Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet belki aynisi olmayabilir, degim gibi benimkinde boyle bir problem yok ancak olan bircok kisi yakiniyor, onlarin problemi (ozellikle kilo olarak agir olanlar icin) koltugun belli bir sure sonra virajda cok hahifce saga/sola kaymasi, anladigim kadariyla tik yapip (yani bir ses geliyor) kucuk bir yer degistirme var. Senin son aciklamanla ayni sey olmayabilecegi de muhtemel.

Diger sorunlar ise kisaca bir nedenden kaynaklaniyor: kalite. Bu aracin fiyatini dusuk tutup (crossover/neredeyse-SUV sektorunun en ucuzu) pazarlayabilmek icin olan sistemlerden faydalandilar, kasa/donanim icin ozellikle Swift, motor icin -dizel- Fiat ve PSO.
    Ama evdeki hesap pazardakini tutmuyor:
    - on frenler (orijinal) felaket, bircogunda 25/35.000 km icinde diskler de yamuluyor, padlar zatem kum icerir gibi, ama degistirince durum duzeliyor;
    - arka frenler pek tutmutor (Suzuki Avrupada ilk modelleri geri cagirdi) ve el freni kablosunu regule etmek gerekiyor;
    - Dizelciler icin EGR valfinda teklemeye neden olan problemler oluyormus (1.900 Fiat) ama kendi icadi cozum bulanlar var, Fiat Sedici icin yetkili bakimcilar da ayni cozumu uyguluyor; Suzuki dizel icin bilemiyorum. PSO dizelden (1.600) herkes memnun gibi.
    - Orijinal lastikler Continental yada Bridgestone olsun 30.000 km sonra gidiyor (gerci bu lastik uretimcisinin sorunu…)
    - 2/3cu vites arasi geciste bircok musteri sorun yasiyor, takilma var; Suzuki servislerine ozel bir dokumanda Macar fabrikasinda ilgili mekanizmada bir komponentin hep yanlis monte edildigi bildiriliyor, duzeltme ise o kadar kolay degil, kendi basina bir kilavuz uretmisler!
    - Ben 1ci vites girisinde problemler yasiyorum, tamamen durmadikca ara sira girmiyor. Cozum bulamadim su ana kadar.
    - Swift komponentleri arasinda muhtemelen debriyaj da var: balata aracin agirligina tam uygun degil, ozellikle yokuslarda kolay kokmaya basliyor: sahsen bir tanesini yaktim, dag yolunda camura saplanmistim, geri vites takip cikmayi denedim, birkac dakika sonra tutmeye basladi; zar zor cikardik oradan ama balata gitmisti. Yeni takilan daha dayanikli.
    - Aydinlatma (ic ve dis) asla yeterli degil: farlar yeterince aydinlatmiyor (yani boyle bir aracla en az birkac kere sehir disina cikilir, dagda tepede etrafini iyi gormen gerekir) iceride bircok tus vs el yordamiyla bulunuyor), bircok kullanici yeni arabaya kendi cebinden Xenon far takma ihtiyacini duydu.
    - (sadece 4x4 icin) 107 hp 1.600 benzinli motor, 4x4 agirligi icin az, yokuslarda "ah bi 20/30 hp daha olsa" dedirtiyor.

Baska seylerden de yakinan var ama o kadar onemli olmadiklarini dusunuyorum.

Olumlu yonleri baska sefere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpksk -- 15 Mayıs 2009; 14:46:34 >

• Dün aracım park halindeyken çarpıp kaçmışlar baya sinirim bozuldu. Ön taponda hasar var Allah'a şükür kaportaya bişe olmamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: smart.001

Dün aracım park halindeyken çarpıp kaçmışlar baya sinirim bozuldu. Ön taponda hasar var Allah'a şükür kaportaya bişe olmamış.

Hocam geçmiş olsun böyle insanlar çok yani forum adabından diyemiyorum daha fazlasını
  • Teşekkürler hocam. Malesef milletimiz bilinçsiz. Neyse olan oldu dünya malı dünyada kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 17 Mayıs 2009; 13:03:51 >
  • gecmis olsun, vurup kacanlara ozel bir ceza lazim:
  • teşekkürler hocam bildiğim kadarıyla 600 tl cezası var bana göze az. bence gerekenen sadece para cezası olmamalı en az 2 ay ehliyete el koyma+ para cezası olmalı ki biraz caydırıcı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 18 Mayıs 2009; 21:46:00 >
  • halbuki nuarasını koyup sileceğe gitse de sonra halledilir nasıl içleri rahat ediyo anlamıyoum
  • teşekkürler hocam bildiğim kadarıyla 600 tl cezası var bana göze az. bence gerekenen sadece para cezası olmamalı en az 2 ay ehliyete el koyma+ para cezası olmalı ki biraz caydırıcı olsun..

Yok, ben cok daha efektif bir ceza dusunuyordum: "gaffaya bi gombigi gecirive, soora gonussun!"

