Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.752.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yasim 24 bu yasta 10 tane eksik disim var on disimde arkadan curuyo 17 yasimdayyken inci gibi dislerim vardi herkez gıptayla bakardi dislerime simdi hergece dilimle dislerimle ugrasiyorum iplant fiyatlarina bakiyorumda bide simdi dolar da yuklseldi almis basini gitmis komple aagiza dis yaptirmak 40 bin 50 bini buluyor bu kadar pahali olmamali devlet herseye zam yapmasini iyi biliyor sigortali calisiyoruz ama iplantdan yarrarlanamiyoruz haksizlik bu bu yaziyi okuyan genc arkadaslarim varsa eger dislerini fircalamayi eksik etmesinler siz siz olun dislerinize iyi bakin yoksa bunun sikintisini cok cekersiniz boyle birseye para vericeginize kendize guzel bir araba alabilirsiniz bide dusunsenize 50 bine komple dis yaptiriyosunuz ertesi gun araba carpiyo oluyosunuz buyur burdan yak :) SIZ SIZ OLUN KENDI DOGAL DISLERINIZE IYI BAKINIZ . ESEN KALMANIZ DILEGIYLE HERSEY GONLUNUZCE OLSUN .

• yasim 24 bu yasta 10 tane eksik disim var on disimde arkadan curuyo 17 yasimdayyken inci gibi dislerim vardi herkez gıptayla bakardi dislerime simdi hergece dilimle dislerimle ugrasiyorum iplant fiyatlarina bakiyorumda bide simdi dolar da yuklseldi almis basini gitmis komple aagiza dis yaptirmak 40 bin 50 bini buluyor bu kadar pahali olmamali devlet herseye zam yapmasini iyi biliyor sigortali calisiyoruz ama iplantdan yarrarlanamiyoruz haksizlik bu bu yaziyi okuyan genc arkadaslarim varsa eger dislerini fircalamayi eksik etmesinler siz siz olun dislerinize iyi bakin yoksa bunun sikintisini cok cekersiniz boyle birseye para vericeginize kendize guzel bir araba alabilirsiniz bide dusunsenize 50 bine komple dis yaptiriyosunuz ertesi gun araba carpiyo oluyosunuz buyur burdan yak :) SIZ SIZ OLUN KENDI DOGAL DISLERINIZE IYI BAKINIZ . ESEN KALMANIZ DILEGIYLE HERSEY GONLUNUZCE OLSUN .
    İmplant çok pahallı bir işlem. Ben yaptırmak istedim üste 8 alta 6 adet dediler. 14 implant ve zirkonyum üst protezler 65000-75000 fiyatlar aldım. Ve konu hakkında bilgilenmek için biraz araştırma ve okumaya başladım. ( yabancı kaynaklardan.)
    1. Yaptıracak kişinin ağızının çok sağlıklı olması gerekiyor. Hiç bir hastalık diş eti çekilmesi vs. Olmaması lazım.
    2. Kişinin şeker hastası olmaması lazım.
    3. İmplant kalitesi kemikle bağdaşması açısından çok önemli.
    4. Yapacak kişinin çene cerrahı implantoloji bölümü eğitimi almış olması gerek.
    5.Uygulanacak ortamda hijyen son derece önemli.
    6. Uygulamayı yapacak kişinin el becerisi çok önemli. Yanlış uygulamada.
    7. Alt çene sinirlerinin sedelenmesi durumunda yanakta çenede kalıcı felçlik.
    8. Üst çenede sinüs boşluklarına ulaşması sonucu çeşitli enfesiyonların ve koku alma bozuklukluları oluşumu.
    9. Dişler takıldıktan sonra diş etinin implantı tamamen sarmaması durumu,
    10. Yaptıran kişinin diş eti bakımını ihmal etmesi veya kurallara uymaması durumunda diş etinde bakteri oluşması ve buna bağlı çeşitli hastalıkların oluşması. (Çok sayıda implantı olanların ) Çiğneme esnasında oluşan basıncın tüm implantlara eşit dağılmaması sonucu. Gevşeme ve kayıp
    11. İmplanların her 3 ayda bir doktor tarafından kontrolu gereklidir oluşmuş olan bakteri ve diş taşlarını tadavisi ve temizlenmesi gerekir.
    Bütün dünyada istatistikler tam olarak olmamakla birlikte. İlk yıldaki implant kaybı % 1.5 tur, ilk 5 yılda bu kayıp %2.5 ve 10 yıdan sonra %5 olmaktadır.
    Bütün bunlardan doktorlar hiç bahsetmezler neden mi konyada 2750 tl fiyata yapılan implant istanbulda 4500 tl yapılmaktadır. Bu derece yüksek kazancı kaçırmak istemeyen doktorlar. Bu risklerden hiç bahsetmezler.
    Bazı otellerde, diş doktorlarına, 2 günlük hafta sonu kurslarla implant yapmayı "öğreten" firmalar da bu türdeki yayınların da bir şekilde önüne geçmeye çalışırlar. Çünkü herkes devasa para kazanmaktadır.
    Ama ağız sizin çene sizindir bilin ve bilerek kararınızı verin. İmplant bir mucize değildir. Yaptırdım herşey bitti hiç değildir. Okuyan herkese sağlıklı günler dilerim.

