe göre gürültülü sayılmazlar.

ancak çukur ve bozuk zeminlerde durum değişiyor. çukura girip çıktığınızda sarsıntı ve sesi hissettiriyorlar malesef. sanırım (!) XL yanak güçlendirmesinden dolayı çok esnemiyorlar ve (veya) hamurları çok yumuşak değil.

evet bu biraz konfordan çalıyor. ancak artı ve eksilerini kıyasladığımızda fiyat/performans açısından ilk sıraları zorlayacağını söylebilirim.

son not:
    tercih yaparken; lastik memnuniyetinin sürüş tarzı, kullanım alanı, araç ağırlığı vb bir çok değişkenden etkileneceğini unutmayın ve "en iyi" yerine size en uygun olanını bulmaya çalışın 🙃
  • 2007 Swift 4x4 Mavi Renk . Araç dayımın ama haftada birkaç kere ben de kullanıyorum. Listeye beni de eklerseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 24 Mart 2009; 21:25:28 >
  • Daha önce başka bir topicte sx4 hb kırmızı rengi aldığımı ve cuma günü teslim alacağımı söylemiştim fakat dün bayiye gittiğimde kırmızı rengin gelmesinin uzayacağını ve tam tarih veremeyeceklerini söylediler ve bende ellerinde bulunanan gümüş sx4 hb modelini
    aldım. onuda 2 gün içinde teslim alacağım nasipse...

2009 Sx4 HB 4x2 Gümüş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ndop -- 25 Mart 2009; 9:00:15 >

• İşte İtalyan tasarımcıdan muhteşem SX4

Suzuki SX4, Suzuki'nin 2007 yılından beri ürettiği otomobildir. Adını, sportif sürüş, hertür doğa ve yol koşuluna uygunluk (X-over) ve dört mevsim’in birleşiminden alan SX-4, İtalyan tasarımcı Gioretto Giugiaro’nun imzasını taşıyor. Fiat Sedici ile ikiz olan bu model Sedan ve Hatchback karoserleriyle satışa sunumaktadır. Bu model 2008'de Türkiye'de de satışa sunuldu.

Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 25 Mart 2009; 11:22:50 >
  • hocam benide ekle sx4 ün ikizi sedici kullanıcısıyım:)

2008 sedici 4x4 sonsuz gri
  •  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

• @song_31

Hocam benim aracın arka camları açıkken elle zorlayınca ileri- geri hareket ediyor. Sevise söylemiştim ''sorun yok fabrika çıkışı o şekil'' demişlerdi sizdede aynı durum söz konusumu acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 28 Mart 2009; 15:42:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: smart.001

Hocam benim aracın arka camları açıkken elle zorlayınca ileri- geri hareket ediyor. Sevise söylemiştim ''sorun yok fabrika çıkışı o şekil'' demişlerdi sizdede aynı durum söz konusumu acaba.

Aracımı dün teslim aldım nihayet, ve bu yazını okuyunca da özellikle arkacamları elle zorladım :) fakat herhangi bir oynama yapmadı.

Bu arada birkaç soruda ben sorayım.
    song31, sende benim gibi sx4Hb otomatik almıştın, ben ilk defa otomatik bir araç kullanıyorum ve otomaitk araçların yokuşta kayma yapmadığını duymuştum fakat benim aracımda D konumundayken araç geri kayıyor acaba sende durum nedir?
    ikinci olarakta araç sanki yokuşta biraz zorlanyor gibi geldi bana yine d konumunda sende de aynı durumda mı acaba?

• cevap icin teşekkürler hocam.

ben bidaha servise ugrayıp baktıracam gerçi çok zorlamadıkça sorun yok. ama insanın içi rahat etmiyor

bana dedikleri cevap ''sorun yok fabrika çıkışı o şekil kapının yapısından kaynaklanıyor''du...

bu arada sizin sx4 lerde kapı altı yan tampon araç rengine mi boyalı yoksa yokmu?
  • bugün Ankara bayisini ziyaret ettim. Bizim Swiftte ufak bir problem vardı 5 dakikada hallettiler. Ondan sonra satış kısmına baktım. Ellerindeki bütün SX4 sedanları bitirmişler. Sadece son bir tane düz vites metalik gri kalmış. Onu da ÖTV indirimli fiyatın üzerinden bir miktar daha indirirek satıyorlar. Otomatik vites için Mayıs ayına diyorlar o da belli değil henüz. Fiyat garanitisi de yok. Otomatik istiyorsanız mayıs ayında uğrayın dedi. Daha önce gelmez bize dedi. HB'lerde de aynı durum var. Bayide bir tane turuncu(bakır rengi) HB düz vites vardı ama onu soramadım. Satıcının dediğine göre ÖTV baya canlandırmış Suzuki satışlarını. Daha bir gün önce bayiye gelen Jimny ve SX4 HB aynı gün içerisinde satılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cell-im -- 29 Mart 2009; 0:34:02 >
  • başka markalarda araba kalmayınca suzukiye gitmişler demekki. o bir anda satılan araçların kemikleşmiş suzuki müşterisi olduğunu veya çok araştırıpda aldıklarını pek sanmıyorum. tüketim çılgınlığı oldu bu ay.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _opeth