Bu arada gorusume gore pozitif noktalar:

• diger buyuk SUV lara gore cok daha insancil bir arac, yaterince buyuk ama ms park etmek icin yeterince kucuk, agirlik digerlerine gore daha az vs vs
    • aracin normal donanimindaki aksesuarlar yeterli
    • Otomatik 4x4 sistemi muhtesem, heryerde kullanilabiliyor ve aracin fiziksel limitleri icinde cok islev gorebiliyor (40 cm yumusak karda rahat gitti) ancak unutmamak gerekir ki sistem bir butun olarak calisiyor: uzun lafin kisasi, uygun kar yada camur lastigi takmazsan olaganustu durumlarda -yani bol kar/bol camur- normal arabalardan o kadar da cok farki yok).
    • Normal lastiklerle yol tutusunu mukemmel buluyorum (kar lastigiyle daha dikkatli olmak gerekiyor)
    • Bende ESP yok, olanlar memnun
    • Frenler normal kullanimda (arka fren disk olmamasina ragmen) uygun.
    • Ic mekan cok ferah ve isikli, camlar buyuk.
    • Dis aynalar dev gibi herseyi, her yeri gorebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpksk -- 21 Mayıs 2009; 16:47:24 >

• alpksk ekledim listeye

bnce Dis aynalar dev gibi herseyi, her yeri gorebiliyorsunuz. bu dezavantaj
    çünkü dar yerleden geçerken problem yaratıyor.Mesela bn bi keresinde dar alanda otobüsü sollarken aynayı çarptım neyseki bişey olmadı
  • Ayna konusunda dikkatli olmak lazım hakikaten...
  • aynalardan şahsıma memnunum çünkü bir önceki arabamız Maruti 800 dü ve ayna bi yer eçarpınca kapanıyodu
  • bnde de çarpmamın etkisi ile kapandı
  •  *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Bu aksesuarlar Türkiye de satılıyor mu bilen var mı?

Ayrıca bu rengide cok hosuma gidiyor ah suzuki neden getirmezsin bu renkte sx4(HB)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 11 Haziran 2009; 17:39:12 >
  • song_31 hocam ben bişeler buldum yalnız resimdeki gibi değil
    Resimdekine benzeyen Vitara ya uygun var sx4 e uyarmı bilmem
    http://www.antec-online.de/en/tr/2/0/10P/index.htm

Geçen gün bi sitede aşağdaki navigasyon cihazını gördüm Türkiye'deki sitelerde bulamadım 2010 sx4 te kullanılan navigasyon cihazıyla birebir sanırım.

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 14 Haziran 2009; 11:49:39 >

• ön korkuluk güzelde yan basamak hosuma gitmedi dümdüz boru yapmıslar resmen

bu arada navigasyon cihazıda güzelmiş

ama bizim araçlara nasıl monte olcak çünkü anti -thief özelligi var konsolla bitişik

Bir de Cd çalarda usb baglantı olsa güzel olcak her seferinde CD yapmaya üşeniyorum bn
  • sanırım cd çaların yan tarafındaki çıtalar çıkartılıp monte edilecek. Bundan başka çözümü yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 14 Haziran 2009; 11:57:50 >
  • song_31 hocam şu usb Giriş fikri aklıma yattı. Bi kaç içerik buldum. flashdisk değil ama mp3 çalar bağlayabiliriz sanırım ama tam emin değilim.

Anladığım kadarıyla cd çaların arkasında bi giriş var ve o girişe bir tarafı girişle uyumlu diğer tarafı ise jak olan bir kablo takılıyor. mp3 çalarıda ses çıkışını jaka bağlıyorlar. Dedigim gibi tam emin değilim, sizde tam emin olmadan bu yöntemi denemeyin. ingilizcesi iyi olan bi arkadaşımız tercüme ederse sevinirz.

Link. Ayrıca alttaki sitede sx4 ile ilgili birçok bilgi var
    http://www.sx4club.com/forums/showthread.php?t=1430

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 14 Haziran 2009; 19:57:37 >

• Valla bu beni aşar. Açıkçası bi mp3 v.b baglamak içinde bu kadar zahmetli iş yapılmaz
    Anca suzukinin aklına gelirse usb baglantılı cd çalar o zaman alır taktırırz.
    Aslında olması lazım bunun cogu firmalar yapıyor bunu hatta usb yi gectim iphone göre baglantı yeri bile yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 15 Haziran 2009; 12:03:02 >
  • --------------------------------------------------------------------------------

OK so i installed the Aux mp3 connector with the female connection. And let me say its not hard but you have to be patience. You will get scratches unless you are super careful. And i mean really careful. Here is the pdf instructions that come with the aux connector

ben de dişi AUX bağlantısı yapılı, zor değil ama sabır gerekli, çizilebilir dikkat edin demiş özetle burada
  • Arkadaşlar merhaba sx4 kullanıcılarına bir kaç sorum olacak. Yakın zamanda yutdışına gidiyorum ve orada 2. el bir sx4 almayı planlıyorum. Aracın 4x4 olması, çok güzel duruşu yanında sorunsuzluğu bu kararımda etkili oldu.

1. Benim merak ettiğim bu araç gerçekten sorunsuz mu? Aynı fiyata daha büyük ve donanımlı amerikan arabaları da alabilirim ama servis masrafları beni korkutuyor. İşçilik çok pahalı. Sorun çıkartmayacak bir şey almak istiyorum. 30.000 de diskler yamuldu denmiş bu benm için çok büyük bir masraf olabilir. Otm. vites kullanan var mı? Sorun çıkartıyor mu?

2. ikinci sorum ise acaba uzun yolda nasıldır. Mesela 10-12 saatlik bir yola gittik diyelim, yorucu olur mu? Araç kompakt sınıftan (mesela astra) biraz daha küçük gibi geldi gözüme. ÖZellikle ön koltuklar nasıldır rahat mıdır? İçeri çok ses alıyor mu, çukurlar çok hissediliyor mu?

Bu konularda hepinizin yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.