Şimdi Ara

Superonline reklamı görüyorum sizdede var mı ? [Tekrar Başladı]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
151
Cevap
5
Favori
6.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bugün bazı sitelerde sağ altta video olarak superonline reklamı görmeye başladım.Başta virüsten şüpelendim ama hep superonline reklamı çıkıyor sizdede var mı durum ? Reklam bir kaç saate bir kez çıkıyor sonra görünmüyor 1-2 saat.Hep bu reklamı görüyorum.

BTK Şikayet Linki:
    https://sikayet.btk.gov.tr/

Malesef tekrar başladı:
    resim yükleme servisi

Turkcell 4.5G ile her ekran bir TV+!
    https://www.youtube.com/watch?v=-v7a4_7Sjp4

Reklam gören arkadaşlar şu ayarını bir kontrol edebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feanor007 -- 25 Eylül 2016; 10:20:18 >

• aynen ya sinir oldum..hele birde ses açıksa yerimden zıplatıyor..bunu yapmaya hakları var mı?
  • Evet bende de başladı. Son derece rahatsız edici. Neyle engelleyebiliriz acaba diye bakınıp duruyorum.
  • bi çözüm bulmamız lazım
  • çok şaçma bir şey iyice azıttılar.
  • Ah videonun yorumu açık olsa keşke de döktürsem altına
  •  Superonline reklamı görüyorum sizdede var mı ? [Tekrar Başladı]

Aynı durumla ben de karşılaştım.

• Manuel dns vermeyi denediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dns zaten manuel ama zırt pırt çıkmaya başladı.
  • şuna bi çözüm bulalım ya..koskoca forumda bu kadar kişi mi sol kullanıyor
  • bende aynı sorunu yaşıyorum.
  • tarayıcınıza adblcok kurun düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrOzanB

tarayıcınıza adblcok kurun düzelir

onu bile yemiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

Orijinalden alıntı: DrOzanB

tarayıcınıza adblcok kurun düzelir

onu bile yemiyor...

tarayıcınızı silip sıfırladıktan sonra kurmayı denediniz mi
  • Dün bu başlığı okudum ve endişelendim. Bu sabah kalktığımda ilk açtığım websitesinde (yabancı bir hız testi sitesi) bu şey karşıma çıktı. Superonline Fiber kullanıcısıyım, IP adresim bir haftadır aynı. Bugünden önce bir yoktu böyle bir şey, demek ki yavaş yavaş yayılıyor. Muhtemelen bir şeylerin test sürüşü bu. Yakında anlaşılır işin aslı.

Görünen o ki Superonline yurtdışında bazı ISP'leri yaptığı türden kirli işlere girişmiş. Şaşırttı desem yalan olur. HTTP trafiğine reklam enjekte ediyorlar. Bunu şikayet etmeliyiz, gerçi kimi kime şikayet edeceksin... Para ödediğimiz şeyde reklam göstermek de nedir? Bedava ver o zaman interneti.

Şifreli HTTPS ve VPN trafiğine bu şekilde müdahele edemezler. Tabii size sinsice bir program gönderip sisteminize sahte sertifika otoritesi yüklemezlerse. Dikkatli olun.

Ad blockerlarla manuel olarak bunu belki bloklayabilirsiniz denemedim ama bu bir kurtuluş değil. Reklamı gönderdikleri IP adresini değiştirirler ve gene görmeye başlarsınız.

Hakkımı aramakla uğraşamam diyorsanız, tek çare VPN client'lı bir modem ve bir VPN hesabı alıp ISP'yi aradan çıkarmak ama sessiz kalırsanız ona da engel olmaya çalışırlar.

Düpedüz arsızlik, rezalet bu, başka bir şey değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psxdq123 -- 6 Haziran 2016; 8:35:06 >

• Psxdq123 P kullanıcısına yanıt
    ttnet yol kesip kendi sayfasına yönlendiriyordu, bunlar daha da ileri giderek girdiğiniz sayfaları manipüle ediyorlar.
  •  Superonline reklamı görüyorum sizdede var mı ? [Tekrar Başladı]

Böyle bir cevap aldım. Yaptıkları sadece bir reklam anlaşması değil. Reklam anlaşması yapıyorsan gidersin sitenin bir yerine koyarsın ama bu bildiğin trafiğimizi izleyerek yapılan bir şey. Hahaha yazarken aklıma geldi. Avea ile Turkcell anlaşma sağlayıp Avea'nın sitesinde Turkcell reklamına mı izin verecek?? AVEA'NIN SİTESİNDE DE GÖRDÜM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voLwy -- 7 Haziran 2016; 9:08:44 >
  • Ad Block Plus var. Rahatım. Sizlere de tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 6 Haziran 2016; 20:42:23 >
  • Süperonline yetkilisi, açikçasi yalan söylüyor demek istemiyorum ama, olayi ya anlamamis ya da anlamamazliktan geliyor.

