Şimdi Ara

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.414
Cevap
9
Favori
216.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tegese

quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

quote:

Orijinalden alıntı: revenger11

Arkadaşlar yukardada yazdım, ilk kurulumda istemeden diski 2 değil 1 bölüm olarak ayarladım (yanlızca C:). ve bu partisyon ayarlama olayı yanlızca ilk kurulumda çıkıyor birdaha asla gelmiyormuş.

diski 2 parçaya bölmek için illa 3. parti programlarmı kullanman gerekecek, bu bölme olayını 1 kereliğine yaptırması çok kotü.

3. parti yazılımlarla çok kolay bir şekilde bunu halledebilirsiniz.http://www.acronis.com/homecomputing/products/diskdirector

teşekkürler deniyeceğim bunu.

Birde ben XP nin tüm görselliğini kapattım yüksek performans modunu sectim( xp den). ancak böyle yapınca youtube daki videoları sorunsuz izleyebiliyorum diğer türlü takılıyor(chrome firefox opera İE hepsinde böyle). XP ile kullanan arkadaşlar sizler nasıl kullanıyorsunuz? görselliği kısmayınca cidden kasılıyor alet.

WPA2 de sorun yaşayan arkadaşlar LG nin ip operatörünü silin, windowsun kendi programıyla bağlanın sorunsuz girersiniz.IP operatör bir işe yaramıyor.

Ses olayındada bende rahatsız olmuyorum ama sesinin daha az olmasınıda beklerdim.Yani hafif bir fan sesi ortamın sessizliğine göre duyulabiliyor (açılışta ilk 2 saniye fan full devir calisiyor zaten)

xp nin tüm görselliğini kapatma nasıl yapılır?

bilgisayarıma sağtuş özellikler--gelişmiş--performans sekmesinden ayarlara bas-- en iyi performans için ayarlayı seç. yanlız ben onu seçtikten sonra alttaki kutucuklardan klasörlerdeki ortak görevleri kullana tik koyuyorum.Bunu yapınca bilgisayarıma yada klasörlere girince olan detaysız görüntü olmuyor.

Sizdemi XP yi kısmadan kullanınca youtube tarzı yerlerde sıkıntı yaşıyorsunuz?(her videoda değil ama çoğu video takılma yapıyordu)

• quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

720p hd film izlemek için ne yapmamız gerekir dırek herhangi bir codecle ızleyebılırmıyız yoksa hızlandırma ıcın fazladan yardımcı programlara gerek varmı

İlk mesajımda var cevabı.

@revenger11

Youtube'daki HD videolarda mı sıkıntı yaşıyorsunuz?
    Çünkü diğer videolarda bir sıkıntı olmamalı.

İllaki HD izlemek istediğiniz bir video varsa da Firefox+DownloadHelper ile dosyayı indirip ilk mesajımda yazdığım gibi BSplayer ile izleyebilirsiniz.
  • tskkurler ılk mesakında var bılıyorumda sımdı baktım goremedım, deneme amaclı yutubda 720p lık bı vıdeoyu oynatmaya calıstım kesık kesık oldu canımı sıktı, normalde vıdeoyu ındırsek km player ıle oynatabılıyoruz yanı
  • herkese meraba arkadaslar izninizle bir kac sorum olcak.
    1)bu makinada hiç knight online oynayan var mı?yada çalıştırır mı?
    2)otoketi çalıstırır mı?
    cvp veren arkadaslara simdiden tşk ediyorum.
  • çalışır hocam.ben samsung 2gb ddr2 800 ram taktım...süper oldu. farkı hissediyorsun.
  • quote:

tskkurler ılk mesakında var bılıyorumda sımdı baktım goremedım, deneme amaclı yutubda 720p lık bı vıdeoyu oynatmaya calıstım kesık kesık oldu canımı sıktı, normalde vıdeoyu ındırsek km player ıle oynatabılıyoruz yanı

Buradaki problem Flash Player'da esasında. Core 2 duo'larda bile ciddi anlamda performans kaybı yaşatıyor.
    Esasında daha bugün Flash Player'ın ekran kartını kullanarak hızlandırdığı bir beta sürümü çıktı. Gerçi ATI ve Nvidia için ama bir deneyin bakalım.
    Önce sistemden Flash Player'ı kaldırın, sonra betasını kurun.
    http://www.pclabs.com.tr/2009/12/21/adobe-flash-player-10-1-beta-2-yayimlandi/

quote:

Orijinalden alıntı: backdalamar

herkese meraba arkadaslar izninizle bir kac sorum olcak.
    1)bu makinada hiç knight online oynayan var mı?yada çalıştırır mı?
    2)otoketi çalıstırır mı?
    cvp veren arkadaslara simdiden tşk ediyorum.

1)http://www.knightonline.net/knight-online-genel-konular-2/knight-client-netbookta-10-11-inch-ekranda-calisirmi-246886-p2.html
    2) 2D rahat çalışırda (Çok büyük boyutlu dosyalar olmadığı sürece) 3D'de nasıl olur bilemiyorum.

