Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşım bugun bnde baktım senin dediğin seye koltuga oturca iyice geriye yaslandım ama ses falan cıkmadı koltukta

Acaba sen koltugu ayarlarken tam oturtmamıs olabilirsin belki bundan dolayı ses cıkartıyor olabilir.
  • Aracımı alalı bir ayı geçti fakat dün aracımda birşey farkettim ve sizinle paylaşmak istiyorum;

Şimdi bu sx4' lerde hava yastıkları sadece 2 tane olması gerikiyor sürücü hava yastığı direksiyonda ve ön yolcu hava yastığı torpido tarafında ve bulunduğu yerde de ''airbag'' yazıyor tabi ki. Fakat benim aracımda bunlara ilaveten ön ve arka kapılar arasında (sağ ve sol her ikiside) kalan çıtanın tavana yakın olan yerlerinde de ''airbag'' yazısı var. Acaba sizlerde de durum aynı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ndop

Aracımı alalı bir ayı geçti fakat dün aracımda birşey farkettim ve sizinle paylaşmak istiyorum;

Şimdi bu sx4' lerde hava yastıkları sadece 2 tane olması gerikiyor sürücü hava yastığı direksiyonda ve ön yolcu hava yastığı torpido tarafında ve bulunduğu yerde de ''airbag'' yazıyor tabi ki. Fakat benim aracımda bunlara ilaveten ön ve arka kapılar arasında (sağ ve sol her ikiside) kalan çıtanın tavana yakın olan yerlerinde de ''airbag'' yazısı var. Acaba sizlerde de durum aynı mı?

perde hava yastığı standart olmuş olabilir mi acaba

Yurtdışında ki 4x4 modellerinde yan ve perde hava yastıkları var diye biliyorum. Belki montaj esnasında bu araçlara ait bir kısım takılmış olabilir sizin aracınıza. Benim çalıştığım bir otobüs fabrikasında böyle bir sorun yaşanmıştı çünkü. diğer kullanıcılardan gelicek cevapları merakla bekliyorum!

• quote:

Orjinalden alıntı: taforadeon

Arkadaşlar Merhaba. 2008 model Sx4 sedan kullanıcısıyım bildiğiniz üzere. Yaşadığım ufak bir problemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Sürücü koltuğunda arkaya yaslandığımda birazda arkaya doğru baskı uyguladığımda ufak bir tık sesi alıyorum. Bu sizce normalmidir. Yaşayan arkadaşlar varmı beni bilgilendirirseler sevinirim. Bu arada çalıştığım yerin yanında suzuki bayisinde sx4 ün sedan test aracındada aynı problemin var olup olmadığını incelediğimde test aracının koltuğundada koltuğu arkaya doğru baskı yaptığımda bu sesin geldiğini farkettim. Bu problemi yaşayan arkadaşlarım varmıdır??
    Saygılar.

O ses benim araçtada var yeni farkettim. Koltuga iyice yaslanınca dikkat etmesen duyamayacağın çekilde bir 'tık' sesi çıkıyor. kafana takmaya değmez ve normal bir ses bence.

Tahmin ettiğim neden; koltuk yatırma ayarından kaynaklanıyor. yaslanınca koltuk milimlik geriye gidiyor ve bi yerde kitleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 26 Nisan 2009; 10:05:46 >

• Arkadaşlar hepinize paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum. Bende çok kaale alınacak bir ses olmadığı kanaatindeyim. Bir kaç sefer garantiden baktırtmayı düşündüm fakat sonra vazgeçtim. Koltuğu sökerler parça pinçik ederler diye. En güzeli kafaya takmamak.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taforadeon -- 27 Nisan 2009; 20:27:22 >
  • Arkadaşlar çok sessiz ve hareketsiz. Biraz canlanmamız lazım. Araçlarımızla ilgili yaşadıklarımızı paylaşmamız lazım. Sx4 Kulubünü hareketlendirelim arkadaşlar. Sağdan soldan bulduğum sx4 resimlerini ekliyorum. Maksat hareketlilik muhabbet olsun.
    Saygılar.

