Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Win 7 kuran arkadaşlar acaba hala tavsiye ediyorlarmı ? Yoksa bi takım sıkıntılar çıktımı. (bir ara kamerayı tanımıyor denmişti sanırım)

Birde allem ettim kallem ettim ram kapağını açamadım. nerdeyse elimde kalacak tı. Varmıdır bunun bir pratik yolu bir espirisi ?

(yaww git teknolojik alet al her bişeyini hallet. kendi kendine sıkıntılarını gider sonra bir mekanik kapağı açama ve orda takıl. kendime yuh dedim oda ayrı mesele)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 22 Aralık 2009; 23:43:54 >
  • slm millet öncelikle herkesin netbook u hayırlı olsun güle güle kullanın

benim soracağım ben x130 u sadece 7-24 net>>download bağlamında kullanıyorum doğal olarak 7-24 fişe takılı, diz üstü varken pil ilk günki gibi kalsın die çıkarmıştım netbooklarda da pil fişe takılıyken zamanla tüükenirmi aynı uygulamayı yapayım mı yani çıkarayım mı bir şey fark eder mi?
  • ben valla cıkarmadan 3-4 gundur prizde kullanıyorum, hiç kapatmadım günlerdir, sürekli download olduğu için, pilin ömrü bitmez sanmıyorum...
  • Kedhy abi sende mi X130 aldın?
    Ram kapağı konusunda yardım edemem henüz donanımsal olarak el atmadım. Win 7'yi bende merak ediyorum; fakat şu anda Linux Ubuntu'yla son derece hızlı ve görsel deneyimler yaşıyorum..
    Bu arada fan sesini merak eden arkadaşlar, cihazları kucağınızda kullanıyorsanız ısınmadan kaynaklı fan sesinin gelmesi muhtemel. Ben masanın üzerine koydum ve ses yok denecek kadar az..
    Ayrıca bir başka konu da, pili çıkarıp direk şebeke elektriğine bağlaanızı tavsiye etmem. Ani dalgalanmalardan anakart yerine pilin etkilenmesini tercih ederim. Lityum-iyon pillerde pilin ömrü doldurma boşaltma sayısıyla doğru orantılı diye biliyorum. Bu nedenle masaüstündeyken devamlı şarjda kullanıyorum, haftada bir sefer tam boşaltıp doldurup devam ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: steen

Kedhy abi sende mi X130 aldın?
    ......

Dünya küçük forum daha küçük. burada da karşılaştık.....

Benim x130 u almam çok ani oldu. Aslında hiç bir özelliğini bilmeden aldım. Şimdilik çok memnunum.

Xp ile kullanmayacağım belli ama linux ta bana ters gelen bir şeyler var. Win 7 performansı bi iyice belli olsun yakında win 7 kurarım bende.

Ancak Bluetooth ve sim kart girişinin tanımsız olması ve çalışmaması biraz hayalkırıklığı...

Yazılımsal olarak halledilebilirmi bilmiyorum ama çalışsalar çok iyi olurdu.

Ancak yinede oldukça memnunum...

• ramin kapağının çıkarılması konusunda yardımcı olayım hocam:

ilk olarak vidasını çıkarıyorsunuz daha sonra arasından keskin birbıçak ucuyla vidasını çıkardıgın kısımdan elde tutmayı sağla.
    Daha sonra diğer elinle de bastırarak sola dgru kaydır kapağı.aynı tv kumandallarının kapaklarını cep telefonlarının arka kapaklarını nasıl kaydırarak açıyorsunuz aynı o şekilde kaydırarak çıkartın.ben oyle çıkardım.ancak biraz sert ,kırılmaz ama merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: divisive

Benim cihazı almadan önce birkaç sorum olacak...şimdiye kadar yazılan tüm yorumları okudum... teknik terimleri fazla bilmediğim için sorularımı kendimce sormak istiyorum...

