Şimdi Ara

LPG'yi söktürdüm (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
2
Favori
36.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Su LPG GERCEK POMPA Fiyatından satılsa cok guzel olacak.Kimse en az 200 bin ve ustu araclarını gidip her yerini deldirip aracını garanti dısı bırakmayacak.Firmaların istemedigi ve sıcak bakmadıgı Toyota Turkiye gibi mesela aracları garanti dısı kalmayacak.

Aracların Motoru,subabı,teklemesi,sorunlarda pinpon topu gibi LPG ci Servis arasında gidip gelmeyecek.

Benzin 8 TL mi Mazot 8TL mi LPG de 6TL mi sat kardesim 6TL den hala almak isteyen olursa alsın LPG yi 6X1.20 7.20 30 Kurus Benzin 7.50 daha masraflarına falan girmedik.Satın 6TL den LPG yi delddirmek isteyen arabasını yine deldirsin.

• Lpg 7 tl oldu söktüŕün tüpleri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg bu gece 7,30-7,50 TL olacak. Artık mevcut sistemi olan dahi kullanmamaya başladı, çevremde bunu gözlemliyorum.

• Dun Pendik Aytemiz de yanlıs gormediysem Benzin 8.15, Mazot 8.24 LPG de 6.80 idi.

6.80X%20 Fazla =8.16 yapar 30 Kurus da Benzin Koy 12 ay ort. 8.50 TL yapar.

Bu sartlarda LPG taktırıp/kullanıp arabayı yıpratmanın/bozmanın, subabını,bujisini,bobinini vs bozmanın anlamı var mı?

• Gün itibariyle İstanbul - Avrupa yakası Petrol Ofisi fiyatları

V/Max Kurşunsuz 95 - 9.66 ₺

PO/gaz - 8.29 ₺

%20 fazla tüketim hesabına göre 8.29*1.20=9.95₺

9.95, 9.66'ya göre %3 daha fazla.

• Ahmetuck kullanıcısına yanıt
    Şimdi nedir düşünceleriniz acaba.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • LPG karşıtları konuya hücum etmiş 😀
    Arkadaşlar LPG sevmeyen taktirmaz kullanmaz olur biter çok da şey yapmayın
    Bulunduğum yerde şu an benzin 10 lira LPG 7.5 lira ben LPG ile devam edecegim aradaki farkın LPG lehine açılacağına eminim aracım corolla 1.6 atmosferik motor ve afr ayarı var LPG tam gaz devam isteyen soktursun isteyen benzinde binsin herkesin tercihine kimse karışamaz

• LPG 8.5 benzin 13.5 fark açılmaya devam ediyor Nisan mayıs ayında görün asıl farkı LPG sökmeye devam mı :)

• palio 1.2 16v aracım var, lpg de zaten düzensiz çalışıyor. ustaya gideceğim 100-150 tl ayar parası isteyecek. benzinde biniyorum bu aralar. kafam rahat.

• Fark öyle açılıyor ki yetisemiyoruz :)

• 4 şubat 2022 itibariyle Afyonkarahisar Biryıldıran akaryakıt bayiinde benzin litresi 14.26 tl,lpg ise 8.90 tl.Aradaki fark 5.36 tl.Bunu yüzde ile yazarsak %60.22 yapar.Yani yalın olarak lpg benzinden %60.22 daha ucuz.Benim aracım uzun yola göre kışın şehir içinde %50 daha fazla yakıyor.Yani şehir içi kışın 10 litre benzin 11.5 litre de lpg tüketiyor.

10 lt.benzin 142.6 tl,11.5 lt.lpg ise 102.35 tl.

142.6-102.35=40.25 tl.Özet olarak şehir içinde 100 km.de 40 lira avantaj var.Sıralı sistemde benzin kullanımı göz önüne alınırsa yaklaşık 35 tl.avantaj söz konusu.Başka illerde kazanç daha az olabilir.

Bu hesabı yapılacak zamlar her an bozabilir.

• LPG bitti diyenler kafanızı kumdan çıkarın artık he ne dersiniz ?

• Ortada kumdan cıkarılacak bir kafa yok.konjokturel degiismler var.3 ay onceki mesajım orada duruyor.3 ay once LPG bitmisti,olmustu,iflas etmisti,mantıksızdı.Cogu arac sahibi de aracı bozup,garantiyi yok eden LPG yi sokturdu.

Su anda yine avantajlı hale geldi.Yarın Devlet derki benzin Motorin 15 TL LPG 12 TL LPG nin yine hicbir avantajı olmaz.Yine kimse kullanamaz.Bu fiyata gore avantajlı ya da dezavantajlı hale gelen bir durum...

benzinciler nerede ses gelmiyor falan demek cocukca seyler...

• Huso kardesim üstteki mesajını yeni gördüm LPG için aracı deldirmekten bahsetmissin defalarca ben sıfır aracı deldirdim tasarruf için cebi deldirmekten iyidir LPG takana kadar 5 ay cebim delinmeye başlamıştı bile 😀

• bende söktürecektim vazgeçtim

• Birkac ay once 200 binlik arac garanti dısı bırakılır mı derken simdi aynı araclar 550 bin oldu.

500 bin verip arac alacak durumum olsa gidip aracı deldirip garantiyi cope atmam.Yılda 2000TL yakıta fazla para veririm ama aracı deldirmem.tercih meselesi...

• gumus299 G kullanıcısına yanıt

Yine lpg 😂

• Huso hocam engellemissin cok gucendim :) alıntı yapamadım 500 dedigin arac simdi 1 milyon paranin degeri yok adi 1 milyon
    17 bin liraya lpg takiliyor hem de cayir cayir afr ayari da var mis gibi 1 milyon km deviren araclar var lpg ile neyse yine de siz bilirsiniz...

• Hocam guncel fiyat benzin 34 tl lpg 13 tl. Aradaki 20 tl artik görünmeyecek gibi değil. Bak şimdi söktüm attim diyenler ne yapacak göreceğiz. Lpg ye bakım gerektiğini dusunmuyorum bu arada. 100 bin km bakim yaptirmadim ama aracimin periyodik muayenesini atlatmadim. Lpg den sadece bir kez ariza verdi bitane kablo çıktığı için oda 9 yil içinde olabilir bisey.

• Emre654 kullanıcısına yanıt

Katiliyorum yilda bir filtre degisiyor ama sanki degismese de olur yada kendimiz bile degistirebiliriz

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.