Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg'nin kendi programı yüklü olarak geliyor,onu kaldır windowsun kendi wirelessını kullanırsan sorun yaşamazsın

quote:

Orijinalden alıntı: serkan77

bursa ew den 2 tane lg x130 aldım,nete baglanmada sorun yaşıyoruz,her laptop aynı baglanmıyormu acaba!........... diğerleri şifreyi girdikmi tanıyor,lg biraz garip,bence benim gibi amatörler için zor ,tavsiye etmem ..........en yakın zamanda lg yi arıcam........kendisi yapan varsa ayrıntılı yazarsada sevinirim,şimdiden teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: barmer

Lg'nin kendi programı yüklü olarak geliyor,onu kaldır windowsun kendi wirelessını kullanırsan sorun yaşamazsın

quote:

Orijinalden alıntı: serkan77

bursa ew den 2 tane lg x130 aldım,nete baglanmada sorun yaşıyoruz,her laptop aynı baglanmıyormu acaba!........... diğerleri şifreyi girdikmi tanıyor,lg biraz garip,bence benim gibi amatörler için zor ,tavsiye etmem ..........en yakın zamanda lg yi arıcam........kendisi yapan varsa ayrıntılı yazarsada sevinirim,şimdiden teşekkürler.....

Evet daha öncede yazıldı, ilk sayfada bolca bulabilirsin.IP operatör programını kaldır , windowsun programıyla bağlan.

• netbook ların en ayırt edici özelliği gsm (3g) üzerinden kendi kart yuvası ile bağlanması değilmidir.

Bu girişin olupta çalışmaması iade sebebi olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedhy

netbook ların en ayırt edici özelliği gsm (3g) üzerinden kendi kart yuvası ile bağlanması değilmidir.

x130 netbook'un özelliklerde yada hiçbiryerde 3g oldugu yazmıyor, böyle bir iade sebebi olmaz.
    piyasadaki netbooklara baktığınızda "çoğunluğunda" dahili 3g desteği yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

benım smart-on fonksıyonuna bısey oldu s-on tusuna basıp acıyorum web veya herhangı bır menuyu tıklıyorum ve ekran rengı gıdıyor oylece kalıyor hıc bı ıslem yapmıyor, advanced system care programını kullanıyorum ve bazı programların calısmasını engellemıstım ondadn olacagını dusundum hepsını aktıf yaptım gene olmadı

evt arkadaslar ne yapmam gerek fabrıka ayarlarına gerımı donucem ozaman ındırdıgım fılmler hep sılınıcek
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

benım smart-on fonksıyonuna bısey oldu s-on tusuna basıp acıyorum web veya herhangı bır menuyu tıklıyorum ve ekran rengı gıdıyor oylece kalıyor hıc bı ıslem yapmıyor, advanced system care programını kullanıyorum ve bazı programların calısmasını engellemıstım ondadn olacagını dusundum hepsını aktıf yaptım gene olmadı

evt arkadaslar ne yapmam gerek fabrıka ayarlarına gerımı donucem ozaman ındırdıgım fılmler hep sılınıcek

diskin 2 parça değilmi? filmleri Dye atarsın.Fabrika ayarına dönünce yanlızca C silinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 24 Aralık 2009; 17:46:37 >

• valla yanı normal format atıldıgındakı gıbı d surucusundekı bılgıler gıtmıyor iimiş emınsın demı
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

Orijinalden alıntı: kedhy

netbook ların en ayırt edici özelliği gsm (3g) üzerinden kendi kart yuvası ile bağlanması değilmidir.

x130 netbook'un özelliklerde yada hiçbiryerde 3g oldugu yazmıyor, böyle bir iade sebebi olmaz.
    piyasadaki netbooklara baktığınızda "çoğunluğunda" dahili 3g desteği yok.

Genel piyasa şartları bu ise haklısınız.

Ben o zaman doğrudan satıcının (tabiri caizse) keleğine gelmişim.

Cevap için teşekkürler...
  • @onur-d

tabiki gitmiyor, recovery hedefi olarak C: yi seçeceksin. D aynen duracak.