1- Evimin tam karşısında hastane var okul var... arada duble yol var ordaki wireless bağlantısını bu netbook çeker mi?
    2- Alışveriş merkezine gidersem bu cihazla ordan sorunsuz bir şekilde nete bağlanabilir miyim ?
    3- 2 GB 800mhz lik ram takarsam fm2010 ya da cm2010 benzeri manejerlik oyunları oynayabilir miyim?
    4- internette dolaşırken 2-3 pencere aynı anda açık bir şekilde hem film izlemek hem nette dolaşmak vb işleri yaparsam cihazı çok yorar mı ve rahatsız edici bir derecede filmi izlerken kasma olur mu
    5- BU netbook 160 gb... bunun üzerine çıkabilir miyim
    6- webcam kullandığımda aynı anda gene film izlersem ya da nette dolaşırsam kasma sorunu olur mu?
    7-işlemci olarak hangi işlemcilerden daha iyi örneğin pentium4 ya da celeron işlemciden daha mı iyi ?

SORULARINI CEVAPLAYAYIM:

1.Notebooklardaki wifi ile hiçbir farkı yok.çekim gücü oldukça yuksek.memnunum.Ancak şimdi mesafe oranıyla alakalı odugu için ne desem yalan olur sana.
    2.alışveirş yerlerinde rahat rahat sıkıntı çekmeden baglanabilirsin.
    3.valla oyunla pek alakam olmadıgı için artık bu sorunun cvbını veremiycem.
    4.ben şuan için bazı 720p lik filmlerde kasılma diilde 1-2sn filmin donup sonra tekrar devam ettigini gördüm.ancak bi ara codec yuklemesi ypaıcam.dönem projesiyle ilgilendigimden çok ugraşacak vakit bulamadım.
    5.harıcı hard disc alırısn .bende 500gb harici hdd var.filmleri ona atıyorum genelde.fiyatlarıda uyugn artık biliyorsun ki.
    6.valla hergüün kamera açıyorum kamera açıkken nette geziyorum kasma donma gibi bir sorun yaşamıyorum ve karşımdakiler kamera çözünürlügünü soruyorlar.oldukça net gidiyormuş görüntü
    7.işte bu soruyu giriceksin googleden araştırıcaksın.sonucta ATOM işlemci.sanırım celerondan üstün durumları vardır.netten araştır derim.

TAVSİYEM: mutlaka 2gb ddr2 800mhz RAM ALMANI ÖNERİRİM.Sistem rahatlıyor.ama bu demek olmuyor ki oyunları ram takviyesi ile ooynatır vs. Biliyorsunuz ki asıl iş işlemci ve ekran kartında biter.

• Ubuntu kuran arkadaşlar diskin 2.bölümüne mi kurdunuz? ve açılışta LG nin F11 recovery'si çıkıyormu?

Bende o F11 recoveryi kaybetmeden ubuntu kurmak istiyorum, çok daha iyi performans alacağımız garanti.Birde ubuntu kurarken HDD'nin achi olması sorun çıkarıyormu?(sata driver istiyormu yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 23 Aralık 2009; 11:27:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goztepeli_TR

ramin kapağının çıkarılması konusunda yardımcı olayım hocam:

ilk olarak vidasını çıkarıyorsunuz daha sonra arasından keskin birbıçak ucuyla vidasını çıkardıgın kısımdan elde tutmayı sağla.
    Daha sonra diğer elinle de bastırarak sola dgru kaydır kapağı.aynı tv kumandallarının kapaklarını cep telefonlarının arka kapaklarını nasıl kaydırarak açıyorsunuz aynı o şekilde kaydırarak çıkartın.ben oyle çıkardım.ancak biraz sert ,kırılmaz ama merak etmeyin.

Vidayı çıkarmış kapağı önden kaldırmış ama tırsmıştım zorlamaya.

Akşama derhal deniyorum tekrar. Teşekkürler....

• Karar veremedim bir türlü....X120 mi X130 mu

Dün Optimum M. Markt'ta X120-C72T 619 TL idi...Ancak taksit seçeneklerini sormadım.Bonusa vadesiz 3-5 yapıyordur herhalde.
    Diğer yandan G.PC de X130 606 TL bonus 10 taksit + %5 indirim diyor.