Süperonline'in yaptigi sey su, ziyaret ettiginiz websitesinin size gönderdigi HTML kodunu önce kendileri aliyor ve içine reklam gösterecek ilave bir kod ekleyip size bunu gönderiyorlar. Websitesinin Süperonline'la reklam anlasmasi olmasi falan palavra. Ziyaret ettiginiz sitelerin haberi bile yok ziyaretçilerine Süperonline reklami izlettirildiginden.

Bunu yapabilmeleri için HTTP trafigini paket bazinda inceleyip (DPI) modifiye etmeleri gerekiyor ki zaten eminim pek çok SOL kullanicisi trafik tipine göre bir hiz kisitlamasi yapildigindan (steaming video, torrent vs. için) süpheleniyordu uzun zamandan beri. Iste bu olay, bunu gerçekten de yapiyor olduklarini, en azindan bunu yapabilecek durumda olduklarini kanitliyor.

Bu reklamlari gördügünüz her sitede sayfanin kaynak kodunun yukarida verilen sekilde ekran görüntülerini alip saklayin. Bunlarla tüketici mahkemelerine basvurularda kanit olarak sunabiliriz. Ama öncelikle Superonline'a duydugunuz rahatsizligi bildirip, bu olaya bir an önce son vermelerini, trafige bu sekilde müdahale etmelerini kabul etmeyeceginizi ve bu veya benzer reklamlari görmek istemediginizi mutlaka bildirin. Umarsamazlarsa baska yollarla hakkimizi arayalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psxdq123 -- 6 Haziran 2016; 20:55:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Psxdq123

Süperonline yetkilisi, açikçasi yalan söylüyor demek istemiyorum ama, olayi ya anlamamis ya da anlamamazliktan geliyor.

Süperonline'in yaptigi sey su, ziyaret ettiginiz websitesinin size gönderdigi HTML kodunu önce kendileri aliyor ve içine reklam gösterecek ilave bir kod ekleyip size bunu gönderiyorlar. Websitesinin Süperonline'la reklam anlasmasi olmasi falan palavra. Ziyaret ettiginiz sitelerin haberi bile yok ziyaretçilerine Süperonline reklami izlettirildiginden.

Bunu yapabilmeleri için HTTP trafigini paket bazinda inceleyip (DPI) modifiye etmeleri gerekiyor ki zaten eminim pek çok SOL kullanicisi trafik tipine göre bir hiz kisitlamasi yapildigindan (steaming video, torrent vs. için) süpheleniyordu uzun zamandan beri. Iste bu olay, bunu gerçekten de yapiyor olduklarini, en azindan bunu yapabilecek durumda olduklarini kanitliyor.

Bu reklamlari gördügünüz her sitede sayfanin kaynak kodunun yukarida verilen sekilde ekran görüntülerini alip saklayin. Bunlarla tüketici mahkemelerine basvurularda kanit olarak sunabiliriz. Ama öncelikle Superonline'a duydugunuz rahatsizligi bildirip, bu olaya bir an önce son vermelerini, trafige bu sekilde müdahale etmelerini kabul etmeyeceginizi ve bu veya benzer reklamlari görmek istemediginizi mutlaka bildirin. Umarsamazlarsa baska yollarla hakkimizi arayalim.

Evet aynen dediğin gibi öyle maalesef. Ben teknik destek kısmında yazdım.

quote:

Merhaba Ümit Bey,

Sizleri çok iyi anlıyorum. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar çerçevesinde giriş yaptığınız siteler ile anlaşmamız doğrultusunda reklam var ise eğer üzülerek belirtirim ki reklamlar otomatik olarak devam etmektedir. Farklı bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa buradayım.

İyi günler dilerim.

Böyle bir mesaj geldi şimdi de. Ardından Avea hakkında da yazdım. Sonuçta bu kabul edilemez Avea tarafından. İlk gördüğüm site Avea'ydı ardından SOCKET.IO adlı bir siteydi. Bunlarla reklam anlaşmaları yapmaları mümkün değil.

Arkadaşlar Ad Block'u ben de kullanıyorum ama bu konuda mümkün değil. Siteye reklam verseler tamam ama sonradan ekledikleri bu kod oluyor. Belki "rufous-sandbox" class'ını ekleyerek çözülebilir ama bilemiyorum. Ama rufous-sandbox classı içerisinde değil direk iframe şeklinde gösteriyorlar bir de rasgele bir id ile div arasına almışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voLwy -- 6 Haziran 2016; 22:09:30 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.