Arkadaşlar, 

İstanbul-Kayaşehir' de bir özel klinikte 3 Türk implant (DTI marka) ve üzeri 5 metal-porselen köprü diş için yarısı peşin, yarısı 3 ay sonra ödenmek üzere toplam 12.000 TL ye anlaştım ve implant yaptırdım;

İmplant bölgesinde ki mecburi 1 diş çekimi ücrete dahildi, ayrıca röntgenler ve ön muayene de ücretsizdi . 

Benim için 3 şart önemliydi;

1- Cerrahi Operasyonumu yapan doktor çene cerrahisi uzmanı tecrübeli bir doktor olmalıydı (minimum 3-4 yıl).

2- Klinik evime yakın olmalıydı, mümkünse aynı semtte.

3- maddi imkanım kısıtlı olduğu için implant ithal değil, FDA onaylı Türk implant olmalıydı.

Şükür bu koşulların hepsi tamam oldu.

Anlaştığım klinikte ki diş hekimi, yalnızca implant operasyonları için gelen anlaşmalı bir Çene cerrahisi uzmanı profesör bayan ile birlikte çalışıyor. Bu profesör bayan aynı zamanda üniversite de ders de veriyormuş.

Bunları öğrendiğimde hemen anlaşmamı yaptım. Çünkü Operasyonu yapan doktorun beceri ve tecrübesinin implant markasından daha önemli olduğunu düşünüyorum.

İmplant Operasyonumu bu prof. bayan yaptı.

OPERASYON ANI

Sağ alt çenem tamamen dişsizdi (5 dişlik azı dişi bölgesinde 4 diş yoktu), o bölgede ki işe yaramayan bir diş çekildikten sonra implantlar yapıldı, çene cerrahı bayan çene kemiğimin çok iyi durumda olduğunu söyledi (kemik tozu masrafından kurtuldum), uyuşturucular sayesinde operasyon esnasında hiçbir acı hissetmedim, operasyon yaklaşık 1 saat sürdü, dikiş atıldı, röntgen çekildi, antibiyotik, gargara, ağrı kesici hap reçete edildi ve buz kompresi verildi. 

İMPLANT SONRASI

İmplant sonrası iyileşme dönemimin zorlu ve ağrılı geçeceğini zannediyordum ama şükür öyle olmadı. İmplant esnasında vurulan uyuşturucuların tesiri geçmeden hemen ağrı kesici haplara başladığım için ağrı çekmedim sayılır. 

Sadece ilk gün hafif bir ağrı oldu, şöyle tarif edeyim; şiddetli ağrıya % 100 dersek, ben % 5 olarak hissettim, yani rahatsız edici ağrı değildi, gece uyumama engel değildi, tabii ağrı kesici haplar sayesinde. 

3. gün ağrı kesiciyi bıraktım. Şişlik olmadı. 7 gün antibiyotik kullanacağım.

Bugün 3. gün size yazıyorum.

1 hafta sonra dikişleri aldıracağım. 

Akabin de İmplantların kemiğe kaynaması için 3 ay bekledikten sonra da implant üstü metal-porselen köprü dişler takılacak.

5. gün;

ağrı kesiciyi bıraktığım ertesi günü tekrar ağrı başladı, tekrar ağrı kesici kullanmaya başladım, neyse ki ağrı kesici ağrıyı kesiyor. Umarım 1 hafta sonra ağrı kesilir, bakalım.

Fakat ağrının şekli çok enteresan; ağrıyı implantların yapıldığı bölgede değil de, implantın yanında ki dip kısımda ki 20 lik diş civarında hissediyorum.

Ağrı dalgalar halinde geliyor (2 saat duruyor, 2 saat ağrıyor şeklinde).

Sonra enteresan bir şekilde ağrı sağ-üst çeneye kaydı.

Bu durumu Doktora söylediğimde; 20 lik dişi kontrol etti, çürük değildi, "bazen çene ve diş eti sinirleri duyuları aldatabilir, başka bölge ağrıyormuş gibi yanlış mesaj verebilir" dedi.

Antibiyotiğin son 7. günü;

Ağrı kesici hapı bıraktım, şükürler olsun ağrı kesildi. Ağrının kesilmesi operasyonun başarılı olduğunun delili.

DEĞERLENDİRME;

DTI marka Türk implantların broşüründe FDA, ISO, CE ve TUBİTAK MARTEK onaylı olduğunu gördüm. Web sitesini de inceledim, kaliteli bir implant firmasına benziyor. 