@kedhy
    Bu arada iade sebebi 3g olamaz bunu belirttim ama aldığınız yerin çalışma prensiplerini bilmiyorum dolayısı ile memnun değilim diye iade alabilirler. ( çok az bir ihtimalde olsa)
  • quote:

Ubuntu kuran arkadaşlar diskin 2.bölümüne mi kurdunuz? ve açılışta LG nin F11 recovery'si çıkıyormu?

Bende o F11 recoveryi kaybetmeden ubuntu kurmak istiyorum, çok daha iyi performans alacağımız garanti.Birde ubuntu kurarken HDD'nin achi olması sorun çıkarıyormu?(sata driver istiyormu yani)

Evet D'ye kurdum. Açılışta F11 Recovery çıkıyor bir sıkıntı yok. Arkasından gelen ekranda da hangi işletim sistemini seçeceğimiz çıkıyor. Eğer hiç bir tuşa basmazsak saniyelerin geri sayımı sonunda XP'den devam ediyor. Bu arada Ubuntu'yu "Denetim Masası"ndan "Program Ekle Kaldır"dan istediğimiz zaman kaldırabiliyoruz. Ben Achi ya da Sata ayırt etmeksizin CD'den boot edince direk kurulum başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goztepeli_TR

quote:

Orijinalden alıntı: divisive

Benim cihazı almadan önce birkaç sorum olacak...şimdiye kadar yazılan tüm yorumları okudum... teknik terimleri fazla bilmediğim için sorularımı kendimce sormak istiyorum...

1- Evimin tam karşısında hastane var okul var... arada duble yol var ordaki wireless bağlantısını bu netbook çeker mi?
    2- Alışveriş merkezine gidersem bu cihazla ordan sorunsuz bir şekilde nete bağlanabilir miyim ?
    3- 2 GB 800mhz lik ram takarsam fm2010 ya da cm2010 benzeri manejerlik oyunları oynayabilir miyim?
    4- internette dolaşırken 2-3 pencere aynı anda açık bir şekilde hem film izlemek hem nette dolaşmak vb işleri yaparsam cihazı çok yorar mı ve rahatsız edici bir derecede filmi izlerken kasma olur mu
    5- BU netbook 160 gb... bunun üzerine çıkabilir miyim
    6- webcam kullandığımda aynı anda gene film izlersem ya da nette dolaşırsam kasma sorunu olur mu?
    7-işlemci olarak hangi işlemcilerden daha iyi örneğin pentium4 ya da celeron işlemciden daha mı iyi ?

SORULARINI CEVAPLAYAYIM:

1.Notebooklardaki wifi ile hiçbir farkı yok.çekim gücü oldukça yuksek.memnunum.Ancak şimdi mesafe oranıyla alakalı odugu için ne desem yalan olur sana.
    2.alışveirş yerlerinde rahat rahat sıkıntı çekmeden baglanabilirsin.
    3.valla oyunla pek alakam olmadıgı için artık bu sorunun cvbını veremiycem.
    4.ben şuan için bazı 720p lik filmlerde kasılma diilde 1-2sn filmin donup sonra tekrar devam ettigini gördüm.ancak bi ara codec yuklemesi ypaıcam.dönem projesiyle ilgilendigimden çok ugraşacak vakit bulamadım.
    5.harıcı hard disc alırısn .bende 500gb harici hdd var.filmleri ona atıyorum genelde.fiyatlarıda uyugn artık biliyorsun ki.
    6.valla hergüün kamera açıyorum kamera açıkken nette geziyorum kasma donma gibi bir sorun yaşamıyorum ve karşımdakiler kamera çözünürlügünü soruyorlar.oldukça net gidiyormuş görüntü
    7.işte bu soruyu giriceksin googleden araştırıcaksın.sonucta ATOM işlemci.sanırım celerondan üstün durumları vardır.netten araştır derim.

TAVSİYEM: mutlaka 2gb ddr2 800mhz RAM ALMANI ÖNERİRİM.Sistem rahatlıyor.ama bu demek olmuyor ki oyunları ram takviyesi ile ooynatır vs. Biliyorsunuz ki asıl iş işlemci ve ekran kartında biter.

tşk ederim verdiğin cevaplar için :) hemen gidip bir tane alacaktım ki çift çekirdekli atomların da olduğunu öğrendim ve şimdilik erteledim ama bu bilgiler bana çok lazım olacak fiyat olarak gördüğüm en iyi netbook 600 civarı çift çekirdekli görürsem böyle led ekranlı aynı özelliklerde hemen alcam ya da buna dönecem.