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***
  • Bence siyah jant yakısmamıs bu renk e beğenmedim bn

Bir sorum olacak arkadaslar arabanın kapılarını actıgımız zaman sadece sürücü tarafındaki kapı acılmıs
    oluyor ve diğer kapıları acmak icin sürücü camın orda konsoldaki LOCK dügmesinden
    diğer 3 kapıyı açıyoruz.Bunu iptal etme var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragonit. -- 29 Nisan 2009; 20:31:15 >
  • Song biraderim fotodaki aracın jantlarının rengi krom siyah değil. Ama dediğin gibi bu renge siyah gitmez. Sadece sürücü tarafındaki kapının açılması diğer kapıların açılmaması tamamen olası bir hırsızlık durumunda olumsuzlukların önüne geçmek maksatlı. Bunu herhangibir kofügürasyonla iptal etmek mümkün değil. Bunun tek çözümü merkezi kilit ünitesini söküp yeniden ayarlamak veya değiştirmek olur %99 ihtimalle.
  • Kırmızı yakışıyor kerataya...

• Bu renk tonu degilde swift teki kırmızı renk tonu daha çok hosuma gidiyor.O renkte SX4 vardı ama
    TR getirmediler.Turuncu renk var
  • quote:

Orjinalden alıntı: song_31

Bence siyah jant yakısmamıs bu renk e beğenmedim bn

Bir sorum olacak arkadaslar arabanın kapılarını actıgımız zaman sadece sürücü tarafındaki kapı acılmıs
    oluyor ve diğer kapıları acmak icin sürücü camın orda konsoldaki LOCK dügmesinden
    diğer 3 kapıyı açıyoruz.Bunu iptal etme var mı ?

Diğer kapıların açılması için anaktardaki kilit açma tuşuna iki defa bas açılır (En azından sedicide böyle)
  • Sx4 lerdede belirttiğin şekilde dört kapının kilidi açılıyor Smart001 biraderim. Song_31 sistemi tamamen iptal etmekten bahsediyor yanlış anlamadıysam.
  • merhabalar konuyu yeni gördüm bu konuyu ilerletelim suzuki fanatiği olarak katkılarım çok olur. kullandığım araç Suzuki Swift 4x4, 2006, Lacivert listeye eklemenizi rica ederim imzayaı da hemen ekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 2 Mayıs 2009; 23:22:14 >
  • Desx seni tanıyorum birader. Basgaza doğrumu???
  • quote:

Desx seni tanıyorum birader. Basgaza doğrumu???

aynen öyle hocam ama bayaaadır oray giremedim siz giriyo musunuz nasıl oralar
  • quote:

Sx4 lerdede belirttiğin şekilde dört kapının kilidi açılıyor Smart001 biraderim. Song_31 sistemi tamamen iptal etmekten bahsediyor yanlış anlamadıysam.

Yok arkadasım sistemi iptal ettirmek fln ugrasılır mı serviste Belki kendi içinde vardır diye sordum

@ smart.001 arkadasımızın dediği anahtardaki açma tusuna 2 kere basınca diger 3 kapı açılmıs oluyor.Bu benim işimi görür.

• song_31 hocam eklemişssin çok teşekkürler, haydi paylaşım da bişey soracam hr türlü Suzuki haberini paylaşabilir miyiz
  • Tabiki sn yeter ki paylaş
  • 2007 SX4 4x4 benzin/LPG sahibiyim (Yurt disindayim).
    Bazi konularda yardimci olabilecegimi dusunuyorum. Ms koltuktan cikan ses/oynama problemi bircok aracta (hepsinde degil, benimkinde yok) bulunan ortak bir problem; koltugun pozisyon degistirme sisteminden kaynaklaniyor ve illa da cozum isteyenler icin koltuk altindaki vidalari sokup daha uzunlariyla degistirmek ve bu sekilde koltugu sabit birakmakla cozunuyor (proje/vida uzunluk hatasi yani).

Acilis sistemini degistirme imkani yok, emniyet acisindan ilginc olabilen iki fazli acilis sistemi ara sira sorun cikarabiliyor ve anahtardaki pili daha cabuk tuketiyor.

Aslinda aracin bunlardan cok daha onemli sorunlari var…
  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler alpksk hocam.

Sizin anlattığınız koltuk sorunu sanırım daha farklı bi olay yada bende farkı bi sorun bizdeki sorun şu şekil alttaki resimdeki gibi. çok fazla dikkat etmesen haberin bile olmuyor ve bu durum sadece sürücü koltuğunda geçerli.(Yaklaşık 11 aydan beri kullanıyorum taforadeon sayesinde farkettim)

---
    Hocam bu arada bahsetmediğiniz diğer sorunlarıda merak ettim şimdi biraz onlardanda bahsedermisiniz?

Bide forumda ikimizden başka 4x4 kullanan yok sanırım kendi gözlemlerinizden yola çıkarak arabayı + ve - yönleriyle yorumlarsanız seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 14 Mayıs 2009; 17:47:30 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.