• eklentı onerın ıcın tesekkurler donanıma gırer gırmez fan hızım artıyordu, eklentıyı kurdduktan sonra gereksız flash anımasyonlar yokoldu ve super oldu
  • tşk arkadaslar
  • quote:

eklentı onerın ıcın tesekkurler donanıma gırer gırmez fan hızım artıyordu, eklentıyı kurdduktan sonra gereksız flash anımasyonlar yokoldu ve super oldu

hangi eklenti olduğunu söyler misin bende faydalanmak isterim.fan sesi beni gerçekten rahatsız ediyor.evde tamamen sessiz bir ortamda kullandığım için midir nedir ama bilgisayarı kapatınca resmen ohh çekiyorum.bir de bilgisayarı kucağımda hemen kulağımın dibinde kullanıyorum acaba bu yüzden mi bana fazla geliyor.anladığım kadarıyla benden başka hiç kimse bu konudan rahatsız olmamış .belki de benim bilgisayarda bir sorun vardır.şu eklentiyi de indirip tekrar deneyeceğim olmazsa servise bırakacağım.

• ilk mesajda tavsıyeler kısmında yazıyor, ama bu sana fayda etmez sen normaldede fan sesınden rahatsız oluyorsun, bu eklentı donanım habere gırınce flash vıdeolar yuzunden hızlanan fanı normal duzeye cekebılmek ıcın

bende senın gıbı fan sesınden rahatsız oluyorum, keske fan bı calısıp bır dursa
  • Bu cihazda hyper-threading var mı? VArsa nasıl açılıyor?
    sessizlği konusunda değişik yorumlar var.Bu konuda bilgi verir misiniz?
  • bu cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum var :

harici bir ekrana bağladığınızda çözünürlükle ilgili sorun yaşıyor musunuz, daha yüksek çözünürlük ayarı yapılabiliyor mu ?

widescreen olmayan bir monitöre bağlayıp deneyen oldu mu acaba ?
  • Benim cihazı almadan önce birkaç sorum olacak...şimdiye kadar yazılan tüm yorumları okudum... teknik terimleri fazla bilmediğim için sorularımı kendimce sormak istiyorum...

1- Evimin tam karşısında hastane var okul var... arada duble yol var ordaki wireless bağlantısını bu netbook çeker mi?
    2- Alışveriş merkezine gidersem bu cihazla ordan sorunsuz bir şekilde nete bağlanabilir miyim ?
    3- 2 GB 800mhz lik ram takarsam fm2010 ya da cm2010 benzeri manejerlik oyunları oynayabilir miyim?
    4- internette dolaşırken 2-3 pencere aynı anda açık bir şekilde hem film izlemek hem nette dolaşmak vb işleri yaparsam cihazı çok yorar mı ve rahatsız edici bir derecede filmi izlerken kasma olur mu
    5- BU netbook 160 gb... bunun üzerine çıkabilir miyim
    6- webcam kullandığımda aynı anda gene film izlersem ya da nette dolaşırsam kasma sorunu olur mu?
    7-işlemci olarak hangi işlemcilerden daha iyi örneğin pentium4 ya da celeron işlemciden daha mı iyi ?

• Cihazı bu tip kartı kabul ediyor mu arkadaşlar.

LG X130 İncelemesi - ( Ana Konu )
  • arkaslar bu netbooklarla notebookların ram yuaları aynı mı yani standart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtertac

bu cihazı kullanan arkadaşlara bir sorum var :

harici bir ekrana bağladığınızda çözünürlükle ilgili sorun yaşıyor musunuz, daha yüksek çözünürlük ayarı yapılabiliyor mu ?

widescreen olmayan bir monitöre bağlayıp deneyen oldu mu acaba ?

22 ınc lık samsung lcd monıtorume baglayıp fılm seyredıyorum hıc bı sıkıntı yok super
  • sorularınızı birbir cevaplayım arkadaşlar:

1. Ben 32'' LCD TV ye taktım VGA çıkışı ile(720p çözünürlükte kullanıyorum genelde tv de)...Masaüstümdeki görüntü ile hiçbir fark yok.1920*1080 çözünürlükte ible açaibliyor ekrana cuk oturuyor.

2. MS Pro duo sandisc dahil bütün SD CARD ları(micro sdlerin adaptoru ile tabii) takaibliyorsunuz.denedim bizzat.

3. Normal notebook ramler ile aynı hiçbir farkı yok standarttır.

Başka sorularınız varsa cevaplayaiblirim..

son olarak mutlaka 2gb ddr 800 mhz tek parça rem tkaın arkadaşlar...çok fark var...sistem trahatlanıyor hızlanıyor.kasma donma problemı yok uygulamalarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goztepeli_TR -- 22 Aralık 2009; 19:57:05 >

• Ram kullanımla alakalı bir durum, yani sistem kastığında görev yöneticisini açıp bakınca ram kullanımı 1gb üzerinde değilse 5gb ramde olsa bir anlamı olmaz.

Tabi 1gb'ı aşıyorsanız ram büyük fayda sağlar.
  • sorularımın hiç birine cevap gelmedi demekki kimse bu cihazdan memnun değil... wireless bağlantısı vs orta düzeydetek iyi yanı o zaman 6 hücreli pil içermesi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.