Şimdi Ara

lsass.exe virüs mü yoksa?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
21.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görev yöneticisinden işlemi sonlandıramıyorum.anti virüs de bulmuyor.nasıl kaldırabilirim?

• lsass.exe virüs değildir.Bir windows bileşenidir

Local Security Authority Service

Microsoft Corp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 11 Mart 2008; 23:51:29 >
  • Lsass.exe bir virus değildir,ama bu Sanırım virüs..Şuradan online scan yapabilirsin....
    http://www.processlibrary.com/directory/files/lsass/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 11 Mart 2008; 23:55:16 >
  • lsass.exe şeklinde virüs yok. isass.exe veya Isass.exe şeklinde bir worm var.eğer bu şekildeyse temizlenmeli.Ama (L)lsass.exe windows bileşenidir.
    lsass.exe yi etkileyen sasser virüsü vardı ama bu 2004 te görüldü.Şu anki güncellemeler ile bulaşması mümkün görünmüyor.
    Sasser bulaşınca şu hatayı verir.

Eğer bilgisayarınızda Microsofta hata mesajı gönderme ekranı çıkıyorsa, ardından NT AUTHORITY/SYSTEM kullanıcısı tarafından bilgisayarınız kapatılacak şeklinde bir ekran çıkıyor ve bir dakika içinde kapanıyorsa sasser virusu bulaşmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 12 Mart 2008; 0:10:08 >
  • ilginiz için teşekkürler arkadaşlar
  • Rica ederim
  • lsass.exe virüsünü (trojan) bu şekilde silebilirsin.(Çok tehlikelidir.)Cevabı bu videoda...

http://blip.tv/file/3750598

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byharby -- 12 Kasım 2010; 4:16:57 >
  • bu virüs sakat bir virüs
    virüs gizli olarak gözüküyor. Gizli dosyaları göstertmek gerekiyor baştan.

gizli dosyayı göster seçeneğine bastıktan sonra

c nin içinde win dosyası var orada bu lanet dosya gözüküyor. issas.exe olaraktan

ben şöyle birşey yaptım işe yaradı bilmiyorum sizde de yarar mı

görev yöneticisini açtım issas.exe yazıyodu görevi sonlandır dedim. Belli bir süre kayboldu.

ondan sonra c nin içindeki gizli olan win dosyasını açtım ve direk oradaki issas.exe dosyasına kalıcı olarak sildim silindi.

umarım siz de de işinize yarar

• Arkadaşlar bu virüs mü her neyse bana da dadandı :S internete giremiyordum. tüm antivirüs programlarını kapattım sildim, ancak nete öyle girebildim.
    görev yöneticisinden de kapattım o programı.
    nasıl silmem gerekiyor yahu !!!!! :(((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: byharby

lsass.exe virüsünü (trojan) bu şekilde silebilirsin.(Çok tehlikelidir.)Cevabı bu videoda...

http://blip.tv/file/3750598

Bu şekilde silebilirsin. Okumamışsın ki tüm mesajları :)
  • Hortlatmış gibi olucam ama diğer insanların bilmesinde de fayda var. Isaas.exe normalde microsoftun Local Security ile alakalı çalışan bir .exesidir fakat bunu taklit eden bir worm var. Eğer antivirüsünüz C:\Win uzantısında buluyorsa bu worm demektir, Yapmanız gereken gayet basit.
    1)Görev yöneticisini açın
    2)Isaas.exe'yi bulun, eğer worm size bulaşmışsa 2 tane Isaas.exe olucaktır.
    3)Description(Açıklama) kısmında Local Security Authority Service yazmayan olanın process'ini durdurun.
    4)C:\Win uzantısına gidip Isaac adlı exeyi silin(Shift + delete ile)
    5)Antivirüs programınızla bilgisayarınızı tekrar taratın.
  • 2 koca gün bu virusle ugraştıktan sonra ve tum forumları dolaşmama ragmen birşey bulamadım

Ancak az önce yaptıgıım win klasorunun ismini değiştirme işe yaradı. Benim gibi ugraşan arkadaslara tekrardan bilgi amaclı yazmak istedim.Önce klasoru gorunur yapıyorsunuz ve sonra win ve lsass dosyalarının ismini değiştiriyorsunuz.