• quote:

@kedhy
    Bu arada iade sebebi 3g olamaz bunu belirttim ama aldığınız yerin çalışma prensiplerini bilmiyorum dolayısı ile memnun değilim diye iade alabilirler. ( çok az bir ihtimalde olsa)

Sizin dediğiniz gibi bu bir eksik donanım yada varlığı idda edilipte olmayan bir donanım değilmiş. Sadece benim yanlış bilgilendirilmemmiş.

Ben bu eksiklik dışında inanılmaz memnunum. Sanırım değiştirmem. (dediğiniz gibi aslında eksikte değil)

Şimdi 2 gb ram ve arkasından win 7 kurar rahatlarım...
  • 2 Gb 1066 mhz ramı destekler mi arkadaşlar?
  • Biraz sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim arkadaşlar ve bu ürüne muadil başka bir ürün tavsiye edermisiniz biraz acele cevap bekliyorum

Buradan sipariş vermeyi düşünüyorum
    http://www.hizlial.com/notebook/netbook-mini-notebook-/lg-x130-l-a7b6t-intel-atom-n270-1-6ghz-1gb-160gb-10-1-dizustu-bilgisayar-siyah_30.001.1165.0063.htm

Elimde lg x110 vardı ama bugün sinirli bi anıma denk geldi eşimle tartışırken yere vurdum çalışmıyor ekran çatladı tahminim içeridende birşeyler olmuştur yani tamirlik hali kalmadı

• Ne olmuş buraya böyle nerede bu insanlar
  • valla 500 tl civarına onun ayarında bir tek exper var oda 500 tl ama lg daha iyidir bende yakında alacam eğer elden almak istiyorsanız vatan da 470 tl ye veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

2 Gb 1066 mhz ramı destekler mi arkadaşlar?

bildiğim kadarıyla netbook lar en fazla 800 mhz e kadar ram destekliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.K

Biraz sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim arkadaşlar ve bu ürüne muadil başka bir ürün tavsiye edermisiniz biraz acele cevap bekliyorum

http://www.hizlial.com/notebook/netbook-mini-notebook-/lg-x130-l-a7b6t-intel-atom-n270-1-6ghz-1gb-160gb-10-1-dizustu-bilgisayar-siyah_30.001.1165.0063.htm

Elimde lg x110 vardı ama bugün sinirli bi anıma denk geldi eşimle tartışırken yere vurdum çalışmıyor ekran çatladı tahminim içeridende birşeyler olmuştur yani tamirlik hali kalmadı

Ben 4 gündür kullanıyorum. Çok memnunum. Bir sorun çekmedim.

Bende bir soru sorayım şarj cihazı çok ısınıyor normalmi yoksa bendemi böyle oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: chanak

quote:

Biraz sonra sipariş geçmeyi düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim arkadaşlar ve bu ürüne muadil başka bir ürün tavsiye edermisiniz biraz acele cevap bekliyorum

Bende bir soru sorayım şarj cihazı çok ısınıyor normalmi yoksa bendemi böyle oluyor.

benimde size bir sorum var bazı arkadaşlar wireless da sorun olduğunu söylüyorlar sınırlı bağlantı gibi problemler oluyormuş sizde böyle bi sorun varmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: justify34

quote:

Orijinalden alıntı: chanak

quote:

benimde size bir sorum var bazı arkadaşlar wireless da sorun olduğunu söylüyorlar sınırlı bağlantı gibi problemler oluyormuş sizde böyle bi sorun varmı acaba

Bu 3 sayfacık konuda defalarca yazıldı yine yazıyorum.Wireless ile bağlanırken LG'nin IP operatör isimli programınını kaldırıp direk windows ile bağlanınca bir sorun yok.

Bu arada içindeki harddisk samsung marka ve işlem yaparken bile sesini duymuyorsunuz. ancak ara sıra belli belirsiz (yanlızca sessiz ortam duyabileceğiniz) bir tiktik ediyor.Varmı bunu farkeden? Özellikle fan sesinden rahatsız olan hassas kulaklı arkadaşlara soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 25 Aralık 2009; 22:39:41 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.