Şimdi Ara

Bu Devirde İkinci El Araba Alınmaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
3.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30 bin TL'ye kadar az yakacak biraz da genç işi olacak bir araç bakıyordum. Bir tane istediğim tarzda adam akıllı araba yok. Bu devirde ikinci el araç almak için zengin olman lazım hakkaten. Ne kadar araç baktıysam hep en az 3-4 milyar masrafı çıkıyor. Her tarafında çizik araçların, motorları hırpalanmış, en az 100 bin km belki 150 bin km.
    En son böyle olmayacak deyip sıfır araçlara baktım. Fiat bayisinde Egea dizel sordum en az 70 küsür. Sonra Fiorino da sorayım dedim gelmişken, en üst pakedine 48 bin 500 TL fiyat verdiler.
    Fiesta sorayım dedim ona da titanyum manuel dizeline 62 bin TL fiyat verdiler.
    Hyundai i20 dizel style cam tavana da 58 bin TL fiyat aldım. Bir miktar kredi çekerek alayım diyorum ama kafam karışık. Kredi yükü altına girmek de mantıklı gelmiyor. Kredi yükü altına girmişken bir de mantıklı bir araç bakmak istiyorum ki uzun süre sürebileyim. Hem sıfır hem ikinci el önerileriniz varsa gerçekten alabilirim. Şu an kafam çok karışık olduğu için kim ne derse değerlendirebilirim yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Polo al polo ikinci eli de eyi.

• Hocam birincisi kredi çekmeyi düşünürseniz ve bireysel kullanıcaksanız sakın ticari araç(fiorino) almayın.Hız sınırları düşük,her sene muayenesi var,yani ucuza aldığınız araba pahalıya patlar.
    Hatta size birde araç tavsiyesi veriyim
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-cok-temiz-2005-model-honda-civic-otomatik-vites-325924463/detay

• Garantili araba almanı öneririm en azından garanti kapsamındaki parçalarda para ödemezsin sıkıntı olursa

Sıfır önerecek çok birşey yok. Ticari alma çünkü vergisi muayenesi sıkıntı
    Ya dacia bakacaksın sıfır için yada 2 3 yaş ikinci el bakımı düzgün yapılmış temiz

İstanbuldaysan çiziksiz araba bulamazsın
    Dün belgrad a gittim dananın teki arabaya vurmuş gitmiş. Bir geldim başına arabanın yanımda hanım vardı içimden ne küfürler ettim

Alırken kriterler bellidir ama
    ne kadar kullanacaksın uzun süreliyse biraz konforlu al
    al sat tarzı 3 5 ay kullanırım satarım diyorsan piyasada iyi giden alacaksın zaten o kesin, yok uzun süre elimde tutarım diyorsanda en azından piyasada bi gideri olsun
    Uzun süre kullanacaksan türk aklı ile hareketten parçası ucuz olsun denebilir belki reno gibi ya da fiat gibi ama fiatta ele alınacak araba yok gibi renoda enazından megane var

Megane tavsiye edilebilir. Motor şanzıman sıkıntılı sayılmaz, arabanın tipide fena değil. şahsen elimdekini satıp almak geçiyor içimden. Bu arada elimdekide 308

Karar sana kalmış artık

• Temiz ikinci el için Megane 2 civic fiat punto mazda 3 veya 323 ford focus fiesta gibi modeli çok. Yüksek olmayan ama temiz araba bulabilirsin.
    hem modeli iyi hem de temiz araba aramaya kalkarsam bulamazsın. 30 bine gayet güzel masrafsız araba alınır beklentiyi yüksek tutmayin kredi borcu altına da su dönemde girmeyin derim.

