Şimdi Ara

@@@TuneUp 2007 6.0.1255 İle Windows Açılışını Değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğumuz Tuneup utilities programının sistem düzenleme,register ve sistem temizliği konularında ne kadar faydalı olduğunu biliriz.Bu anlatımımızda bu programın pek fazla bilinmeyen bir yönünü tanıtmaya çalışacağım.Program sayesinde windowsun klasik sıkıcı ekranından kurtulabilir,kendi ekranınızı oluşturabilirsiniz.Nasıl mı?İşte aşağıdaki adımlarda ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştım.Öncelikle programın trial versiyonunu ve Türkçe yamasını indirelim.

TuneUp Utilities 2007 Build 6.0.1255

TuneUp Utilities, bir performans ayarlama programıdır. Kişisel bilgisayarınızı en yüksek seviyede performansa kavuşturmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Program sayesinde ileri düzeyde bilgisayar bilmenize gerek kalmadan sisteminizi çok daha verimli kullanabiliyorsunuz. Windows'unuza rahat bir nefes aldırmak için, webde hızınızı artırmak, geri dönüşüm kutusunu rahatlıkla temizleyebilmek için kullanabileceğiniz faydalı bir program.

Program genelde donanımsal olarak geri kalan bilgisayarlar için uygundur. Mesela ekran kartınız sisteminizin grafiksel isteklerine cevap veremiyorsa bu programı kullanarak o grafikleri ekran kartınıza göre ayarlayabilirsiniz. İçerisindeki DiskCleaner ve RegistryCleaner gibi ek araçlar sayesinde bilgisayarınızın diskini ve kayıt defterini düzenleyebilir ve temizleyebilirsiniz. En çok fayda sağlayan da bunlardır.

# TuneUp Disk Doctor :Bu modül sayesinde sisteminizi otomatik olarak hatalara karşı tarayabilir ve hataları otomatik olarak düzeltebilirsiniz.
    # TuneUp Disk Space Explorer : Sisteminizdeki dosyaların türlerini ve hangi türlerin ne kadar yer kapladığını istatistiki olarak görebilirsiniz.

Sisteminize kurulu olan programları ve eklentileri kaldıramıyorsanız içerisindeki Uninstall Manager özelliği sayesinde bu sorunu da halledebilirsiniz.

Program sayesinde Windows tamamen sizin kontrolünüzde çalışıyor. StartUp Manager eklentisi sayesinde Windows açılırken çalışması gereken programları ayarlayabilirsiniz. Eğer Windows hakkında geniş bir bilgiye sahipseniz kayıt defterini de bu program sayesinde düzenleyebilirsiniz.

Eğer bunların hepsiyle tek tek uğraşmak istemiyorsanız programı açtığınızda bütün işlemleri devreye sokan 1-Click özelliği bulunmakta. Bu özellik sayesinde yukarıda sayılan işlemleri program bir seferde yapabilir.

Programın son sürümünde Mozilla Firefox tarayıcısını da hızlandırabilirsiniz.

Programın size sağladığı avantajlar ise şöyle:
    # Windows'un masaüstünü tamamen kontrol altına alabilirsiniz.
    # Gereksiz dosyalardan ve kısayollardan tamamen kurtulabilirsiniz.
    # İçerisindeki araçlar sayesinde sisteminizi gözle görülür şekilde hızlandırabilirsiniz.
    # İnternet bağlantınızı istediğiniz gibi yapılandırabilir ve hızlandırabilirsiniz.
    # Kayıt defterini düzenleyebilirsiniz.
    # Geçici hafızayı (RAM) temizleterek daha fazla işlem yaptırabilirsiniz.
    # Sisteminizin donanımsal ve yazılımsal bilgilerine ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
    # Yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirebilirsiniz.
    # Güvenliğinizi tehlikeye sokacak tüm bilgileri sisteminizden kaldırabilirsiniz.

# Internet Explorer 7, Firefox 2, Windows Media Player 11 ve Office 2007 programlarını düzenleyebilme
    # Dosya sistemindeki hataları otomatik giderebilme
    # Güvenli silme özelliğine secure DoD 5220.22-M ve Gutmann metodları.

http://rapidshare.com/files/41329357/TU2007TrialEN.exe

Türkçe Yama (Alıntı):

http://rapidshare.com/files/86891554/TuneUp_Utilities_2007_TR_yama-Dessign_by_SaNt9.rar

Gelelim Anlatıma:
    Resim:1

Resim:2

Resim:3

Resim:4

Resim:5

Resim:6

Hepsi bu kadar.Güle güle kullanın!!!!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 13 Eylül 2008; 13:51:57 >

• Özellikler hem işlevsel hem şık görünüyor.
    İndiriyor ve teşekkür ediyorum.