Maddi gücüm sınırlı olduğu için ithal implant istemedim, çünkü 2 misli fiyat.

Öyle ya da böyle 3 ay sonra implantların kemiğe kaynama durumuna göre DTI marka Türk implantın ne kadar kaliteli olup olmadığını anlayacağız. 

3 ay sonra sizleri bilgilendireceğim.

Bu paylaşımınız hiç etik değil ve doğruda değil. Kendi ticaretini yaptığınız ürünü ön plana çıkarmak için yerli malı ürünlere olumsuz yorumda bulunuyorsunuz. Siz doktor musunuz ki böyle bir konuda ahkam kesiyorsunuz? Yerli İmplantan uzak durmak kanısına nereden vardınız? Bunca Akademisyen, Uzman, Diş hekimi yerli implantı neden kullansın? Neden bazı implantlarımız bütün dünyaya ihraç ediliyor? Neden sağlık bakanlığı satışına ve dağıtımına izin veriyor. Tamamen Ticari ve kendi çıkarlarınız doğrultusunda yorumda bulunuyorsunuz. Ayrıca bu yaklaşımınızı firma olarak Facebook'ta 8 bin üyesi olan İmplant diş hekimi grubuna şikayette bulunacağım. Yerli implant yapan yapmayan ya da noris medikalle iletişime geçecek olan meslektaşlarım 2 defa düşünecektir. Bu arada gerçekten noris implantıda hiç duymadım görmedim uygulayan meslektaşlarımdan'da referans almadım. güvenilir bir marka olduğunuda zannetmiyorum
  • masaloznur M kullanıcısına yanıt
    ulan nerene implant yaptırdın ağrısız sızısız.. götüne mi yaptırdın amk veleti.. ne atıyosun kafadan milleti yanıltıyorsun.. git de sen kıçının reklamını yap **** kılıklı hergele..
  • Annem implant diş yaptıracak cok kıorkuyoo daha genç 45 yaşlarında falan . aranızda implant diş yaptıran varmı?memnunmusunuz ve yaptırırken cok acı cektiniz mi?lütfen yardımcı olun ya .. annemden cok ben korkuyorum:(((( değerli yorumlarınızı bekliyorum

• masaloznur M kullanıcısına yanıt
    Ameliyatsız dikişsiz implant mı yerleşir.. iyi reklam yapmışsın..gerçekten adın gibi masal anlatmışsın..bi bitmediniz amk.. milleti yanıltmayın.. yavşakça ve zararlı olacak reklama dayalı aldatıcı yorumları silin adminler..
  • KapMet kullanıcısına yanıt
    İmplant çok pahallı bir işlem. Ben yaptırmak istedim üste 8 alta 6 adet dediler. 14 implant ve zirkonyum üst protezler 65000-75000 fiyatlar aldım. Ve konu hakkında bilgilenmek için biraz araştırma ve okumaya başladım. ( yabancı kaynaklardan.)
    1. Yaptıracak kişinin ağızının çok sağlıklı olması gerekiyor. Hiç bir hastalık diş eti çekilmesi vs. Olmaması lazım.
    2. Kişinin şeker hastası olmaması lazım.
    3. İmplant kalitesi kemikle bağdaşması açısından çok önemli.
    4. Yapacak kişinin çene cerrahı implantoloji bölümü eğitimi almış olması gerek.
    5.Uygulanacak ortamda hijyen son derece önemli.
    6. Uygulamayı yapacak kişinin el becerisi çok önemli. Yanlış uygulamada.
    7. Alt çene sinirlerinin sedelenmesi durumunda yanakta çenede kalıcı felçlik.
    8. Üst çenede sinüs boşluklarına ulaşması sonucu çeşitli enfesiyonların ve koku alma bozuklukluları oluşumu.
    9. Dişler takıldıktan sonra diş etinin implantı tamamen sarmaması durumu,
    10. Yaptıran kişinin diş eti bakımını ihmal etmesi veya kurallara uymaması durumunda diş etinde bakteri oluşması ve buna bağlı çeşitli hastalıkların oluşması. (Çok sayıda implantı olanların ) Çiğneme esnasında oluşan basıncın tüm implantlara eşit dağılmaması sonucu. Gevşeme ve kayıp
    11. İmplanların her 3 ayda bir doktor tarafından kontrolu gereklidir oluşmuş olan bakteri ve diş taşlarını tadavisi ve temizlenmesi gerekir.
    Bütün dünyada istatistikler tam olarak olmamakla birlikte. İlk yıldaki implant kaybı % 1.5 tur, ilk 5 yılda bu kayıp %2.5 ve 10 yıdan sonra %5 olmaktadır.
    Bütün bunlardan doktorlar hiç bahsetmezler neden mi konyada 2750 tl fiyata yapılan implant istanbulda 4500 tl yapılmaktadır. Bu derece yüksek kazancı kaçırmak istemeyen doktorlar. Bu risklerden hiç bahsetmezler.
    Bazı otellerde, diş doktorlarına, 2 günlük hafta sonu kurslarla implant yapmayı "öğreten" firmalar da bu türdeki yayınların da bir şekilde önüne geçmeye çalışırlar. Çünkü herkes devasa para kazanmaktadır.
    Ama ağız sizin çene sizindir bilin ve bilerek kararınızı verin. İmplant bir mucize değildir. Yaptırdım herşey bitti hiç değildir. Okuyan herkese sağlıklı günler dilerim.