Keza koca internette hiçbir bilgi yok bu virus hakkında. Biri video koymaya calışmış ama oda ölmüş link ....
  • Bana "bilgisarımda sorun var" diyen 10 arkadaşımdan 9 unda bu sorun var. Usb bellekler ve hafıza kartlarından zıplayıp duruyor her pc ye maaşallah.

Bundan korunmanın tek yolu (alışkanlık haline getirmek lazım); pc ye takılan tüm usb bellek ve hafıza kartlarında ki dosyaya hemen çift tıklamamak lazım.
    Önce belleğin yada kartın içinde ki klasörün gerçekten dosya klasörümü, yoksa uygulalamı olduğunu kontrol etmek lazım. Bunu da ya o klasör gibi görünen şeye sağ tıklayıp, özellikler i seçip
    tür kısmına bakacağız. Yada belleki hafıza kartı içinde ki dosyaları görüntülemeyi " ayrıntılı" şekilde gösterip, uzantısına bakacağız.
  • daha önce foruma katkım olsun die çözümünü sunmuştum ama bazıları fake yazmıstı task killer programıyla lsass.exe yi durdur 60 sn icinde win klasorunden o klasoru bul ve sil
  • Sorunun 2 türlü çözümü var, manuel veya program ile.

Manuel yapmak isteyenlere;
    1) Virüs'ün bilgisayarınıza yerleştiğinden emin olmak için Başlat > Çalıştır > Msconfig > Başlangıç ; Komut yerinde " C:\Win\lsass.exe " Uzantılı bir dosya tikli ise virüs bilgisayarınıza bulaşmıştır. Tiki kaldırıp devre dışı bırakayım falan diye uğraşmayın, kaldırırsınız o tekrar tiklenir :) Eğer yok diyorsanız merak etmeyin bilgisayarınızda bahsedilen virüs yoktur.
    2) Ctrl + Alt + Delete yaparak Görev Yöneticisini açın, İşlemler sekmesine gelin orada "lsass.exe" adlı virüsü bulun Kullanıcı adı: "SYSTEM" olmayacak dikkat(!) sisteminizin adı olacak "administrator, ahmet, hasan vb." gibi, bulduktan sonra virüsün üstüne bir kere sol tık yapın sonra Sağ Tık > İşlem Ağacı Sonu > Gelen Uyarıya "EVET" seçin. Şuan bilgisayarda çalışmakta olan virüsü devre dışı bıraktık, fakat hala virüs bilgisayarda.
    3) 1. adımdaki işleme geliyoruz tekrar; Başlat > Çalıştır > Msconfig > Başlangıç ; Komut yerinde " C:\Win\lsass.exe " Uzantılı olan dosyanın tikini kaldırın. "Uygula" ve "Tamam" a basın sonra gelen uyarıda Yeniden Başlat'ı seçin, eğer uyarı gelmediyse kendiniz yeniden başlatın.
    4) Evet bilgisayar açıldı şuan virüs başlagıçta bilgisayarınızda otomatik olarak açılmıyor yani devre dışı bıraktınız ama bilgisayarda duruyor hala, Bilgisayarım'a giriniz yukarıda ki seçeneklerden Dosya, Düzen, Görünüm vb. den Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli dosya ve klasörleri göster ; Uygula ve Tamam'a bastıktan sonra tekrar Bilgisayarım > (C:) > Burada bulunan virüsü kaynağı olan "Win" dosyasını bir kere sol tık yaptıktan sonra Shift+Delete ile siliniz neden shift'e bastık diyecek olursanız; Kalıcı olarak geri dönüşüm kutusuna göndermeden veriyi yok eder.
    5) Sonra tekrar bilgisayarı yeniden başlatın adımları tekrar kontrol edin ve bir virüs programıyla bilgisayarınıza genel tarama yaptırın, direk 4. aşamayı neden yapmadık diyenlere şöyle söyleyeyim; hiçbir programı çalışırken silemezsiniz :)