Bu arada bir soru; Bu açılış resmi değiştirdikten sonra da, eskiye dönmek bir bu kadar kolay değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 11 Haziran 2008; 21:15:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: axiaziz

Özellikler hem işlevsel hem şık görünüyor.
    İndiriyor ve teşekkür ediyorum.

Bu arada bir soru; Bu açılış resmi değiştirdikten sonra da, eskiye dönmek bir bu kadar kolay değil mi?

Rica ederim kardeş.Diğer soruna gelince "Açılış Ekranı" kısmında windows varsayılan seçeneği var.Onunla eski hale dönebiliyorsun.
  • Bu programın diğer faydalarınıda resimle anlatırsan sevinirim
  • Abi şimdi bu senin eklediğin resim yerine ben Türk Bayrağı ekleyebilirmiyim.Bir de sisteme yanlışı olmaz değil mi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Superdeve

Abi şimdi bu senin eklediğin resim yerine ben Türk Bayrağı ekleyebilirmiyim.Bir de sisteme yanlışı olmaz değil mi?

Teşekkürler.

Tabiki ekleyebilirsin kardeş.Bu program çok yönlü benim olmazsa olmaz programlarımdan birisi.Sisteme + yük getirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingachgook -- 13 Eylül 2008; 13:27:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: chingachgook

quote:

Abi şimdi bu senin eklediğin resim yerine ben Türk Bayrağı ekleyebilirmiyim.Bir de sisteme yanlışı olmaz değil mi?

Teşekkürler.

Tabiki ekleyebilirsin kardeş.Bu program çok yönlü benim olmazsa olmaz programlarımdan birisi.Sisteme + yük getirmez.

Eyvallah.

• quote:

Orjinalden alıntı: Killer31

Bu programın diğer faydalarınıda resimle anlatırsan sevinirim

Birkaç özelliğine yukarıda değindim ama fırsatım olursa geniş bir resimli anlatım hazırlamak isterim.
  • @Superdeve
    quote:

Eyvallah

Rica ederim.
  • İndirip deniyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: OraLeTH_

İndirip deniyorum

• program için teşekkürler.

programı silince koyduğumuz resim gider mi acaba? malum deneme sürümü mebur silicez
  • quote:

Orjinalden alıntı: KırıkKılıç

program için teşekkürler.

programı silince koyduğumuz resim gider mi acaba? malum deneme sürümü mebur silicez

Rica ederim.Program silinince uygulama da ortadan kalkar.Ama bence bu program her PC de olmazsa olmazlardan biridir.Bence silme.Program ekle kaldırdan tut register temizliğine kadar birçok işlevi var.Tavsiye ederim.
  • programı sildim, başlangıç listesine yani işletim sistem listesine kendini eklemiş "tune back up" diye bunun ne işe yaradığını bilmiyorum. uygulama ise ortadan kalkmadı, işe yarar bir program

ben advanced windows care personel kullanıyorum, aslında üçkağıtçı bir program, pro versiyonunun denemesinde baya bir spy buldu sonra ilaçlı halini yükledim bir tane bile spy bulmadı, sonra gene deneme sürümünü yükleyip arattım gene bulmadı. sorun benden de kaynaklanıyor olabilir.

birara bu temizlik, hızlandırma olaylarını baya araştırdım, registry temizleyen programlar yüzünden formatlamıştım bilgisayarı. ccleanerın registry düzelten kısmını kullanıyorum şimdilik bir de advanced windows care'in registry tamirini kullanıyorum.
  • Bu programın şu ana kadar kullandığım en iyi program olduğunu söyleyebilirim.
  • Ben bunun 2008 sürümünü kullanıyorum. Arkadaşın dediği gibi Açılışa TuneUp(Yedek) diye bir yazı geldi.(2 tane işletim sistemi kullanıyorum). Bu yazı nedir?Ne işe yarar? Kaldırırsam bir sorun olur mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Ben bunun 2008 sürümünü kullanıyorum. Arkadaşın dediği gibi Açılışa TuneUp(Yedek) diye bir yazı geldi.(2 tane işletim sistemi kullanıyorum). Bu yazı nedir?Ne işe yarar? Kaldırırsam bir sorun olur mu?

Teşekkürler.

" Tuneup Backup" ile ilgilihttp://doctus.org/bunu-nas-305-l-kald-t10129.html?s=76ac803ad6375b2c3c69a8215e966fef& linkini inceleyebilirsiniz.

• çok iyi ya
  • Harika.. Teşekkürler....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.