• Gulivers1 kullanıcısına yanıt

hocam sen şaka mi yapiyorsun? 10 eylülde üye olmuşsun 8-9 mesaj yazmışsın yazdigin mesajlarin yarisindan cogu goldensmile sitesinin reklami linkleri bunu yememizi falan mi bekliyorsun? adamlarin seo isini yapiyorsan ekmegindesin anladik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkness of master -- 14 Ekim 2020; 10:55:47 >
  • Arkadaşlar, 

İstanbul-Kayaşehir' de bir özel klinikte 3 Türk implant (DTI marka) ve üzeri 5 metal-porselen köprü diş için yarısı peşin, yarısı 3 ay sonra ödenmek üzere toplam 12.000 TL ye anlaştım ve implant yaptırdım;

İmplant bölgesinde ki mecburi 1 diş çekimi ücrete dahildi, ayrıca röntgenler ve ön muayene de ücretsizdi . 

Benim için 3 şart önemliydi;

1- Cerrahi Operasyonumu yapan doktor çene cerrahisi uzmanı tecrübeli bir doktor olmalıydı (minimum 3-4 yıl).

2- Klinik evime yakın olmalıydı, mümkünse aynı semtte.

3- maddi imkanım kısıtlı olduğu için implant ithal değil, FDA onaylı Türk implant olmalıydı.

Şükür bu koşulların hepsi tamam oldu.

Anlaştığım klinikte ki diş hekimi, yalnızca implant operasyonları için gelen anlaşmalı bir Çene cerrahisi uzmanı profesör bayan ile birlikte çalışıyor. Bu profesör bayan aynı zamanda üniversite de ders de veriyormuş.

Bunları öğrendiğimde hemen anlaşmamı yaptım. Çünkü Operasyonu yapan doktorun beceri ve tecrübesinin implant markasından daha önemli olduğunu düşünüyorum.

İmplant Operasyonumu bu prof. bayan yaptı.

OPERASYON ANI

Sağ alt çenem tamamen dişsizdi (5 dişlik azı dişi bölgesinde 4 diş yoktu), o bölgede ki işe yaramayan bir diş çekildikten sonra implantlar yapıldı, çene cerrahı bayan çene kemiğimin çok iyi durumda olduğunu söyledi (kemik tozu masrafından kurtuldum), uyuşturucular sayesinde operasyon esnasında hiçbir acı hissetmedim, operasyon yaklaşık 1 saat sürdü, dikiş atıldı, röntgen çekildi, antibiyotik, gargara, ağrı kesici hap reçete edildi ve buz kompresi verildi. 

İMPLANT SONRASI

İmplant sonrası iyileşme dönemimin zorlu ve ağrılı geçeceğini zannediyordum ama şükür öyle olmadı. İmplant esnasında vurulan uyuşturucuların tesiri geçmeden hemen ağrı kesici haplara başladığım için ağrı çekmedim sayılır. 

Sadece ilk gün hafif bir ağrı oldu, şöyle tarif edeyim; şiddetli ağrıya % 100 dersek, ben % 5 olarak hissettim, yani rahatsız edici ağrı değildi, gece uyumama engel değildi, tabii ağrı kesici haplar sayesinde. 

3. gün ağrı kesiciyi bıraktım. Şişlik olmadı. 7 gün antibiyotik kullanacağım.

Bugün 3. gün size yazıyorum.

1 hafta sonra dikişleri aldıracağım. 

Akabin de İmplantların kemiğe kaynaması için 3 ay bekledikten sonra da implant üstü metal-porselen köprü dişler takılacak.

5. gün;

ağrı kesiciyi bıraktığım ertesi günü tekrar ağrı başladı, tekrar ağrı kesici kullanmaya başladım, neyse ki ağrı kesici ağrıyı kesiyor. Umarım 1 hafta sonra ağrı kesilir, bakalım.

Fakat ağrının şekli çok enteresan; ağrıyı implantların yapıldığı bölgede değil de, implantın yanında ki dip kısımda ki 20 lik diş civarında hissediyorum.

Ağrı dalgalar halinde geliyor (2 saat duruyor, 2 saat ağrıyor şeklinde).