• Dizel cam tavan i20 iyiymis..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazaryazarokur kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle, yüksek model dökük almaktansa, düşük model alıp en temizini almak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Hocam birincisi kredi çekmeyi düşünürseniz ve bireysel kullanıcaksanız sakın ticari araç(fiorino) almayın.Hız sınırları düşük,her sene muayenesi var,yani ucuza aldığınız araba pahalıya patlar.
    Hatta size birde araç tavsiyesi veriyim
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-cok-temiz-2005-model-honda-civic-otomatik-vites-325924463/detay

Teşekkürler ama tüplü bakmıyorum. Yıllık da en az 20 bin km yapıcağım için dizel bakıyorum. Fiorinolar çok az yaktığı için kafamı çeliyor ama bilmiyorum. Normalde baktığım araçlar dizel Peugeot 207,206+,307 tarzı araçlardı ama dediğim gibi bir tane adam akıllı bulamadım. Bir de apaçinin eline de çok düşmüş olduğu için. Bulduklarım oldu ama hepsinin de masrafı vardı dediğim gibi. Şimdi sıfıra baktım ama b sınıfı araçlar 70 bin TL'lere dayanmış. İ20 hoşuma gitti ama o araca 58 bin TL çok gibi geliyor bana. Bir de üzerine krediyle alıcam yani, kesinlikle içime sinmesi lazım ki kredi bitene kadar zaten satamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazaryazarokur

Temiz ikinci el için Megane 2 civic fiat punto mazda 3 veya 323 ford focus fiesta gibi modeli çok. Yüksek olmayan ama temiz araba bulabilirsin.
    hem modeli iyi hem de temiz araba aramaya kalkarsam bulamazsın. 30 bine gayet güzel masrafsız araba alınır beklentiyi yüksek tutmayin kredi borcu altına da su dönemde girmeyin derim.

Sıkıntı ne biliyor musun; oturduğum şehir küçük bir şehir ve o yüzden çok fazla seçenek yok. E başka şehire de gitmek kolay ama gerçekten bir lira masraf çıkartmayacak bir araç aradığım için güvenemiyorum. Başka şehire gidicem usta tanımam, birini tanımam etmem. E böyle olunca durum en temizi sıfır diyorum kendi kendime. Onun dışında 2-3 yaşında ikinci el de bakılabilir ama onun için nakit lazım. Benim için de nakit dediğim gibi 30 bile zorlama. Onun yukarısı için tek yol kredi. Kredi çekeceksem de ikinci el araba almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MFN -- 8 Ağustos 2016; 20:10:56 >

• Ww grup 1.9 tdi veya fiat grubu 1.9 jtd belki bulman mümkün temizinden.reno da az km dizel zor. bu araçların yakıtı 5 6 aynı olur yeni dizel le çok fark yok düşük bile olabiliyor

• 1.3 egea urban bakın.neden 1.6 dizel baktınız?hem vergisi fazla hem bakımları.
    Bu saydığınız araçlardan en az masraflısı 1.3 egea

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Hangi anlamda iyiymiş, tam anlayamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

1.3 egea urban bakın.neden 1.6 dizel baktınız?hem vergisi fazla hem bakımları.

Kesinlikle dizel olması lazım arabanın. Evde zaten benzinli bmw var. Bu araç onun dışında her yere gidip gelmek için kullanılacak. Yıllık en az 20-30 bin km yapılacak yani. Böyle tuvalete bile onunla gidebilmemiz lazım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MFN -- 8 Ağustos 2016; 20:15:37 >
  • üçüncü dördüncü beşinci elde alabilirsin,illa full arama boşline al

• Fiyatına karşılık sundukları..

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Bayi sahibi yakın bir abimiz, sağolsun onun fiyatı. Yine de yüksek geliyor.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Baktığım arabalar zaten b sınıfı bi de boş olunca hiç çekilmez gibi

• Fiyat tüm araçlarda yüksek bunu tekrar tekrar vurgulamak gerekmedigini düşünuyorum.Suanki piyasa koşullarına bakarsak,Aynı donanimda Dizel polo 70 bin civarına çıkıyor.

• 1.3 de dizel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lova

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

1.3 egea urban bakın.neden 1.6 dizel baktınız?hem vergisi fazla hem bakımları.

Kesinlikle dizel olması lazım arabanın. Evde zaten benzinli bmw var. Bu araç onun dışında her yere gidip gelmek için kullanılacak. Yıllık en az 20-30 bin km yapılacak yani. Böyle tuvalete bile onunla gidebilmemiz lazım yani

Tamam işte.1.3 dizel egea bakın.ben size benzinli araç önermedim ki.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.