Program ile yapmak isteyenler bunlarla uğraşmadan "ComboFix" adlı programı indirip çalıştırarak arkasına yaslanır o program işi bitince size söler sizde bilgisayarınızı tertemiz kullanırsınız :)

İyi günler / lorenss

• quote:

Orijinalden alıntı: lorenss

Sorunun 2 türlü çözümü var, manuel veya program ile.

Manuel yapmak isteyenlere;
    1) Virüs'ün bilgisayarınıza yerleştiğinden emin olmak için Başlat > Çalıştır > Msconfig > Başlangıç ; Komut yerinde " C:\Win\lsass.exe " Uzantılı bir dosya tikli ise virüs bilgisayarınıza bulaşmıştır. Tiki kaldırıp devre dışı bırakayım falan diye uğraşmayın, kaldırırsınız o tekrar tiklenir :) Eğer yok diyorsanız merak etmeyin bilgisayarınızda bahsedilen virüs yoktur.
    2) Ctrl + Alt + Delete yaparak Görev Yöneticisini açın, İşlemler sekmesine gelin orada "lsass.exe" adlı virüsü bulun Kullanıcı adı: "SYSTEM" olmayacak dikkat(!) sisteminizin adı olacak "administrator, ahmet, hasan vb." gibi, bulduktan sonra virüsün üstüne bir kere sol tık yapın sonra Sağ Tık > İşlem Ağacı Sonu > Gelen Uyarıya "EVET" seçin. Şuan bilgisayarda çalışmakta olan virüsü devre dışı bıraktık, fakat hala virüs bilgisayarda.
    3) 1. adımdaki işleme geliyoruz tekrar; Başlat > Çalıştır > Msconfig > Başlangıç ; Komut yerinde " C:\Win\lsass.exe " Uzantılı olan dosyanın tikini kaldırın. "Uygula" ve "Tamam" a basın sonra gelen uyarıda Yeniden Başlat'ı seçin, eğer uyarı gelmediyse kendiniz yeniden başlatın.
    4) Evet bilgisayar açıldı şuan virüs başlagıçta bilgisayarınızda otomatik olarak açılmıyor yani devre dışı bıraktınız ama bilgisayarda duruyor hala, Bilgisayarım'a giriniz yukarıda ki seçeneklerden Dosya, Düzen, Görünüm vb. den Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli dosya ve klasörleri göster ; Uygula ve Tamam'a bastıktan sonra tekrar Bilgisayarım > (C:) > Burada bulunan virüsü kaynağı olan "Win" dosyasını bir kere sol tık yaptıktan sonra Shift+Delete ile siliniz neden shift'e bastık diyecek olursanız; Kalıcı olarak geri dönüşüm kutusuna göndermeden veriyi yok eder.
    5) Sonra tekrar bilgisayarı yeniden başlatın adımları tekrar kontrol edin ve bir virüs programıyla bilgisayarınıza genel tarama yaptırın, direk 4. aşamayı neden yapmadık diyenlere şöyle söyleyeyim; hiçbir programı çalışırken silemezsiniz :)

Program ile yapmak isteyenler bunlarla uğraşmadan "ComboFix" adlı programı indirip çalıştırarak arkasına yaslanır o program işi bitince size söler sizde bilgisayarınızı tertemiz kullanırsınız :)

İyi günler / lorenss

Güzel anlatım. Hala çevremde bu sorunun yaşandığını görüyorum. Sonu da yok gibi.

• Hiç uğraşmam combofix çalıştırırım o halleder

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.