Sonra enteresan bir şekilde ağrı sağ-üst çeneye kaydı.

Bu durumu Doktora söylediğimde; 20 lik dişi kontrol etti, çürük değildi, "bazen çene ve diş eti sinirleri duyuları aldatabilir, başka bölge ağrıyormuş gibi yanlış mesaj verebilir" dedi.

Antibiyotiğin son 7. günü;

Ağrı kesici hapı bıraktım, şükürler olsun ağrı kesildi. Ağrının kesilmesi operasyonun başarılı olduğunun delili.

DEĞERLENDİRME;

DTI marka Türk implantların broşüründe FDA, ISO, CE ve TUBİTAK MARTEK onaylı olduğunu gördüm. Web sitesini de inceledim, kaliteli bir implant firmasına benziyor. 

Maddi gücüm sınırlı olduğu için ithal implant istemedim, çünkü 2 misli fiyat.

Öyle ya da böyle 3 ay sonra implantların kemiğe kaynama durumuna göre DTI marka Türk implantın ne kadar kaliteli olup olmadığını anlayacağız. 

3 ay sonra sizleri bilgilendireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 20 Nisan 2022; 14:46:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erkaner1992

İÇ ANADOLU BÖLGESİNDE AKTİF OLARAK İMPLANT SATIŞINI YAPIYORUM O NEDENLE İSTEDİĞİNİZ MARKANIN FİYATINI BANA SORMADAN YAPTIRMAYIN YERLİ İMPLANTLARDAN KESİNLİKLE UZUN DURUN BENİM İMPLANTIMA GELİNCE İTHAL VE GARANTİ SERTİFİKASINI OLAN NORİS MEDİKALİN NORİS İMPLANTI BİLGİ İÇİN 05530562662 .
    Bu paylaşımınız hiç etik değil ve doğruda değil. Kendi ticaretini yaptığınız ürünü ön plana çıkarmak için yerli malı ürünlere olumsuz yorumda bulunuyorsunuz. Siz doktor musunuz ki böyle bir konuda ahkam kesiyorsunuz? Yerli İmplantan uzak durmak kanısına nereden vardınız? Bunca Akademisyen, Uzman, Diş hekimi yerli implantı neden kullansın? Neden bazı implantlarımız bütün dünyaya ihraç ediliyor? Neden sağlık bakanlığı satışına ve dağıtımına izin veriyor. Tamamen Ticari ve kendi çıkarlarınız doğrultusunda yorumda bulunuyorsunuz. Ayrıca bu yaklaşımınızı firma olarak Facebook'ta 8 bin üyesi olan İmplant diş hekimi grubuna şikayette bulunacağım. Yerli implant yapan yapmayan ya da noris medikalle iletişime geçecek olan meslektaşlarım 2 defa düşünecektir. Bu arada gerçekten noris implantıda hiç duymadım görmedim uygulayan meslektaşlarımdan'da referans almadım. güvenilir bir marka olduğunuda zannetmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrÖzen -- 12 Mayıs 2018; 15:14:10 >

• bende 3 dişim var onu yaptırmayı düşünüyordum 9000 ytl duyunca altıma pırtlamadığım kaldı.
  • bakarsanız mesajlara zaten bu konu boyunca mutludent ankaranın reklamı çokça yapıldı..bunu yapanlarda orda tedavi olanlar değil mutludent in kendi elemanları veya sahipleri..bu o kadar belli oluyorki kendilerine burdan şunu söylemek istiyorum sizi kötülemek değil bu mesajımın amacı..tedavinizi fiyatınızı vb.bilmiyorum ama bunun gibi saçma reklamlarınıza devam ettiğiniz sürece gidecek olanlarda size gitmez bilesiniz..çok banalsınız..yazık size..burda reklam yapmayın.buraya firmalar yazmasın lütfen..tedavi olanlar olmak isteyenler bu konudaki uzmanlar dentistler vs.girsin yazsın çünkü bu konuda gerçek tedavi ve sonucu yazıları ne kadar paylaşılırsa bu konuyu düşünenler için daha aydınlatıcı olur..gerisi kuru gürültü olur gerçeklikten uzaklaşılır...mutlu günler..
  • implant estetige giriyormus devlet karsilamiyor.ama milletvekillerine 10 taneye kadar implant bedava.param yok diye 30 yasinda dissiz geziyorum
  • biraz açıklayıcı yazayım.
    implantta şu ülke bu ülke olayı yok.
    eski bilindik marka veya yeni tecrübesiz marka vardır.

eski markalar başarı oranını kanıtlamış, üst yapı dediğimiz protez yapımı kolay markalardır.