İkisinin piyasaya çıkış tarihleri arasında 4-5 ay var.İlk bakışta kasa değişikliği göze çarpıyor.Hardware olarak tıpatıp aynı gibi gözüktü bana
    Her ikisindede 3G ve Bluetooth yok

Sizce hangisini tercih etmeliyim???

Not:Cihazı eşime alacağımdan x120 nin pembe çerçevesi fena durmuyor gibi :O)
  • arkadaslar bu netbook için siz hangi antivirüs programını önerirsiniz.yada söle soruyum siz hangi antivirüs programlarını kullanıyosunuz?
  • merdogan bey ben x130 derim siyah beyaz secenegi gayet güzel ve daha ucuz x120den.
  • quote:

Orijinalden alıntı: backdalamar

arkadaslar bu netbook için siz hangi antivirüs programını önerirsiniz.yada söle soruyum siz hangi antivirüs programlarını kullanıyosunuz?

Ben kaspersky nin netbook lar için olan versiyonunu kullanıyorum. hiç kasma yok süper bir program.
  • Ben ürüne bugün sahip oldum ve çok memnun kaldım.
    Tarayıcı olarak google chrome kullanılırsa kasma olnuyor.

Benim bir sorum olacak bu cihaza 2 gb ram takan arkadaşlar 667 mhz takıyolar yoksa 800mhz destekliyormu.
  • benım smart-on fonksıyonuna bısey oldu s-on tusuna basıp acıyorum web veya herhangı bır menuyu tıklıyorum ve ekran rengı gıdıyor oylece kalıyor hıc bı ıslem yapmıyor, advanced system care programını kullanıyorum ve bazı programların calısmasını engellemıstım ondadn olacagını dusundum hepsını aktıf yaptım gene olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: chanak

Ben ürüne bugün sahip oldum ve çok memnun kaldım.
    Tarayıcı olarak google chrome kullanılırsa kasma olnuyor.

Benim bir sorum olacak bu cihaza 2 gb ram takan arkadaşlar 667 mhz takıyolar yoksa 800mhz destekliyormu.

hocam ben 2gb ddr2 800 taktım destekliyor tabiiki. biraz yukarı yazılarıma gözatsaydın yazımda görebilirdin.
  • Bu cihazın fiyati biraz homojen.

350 ye satılan yerlerde var 550 yede?

En son satın alan arkadaşlar kaça sahip oldular?
  • bursa ew den 2 tane lg x130 aldım,nete baglanmada sorun yaşıyoruz,her laptop aynı baglanmıyormu acaba!........... diğerleri şifreyi girdikmi tanıyor,lg biraz garip,bence benim gibi amatörler için zor ,tavsiye etmem ..........en yakın zamanda lg yi arıcam........kendisi yapan varsa ayrıntılı yazarsada sevinirim,şimdiden teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yadigar.

Bu cihazın fiyati biraz homojen.

350 ye satılan yerlerde var 550 yede?

En son satın alan arkadaşlar kaça sahip oldular?

Ürünün şuan fiyatı 470-550 arası geziyor. Ama çoğu yer stoğunda kalmadı.
    350 TL olan fiyat bestbuy ve mediamarkt açılışına özel fiyatlardı. güncel değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan77

bursa ew den 2 tane lg x130 aldım,nete baglanmada sorun yaşıyoruz,her laptop aynı baglanmıyormu acaba!........... diğerleri şifreyi girdikmi tanıyor,lg biraz garip,bence benim gibi amatörler için zor ,tavsiye etmem ..........en yakın zamanda lg yi arıcam........kendisi yapan varsa ayrıntılı yazarsada sevinirim,şimdiden teşekkürler.....

internete wireless mı ethernettenmi bağlanmaya çalışıyorsunuz. ben ikisinde ayar yapmadan bağlandım. Wirelessta denetim masasından kablosuz ağ ekleden bağlandım hiç sorun yaşamadan.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.