başka markalarda araba kalmayınca suzukiye gitmişler demekki. o bir anda satılan araçların kemikleşmiş suzuki müşterisi olduğunu veya çok araştırıpda aldıklarını pek sanmıyorum. tüketim çılgınlığı oldu bu ay.

belki de daha iyi oldu. bu sayede suzuki daha çok tanınacak ve bilmeden alanlar bile belki ileride kemikleşmiş suzuki müşterisi olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ndop

Aracımı dün teslim aldım nihayet, ve bu yazını okuyunca da özellikle arkacamları elle zorladım :) fakat herhangi bir oynama yapmadı.

Bu arada birkaç soruda ben sorayım.
    song31, sende benim gibi sx4Hb otomatik almıştın, ben ilk defa otomatik bir araç kullanıyorum ve otomaitk araçların yokuşta kayma yapmadığını duymuştum fakat benim aracımda D konumundayken araç geri kayıyor acaba sende durum nedir?
    ikinci olarakta araç sanki yokuşta biraz zorlanyor gibi geldi bana yine d konumunda sende de aynı durumda mı acaba?

öncelikle hayırlı olsun.Şu an icin kullandıgım yollarda karsıma yokuslu bir yol cıkmadı.Yokus ta iken 3 - 2
    ve ya L(1) konumundan birine getirmen lzm

Hafif bir yokus icin >>>> 3

Biraz daha dik bir yokus icin >>> 2

Çok dik yokus icin >>>>>>>> L(1)

konumlarında kullanınız.Arabayı aldıgım Bayi de bana böyle dediler

• iyi akşamlar

bende 2004 suzuki grand vitara var.

yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum.SX4 alan arkadaş bence süper iş yapmış.bende ondan almayı düşünüyorum açıksası.:)

izmirde oturuyorum fakat bir iş nedeniyle istanbuldayım bu arabalar.

60.000 km servise girecem ve kayış değişecek.acaba ne kadar olabilir.maliyeti.
    istanbulda bir sürü suzuki servis var.kimi bika diyor kimi özdogan diyor açıksası karar vemedim.

yardımcı olursanız sevinirim.
  • anadolu yakasında ıse suzukı gökşenler ve suzukı can var gökşenleri tavsiye ederım suzukı servisidr can ıse hem suzukı hem pevgeot
  • Arkadaşlar Merhaba. Foruma yeni kayıt oldum. Öncelikle böyle bir sayfanın açılmasına vesile olan ilgili arkadaşıma teşekkür ediyorum. En sonunda kendi aracımızla ilgili paylaşım yapabileceğimiz ortak bir alanımız oldu. Bende Suzuki Sx4 Sedan Metalik Siyah kullanıcısıyım. Benide eklerseniz sevinirim. Teşekkürler.
  • 2008 suzuki sx4 sedan kullanıcısıyım, benim de bir katkım olabilirse ne mutlu
  • 2 Gün Oldu Alalı :)

Suzuki SX4 HB/AT Metalik Turuncu / Antalya :)

eklerseniz sevinirim :)
  • Arkadaşlar Merhaba. 2008 model Sx4 sedan kullanıcısıyım bildiğiniz üzere. Yaşadığım ufak bir problemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sürücü koltuğunda arkaya yaslandığımda birazda arkaya doğru baskı uyguladığımda ufak bir tık sesi alıyorum. Bu sizce normalmidir. Yaşayan arkadaşlar varmı beni bilgilendirirseler sevinirim. Bu arada çalıştığım yerin yanında suzuki bayisinde sx4 ün sedan test aracındada aynı problemin var olup olmadığını incelediğimde test aracının koltuğundada koltuğu arkaya doğru baskı yaptığımda bu sesin geldiğini farkettim. Bu problemi yaşayan arkadaşlarım varmıdır??
    Saygılar.

• Aracımın arka koltuğuna yaslandığımda dikkat ettim fakat herhangi bir ses duymadım ben. Ama sanıyorum ki çok önemli bir problem değil ve takıntı yapmaya değmez.

*** DH SX4 - SEDİCİ KULÜBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ndop -- 23 Nisan 2009; 17:13:24 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.