şimdi swiss bir isviçre markası ama straumann da bir implant markası strauman mersedes ise swiss doğan görünümlü şahin olur.
    şimdi ülke olayı biraz göz boyama olayıdır. implantce nucleus ostemm gibi yerli olarak sunulan implantlar korede üretilip marka basılan implantlardır.

simdi straumanın hekime gelişi
    300€ protez bağlantı parçası 50€ sadece implantın maliyeti 350€ oda kuru firmalar hep yüksek hesapladığından 3300
    implantın yapımı sırasında kullanılan steril örtü eldiven ve implantın delme aletinin eskime payı çünkü bunu koyarken belirli sayıdaki implant sonrasında bozuluyor onun eskime payı derken maliyet 4000 bin.
    şimdi kazanacak ve giderlerini ödeyecek + üstüne para kazanması lazım bu yüzden bu implantın yapabileceği fiyat en az 6000 tl dir.
    şimdi toplu alsa toplu alım indirimiyle maliyeti en fazla 5500 çeker.
    swiss implantın hekime gelişi 600tl steril seti yerleştirme seti derken maliyet 1200 tl civarı yapabileceği en düşük fiyat 2000 tl olur.
    ikiside yabancı ikiside isviçre
    ikiside yabancı
    ama biri doğan görünümlü şahin.
    diğeri mersedes

yani ülkeye değil bilindik olmasına bakın.
    implanttan önce hekim seçin.
    straumann yaptırıp hekim ile iletişim kuramamaktansa swiss yaptırıp hekimle iletişimde olun.
    mümkünse büyük ve zincir kliniklerden kaçın, kendi yerinde çalışan hekimlere yönelin.

• perSNN kullanıcısına yanıt

hangi markanın türkiye distribütörüsün veya kliniğinin adı ne söylede bilelim :)

üşenmeden sayfalaraca implant milliyetçiliği yapıyorsun.

20bin tl ye gelin başıda yapanlar var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonEladio -- 28 Nisan 2022; 20:51:25 >
  • Ugur851 kullanıcısına yanıt

Aynen öyle hocam, bu grupta bu tarz konulara kendi reklamım olmasın diye yazmıyorum hiç. Her hastadan olmasa da bazen şüphe duyulan ya da tüm ağız yapılması gereken hastalardan tomografi istiyorum. Geçenlerde biri geldi, daha bir iki sene tomografi istemişim, sonra bir tanıdığı bi yere götürmüş yaptırmış, muhtemelen yapan kişi diş hekimi bile değil, abutmentler ufacık kalana kadar kesilmiş, implantlar düştü düşecek, uygun olmayan bir teknikle simante edilmiş, protezin dişeti ile uyumu uygun değil(estetik gözüksün dişetlerine zarar verilmiş ve temizlenebilcek alan bırakılmamış, gerekirse estetikten feragat edilir ama bu alanlar yaratılır) ve zaten aslında vidalı kron tekniği ile yapılması gereken bir köprü. Neyse hasta bir iki sene boyunca dişlerine kavuşamadan uğraşıp uğraşıp geri geldi ama tabi daha maliyetli olacak, eskileri sökmek kolay değil.

Bu arada herkes marka soruyor, markanın çok ufak denecek kadar bir önemi var(illa ki önemi var ama çok az), önemli olan yapan kişinin gerçekten hekim olması ve hasta-hekim arasındaki güven, 3 kuruş ucuza yapacak diye facebookta, instagramda reklam yapan yerlerden uzak durulmalı, gerçekten hekimler işletse o klinikleri zaten reklama ihtiyaç duymazlar. Bu arada ikinci önemli kısım implantların üzerine yapılacak protez tekniği, çoğu zaman iyi bir protez implanttan pahalıdır.

Neyse sağlıcakla kalın, bir donanım bakmak için girmiştim gruba, uzun yılllar da girmem herhâlde. Zaten bence forum sitelerinde böyle bir konunun olması bile doğru değil. pazardan elma seçer gibi doktor seçilmez, implant markası ise hekime bırakılır, o sizin çene ve kemik yapınıza uygun birkaç marka önerir. Zaten her implant da her yere uymaz, bunun agresifi var, yarı agresifi var, pasifi var, uzun olanı var, kısa olanı, yiv şekiller var, var da var.

En önemli şey ise iyi bir ağız hijyeni, ne marka yapılırsa yapılsın, ne kadar iyi yapılırsa yapılsın, ne kadar para harcanırsa harcansın hasta iyi bakma zorunda(ferrarimiz olsaydı çok daha iyi bakardık, di mi :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemazim -- 20 Ekim 2022; 10:3:5 >

• mmatac M kullanıcısına yanıt

özel den yazıyorum dr un ismini

şimdi süreci anlatayım (4 diş implantı)

geçen sene arkadaşımın gazı ile gittim. güya sadece durum kontrol amaçlı gittim.

çıktığımda elimde buz torbaları ve 1 eksik diş ile çıktım. kırık dişim çekilip yerine implant eklendi. ilk planda kendimi kötü ve EKSİK hissettim.. gayet doğal

neyse zaman içinde dişlerimin özellikle kaplamanın altında KİST olduğunu öğrendiğimde ise resmen dünyam karardı.

kaplama olan kist -li dişi çekme ve sonrasında çenedeki kist alanının kazınması .. psiko olarak çok kötü ama çok kötü etkiledi. neyse ağrı beklediğim gibi olmadı

dr un uzmanlığı defalarca yapmış olması.. orta yaş üstü tecrübesi sayesinde

şimdi 2. aşamayı bu çarşamba yatırdım.. nasıl bir cesaret ise 3 dişe birden üst metal takma onayı verdim. maalesef 2. aşama süresini geciktirdiğim için çivi etrafını kemik kaplamış olduğundan yeniden kırmak zorunda kaldı. panik atak sebebi ile vucudum kasılması ile bir süre sandalyeden kalkamadım. korkuyorum ama nedeni belirsiz. ama yine de o koltuğa oturuyorum

şimdi.. 3 dişe dikiş atıldı. metaller gözüküyor. haftaya perşembe ise dikişler alınacak ve sonrasında kalıp alınarak protez dişler takılacak.

her ihtimale karşı ben dikloren iğne yaptırdım 2 defa. herhangi bir eczaneden alabileceğiniz bir ağrı kesici.. malum bakırköy kızılayda reçete ile de 30TL ye iğne yaptırabiliyorsunuz. ki bu gidişimde iğne yapıldığını bile farketmedim. ayakta yaptı bayan hemşire, geçmiş olsun dedi çıktım

diş çekimi implant vs den sonra o kısıma yapacağınız soğuk press (buz dabiki) çok faydası var. işlem sonrası antibiyotik ve ağrı kesici çok önemli.. bende sürekli yedek olduğundan yanımda götürmüştüm.

genel olarak ağrı 2. güne kalmıyor. ama riske atmamak için 2. gün de ağrı kesici kullanıyorum. her ne kadar dr ağrı kesiciyi 1 hafta kullan dese bile ben 3. gün ağrı kesici kullanımı yapmıyorum. ama antibiyotik e devam şart.. yanındaki gargara olsun vs mutlaka kullanın.. sgk karşılamıyor olsa bile bazılarını.

ünv zamanında, çekim sonrası 1 hafta diş ağrısı ile gezen veya yan tesirleri gibi olaylar artık yaşanmıyor. ne değişti bilmiyorum.

4 implant yaptırmış ve süreç henüz bitmemiş biri olarak....

dişlerinize iyi bakın. göz ve böbrek gibi yan etkileri de çok fazla

implant ın parasal değeri aşırı yüksek olması ayrı bir konu olsa da; işlemin kendisi oldukça rahatsız edici. diş hekimi çekiç ile çiviyi üst çeneme çakarken git geller yaşadım. 10 gün kadar kendime gelemedim. ki daha önceki alt çenede çekiç kullanmamış ve dr un uzmanlığı - el becerisinden en küçük şüphem de yok. anlık izliyorum zaten. ama 2 üst çenede çekiç kullandı ben denge sorunları yaşadım 10 gün kadar. kendisine de söyledim. alt çeneler aşırı kolay.. 2 ay gibi sürede kaynama olsa bile üst çene 3 ayda kaynıyor.

aynı gün 1 den fazla implantı yaptırmak isterseniz yapıyorlar. ama ben psiko olarak kendime güvenmediğim için maalesef işlem süresini uzattım.

bu iş ticari olarak oldukça karlı bir iş ve dünya genelinde yaygınlaşıyor.

mesleğini ve uzmanlığını ticari olarak kötüye kullananlar çıkabilir. olabildiğince diş çektirmemeye kaplama ile dolgu ile devam edebildiğiniz süre devam edin

bir anım ile bitireyim.

93 yılında tokat da 20 lik diş çektirmek için doktor a gittim. çok sert mizaçlı hekim 2 hareket ile dişimi çekip resmen elime anında verdi.

akabinde kendisine oraya yeni bir dişi köprü ile koysak dediğim de ise.. bahsettiğin işlem için 2 dişini delmem ve metal ile sıkıştırmam gerek. 2 dişini deldiğim anda onların kolayca çürümesi ve zaman içinde de çekilme ihtimali yüksek.. sen bu şekilde yaşamaya devam et

bu tür öneri verecek hekim e çok zor rastlarsınız

sağlıklı günler.

• Keşke 18 yaşıma dönsem de her gün dişlerimi 3 öğün düzenle fırçalasam.

• 9 b in ytl'ye dişlerimi altınla kaplatırım.
  • Arkadaşlar bu forumdan çok faydalandım.Belki biraz faydam olur size.Çünkü ben dişhekimiyim.

-Hastalarım da karşılaştığım sorunlarda kendimi hasta yerine koyarım.

-Diş eksikliğinde neler yaparız diye genel bir soru düşünelim;

İlk olarak eğer tek diş eksikliği ise ve diğer dişlerde bir problem yok ise iki alternatif var;

Birincisi yandaki dişlerden destek alarak (yani küçültme işlemi) köprü yapılması.Burda avantaj ucuz olması.Dezavantaj diğer sağlam dişlerde kesilme işleminin yapılması ve dişin

çekildiği bölgedeki kemiğin zamanla erimesi.

İkinci alternatif implant yapılmas.Avantaj diğer dişlerde hiç kesilme işlemi yapılmadan sadece kemikten destek alarak yapılması.Bu aynı zamanda implantın yerleştiği kemiğin

zamanla erimesini de engeller.Dezavantajı küçük bir operasyon gerektirmesi ve pahallı olması.(Aslında köprü ye göre pahallı mı değil mi tartışılır.Ayrı konu)

Diş eksikliği fazla olan hastlarda ve hatta köprü yapmak için yeterli diş olmayan hastlarda yapılacak işlem iki şekilde olur.

-Birinicisi takıp çıkartılan protez.Birçok kişin sevmediği protez tipidir.

-İkincisi yine implant.Ama burda implant sayısı cok artacağından maliyet fazla olur.

Bu maliyeti karşılamk zor olduğu durumda yine hareketli protez iyi bir alternatif.

Çünkü bizm için kemik dokusu çok önemli.Ve zamanla fonksiyon görmeyen kemikte erime olduğu bilenen bir gerçek.Fonksiyon görmesi demek ya ana dişlerin sağlam

olması ya da protez olarak eksikliğin tamamlanması demektir.

Tek diş eksiliklerinde bircok hasta şikayetci olmaz.Ama tek diş eksikliği bazen domino etkisi yaratır.Çünkü; dişin olmadığı tarafta zamanla hasta yemek yemekte zorlanır ve o bölgeyi

kullanmaz.Daha sonra o bölgede diş taşı birikimi ve çürümelerin arttığı görülür.Çünkü yemek işlemi yaparken aynı zamanda dişlerimiz de temizlenir.Diş eksikliği olan bölgede hasta

yemedikce diğer dişlerinde de sorunlar çıkmaya başlarsa domino etksi ile problemler devam eder.

İlk başta kendimi hasta yerine koyarım sözünün devamı olarak eğer bende diş eksikliği var ise ve maliyetini karşılayabiliyiorsam kesinlikle implant yaptırırım.Çünkü implant

markalarında bir standart oluştu.Genlede ana malzeme olarak hepsi aynı ama üst yapı dediğimiz protez yapılırken kulanılan parçalar kimi firmalarda cok geniş ürün çeşitliliği var.Bu

nedenle fiyat farkları var.Yani kimisi mercedes bmw diğerleride opel fiat gibi.....Ama hepsi araç olarak kullanılır.Bütceniz neye yetiyorsa o sizin için uygundur.En ucuz implant mı

yoksa köprü mü derseniz yine implantı öneririm.Saygılarımla.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankara01

Ben 2 ay önce 5 tane implant yaptırdım. Dikkat edeceğiniz en önemli husus Dis hekiminin iyisini tecrubelisini secmek. Benim arkadaşım implant yaptırdı ağzını mahvettiler. Ben ankarada mutludent e gittim. Verdigim para kurusuna kadar helal olsun. 5 tane implanti 30 dakikada çaktılar.ne ağrım oldu nede acım. Cok memnun kaldım. Bir kere cok temiz ve modern bir yer. Bu kalite ve hizmete fiyatlar cok uygun. Kesinlikle tavsiye ederim

Ankara01 rumuzlu arkadaş ve masaloznur bu reklam kokan mesajlar buraya iyi niyetle girip bilgi almak isteyen arkadaşlar için hiç hoş değil.ankara01 bundan önceki bir mesajda "belki isim benzerliği diyecem ama şüpheliyim" implant yaptırdınızı anlatıyorsunuz fakat yukarıdaki bir sonraki mesajınızda implant randevusu aldığınız belirtmişsiniz.arkadaşım burada foruma yazan bu işten kazanan doktor ve implan bayileri var fakat bu kişiler kendilerini saklamıyor ve burada bilgi almak isteyenlere yardım etme amacı başlığa katılıyor.sizde bu şekilde iştirak etmeyip bu bariz art niyet sezdiğimiz yollara sapmasanız diyorum.

• cari açık dekatlon yapıyor.. alman vatandaşı MEDİKAL TİTANYUM Ti-6Al-4V ELI tornada işliyip türkün çene kemiğine takıyor. bir türk napıyor.hiç....alman vatandaşın çene kemiğine taktığı bir şey yok.. birde avrupa birliğine girmeyi düşünüyorlar. olmuyor ayıp oluyor..ama
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.